Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Peugeot 206 ...

9 views
Skip to first unread message

Gábor Lénárt

unread,
May 9, 2013, 11:21:41 AM5/9/13
to

Hi,

Kicsit (kicsit?!) tanacstalan vagyok, van/volt itt sok autos thread, hatha
valakinek van otlete ...

Van nekunk egy targyban szereplo 2000-es evjaratu peldany, amivel
csaladostul levonultunk videkre, mivel gumicserere nem volt idom eddig, most
adtam le itt, az artalam favorizalt "helyi" mesternek. Kozben elmeseltem,
hogy van egy fura gondom. Erre jott masnap a valasz, hogy ez gaz, ezzel az
autoval nem szabadna menni, allitolag egy anno a peugeot-nal dolgozo
ismerose is megerositette. Azota eltelt egy het, es mondja, hogy gaz van,
mert egyszeruen nem talalja a hibat, igy viszont nem kene vele menni,
tovabbra sem.

A hosszu bevezeto utan a problema: az auto elinditasa utan (a szerelo
szerint ez nem lenyeg, de hozzatennem hogy szerintem foleg kozepes
kornyezeti homersekletnel csinalja, se tul hidegben, sem tul melegben nem,
bar volt mar kivetel) az alapjarati fordulatszam felmegy annyira, mintha
tokig nyomnam a gazt. Neha mondjuk tiz perc mulva jon elo, amikor mar
megyunk vele, aztan gaz nelkul is gyorsul az auto meg negyedikben is :)
Ilyenkor a motor leallitasa majd ujrainditasa neha segit, amde utana alig
akar ujraindulni. Amugy a dolog altalaban elmulik egy ido mulva, es utana
nem jon elo (a kovetkezo inditas utan csak).

Elso otlet az elektronika ("computer") volt, ra is tettek vmi diagnosztikai
cuccra, es az semmi problemat nem jelzett, de ott is mondtak a szerelemonek,
hogy ezzel nem kene jarnia, mert ez "valami mindjart szetesik" jellegu
gondnak tunik. A szerelo kozben szetszedte az autot egesz nepen, nezett
minden felet, de nem talalt semmi gondot.

Alternativ tervkent elviszi lehet, vmi peugeot "tudorhoz" de az joval tobbe
fog fajni.

A naiv kerdesem az lenne, hogy ennyibol van valakinek barmi otlete, hogy
esetleg mi lehet a gond, vagy hova erdemes elvinni a $subject gepjarmuvet,
ahol kepben vannak, lehetoleg nem vernek at, plusz nem kell az auto
jelenlegi erteket megkozelito osszeget rakolteni?

Minden otletet/tanacsot elore is koszonok, lassan csaladi balhe van, hogy
"itt ragadtunk" mar egy hete (1 honapos gyerekkel es egy nagyobbal plusz
szazmillio csomaggal nem nagyon akarunk tomegkozlekedni).

thx!
--
linux-flame lista - linux...@mlf.linux.rulez.org
http://mlf.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux-flame

Tamas Papp

unread,
May 9, 2013, 11:36:37 AM5/9/13
to

On 05/09/2013 05:21 PM, Gábor Lénárt wrote:
>
>
> A naiv kerdesem az lenne, hogy ennyibol van valakinek barmi otlete, hogy
> esetleg mi lehet a gond, vagy hova erdemes elvinni a $subject gepjarmuvet,
> ahol kepben vannak, lehetoleg nem vernek at, plusz nem kell az auto
> jelenlegi erteket megkozelito osszeget rakolteni?
>
> Minden otletet/tanacsot elore is koszonok, lassan csaladi balhe van, hogy
> "itt ragadtunk" mar egy hete (1 honapos gyerekkel es egy nagyobbal plusz
> szazmillio csomaggal nem nagyon akarunk tomegkozlekedni).

A TC-n van vmi autodoktor, kerdezd meg.
Bar a reagalasi ideje lehet, lassu lesz..


tamas

Szládovics Péter

unread,
May 9, 2013, 11:39:00 AM5/9/13
to

2013-05-09 17:21 keltezéssel, Gábor Lénárt írta:
> Hi,

Szinte biztos, hogy valami elektronika szívat (.fr autók ilyenek). Ebben
már a gázpedál is elektromos, azon a területen keresném a bugot. Illetve
nem tudom, van-e benne tempomat, ami szintén szívathat picit.

Nekem pl. anno a Citroenem csinálta, hogy a fedszámítógép riasztása
szerint az esőérzékelővel komoly baj van, és azonnal szervizbe kéne
mennem, de mivel nem akartam ilyesmit a szervizben beszereltetni a
kocsiba, kihagytam.

Gábor Lénárt

unread,
May 9, 2013, 12:02:25 PM5/9/13
to

On Thu, May 09, 2013 at 05:39:00PM +0200, Szládovics Péter wrote:
> 2013-05-09 17:21 keltezéssel, Gábor Lénárt írta:
> >Hi,
>
> Szinte biztos, hogy valami elektronika szívat (.fr autók ilyenek).

Emberem elcipelte ahol diag muszerrel neztek a "kompjutert", de allitolag
minden OK. Vagy azon kivul is lehet olyan elektromos gond, ami ezt nem fedi
le? Sorry, nem ertek hozza :) Engem mar az meglepett h ebben a viszonylag
regi es nem tul draga autoban van vmi amit "szamitogepnek" hivnak ... Vagy
lehet, csak egy MCU? :)

Mondjuk ez az .fr elektronika gaz dolgot mar a szerelotol is hallottam, eleg
sok minden vacakol ami nelkul mondjuk tudok elni, ezert nem is aldoztam ra
penzt (pl az ora).

> Ebben már a gázpedál is elektromos, azon a területen keresném a
> bugot. Illetve nem tudom, van-e benne tempomat, ami szintén
> szívathat picit.

Tenyleg? Na ez meglepo szamomra (latszik nem ertek hozza) szoval en egy
potmetert nyomogatok csak valojaban es nincs fizikai kapcsolatban az
adaglossal vagy akarmivel? Miket meg nem tud az ember :) Nem vartam volna
ettol az autotol ilyen megoldast.

HAJDU Csaba

unread,
May 9, 2013, 12:41:58 PM5/9/13
to


On Thu, 9 May 2013, Gábor Lénárt wrote:

> Emberem elcipelte ahol diag muszerrel neztek a "kompjutert", de allitolag
> minden OK. Vagy azon kivul is lehet olyan elektromos gond, ami ezt nem fedi
> le? Sorry, nem ertek hozza :) Engem mar az meglepett h ebben a viszonylag
> regi es nem tul draga autoban van vmi amit "szamitogepnek" hivnak ... Vagy
> lehet, csak egy MCU? :)

A motorrol semmit sem irtal, meg azt sem, hogy dizel, vagy
benzines :)

De minden tovabbi nelkul lehet teljesen elektronikusan
vezerelt, foleg, ha benzines.

Biztos, hogy valamilyen elektronika, vagy erzekelo a tettes,
de mazli is kell a megtalalasahoz.

Gábor Lénárt

unread,
May 9, 2013, 1:15:54 PM5/9/13
to

On Thu, May 09, 2013 at 06:41:58PM +0200, HAJDU Csaba wrote:
> >Emberem elcipelte ahol diag muszerrel neztek a "kompjutert", de allitolag
> >minden OK. Vagy azon kivul is lehet olyan elektromos gond, ami ezt nem fedi
> >le? Sorry, nem ertek hozza :) Engem mar az meglepett h ebben a viszonylag
> >regi es nem tul draga autoban van vmi amit "szamitogepnek" hivnak ... Vagy
> >lehet, csak egy MCU? :)
>
> A motorrol semmit sem irtal, meg azt sem, hogy dizel, vagy benzines
> :)

Benzin, imho a legkisebb motorral (1124 vagy hasonlo?). Latod, nincs
gyakorlatom autos problemakrol valo beszamoloban sem! :)

> De minden tovabbi nelkul lehet teljesen elektronikusan vezerelt,
> foleg, ha benzines.
>
> Biztos, hogy valamilyen elektronika, vagy erzekelo a tettes, de
> mazli is kell a megtalalasahoz.

Hat nem'tom. Most edesapam lecsapott erre, es kijelentette hogy a volvojanak
(ami mondjuk 1984-es szoval nem mai) ugyanez a gondja, es az biza'
magnesszelep. Ez meg ok is, de egy haver pont az elobb hivott, meselem neki
mi van, es o is a magnesszelepet jelolte meg lehetseges tetteskent. Neten
keresgelve meg vmi "lambdaszonda" meg pillangoszelep/es kornyeke dolgokat
irnak. Persze nekem hiaba, en akkor sem fogom tudni megcsinalni, ha tudnam,
hogy hol a baj :) Holnap szegeny autoszerelot elszorakoztatom otleteimmel
azert :)

Szládovics Péter

unread,
May 9, 2013, 1:21:46 PM5/9/13
to

2013-05-09 18:02 keltezéssel, Gábor Lénárt írta:
> On Thu, May 09, 2013 at 05:39:00PM +0200, Szládovics Péter wrote:
>> 2013-05-09 17:21 keltezéssel, Gábor Lénárt írta:
>>> Hi,
>> Szinte biztos, hogy valami elektronika szívat (.fr autók ilyenek).
> Emberem elcipelte ahol diag muszerrel neztek a "kompjutert", de allitolag
> minden OK. Vagy azon kivul is lehet olyan elektromos gond, ami ezt nem fedi
> le? Sorry, nem ertek hozza :) Engem mar az meglepett h ebben a viszonylag
> regi es nem tul draga autoban van vmi amit "szamitogepnek" hivnak ... Vagy
> lehet, csak egy MCU? :)
>
> Mondjuk ez az .fr elektronika gaz dolgot mar a szerelotol is hallottam, eleg
> sok minden vacakol ami nelkul mondjuk tudok elni, ezert nem is aldoztam ra
> penzt (pl az ora).

Nekem anno a szellőzés elektronikája szállt el. Ennek örömére a potméter
az összes állásban hatástalan volt, és a .fr jómunkásemberek úgy
gondolták, hogy azért legyen szellőzés, és a ventilátornak a max legyen
a default.
Halláskárosodás+hajelhagyás esete.
A szervizben 60+áfa árban (meg persze munkadíj) csarélték. Az autó akkor
volt 3 év+1-2 hó... ;)
3 év múlva ismét beszart, szindróma ugyanaz, de már ismerős szaki
javította, meséltem neki a sztorit, hogy milyen drága ez a szar.
Másnap felhívott, hogy igen, a .fr alkatrész, amit csak motorral együtt
lehet kapni, az ennyi. Viszont van utángyártott elektronika (! gondolom
.ch) 25-ért, és a ventilátorok erejéből ítélve a motorral nincs gond,
így mondtam neki, hogy az jó lesz.
Amikor kicserélte, akkor mondta, hogy a motor gyártási éve 2002-es (az
autót 2003-ban vettem), azaz a szerviz is csak elektronikát cserélt, de
nem egészen azt fizettem ki...

Amúgy ezt a hibát pl. a fed computer sem jelezte ;)
Úgyhogy simán lehet, hogy valami chip éppen szar, és egy bizonyos
tartományban van rajta egy zárlat.

>> Ebben már a gázpedál is elektromos, azon a területen keresném a
>> bugot. Illetve nem tudom, van-e benne tempomat, ami szintén
>> szívathat picit.
> Tenyleg? Na ez meglepo szamomra (latszik nem ertek hozza) szoval en egy
> potmetert nyomogatok csak valojaban es nincs fizikai kapcsolatban az
> adaglossal vagy akarmivel? Miket meg nem tud az ember :) Nem vartam volna
> ettol az autotol ilyen megoldast.

Simán elképzelhető! :)

HAJDU Csaba

unread,
May 9, 2013, 1:23:08 PM5/9/13
to


On Thu, 9 May 2013, Gábor Lénárt wrote:

> Hat nem'tom. Most edesapam lecsapott erre, es kijelentette
> hogy a volvojanak (ami mondjuk 1984-es szoval nem mai)
> ugyanez a gondja, es az biza' magnesszelep. Ez meg ok is,
> de egy haver pont az elobb hivott, meselem neki mi van, es
> o is a magnesszelepet jelolte meg lehetseges tetteskent.
> Neten keresgelve meg vmi "lambdaszonda" meg
> pillangoszelep/es kornyeke dolgokat irnak. Persze nekem
> hiaba, en akkor sem fogom tudni megcsinalni, ha tudnam,
> hogy hol a baj :) Holnap szegeny autoszerelot
> elszorakoztatom otleteimmel azert :)

A magnesszelep a karburator resze... ...ami feltehetoen a te
autodban nincs :)

Xorn

unread,
May 9, 2013, 1:32:31 PM5/9/13
to

2013/5/9 Szládovics Péter <pe...@szladovics.hu>:

> Másnap felhívott, hogy igen, a .fr alkatrész, amit csak motorral együtt
> lehet kapni, az ennyi. Viszont van utángyártott elektronika (! gondolom .ch)

Svájc? Aligha... :-)

Inkább .cn.

Best regards,
Andy

Gábor Lénárt

unread,
May 9, 2013, 1:41:30 PM5/9/13
to

On Thu, May 09, 2013 at 07:23:08PM +0200, HAJDU Csaba wrote:
> >Hat nem'tom. Most edesapam lecsapott erre, es kijelentette hogy a
> >volvojanak (ami mondjuk 1984-es szoval nem mai) ugyanez a gondja,
> >es az biza' magnesszelep. Ez meg ok is, de egy haver pont az elobb
> >hivott, meselem neki mi van, es o is a magnesszelepet jelolte meg
> >lehetseges tetteskent. Neten keresgelve meg vmi "lambdaszonda" meg
> >pillangoszelep/es kornyeke dolgokat irnak. Persze nekem hiaba, en
> >akkor sem fogom tudni megcsinalni, ha tudnam, hogy hol a baj :)
> >Holnap szegeny autoszerelot elszorakoztatom otleteimmel azert :)
>
> A magnesszelep a karburator resze... ...ami feltehetoen a te
> autodban nincs :)

Nincs? Ok, en mondtam h nem ertek hozza :)

Mindenesetre total hasonlo hibajelenseget irtak itt le az otlet gazdai,
tehat ha $subject-ben ilyen nincs, akkor mi van ami hasonlo dolgot csinal?

Mert pl emlitettem, hogy "szinte le sem akar allni" az auto, ha pl motor
kikapcs majd 2-3 masodperc utan be, oninditozas nelkul is muxik siman. Ha
meg leall, es mondjuk fel oran belul megpronalod ujrainditani akkor allat
nehezen indul, es ha sikerul is, kb ugy raz mint egy traktor egy darabig.
Meg amit mar mondtam: az alapjarati fordulatszam egekbe szokese.

Erre mondta edesapam konkretan hogy szinte szorol szora ugyanez volt a baja
az emlitett nem epp mai Volvoval, ahol magnesszelep gond volt. Ill az
emlitett haver egy masik auto peldajaval ugyanezt mondta, anelkul, hogy
tudta volna, hogy mas mire tippel, ezert gyanus nekem. Viszont ha ilyen
nincs is benne, akkor nehezen lehet az a baja :)

HAJDU Csaba

unread,
May 9, 2013, 2:13:01 PM5/9/13
to


On Thu, 9 May 2013, Gábor Lénárt wrote:

>> A magnesszelep a karburator resze... ...ami feltehetoen a te
>> autodban nincs :)
>
> Nincs? Ok, en mondtam h nem ertek hozza :)
>
> Mindenesetre total hasonlo hibajelenseget irtak itt le az otlet gazdai,
> tehat ha $subject-ben ilyen nincs, akkor mi van ami hasonlo dolgot csinal?

Elektronikus befecskendezes, a hozza tartozo vezerles,
erzekelok, stb.

> Mert pl emlitettem, hogy "szinte le sem akar allni" az auto, ha pl motor
> kikapcs majd 2-3 masodperc utan be, oninditozas nelkul is muxik siman. Ha
> meg leall, es mondjuk fel oran belul megpronalod ujrainditani akkor allat
> nehezen indul, es ha sikerul is, kb ugy raz mint egy traktor egy darabig.
> Meg amit mar mondtam: az alapjarati fordulatszam egekbe szokese.
>
> Erre mondta edesapam konkretan hogy szinte szorol szora ugyanez volt a baja
> az emlitett nem epp mai Volvoval, ahol magnesszelep gond volt. Ill az
> emlitett haver egy masik auto peldajaval ugyanezt mondta, anelkul, hogy
> tudta volna, hogy mas mire tippel, ezert gyanus nekem. Viszont ha ilyen
> nincs is benne, akkor nehezen lehet az a baja :)

Ez igy van...

Hasonlat: az LCD monitorodon nincs kep, es valaki azt
mondja, pont ugyanez volt hiba nala is, mert szakadt volt
egy ellenallas a kepcso futokoreben :)

Gábor Lénárt

unread,
May 9, 2013, 2:18:27 PM5/9/13
to

On Thu, May 09, 2013 at 08:13:01PM +0200, HAJDU Csaba wrote:
> >Mert pl emlitettem, hogy "szinte le sem akar allni" az auto, ha pl motor
> >kikapcs majd 2-3 masodperc utan be, oninditozas nelkul is muxik siman. Ha
> >meg leall, es mondjuk fel oran belul megpronalod ujrainditani akkor allat
> >nehezen indul, es ha sikerul is, kb ugy raz mint egy traktor egy darabig.
> >Meg amit mar mondtam: az alapjarati fordulatszam egekbe szokese.
> >
> >Erre mondta edesapam konkretan hogy szinte szorol szora ugyanez volt a baja
> >az emlitett nem epp mai Volvoval, ahol magnesszelep gond volt. Ill az
> >emlitett haver egy masik auto peldajaval ugyanezt mondta, anelkul, hogy
> >tudta volna, hogy mas mire tippel, ezert gyanus nekem. Viszont ha ilyen
> >nincs is benne, akkor nehezen lehet az a baja :)
>
> Ez igy van...
>
> Hasonlat: az LCD monitorodon nincs kep, es valaki azt mondja, pont
> ugyanez volt hiba nala is, mert szakadt volt egy ellenallas a kepcso
> futokoreben :)

Azert nem ua ... Mert ugye a monitoron nincs kep (ami a funkcioja lenne) az
kb ua, mint h nem megy az auto (mert annak oka lehetne az is h nincs benne
motor ...). Itt megy, csak neha fura viselkedest produkal, es eleg jol
korulhatarolhato modon, ami kisertetiesen emlekeztet az ismerettsegi korben
ket masik esetre.

De btw, van egy nem mukodo LCD monitor is itt, ha mar az analizisnel
tartunk, vagy abban sincs magnesszelep? :)

Csibra Gergo

unread,
May 10, 2013, 1:47:03 AM5/10/13
to

Thursday, May 9, 2013, 8:13:01 PM, HAJDU Csaba wrote:

> On Thu, 9 May 2013, Gábor Lénárt wrote:

>>> A magnesszelep a karburator resze... ...ami feltehetoen a te
>>> autodban nincs :)
>>
>> Nincs? Ok, en mondtam h nem ertek hozza :)
>>
>> Mindenesetre total hasonlo hibajelenseget irtak itt le az otlet gazdai,
>> tehat ha $subject-ben ilyen nincs, akkor mi van ami hasonlo dolgot csinal?

> Elektronikus befecskendezes, a hozza tartozo vezerles,
> erzekelok, stb.
...
> Hasonlat: az LCD monitorodon nincs kep, es valaki azt
> mondja, pont ugyanez volt hiba nala is, mert szakadt volt
> egy ellenallas a kepcso futokoreben :)

Te kevered a szezont a fazonnal. A karburátorban nincs mágnesszelep,
az egy teljesen mechanikus cucc, pillangószelep van benne.

Ellenben az injektorban bőven lehet mágnesszelep, hiszen az
elektronikával vezérelve fecskendezi be a benzint, amihez kell
mágnesszelep.

--
Best regards,
Csibra Gergo mailto:ge...@csibra.hu

Homonnai Mihaly

unread,
May 10, 2013, 2:26:39 AM5/10/13
to
sztem nezz szet index pozso forumokban. ha ez valami olyan, ami mas
autoknal is elofordult, akkor ott biztos talalsz megoldast.

Marton Ferenc

unread,
May 10, 2013, 2:36:54 AM5/10/13
to


Gábor Lénárt <l...@lgb.hu> wrote:
> Hat nem'tom. Most edesapam lecsapott erre, es kijelentette hogy a volvojanak
> (ami mondjuk 1984-es szoval nem mai) ugyanez a gondja, es az biza'
> magnesszelep. Ez meg ok is, de egy haver pont az elobb hivott, meselem neki
> mi van, es o is a magnesszelepet jelolte meg lehetseges tetteskent. Neten
> keresgelve meg vmi "lambdaszonda" meg pillangoszelep/es kornyeke dolgokat
> irnak. Persze nekem hiaba, en akkor sem fogom tudni megcsinalni, ha tudnam,
> hogy hol a baj :) Holnap szegeny autoszerelot elszorakoztatom otleteimmel
> azert :)

pug206 magyarorszag fan club? az ilkyen helyeken mindig van valami
mester.

--
Csak a Puffin lekvár adhat neki er?t, és mindent lebíró akaratot.

Pápai Balázs

unread,
May 10, 2013, 2:40:04 AM5/10/13
to

2013-05-09 19:15 keltezéssel, Gábor Lénárt írta:

> Hat nem'tom. Most edesapam lecsapott erre, es kijelentette hogy a volvojanak
> (ami mondjuk 1984-es szoval nem mai) ugyanez a gondja, es az biza'
> magnesszelep. Ez meg ok is, de egy haver pont az elobb hivott, meselem neki
> mi van, es o is a magnesszelepet jelolte meg lehetseges tetteskent. Neten
> keresgelve meg vmi "lambdaszonda" meg pillangoszelep/es kornyeke dolgokat
> irnak. Persze nekem hiaba, en akkor sem fogom tudni megcsinalni, ha tudnam,
> hogy hol a baj :) Holnap szegeny autoszerelot elszorakoztatom otleteimmel
> azert :)
>
Nálam a lambdaszonda cseréje után produkált olyan tüneteket, hogy hirtelen
felment a fordulatszám, tetszőleges időpontban.
Mondjuk utángyártott lambdaszondát tetettem bele, de később más is mondta,
hogy csak gyárit szabad. Nem hiszem, hogy nálad ez lenne a baj, csak a tünet
lehet hasonló..

Pápai Balázs

unread,
May 10, 2013, 2:41:06 AM5/10/13
to

2013-05-10 07:47 keltezéssel, Csibra Gergo írta:

>> Hasonlat: az LCD monitorodon nincs kep, es valaki azt
>> mondja, pont ugyanez volt hiba nala is, mert szakadt volt
>> egy ellenallas a kepcso futokoreben :)
>
> Te kevered a szezont a fazonnal. A karburátorban nincs mágnesszelep,
> az egy teljesen mechanikus cucc, pillangószelep van benne.
>
> Ellenben az injektorban bőven lehet mágnesszelep, hiszen az
> elektronikával vezérelve fecskendezi be a benzint, amihez kell
> mágnesszelep.
>
Karburátorban is lehet mágnesszelep, pl az üresjárati mágnesszelep..

HAJDU Csaba

unread,
May 10, 2013, 2:52:49 AM5/10/13
to


On Fri, 10 May 2013, Csibra Gergo wrote:

> Te kevered a szezont a fazonnal. A karburátorban nincs mágnesszelep,
> az egy teljesen mechanikus cucc, pillangószelep van benne.

Mar a Lada karburatoraban is volt :)

> Ellenben az injektorban bőven lehet mágnesszelep, hiszen
> az elektronikával vezérelve fecskendezi be a benzint,
> amihez kell mágnesszelep.

Kelleni nem kell, a modern injektorok tobbnyire piezosak.

Vannak magnesesek is, de ott a magnesszelep nem kulon
egyseg, hanem legfeljebb az egesz injektort lehetne
magnesszelepnek is hivni, de ez nem szokas...

Sandor Szakacs Vass

unread,
May 10, 2013, 3:08:25 AM5/10/13
to

On 10 mai 2013, at 08:40, Pápai Balázs <sparhel...@gmail.com> wrote:

> Nem hiszem, hogy nálad ez lenne a baj, csak a tünet
> lehet hasonló..

A tünet valószínűleg mindkét esetben valóban hasonló:
alighanem a motorvezerles, nem tudván hogy mi is a valódi
állapot, beáll failsafe üzemmódba, ami magas alapjárati
fordulatszámot jelent. Ám hogy mitől vesz el a motorvezerles,
az lenne a kérdés, es arról fogalmam sincs...

--
Üdv, Sándor

HAJDU Csaba

unread,
May 10, 2013, 3:18:59 AM5/10/13
to


On Fri, 10 May 2013, Sandor Szakacs Vass wrote:

> A tünet valószínűleg mindkét esetben valóban hasonló:
> alighanem a motorvezerles, nem tudván hogy mi is a valódi
> állapot, beáll failsafe üzemmódba, ami magas alapjárati
> fordulatszámot jelent. Ám hogy mitől vesz el a motorvezerles,
> az lenne a kérdés, es arról fogalmam sincs...

"az alapjarati fordulatszam felmegy annyira, mintha tokig
nyomnam a gazt"

Azert ez nem a failsafe uzemmod :)

Sandor Szakacs Vass

unread,
May 10, 2013, 3:25:39 AM5/10/13
to

On 10 mai 2013, at 09:18, HAJDU Csaba <ha...@mail.kfki.hu> wrote:

> "az alapjarati fordulatszam felmegy annyira, mintha tokig nyomnam a gazt"
>
> Azert ez nem a failsafe uzemmod :)

Az lehetett a problémaleírás költői túlzása :) tekintve hogy van
az autóban egy fordulatszamhatarolo, a padlogaz azt jelentene
hogy nem csak piros zonaig pörög a motor, de azt is hallaná
ahogy a határoló kinlodik vele. Arról pedig nem irt -> igazandibol
nem is pörög fel teljesen a motor.

--
Üdv, Sándor

Szládovics Péter

unread,
May 10, 2013, 3:21:30 AM5/10/13
to

2013-05-09 19:32 keltezéssel, Xorn írta:
> 2013/5/9 Szládovics Péter <pe...@szladovics.hu>:
>
>> Másnap felhívott, hogy igen, a .fr alkatrész, amit csak motorral együtt
>> lehet kapni, az ennyi. Viszont van utángyártott elektronika (! gondolom .ch)
> Svájc? Aligha... :-)
>
> Inkább .cn.

ofkoz :)

Szládovics Péter

unread,
May 10, 2013, 3:28:44 AM5/10/13
to

2013-05-10 09:25 keltezéssel, Sandor Szakacs Vass írta:
> On 10 mai 2013, at 09:18, HAJDU Csaba <ha...@mail.kfki.hu> wrote:
>
>> "az alapjarati fordulatszam felmegy annyira, mintha tokig nyomnam a gazt"
>>
>> Azert ez nem a failsafe uzemmod :)
> Az lehetett a problémaleírás költői túlzása :) tekintve hogy van
> az autóban egy fordulatszamhatarolo, a padlogaz azt jelentene
> hogy nem csak piros zonaig pörög a motor, de azt is hallaná
> ahogy a határoló kinlodik vele. Arról pedig nem irt -> igazandibol
> nem is pörög fel teljesen a motor.

Ha van benne fordulatszámmérő, azon azért látható, hogy mennyire pörög
fel. Igaz, erről sem írt :)

HAJDU Csaba

unread,
May 10, 2013, 3:30:59 AM5/10/13
to


On Fri, 10 May 2013, Sandor Szakacs Vass wrote:

>> "az alapjarati fordulatszam felmegy annyira, mintha tokig nyomnam a gazt"
>>
>> Azert ez nem a failsafe uzemmod :)
>
> Az lehetett a problémaleírás költői túlzása :) tekintve hogy van
> az autóban egy fordulatszamhatarolo, a padlogaz azt jelentene
> hogy nem csak piros zonaig pörög a motor, de azt is hallaná
> ahogy a határoló kinlodik vele. Arról pedig nem irt -> igazandibol
> nem is pörög fel teljesen a motor.

Nem tudom, de arrol is szo volt, hogy ne hasznalja, mert
veszelyes, a failsafe uzemmod pedig definicio szerint nem
az.

Egyebkent pont az futott at az agyamon, hogy mi van, ha a
fordulatszamot erzekeli rosszul a vezerles... Persze nem
csak egy adatot nez, azt is eszre kene vegye, hogy
irrealisan sok uzemanyag kell az alapjarathoz, de ilyen osi
rendszereknel ki tudja, mi van.

Ákos Gábriel

unread,
May 10, 2013, 3:42:50 AM5/10/13
to

2013.05.10. dátummal, 9:18 időpontban HAJDU Csaba írta:

> "az alapjarati fordulatszam felmegy annyira, mintha tokig nyomnam a gazt"
>
> Azert ez nem a failsafe uzemmod :)

Elektronikus gázpedál zárlatra/szakadásra tippelnék.
Tipikus fasza francia érintkezési hiba történet.
Például a "földet" biztosító csavar berohad, megszűnik a rendes érintkezés, helló...

--
Regards,
Ákos Gábriel

Sandor Szakacs Vass

unread,
May 10, 2013, 3:44:21 AM5/10/13
to

On 10 mai 2013, at 09:30, HAJDU Csaba <ha...@mail.kfki.hu> wrote:

> Egyebkent pont az futott at az agyamon, hogy mi van, ha a fordulatszamot erzekeli rosszul a vezerles...

Az a felső holtponti érzékelő lenne, viszont annak hibája
inkább indítási nehézséget es/vagy működés közbeni
kihagyást kene okozzon... Viszont legalább minden szerelő
ismeri, úgyhogy biztos megnézik ha kell :)

--
Üdv, Sándor

Sandor Szakacs Vass

unread,
May 10, 2013, 3:49:16 AM5/10/13
to

On 10 mai 2013, at 09:42, Ákos Gábriel <akos.g...@gmail.com> wrote:

> Elektronikus gázpedál zárlatra/szakadásra tippelnék.

Ha az lenne, akkor (ujra)indításnal nem lenne gond, hiszen
oda nem kell gázpedál. Rég volt mikor meg ugyesen kellett
a pedalt is rúgni a beroffenteshez :)

> Tipikus fasza francia érintkezési hiba történet.

Csináljátok jobbat :-p

--
Üdv, Sándor

Ákos Gábriel

unread,
May 10, 2013, 3:52:10 AM5/10/13
to

2013.05.10. dátummal, 9:49 időpontban Sandor Szakacs Vass írta:

> On 10 mai 2013, at 09:42, Ákos Gábriel <akos.g...@gmail.com> wrote:
>
>> Elektronikus gázpedál zárlatra/szakadásra tippelnék.
>
> Ha az lenne, akkor (ujra)indításnal nem lenne gond, hiszen
> oda nem kell gázpedál. Rég volt mikor meg ugyesen kellett
> a pedalt is rúgni a beroffenteshez :)


Hogyne kellene. Mármint az kell, hogy ne nyúlj hozzá.
Telibe lenyomott pedállal a hideg motort nemigen indítod be.

--
Regards,
Ákos Gábriel

Gábor Lénárt

unread,
May 10, 2013, 3:59:26 AM5/10/13
to

On Fri, May 10, 2013 at 09:25:39AM +0200, Sandor Szakacs Vass wrote:
> On 10 mai 2013, at 09:18, HAJDU Csaba <ha...@mail.kfki.hu> wrote:
>
> > "az alapjarati fordulatszam felmegy annyira, mintha tokig nyomnam a gazt"
> >
> > Azert ez nem a failsafe uzemmod :)
>
> Az lehetett a problémaleírás költői túlzása :) tekintve hogy van
> az autóban egy fordulatszamhatarolo, a padlogaz azt jelentene

A fordulatszam mero muszer mar evek ota nem mukodik :) azt mondtak h macera
lenne megcsinalni, annyira meg nem fontos :) Szoval csak ful alapjan mondom
hogy "eleg magas" fordulatszam, nyilvan egesz pontosan nem tudom megmondani
h mennyire :(

Szládovics Péter

unread,
May 10, 2013, 4:01:26 AM5/10/13
to

2013-05-10 09:59 keltezéssel, Gábor Lénárt írta:
> On Fri, May 10, 2013 at 09:25:39AM +0200, Sandor Szakacs Vass wrote:
>> On 10 mai 2013, at 09:18, HAJDU Csaba <ha...@mail.kfki.hu> wrote:
>>
>>> "az alapjarati fordulatszam felmegy annyira, mintha tokig nyomnam a gazt"
>>>
>>> Azert ez nem a failsafe uzemmod :)
>> Az lehetett a problémaleírás költői túlzása :) tekintve hogy van
>> az autóban egy fordulatszamhatarolo, a padlogaz azt jelentene
> A fordulatszam mero muszer mar evek ota nem mukodik :) azt mondtak h macera
> lenne megcsinalni, annyira meg nem fontos :) Szoval csak ful alapjan mondom
> hogy "eleg magas" fordulatszam, nyilvan egesz pontosan nem tudom megmondani
> h mennyire :(

Lehet, hogy itt van a kutya elesve :)
Azért nem jó a műszer, mert nem a kijelzés, hanem az észlelés oldalon
van bug, ami most terjed tovább?

Pápai Balázs

unread,
May 10, 2013, 4:24:59 AM5/10/13
to

2013-05-10 09:52 keltezéssel, Ákos Gábriel írta:
> 2013.05.10. dátummal, 9:49 időpontban Sandor Szakacs Vass írta:
>
>> On 10 mai 2013, at 09:42, Ákos Gábriel <akos.g...@gmail.com> wrote:
>>
>>> Elektronikus gázpedál zárlatra/szakadásra tippelnék.
>>
>> Ha az lenne, akkor (ujra)indításnal nem lenne gond, hiszen
>> oda nem kell gázpedál. Rég volt mikor meg ugyesen kellett
>> a pedalt is rúgni a beroffenteshez :)
>
>
> Hogyne kellene. Mármint az kell, hogy ne nyúlj hozzá.
> Telibe lenyomott pedállal a hideg motort nemigen indítod be.
>
Régebben az automata szívatót kapcsoltad be úgy, hogy lenyomtad a gázpedált az
indítás előtt..

Csibra Gergo

unread,
May 10, 2013, 4:47:55 AM5/10/13
to

Friday, May 10, 2013, 8:41:06 AM, Pápai Balázs wrote:

> 2013-05-10 07:47 keltezéssel, Csibra Gergo írta:

>>> Hasonlat: az LCD monitorodon nincs kep, es valaki azt
>>> mondja, pont ugyanez volt hiba nala is, mert szakadt volt
>>> egy ellenallas a kepcso futokoreben :)
>>
>> Te kevered a szezont a fazonnal. A karburátorban nincs mágnesszelep,
>> az egy teljesen mechanikus cucc, pillangószelep van benne.
>>
>> Ellenben az injektorban bőven lehet mágnesszelep, hiszen az
>> elektronikával vezérelve fecskendezi be a benzint, amihez kell
>> mágnesszelep.
>>
> Karburátorban is lehet mágnesszelep, pl az üresjárati mágnesszelep..

Nekem 2 karburátoros járművem volt/van, mindkettő karburátora tisztán
mechanikus. Az első egy 2 ütemű motor 1 hengerének 1 karburátora (ez
már nincs meg), a második a mostani sor4-es bandit karburátorsora.
Ebben alapjárati fúvókák vannak, nem mágnesszelep :)

--
Best regards,
Csibra Gergo mailto:ge...@csibra.hu

Kosa Attila

unread,
May 10, 2013, 4:57:28 AM5/10/13
to

On Fri, May 10, 2013 at 09:49:16AM +0200, Sandor Szakacs Vass wrote:
> On 10 mai 2013, at 09:42, Ákos Gábriel <akos.g...@gmail.com> wrote:
>
> > Elektronikus gázpedál zárlatra/szakadásra tippelnék.

Na, az Alekonak ilyen baja soha nem lesz... :)))

> Ha az lenne, akkor (ujra)indításnal nem lenne gond, hiszen
> oda nem kell gázpedál. Rég volt mikor meg ugyesen kellett
> a pedalt is rúgni a beroffenteshez :)

Reg? Az Alekoban meg mindig kell :)

--
Udvozlettel
Zsiga

Gábor Lénárt

unread,
May 11, 2013, 8:39:42 AM5/11/13
to

Re,

Csak beszamolnek: vegulis nem talaltak meg biztosra az okot :( sok mindent
szetkaptak, tisztogattak egy "gyanus" homerseklet erzekelo szenzort
csereltek, azota nem csinalja, bar eddig se mindig tette.
0 new messages