יום רביעי 27.1.21 - סדר טו בשבט בזום

1 view
Skip to first unread message

Ginger - the Veg Community Center

unread,
Jan 19, 2021, 4:10:39 AM1/19/21
to ij...@googlegroups.com

יום רביעי 27.1.2021 מ-19:00 עד 20:30

סדר טו בשבט

בזום: https://us02web.zoom.us/j/82852423177

האירוע יתקיים באנגלית

 

הננו מוזמנים להשתתף בסדר טו בשבט, שמאורגן ע"י זנגביל, ויתקיים בזום ביום ד' 27.1.21 בשעות 20:30-19:00.

 

את הסדר ינחה פרופ' ריצ'רד שוורץ, הנשיא לשעבר של Jewish Veg (ארגון הטבעונים והצמחונים בצפון אמריקה) והמחבר של שלוש מהדורות של הספר "יהדות וצמחונות". לאחרונה פרסם שוורץ את הספר "מהפכה טבעונית: להציל את העולם, להחיות את היהדות".

 

מצורף קובץ מקורות שישמש אותנו במהלך הסדר.

 

כדי להשתתף בחלקים הטקסיים של הסדר, בבקשה הכינו מראש לפחות אחד מכל אלו: פרי או אגוז עם קליפה חיצונית שאינה נאכלת וללא גרעין (כגון שקדים ואגוזים, רימון, פירות הדר) ; פרי עם גרעין ושהקליפה שלו נאכלת (כגון תמרים, שזיפים ומשמשים מיובשים וכו') ופרי שכולו נאכל (כגון תאנים וצימוקים). הכינו גם תירוש או יין בשני צבעים: אדום ולבן. ניתן להשתתף בסדר גם בלי לקחת חלק בחלקים הטקסיים שלו.

 

אם ברצונך לתת במסגרת הסדר דבר תורה של עד שתי דקות, בבקשה לפנות (באנגלית) לריצ'רד שוורץ באימייל Veggi...@gmail.com. בשל מגבלת הזמנים, לא כל ההצעות יוכלו להיענות.

 

ריצ'רד מעוניין לערב כמה שיותר א.נשים בקריאת קטעי המקורות.

 

סדרי טו בשבט נעשו פופולריים מאוד בישראל בשנים האחרונות – תפקידנו הוא לעגן בהם עקרונות של שמירת הטבע והסביבה ושל טבעונות.

 

לקריאה מקדימה בנושא, מוזמנות.ים לעיין בשמונה מאמרים של ריצ'רד שוורץ: https://jewcology.org/2021/01/my-eight-articles-related-to-tu-bishvat/

 

האירוע בפייסבוק: https://fb.me/e/1rsikhl6u

 

חודש שבט שמח – ולהתראות בסדר!

 

 

האיגוד היהודי הבינלאומי לצמחונות

www.ginger.org.il

לתרומות: http://www.israeltoremet.org/amuta/580155034

 

העמדות והתכנים בהרצאות ובאירועים אחרים המפורסמים ברשימת התפוצה הם באחריות המרצים והמנחים בלבד. הם אינם משקפים בהכרח את עמדותיה של העמותה או נתונים שנבדקו על-ידיה. העמותה מפרסמת יוזמות שעשויות לעניין את הקהילה או לקדם תזונה מהצומח, וכן משתתפת במיזמים כאלו. אין לפרש פרסום או השתתפות כאמור כאימוץ תכנים ועמדות המובעים במיזמים כאלו, או פרקטיקות הננקטות במסגרתם.

 

 

Tu Bishvat seder.pdf
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages