Miha Grcar
unread,Dec 11, 2007, 10:10:14 AM12/11/07Sign in to reply to author
Sign in to forward
You do not have permission to delete messages in this group
Either email addresses are anonymous for this group or you need the view member email addresses permission to view the original message
to Indonezija 2007
(Nedelja in ponedeljek, 9. in 10. 12.)
Po enem dnevu in desetih urah na poti (12 ur od tega sva prezdela na
avionih, preostanek casa pa sva vegetirala na letaliscih) sva koncno
prispela v Kualo Lumpur. Bila sva popolnoma izcrpana, saj sva bila
oropana dveh noci spanca. Prestopila sva v Dubaju. Tamkajsnje
letalisce predstavlja blisc arabskega sveta. Ta blisc pa nama ni kaj
dosti pomagal, ko so znova in znova dodajali minute k zamudi najinega
letala (iz Dubaja smo poleteli s 3-urno zamudo).
Z letalisca sva z vlakom krenila v mesto, kjer sva presedla na
monorail, ki naju je pripeljal blize do najinega hostla. Tanja je bila
pridna in je ze doma zbrala vse potrebne informacije, da sva se zlahka
znasla. Od nacrta so naju hoteli odvrniti le usluzbenci potovalnih
agencij, ki so se predstavljali kot "customer service" in nama hoteli
prodati karte za vlak po dvakratni ceni. Nisva se jim pustila --
taksnih falotov sva ze vajena :-)
Okoli osmih sva bila [ze] v hostlu Number Eight, kjer sva imela
rezervirano sobo. Kljub utrujenosti sva se odlocila, da greva ven
nekaj pojest (lahkota je bila ocitno mocnejsa od tezkih vek). Izbrala
sva si restavracijo na ulici Bukit Bintang, ki je bila polna
domacinov. Jaz sem si privoscil juho "jej me" (yee mee), Tanja pa je
narocila ocvrti riz s shrimpki, jajcem in zelenjavo.
(Torek, 11. 12.)
Pri vstajanju me je rahlo oviral casovni zamik. Tanja s tem ni imela
tezav -- ob devetih je ze imela smajl od usesa do usesa, ces da bo
videla Petronas [Twin] Towers. Ob enajstih sem tudi jaz prisel k
sebi ;-) Po zajtrku sva se pogumno podala v mestni vrvez. Najprej sva
si ogledala malezijska dvojcka. Ta impresivni kompleks so odprli leta
1998, stolpa pa sta visoka 452 metrov. Obiskovalci si lahko privoscijo
pogled na okolico s 170 metrov visokega mostu, ki povezuje oba stolpa.
Karte so bile ze razprodane, zato sva se midva zadovoljila z espresom
v cetrtem nadstropju pripadajocega nakupovalnega sredisca. Najin
naslednji postanek je bil morski akvarij z 90 metrov dolgim podvodnim
tunelom. Poleg tunela in akvarijev z morskimi ribami in zelvami imajo
tudi nekaj terarijev s plazilci, zabami in pajki. Najbolj sva bila
navdusena nad tunelom, v katerem sva lahko obcudovala morske pse in
mante. Nekatere ribe pocivajo kar na tunelu, zato si jih lahko ogledas
tudi od spodaj in jih pozgeckas. Najina zadnja postaja danes je bil
park z jezerom, nad katerega se lahko povzpnes v kabini panoramskega
kolesa ("eye on Malaysia"). Panoramo so sicer kazili temni oblaki, ki
so ze celo dopoldne pridno zbirali dez. Prav zaradi tega sva se
odlocila, da se vrneva v hostel in pustiva Kitajsko cetrt, ki je bila
po nacrtu najina naslednja postojanka, za jutri. Ta odlocitev se je
izkazala za dobro, saj sva kaj kmalu po vecerji zaspala ob potrkavanju
monsunskega dezja :-)
Naslednjic se oglasiva z otoka na zahodni obali -- Pulau Pangkor.
Lepo se imejte in se kaj oglasite z drugega konca sveta,
Miha & Tanja