Цифризація культурної спадщини: компетентності та проєкти - запрошуємо до участі в опитуванні та в онлайн семінарі

116 views
Skip to first unread message

Ivan Kulchytskyy

unread,
Oct 28, 2021, 8:42:25 AM10/28/21
to inn...@googlegroups.com

Шановні пані та панове!

Запрошуємо Вас долучитись до реалізації ініціативи «Шляхи розвитку професійних цифрових компетентностей у секторі культурної спадщини» Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Опис ініціативи є на сторінці: https://aei.org.ua/portfolio/cifrovizaciya-u-galuzi-kulturnoi-spadshhini/

В рамках даної ініціативи заплановано підготувати пропозиції до спеціалізованих навчальних курсів,які забезпечать сучасними знаннями та цифровими компетентностями керівний та фаховий склад галузі культури, що сприятиме свідомому стратегічному плануванню і  системному цифровому розвитку галузі та  прискорить цифрову трансформацію сектора культурної спадщини.

Ще одним із очікуваних результатів цієї ініціативи стане формування проєктних груп, які зацікавлені в участі у конкурсах програми Горизонт Європа, програми Креативна Європа та в інших національних і міжнародних програмах підтримки процесів цифровізації культурної спадщини. 

Першим кроком до участі в даній ініціативі є виділення Вами свого часу на заповнення анкети щодо  визначення потреб розвитку професійних цифрових компетентностей у секторі культурної спадщини 

Посилання на анкету https://forms.gle/ka8YnXMRoG45Hd3g8

При заповненні анкети Ви також можете зареєструватись до участі у першому онлайн семінарі, який плануємо провести 5 листопада з 15.00 до 17.00 у системі ZOOM. Лінк на ZOOM  буде надіслано тільки тим колегам, які нададуть свої контактні дані.

На онлайн семінарі 5 листопада будуть представлені оглядові матеріали і пропозиції основних експертів даної ініціативи щодо розвитку професійних цифрових компетентностей у секторі культурної спадщини та можливих напрямків подальної проєктної діяльності у сфері креативних індустрій та цифризації культурної спадшини. 

 

 

Основні спікери онлайн семінару 5 листопада

Кульчицький Іван, Президент ГО АЄІ, представник України у програмному комітеті програми Горизонт 2020 і координатор Національного контактного пункту Програми ЄС Горизонт 2020 за напрямком «Інформаційно-комунікаційні технології». Має досвід виконання проєктів у сфері ІКТ та креативних індустрій. 

  • Кульчицький Іван представить практичні підходи до підготовки і реалізації міжнародних проєктів у сфері креативних індустрій та цифризації культурної спадшини.

 

Баркова Ольга, Фахівець у галузі інформаційних і комунікаційних технології в науці, культурі, освіті, а також з оцифровки в секторі культурної спадщини к.т.н (інформаційні технології). Експерт Українського культурного фонду з 2018 р. (програми Інноваційний культурний продукт, інклюзивне мистецтво), з 2017 член європейської асоціації з оцифрованої культурної спадщини "Europeana Network Association" В ініціативі буде виконувати завдання згідно календарного плану робіт, з 2010 заступник голови технічного комітету стандартизації ТК 144 "Інформація і документація" Державної стандартизації України. Голова оргкомітету серії міжнародних науково-практичних заходів "Оцифроване Надбання": семінари "Збереження, доступ, репрезентація" (2013-2017) і "Консолідація, інтеграція, креативність" (2018),), Літня школа цифрових компетенцій в Одесі (2017-2018).

  • Баркова Ольга представить свою позицію щодо сучасних викликів трендів новітніх технологій та цифрової трансформації для сектора культурної спадщини


Чайковська Олена, декан факультету дистанційного навчання Київського національного університету культури і мистецтв.  Голова Робочої групи «Інформаційні технології в освітньо-культурному середовищі» Комітету з питань освіти Української Федерації Інформатики, член оргкомітету Міжнародної Олімпіади в сфері інформаційних технологій для студентів закладів вищої і середньої професійної освіти «IT-Universe», член журі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (секція "Мультимедійні системи, навчальні та ігрові програми"), член Співтовариства ІТ-директорів України, голова правління СТЕМ-коаліції України, член Europeana Network Association (сектор «Освіта»), Віце-президент української асоціації фахівців інформаційних технологій. 

  • Чайковська Олена запропонує учасникам аналітичний огляд різноманітних освітніх процесів  стосовно підготовки і перепідготовки фахівців для проведення цифровізації у  секторі культурної спадщини

 

Очікувана аудиторія семінару.

Ми запрошуємо до участі у семінарі широке коло зацікавлених організацій: установи пам’яті, ЗВО, дослідницькі та аналітичні центи, органи державної та місцевої влади, громадські організації, фірми із сектора ІКТ та всі інші організації, які цікавляться сферою культурної спадщини. 

 

 

Захід проводиться за підтримки  Ініціативи «Шляхи розвитку професійних цифрових компетентностей у секторі культурної спадщини», яка  виконується  в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП)», який адмініструє Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, що фінансується Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та Європейською Комісією



Best regards
Ivan Kulchytskyy
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages