סדר טוב בשבט בהנחיית פרופ' ריצ'רד שוורץ

2 views
Skip to first unread message

Ginger - the Veg Community Center

unread,
Jan 26, 2023, 11:14:21 AM1/26/23
to ijvs google group

שלום,

 

בערב טו בשבט, יום ראשון 5.2.2023, בשעה 21:00, נקיים באמצעות זום סדר טו בשבט וירטואלי באנגלית בהנחיית פרופ' ריצ'רד שוורץ.

 

להרשמה ולקבלת קישור לזום: https://forms.gle/cX8HWaPzA2oAUZar8

 

הקישור יישלח לנרשמים.ות בסמוך לאירוע.

 

מצורף קובץ מקורות שנעשה בו שימוש באירוע (הטופס יוקרן באירוע באמצעות שיתוף מסך).

 

פרופ' שוורץ הוא חלוץ, איש ספר ואקטיביסט בתחום הטבעונות והסביבה מנקודת המבט היהודית. הוא כבר הנחה בעבר סדרי טו בשבט רבים – באירועים פנים אל פנים ובאירועים ווירטואליים.

 

ניתן להשתתף באירוע מבלי לקחת חלק במנהגי הסדר, אולם אם ברצונך לקחת חלק בצד הטקסי של הסדר, נא להצטייד מראש לפחות בכל אלו: פרי שיש לו קליפה ואין לו גרעין (כגון אגוזים, רימון וכיו"ב), פרי שיש לו גרעין ואין לו קליפה (כגון תמר, משמש וכיו"ב), פרי שאין לו גרעין ואין לו קליפה (כגון דבלים וצימוקים) ומיץ ענבים (או יין) בשני צבעים: אדום ולבן.

 

אפשר לקרוא עוד על טו בשבט בשמונת המאמרים של פרופ' שוורץ בקישור הזה:

https://jewcology.org/2023/01/my-eight-tu-bishvat-related-articles/?fbclid=IwAR0g5BHkngio0EoMfOlei0kX9iMaqo8pORIVx65pEgqj5G1Q7wGnpoRQ4yU

 

תקופה זו, בה העולם צועד לקראת אסון אקלימי וסביבתי, היא השעה הנכונה לציין את טו בשבט, החג הסביבתי ביותר בלוח השנה היהודי, כ"יום כדור הארץ" היהודי – וזאת מתוך מודעות לחשיבות של הישרדות של החיים על פני כדור הארץ כפי שאנו מכירים אותם.

 

פרופסור שוורץ ישמח להצעות בנוגע לסדר.

 

 

האיגוד היהודי הבינלאומי לצמחונות

www.ginger.org.il

לתרומות: http://www.israeltoremet.org/amuta/580155034

 

העמדות והתכנים בהרצאות ובאירועים אחרים המפורסמים ברשימת התפוצה הם באחריות המרצים והמנחים בלבד. הם אינם משקפים בהכרח את עמדותיה של העמותה או נתונים שנבדקו על-ידיה. העמותה מפרסמת יוזמות שעשויות לעניין את הקהילה או לקדם תזונה מהצומח, וכן משתתפת במיזמים כאלו. אין לפרש פרסום או השתתפות כאמור כאימוץ תכנים ועמדות המובעים במיזמים כאלו, או פרקטיקות הננקטות במסגרתם.

 

 

Tu Bishvat seder.pdf

Ginger - the Veg Community Center

unread,
Feb 2, 2023, 1:48:38 AM2/2/23
to ijvs google group
Tu Bishvat seder.pdf
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages