Zivjo!
Cas je za najino drugo porocanje. Medtem ko vas mogoce zebe, je nama
se prevec vroce :-) Ce ste ze postavili novoletno jelko, obesite
kaksen okrasek se za naju -- midva namrec ne najdeva nobene jelke :-(
(Sreda, 12. 12.)
Po zajtrku sva se z vlakom odpeljala do avtobusne postaje Panduraya,
kjer sva kupila karti za Lumut, od koder vozi ladja na Pulau Pangkor.
Ker je bila Kitajska cetrt v blizini, sva se sprehodila se do tja.
Prav nic nisva bila navdusena. Mislila sva, da bojo na trznici Kitajci
s trikotnimi klobuki prodajali zmajeve luske in razne zdravilne
zvarke, tako pa so v rute zavite muslimanke prodajale plasticne
igracke in podobno sr*nje. Vrnila sva se v hostel po nahrbtnike in
okoli dveh z luksuznim avtobusom krenila proti Lumutu.
Popotniku, ki bi se namenil ustaviti v Kuali Lumpur, bi svetovala
ogled Dvojckov in morskega akvarija, ki je v blizini. Tudi vecerja v
eni od manj turisticnih restavracij na ulici Bukit Bintang ni slaba
ideja, mogoce se kavica, potem pa je cas za odhod. Z izjemo blisca v
okolici Dvojckov je KL neokusna mesanica prometnega hrupa in smradu
vseh vrst -- in to pri 35 stopinjah in stoprocentni vlaznosti.
Na avtobusni postaji sva spoznala prijaznega fanta iz Indonezije, ki
je prav tako potoval v Lumut. Drugace dela na tovorni ladji in je bil
na poti v Singapur. Rekel je, da je Bali "the best [island]", za
otocke Gili pa da se ni slisal. Giliji so popularna potapljaska
destinacija in tja sva namenjena tudi midva.
V Lumutu sva se brez vecjih tezav vkrcala na ladjo, nekoliko nadlezni
so bili le prodajalci "turisticnih paketov", ki so se vrstili na poti
do okenca, kjer so prodajali karte po obicajni ceni :-) Ko smo
pristali na otoku Pulau Pangkor, sva se z malim roznatim avtobuskom
(taki so namrec tu taksiji) odpeljala v Pasir Bogak, kjer sva najela
sobico v Pangkor Village Beach Resort. Vecerjala sva v bliznji
kitajski restavraciji. Hrana je bila vse prej kot gurmanski uzitek :-/
(Cetrtek, 13. 12.)
Jutranji svit je razkril veliko razocaranje -- plaza je bila precej
pod nivojem rajskih plaz daljnega vzhoda. Ne samo, da se nikomur ne da
pospraviti smeti, ki jih prinese morje, ampak so tudi kanalizacijo
speljali v zaliv prav tam, kjer naj bi se midva kopala :-/ Protestno
sva zapustila Pangkor VBR in odpotovala nekaj kilometrov proti severu,
v Teluk Nipah. Sobo sva najela v Nipah Bay Villa. Za manj denarja sva
dobila precej boljso sobo in, kar je se bolj pomembno, precej boljso
pesceno plazo in cistejse morje :-) Za namecek je najlepsa plaza na
otoku, Coral Bay, oddaljena le nekaj minut hoda od najine rezidence.
Turistov je zelo malo, tako da vsakemu pripade dokaj zajeten kos
zasebne plaze. Danes sva imela tudi nekaj sonca in modrega neba, sem
in tja pa je rahlo podezevalo.
Notranjost otoka je pokrita z gostim tropskim rastjem in je prakticno
neprehodna. Iz krosenj se slisijo kriki opic, kljunorozcev (http://
images.google.com/images?hl=en&q=Buceros
+rhinoceros&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi) in drugega dzungelskega ziveza.
Kljunorozca sva imela cast videti od blizu, ko se je mastil s kruhom,
ki so mu ga nastavili na ulici. Tudi z opicami sva se poblize
spoznala, ko sva se sprehodila do bliznjega templja na obali.
Tukaj bova najbrz ostala do sobote, potem pa bova odpotovala v Tanah
Rata, kjer si bova ogledala okoliske nasade cajevca.
Lepo se imejte in uzivajte Veseli december,
Miha in Tanja :-)