İstanbul Hurdacı Sitesi

4 views
Skip to first unread message

Hurdacı

unread,
Jun 22, 2022, 12:07:02 PMJun 22
to Hurdacı
İstanbul, Türkiye'de Marmara Bölgesi'nin Çatalca-Kocaeli Bölümü'nde yer edinen kent ve Türkiye'nin 81 ilinden biridir. Ülkenin nüfus bakımından en oldukca göç alan ve en kalabalık ilidir.

Ekonomik, tarihi ve sosyal ve kültürel açıdan önde gelen şehirlerden biridir. Şehir, iktisadi büyüklük açısından dünyada 34. Sırada yer alır. Nüfuslarına bakılırsa kentler sıralamasında belediye sınırları göz önüne alınarak meydana getirilen sıralamaya gore Avrupa'da birinci, dünyada ise altıncı sırada yer verilmiştir.

İstanbul Türkiye'nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç'i de çevreleyecek halde kurulmuştur. İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa'daki bölümüne Avrupa Yakası yada Rumeli Yakası, Asya'daki kısmına ise Anadolu Yakası veya Asya Yakası denir.

Tarihte öncelikle üç tarafı Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç'in sardığı bir yarımada üstünde kurulan İstanbul'un batıdaki sınırını İstanbul Surları oluşturmaktaydı. Gelişme ve gelişme sürecinde surların her seferinde daha batıya ilerletilerek inşa edilmesiyle dört kere genişletilen şehrin 39 ilçesi vardır. Sınırları içinde ise büyükşehir belediyesi ile beraber toplam 40 belediye bulunmaktadır.

Hurda, kullanım haricinde olan malzemenin posasıdır. Hurda birçok materyali arasında barındırabilir. Hurda türevleri olarak en yüksek değerli olanlar metal türevleridir.

Hurdacılar, İnsanların elinde olan ve işe yaramayan hurdaları rahatça alabilir ve aldıktan sonra eritip ham maddeye dönüştürebilir. Ve bu yeniden yeniden kullanılırsa Geri dönüşüm olmaya adım atar. Bu sayede hurdalar kendi başına bir piyasa olmuştur.

Örnek vermek gerekirse şu anda yeni olan bir elektronik alet ileride eskidikçe hurdaya dönüşebilir, hurda durumuna düştükten sonrasında içerisinde bulunan demir, çelik, bakır, kurşun benzer biçimde maddeler kullanılabilir.

Hurdacı, genel olarak metal aksamlarını veya metal atıkları toplayan kişidir. Hurdacılık, özelliğini kaybetmiş, çalışmayan ve artık kullanılamayacak olan materyallerin geri dönüşüme tekrar kazandırılması için toplanma aşamasıdır. En yakın İstanbul hurdacı firması olarak adresten hurda alıyoruz.

Genel olarak hurdacılar, topladıkları hurdaları ayrıştırma merkezine götürerek alüminyum, bakır, çinko, demir, krom ve nikel gibi maden gruplarına ayırarak biriktirmektedirler. Belli bir kiloya geldikten sonra geri dönüşüm tesislerine götürerek oralarda eritilme işlemleri yapılır.

Esenyurt, İstanbul'un Büyükçekmece ilçesinin semtlerinden biriyken, 2008 senesinde Kıraç beldesi ile birleştirilerek ilçe olmuştur.

İlçede bir şehir parkı bulunmaktadır. İlçede emniyet 1 Haziran 2009 itibarıyla polis teşkilatına geçmiştir. Emniyet müdürlüğü binası hazırlanmıştır.

Esenyurt yerleşim yeri bütünü, Marmara Bölgesinin Trakya alt bölgesinde, İstanbul Metropolitan alan sınırları içinde yer verilmiştir. Bu bölgenin doğusunda Küçükçekmece Gölü, batısında Büyükçekmece, kuzeyinde Hoşdere mahallesi ve TEM Karayolu, güneyinde Firuzköy ve E-5 Karayolu bulunmaktadır. İlçe batıda Büyükçekmece, kuzeyde Başakşehir, kuzeybatıda Arnavutköy, doğuda Avcılar, güneyde Beylikdüzü ilçeleriyle komşudur.

Esenyurt'un yüzölçümü 2.770 hektardır ve 1989 yılında belediye olma niteliği kazanmıştır. Belediye teşkilatının kurulmasıyla bölgenin gelişmesi hızlanmıştır. Nüfus bakımından İstanbul ve Türkiye'nin en büyük ilçesidir.

Hurdalar aralarında en pahalı olanları metallerdir. Hurdacı şiketleri insanların elindeki ve kullanılamaz durumdaki malzemeleri kolaylıkla alabilmektedir.

Yeterince aldıktan sonra tümünü hammadde olsun diye eritir. Bu işlemin tekrarlanmasına geri dönüşüm denilmektedir. Böylece atık hurdalar onlarca defa hammaddeye dönüştürülmektedir.

Biz İstanbul hurdacı depoları arasında çevre temizliğine hizmet etmek için çalışmaktadır. Konumuma en en yakın hurdacı firması ve esenyurt hurdacı işletmesi isteyenlerin bizleri aramasını istiyoruz.

En yakın istanbul esenyurt hurdacı firmaları içerisinde lideriz. Yüksek hurda fiyatları ile hurda alımı gerçekleştiriyoruz.

Hurda alan Hurdacı deposu hurda satanlardan para eden meni hurdaları satın alan meslektekilerdir.

Avcılar'da sanayi tesislerinin gelişmesiyle balıkçılık, bağcılık ve tarım tarihe karışmış, bunların yerini sanayi, tecim ve rekreasyon (eğlence-dinlenme) tesisleri almıştır.

Avcılar'da başta madeni eşya, dokuma, kıyafet eşyası olmak üzere irili ufaklı 250'den fazla endüstri tesisi faaliyettedir. Buna nazaran nüfusun %40'ından fazlasını işçiler, %10'unu bölge esnafı ve minik çapta işgören kesimi oluşturmaktadır.

Hurdacılık yapmak çalışmayan bozuk, özelliğini yitiren madenlerin geri dönüşüm için biriktirilmesi aşamalarıdır.

İstanbul avcılar hurdacı firması olarak her türlü maden hurdasını nakit ödemeyle ekonomiye kazandırıyoruz. Avcılar'da hurda satmak için arayabilirsiniz.

Toptan biriken hurdaları çeşitlerine göre ayırma merkezine götürmektedir.

Bu fabrikalarda bakır, alüminyum, nikel, çinko, krom ve demir gibi kıymetli madenler çeşitli gruplara ayrılmaktadır. Yeterli kilodaki hurda malzemeler bir süre sonra geri dönüşüm tesisine satılır.

Profesyonel hurdacı firmaları içerisinde en yüksek fiyatı teklif ediyoruz. İstanbul avcılar hurdacı firması olarak hemen aramanızı bekliyoruz.

Bilindiği gibi hurda kullanılmaz durumda olan atıkların artıklarıdır. Hurdalar birçok materyalleri içerisinde barındırır. 
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages