Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Ubuntu dhcp set hostname

0 views
Skip to first unread message

Papp Tamás

unread,
Nov 5, 2009, 7:59:14 AM11/5/09
to

helo!

Ubuntu klienssel hogyan lehet megoldani, hogy modositsa a hostnevet az
alapjan, amit kap a szervertol?

Mindehol azt irjak, hogy le kell szedni a dhcp3-client-et es fel kel
rakni a dhcpcd-t, majd csak ujra kell inditani, de ez nem megy. A
pump-ot felrakva az ugyanugy beken hagyta. Mit kellene csinalni vele?

Koszi,

tamas
_________________________________________________
linux lista - li...@mlf.linux.rulez.org
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux

Papp Tamas

unread,
Nov 8, 2009, 3:55:31 AM11/8/09
to

On Thu, Nov 05, 2009 at 01:59:14PM +0100, Papp Tamás wrote:
> helo!
>
> Ubuntu klienssel hogyan lehet megoldani, hogy modositsa a hostnevet az
> alapjan, amit kap a szervertol?
>
> Mindehol azt irjak, hogy le kell szedni a dhcp3-client-et es fel kel
> rakni a dhcpcd-t, majd csak ujra kell inditani, de ez nem megy. A
> pump-ot felrakva az ugyanugy beken hagyta. Mit kellene csinalni vele?

A megoldas a "use-host-decl-names on;" + dhcpd lett.

tompos

0 new messages