9 באפריל: ערב לימוד לרגל יום הולדתו התשעים של פרופ' ריצ'רד שוורץ

0 views
Skip to first unread message

Ginger - the Veg Community Center

unread,
Mar 29, 2024, 8:47:13 AMMar 29
to ijvs google group

היהדות של ריצ'רד

ערב לימוד לרגל יום הולדתו התשעים של פרופ' ריצ'רד שוורץ

יום שלישי, 9 באפריל 2024 (א' בניסן תשפ"ד) בשעה 19:30

ברח' בלפור 8, ירושלים.

יישאו דברים: הרב דוד רוזן, פרופ' יעל שמש, הרב אדם פרנק ופרופ' ריצ'ארד שוורץ עצמו.

הערב יתקיים בשפה האנגלית

"יהדות וצמחונות", "יהדות והישרדות גלובלית", "מהפכה טבעונית" ו"מי גנב את הדת שלי" הם רק כמה מהספרים שחיבר המלומד היהודי החלוצי ריצ'רד שוורץ. מזה עשורים, פרופ' שוורץ הוא קול מוביל בקידום תשובות יהודיות לשאלות הדוחקות של ימינו. לפני שמונה שנים ריצ'רד עלה לארץ עם בת-זוגו, והוא ממשיך לכתוב – וגם לצלצל בפעמוני האזהרה – מביתו החדש בהרי ירושלים. ערב לימוד זה יתקיים בהשראת החזון של ריצ'רד שוורץ לתיקון עולם, וברוח רעיונותיו על ההשלכות של המורשת ושל הערכים היהודים על התזונה שלנו במאה העשרים ובמאה העשרים האחת ועל רקע המשברים שפוקדים את כדור הארץ.

כניסה חופשית.

יוגש כיבוד טבעוני קל.

על הדוברים:

לאחר למעלה מעשרים שנה כמנהל הבינלאומי לנושאים בין-דתיים בוועד היהודי אמריקני, הרב דוד רוזן יצא לחופשה מתפקיד זה כדי לשמש כיועץ מיוחד לבית המשפחה האברהימית באבו דאבי. הרב דוד רוזן כיהן גם כרב הראשי של אירלנד.

פרופ' יעל שמש היא מרצה במחלקה לתנ"ך באוניברסיטת בר-אילן. לצד עבודתה המחקרית, בין היתר בנוגע לחמלה כלפי בעלי-חיים ביהדות, פרופ' שמש היא רצה למרחקים ארוכים ובעלת הבלוג ודף הפייסבוק "טבעונית למרחקים ארוכים".

הרב אדם פרנק כיהן כרב של קהילת "מורשת ישראל" של התנועה המסורתית בירושלים, משנת 2005 עד 2019. הוא פעיל בתחומים של פלורליזם דתי ורווחת בעלי-חיים, ויו"ר משותף של אגודת צער בעלי-חיים ירושלים.

 

האיגוד היהודי הבינלאומי לצמחונות

www.ginger.org.il

לתרומות: http://www.israeltoremet.org/amuta/580155034

 

העמדות והתכנים בהרצאות ובאירועים אחרים המפורסמים ברשימת התפוצה הם באחריות המרצים והמנחים בלבד. הם אינם משקפים בהכרח את עמדותיה של העמותה או נתונים שנבדקו על-ידיה. העמותה מפרסמת יוזמות שעשויות לעניין את הקהילה או לקדם תזונה מהצומח, וכן משתתפת במיזמים כאלו. אין לפרש פרסום או השתתפות כאמור כאימוץ תכנים ועמדות המובעים במיזמים כאלו, או פרקטיקות הננקטות במסגרתם.

 

 

 

 

 

image001.jpg
image002.jpg
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages