Kedves Orsolya!
Nem vagyok vizszerelo, csak sokeves haztartasi
tapasztalat mondatja velem:
A kazan bekapcsolasahoz kell egy bizonyos aramlasi sebesseg.
A kanikula idejen no a vizfogyasztas a kornyeken, ezert esik a
viznyomas, s nem lesz elegendo az atfolas sebessege a bekapcsolashoz.
Ha masik csap eseten beindul, akkor valoban a hosszu, esetleg
szukebb elvezetes lehet az ok a zuhany eseteben.
A regebbi kazanoknal egy rendes szerelo azert tudott allitani
(szerelo sem kellett hozza sok tipusnal), hogy milyen atfolyasi
sebessegnel kapcsoljon be. Felteszem, egy hozzaerto eseten
ennel is megoldhato kellene legyen.
A lefolyok eseteben az ennyire szuk keresztmetszetet nem
igazan tudom elkepzelni, csak ha dugulas van valahol.
Ez persze lehet akar a felujitas soran belehullott tormelektol
is, de a hasznalat soran is bedugulhatott. Ezt mindenfele
dugulaselharito eszkozokkel (nem vegyszerekre gondolok)
ellenorizni, esetleg orvosolni is lehet.
udv,
pisti