Bakırköy Hurdacı

37 views
Skip to first unread message

Hurdacı

unread,
Jun 14, 2022, 9:31:33 PM6/14/22
to Hurdacı

İstanbul'un kurulu olduğu Çatalca ve Kocaeli yarımadaları aşınmış birer platodur. Bu platoların ortasından kabaca kuzeydoğu-güneybatı doğrultusunda İstanbul Boğazı geçer.

İstanbul Boğazı'nın oluşumu ile ilgili ilmi olarak kesin kabul görmüş bir açıklama yoksa da, açıklamalar içinde en yaygın olanı; jeolojik açıdan İstanbul Boğazı'nın deniz suları ile dolmuş bir fay çöküntüsü olduğudur.

İstanbul hurdacı firması olarak her türlü hurda alımı yapıyoruz. Hurda bakır alanlar içerisinde en iyi fiyatı biz sunuyoruz.

Buna bakılırsa, MÖ 20.000 ilâ 18.000 yılları arasında, Buzul Çağı bitmiş ve dünyanın büyük bölümünü kaplayan buz kütlelerinin erimeye başlamıştır. Binyıllarca devam eden bir erime döneminin cevabında, MÖ 8.000 ilâ 7.000'lerde Akdeniz'in suları ilk hâlinden ortalama 150 metre daha yukarı çıkmıştır.

Deniz seviyesindeki bu büyük ölçekli artış sebebiyle Akdeniz'in suları Marmara'yı basmış; Marmara Denizi'nin suları da idame eden yükselmeler cevabında Karadeniz ile birleşmiştir.

Boğaz'ın derinliğinin kuzeyden güneye azalma göstermesi, geçmişte kuzeydeki bu yükseltilerin Marmara'nın sularına karşı bir set rolü gördüğü ve bunların deniz seviyesindeki yükselmeyle aşıldığı savını güçlendirmektedir.

İstanbul genelinde kayda değer yükseltilere de rastlanmaz. Şehirdeki en yüksek üç nokta sırası ile 537 metrelik Aydos Tepesi, 438 metrelik Kayış Dağı, 442 metrelik Alemdağ'dır. Şehrin topraklarının %74'ünü platolar, %9,5'ini ovalar, %16,1'ini ise alçak dağ ve tepeler kaplamaktadır.

Şehrin en mühim gölleri olan Büyükçekmece, Küçükçekmece ve Durusu gölleri birer lagündür. İstanbul Boğazı'ndaki Haliç, Tarabya ve İstinye koyları ise şehirde ria tipi kıyının en iyi örnekleridir.

İstanbul kıyıları son biçimini 10.000 sene ilkin gerçekleşen su yükselimleriyle almıştır. Şehirde, Marmara Denizi ve Boğaz'da irili ufaklı 11 adanın yanı sıra, Karadeniz'de küçük kayalıklar ve Haliç'te Bahariye Adaları yer alır.

Bakırköy, toplu nakliyat alanında İstanbul'un gelişmiş ilçesidir. İlçe, metro bakımından M1ʙ metro hattı ile Yenikapı'ya bağlanmış M3 metro hattı ile Kirazlı'dan Atatürk Olimpiyat Merkezi ve Bakırköy Hurdacı – MetroKent'e bağlanmıştır, M7 hattı'ı ile de Mahmutbey'den Mecidiyeköy'e masraf ek olarak hattın Kabataş ve Esenyurt'a uzatma inşaatlarıda devam etmektedir.

Tramvaylarda ise T1 tramvay hattı Bağcılar'dan başlayarak Kabataş'a kadar devam eder. Yapımı idame eden veya kabul edilen M3 Kirazlı – Bakırköy, M9 Ataköy – İkitelli Sanayi ve HızRay hatları ilçenin sınırlarından geçmektedir. İstanbul bakırköy hurdacı firmasıyız. Ayrıca ilçenin içinden geçen minibüs ve İETT otobüsleri ile Metrobüs'e ulaşım kolaydır.

Zeytinburnu, İstanbul ilinin bir ilçesidir. 1 Eylül 1957 tarihinde ilçe olmuştur. Trakya’nın güneydoğusunda, Çatalca yarımadasının, Marmara Denizi'ne bakan yamaçlarının, bu denizle birleştiği yerdedir. İstanbul avrupa yakası zeytinburnu hurdacı firmasıdır. Tarihi yarımada ile surlarla ayrılmış, E-5 karayoluna sınır ve havalimanına 15-20 dakikalık mesafededir.

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages