פסטיבל חולדה בת"א ביום רביעי הבא, חול המועד פסח!

0 views
Skip to first unread message

Ginger - the Veg Community Center

unread,
Apr 17, 2024, 1:47:43 AMApr 17
to ijvs google group

פסטיבל חולדה!

יום רביעי, 24.4.24, (חול המועד פסח) בשעות 13:30-18:30

ב"מינשר" – רחוב דוד חכמי 18, תל-אביב

  • הרצאות מרתקות;
  • שעת סיפור לילדים;
  • דוכנים;
  • פעולת מחאה.

חולדות הן הרבה יותר ממה שחשבנו! האגודה נגד ניסויים בבעלי חיים והזנגביל שמחים להזמין אותך לאירוע שכולו מחווה לבעל-החיים המפתיע הזה, לציון היום הבינלאומי להזדהות עם בעלי-חיים במעבדות. 

חולדות הן סקרניות, חברותיות וחכמות. הן חשות אמפתיה ומגלות סולידריות. וכמובן: הן רגישות לכאב וסבל, ומסוגלות לאושר ולהנאה. ובמציאות שלנו הן קרבן נפוץ ונשכח של תעשיית הניסויים בבעלי-חיים. בפסטיבל החולדה, בחול המועד פסח, נחגוג את הקסם של היצור הקטן הזה, נשאל מה עוצר אותנו מלהכיר אותו על כל עושר חוויית החיים שלו, ונלמד על כלים מדעיים מתקדמים שאינם פוגעים בחולדות או בבעלי-חיים אחרים. לראשונה נשמע באירוע את סיפורו של אחד המשתתפים בפעולה הגדולה ביותר בהיסטוריה של החזית לשחרור בעלי-חיים בישראל. בפעולה זו פרצו פעילי החזית למעבדה בתל-אביב שערכה ניסויים בחולדות בתחום הכאב, והשמידו את הציוד ששימש לפגיעה בחולדות.

לבסוף נצא לפעולת מחאה יצירתית.

 

תכנית הפסטיבל

 

13:30 פתיחת הפסטיבל במתחם מנשר בתל-אביב

 

ברחבה לאורך כל שעות הפסטיבל:

שעת סיפור לילדים עם רותי טיקוצקי

דוכנים

סרטי וידיאו

כיבוד טבעוני קל

 

באולם ההרצאות:

14:00 חלופות לניסויים בבעלי-חיים בעידן של בינה מלאכותית. מרצה: תמיר לוסקי. לוסקי, איש האגודה לניסויים בבעלי-חיים ומתמחה בשיטות מחקר ללא ניסויים בבעלי חיים  יסקור כמה מהכלים המתקדמים שמצויים בידי האנושות.

15:15 "חולדות הן לא מה שחשבנו" – אז למה לא חשבנו? מרצה: ד"ר אריאל צבל. ד"ר אריאל צבל, אחד התיאורטיקנים הבולטים בישראל ובעולם בתחום יחסי אדם-חיה, יבחן איך מתעצב האופן בו אנו תופסים חולדות.

16:30 הפריצה הגדולה – קובי מאירוב, שלקח חלק לפריצה למעבדת ניסויים בחולדות באוניברסיטת תל-אביב, יספר לראשונה את סיפור הפעולה הגדולה ביותר בהיסטוריה של החזית לשחרור בעלי החיים בישראל.

 

17:45 יציאה לפעולת מחאה יצירתית במרכז תל-אביב 

 

הרשמה מראש אינה חובה, אך היא תסייע לנו להיערך לאירוע. להרשמה: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSexekOsrif-Vn-WRysy5alCoUOFx7NTI-SRmMe9-RDTp0LYaw/viewform

 

 

האיגוד היהודי הבינלאומי לצמחונות

www.ginger.org.il

לתרומות: http://www.israeltoremet.org/amuta/580155034

 

העמדות והתכנים בהרצאות ובאירועים אחרים המפורסמים ברשימת התפוצה הם באחריות המרצים והמנחים בלבד. הם אינם משקפים בהכרח את עמדותיה של העמותה או נתונים שנבדקו על-ידיה. העמותה מפרסמת יוזמות שעשויות לעניין את הקהילה או לקדם תזונה מהצומח, וכן משתתפת במיזמים כאלו. אין לפרש פרסום או השתתפות כאמור כאימוץ תכנים ועמדות המובעים במיזמים כאלו, או פרקטיקות הננקטות במסגרתם.

 

 

 

 

image001.jpg
image003.jpg
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages