Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Valaki majdnem meghalt egy katyu miatt

2 views
Skip to first unread message

listak572_g...@szuro.hix.hu

unread,
Jun 23, 2006, 4:06:55 AM6/23/06
to

> Mit lehet ilyenkor tenni, lehet-e ilyenkor karteritest kapni.

Van rá esély, ha kicsi is. Én a következőt tenném azilletőhelyében:
1. Ajánlott, tértivevényes levélben megírnám az önkormányzatnak, hogy
mi történt. Mellékelném a fényképet a törött biciklirőlés a kátyúról,
valamint a kórházi zárójelentést, és közölném, hogy...forint nem
vagyoni kártérítést követelek. A ... helyére ízlés szerintiösszeg
írható, milliós nagyságrendű. (Ha van bizonyítható vagyonikár, azt is
bele kell írni, például a bicikli ára, az esetleg tönkrementruhaneműk
ára, a betegség miatt kiesett jövedelem stb.) A levél alján
feltüntetném, hogy kapja Kátyúfalva önkormányzata és az
Északdél-Keletnyugati Napló szerkesztősége (vagyis néven nevezniaz
illető vidéken működő regionális napilapot, tehát nem azönkormányzat
által kiadott havi közlönyt, hanem a tőlük független lapot), és az
újság is kapna egy másolatot a levélből.
2. Ha elutasító válasz érkezik vagy harminc napon belül nemérkezik
válasz, a területileg illetékes városi bíróságon kártérítési pert
indítanék. A keresetlevél másolatát ugyanúgy elküldeném azújságnak.
Persze ehhez az kell, hogy az ember kemény legyen és képes legyen
végigharcolni a dolgot. Célszerű ügyvédet fogadni és alehetőlegjobb
kapcsolatokat kiépíteni a sajtóval.

Láng Attila D., író, FP VT, http://lattilad.org

zoltan.fodo...@szuro.hix.hu

unread,
Jun 23, 2006, 4:06:56 AM6/23/06
to

>Sajnos nincs tanu, nem hivtak ki idoben a mentot vagy a rendorseget.

Meg tanu es idoben hivott mento-rendorseg eseten sincs sok esely a
karteritesre - Magyarorszagon.... Ezek hianyaban pedig bele se szabad
kezdeni, mert kidobott penz es folosleges idegeskedes.
Karteritesert pert inditani csak (lehetoleg egyertelmu) bizonyitekok
alapjan erdemes, barhol a vilagon.

Talan annyit tehettek _masok_ erdekeben, hogy megkeresitek a katyu
"illetekeset", es figyelmeztetitek: ezuttal meguszta ugyan, de lehet, hogy
legkozelebb...


Udv mindenkinek: Zoltan

0 new messages