Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Re: orvostudomanyos fokhagyma

5 views
Skip to first unread message

tfarkas...@szuro.hix.hu

unread,
Jun 13, 2006, 4:03:45 AM6/13/06
to

Lehet hogy a fokhagyma sok mindenre jo, de alacsony vernyomas eseten
vigyazni kell vele.

Hat evvel ezelott pont az ismert ajanlasok hatasara rendszeresen napi
egy gerezd fokhagymat fogyasztottam es egy ido utan hirtelen
megremulve vettem eszre, hogy intenzivebb gondolkodas pl. sakkozas
kozben az agyam eros luktetes kozepette leblokkol. Az idegorvos azt
mondta, hogy az agy verellatasa rossz, adott egy gingko-keszitmenyt,
ami valamelyest hasznalt.

Vegul azonban magam jottem ra, hogy a fokhagyma vernyomascsokkento
hatasa lehet a ludas, miutan a szokott vernyomasom 115-125 kozott van.

A fokhagyma teljes elhagyasa utani lassu javulas kb. egy evig tartott,
ma mar a tuneteknek nyoma sincs.

Udv
Tamas

bokbel_u...@szuro.hix.hu

unread,
Jun 14, 2006, 6:04:02 AM6/14/06
to

Kedves Tamás,
az agyad "leblokkolásának" valami más oka lehetett, a fokhagyma valóban
csökkenti a vérnyomást, de csak napi 1 kg (!) mennyiségben.

Béla

tfarkas...@szuro.hix.hu

unread,
Jun 16, 2006, 3:04:55 AM6/16/06
to

Kedves Bela,

>az agyad "leblokkolásának" valami más oka lehetett, a fokhagyma valóban

>csökkenti a vérnyomást, de csak napi 1 kg (!) mennyiségben.

Akkor pedig a fokhagyma valamilyen mas (ismeretlen?) mellekhatasara
kell gondolnom, mivel a fokhagyma elhagyasan kivul semmit nem
valtoztattam es - az idonkenti gingko-keszitmenytol eltekintve -
semmilyen gyogyszert sem szedtem.

Udv
Tamas

magus.de...@szuro.hix.hu

unread,
Jun 17, 2006, 4:05:03 AM6/17/06
to

rugalmatlan érfalaknál (pl. meszesedés miatt az
érfal "nem enged el", nem tud összehúzódni )
hirtelen "megrángatják" a vérnyomást, vér lassabban
fog áramlani (mint a vízcsapból kisebb nyomás miatt
kevesebb víz jön ki a csőből) így az oxigénellátás is
csökken,

( stroke /pl agyi infarktus/ témakörben elég jól van leírva
az agy vérellátása általánosan is, nem véletlenül van leírva,
hogy fokozatosan kell csökkenteni a vérnyomást )
-------
"Készítette: Dr. Szépkúti Sándor
A magyarországi mortalitási statisztikákban az agyi érbetegségek,
mint halálokok, az "előkelő" harmadik helyen szerepelnek. Ígykomolyan
kell vennünk minden olyan jelenséget, mely felhívja figyelmünket a
stroke-ra való fokozottabb hajlamra.

A transiens ischemiás attack-ot (TIA) 24 óránál rövidebb ideigtartó,
ischemiás cerebrális góctünetek jellemzik. A stroke-os betegekmintegy
30 %-ának anamnaesisében szerepel TIA, így jogosan
tekinthetjük egyik előhírnökének."
-------
üdv Tamás

tfarkas...@szuro.hix.hu

unread,
Jun 18, 2006, 4:05:38 AM6/18/06
to

Kedves Tamas

Ez mind biztosan igaz, de nalam az agy blokkolasaval kapcsolatos
panaszok nehany honappal a fokhagyma rendszeres fogyasztasa utan
kezdodtek es kb 1 evvel az abbahagyas utan szuntek meg TELJESEN, a
korrelacio szembeszoko. Hogy a fokhagyma mit csinal az erfalakkal,
arrol halvany sejtelmem sincs, de valami koze csak kellett hogy legyen
hozza - ezt akartam a TIPP olvasoival tudatni.

magus.demo irja:
>rugalmatlan erfalaknal (pl. meszesedes miatt az
>erfal "nem enged el", nem tud osszehúzodni )
>hirtelen "megrangatjak" a vernyomast, ver lassabban
>fog aramlani (mint a vizcsapbol kisebb nyomas miatt
>kevesebb viz jon ki a csobol) igy az oxigenellatas is
>csokken,
>( stroke /pl agyi infarktus/ temakorben eleg jol van leirva
>az agy verellatasa altalanosan is, nem veletlenül van leirva,
>hogy fokozatosan kell csokkenteni a vernyomast )

bokbel_u...@szuro.hix.hu

unread,
Jun 19, 2006, 3:05:49 AM6/19/06
to

>Hogy a fokhagyma mit csinal az erfalakkal,
>arrol halvany sejtelmem sincs, de valami koze csak kellett hogy legyen
>hozza - ezt akartam a TIPP olvasoival tudatni.

Típusos esete a téves megfigyelésnek.
Valami történt, ami valamivel egybeesett, akkor -mondjon bárki bármit-,
makacsul ragaszkodsz hozzá, hogy ok-okozati összefüggés van köztük.

Ugyanilyen alapon mondhatnám, hogy nagyapám, aki hitt szegény a fokhagyma
áldásos hatásában (biztos van benne, valami, hiszen 89 éves koráig élt:)))),
naponta nem egy, hanem több gerezdet elrágcsált (a család minden
tiltakozása ellenére:), és egészen a haláláig kitünően sakkozott, valami
sakklapban rendszeresen jelentek meg sakkfeladványai is, a fokhagymának
köszönhette a sakktudását.

Szegény, mi is lett volna vele, ha nem jotott volna a mindennapi betevő
fokhagymájához egy ideig?!
De eszembe nem jutna összefüggésbe hozni a kettőt.....

Már abból is gyanút foghattál volna, hogy -ahogy írod-, csak egy év után
szűntek meg teljesen a panaszaid.
Hol van már akkor a tavalyi hó...izé fokhagyma?!

Béla

gumo_uh.emb...@szuro.hix.hu

unread,
Jun 20, 2006, 5:05:49 AM6/20/06
to

> Típusos esete a téves megfigyelésnek.
> Valami történt, ami valamivel egybeesett, akkor -mondjon bárki bármit-,
> makacsul ragaszkodsz hozzá, hogy ok-okozati összefüggés van köztük.

A fokhagymatol en is rosszul vagyok, meghozza majdnem azonnal, es kb. 1-2
napig tart a hatasa. Ez mitol lehet? (Nem mintha akarnek enni fokhagymat.)

Gumo

bokbel_u...@szuro.hix.hu

unread,
Jun 21, 2006, 9:06:14 AM6/21/06
to

>A fokhagymatol en is rosszul vagyok, meghozza majdnem azonnal, es kb. 1-2
>napig tart a hatasa. Ez mitol lehet?

Én a spenóttól, a kelkáposztától, ezért -miután egyszermegkóstoltam
gyermekkoromban és nem ízlett-, nem is eszem meg azóta.

Komolyabban: a fokhagyma számos savat, illóolajat tartalmaz, nemmindenkinek
a gyomra és az epéje bírja egyformán.

Fekélybetegeknél ismert, hogy nagyon sokan nem tudják megenni ahagymát,
paradicsomot, de erre sincs szabály, nem egyszer láttam márendoszkóppal
hatalmas fekélyt, a beteg meg a vizsgálat után boldogan falatozta a
paradicsomot.
Nem vagyunk egyformák....

Béla

magus.de...@szuro.hix.hu

unread,
Jun 22, 2006, 3:06:55 AM6/22/06
to

Béla írta:
>Épp panaszkodott valaki, hogy csak kínai fokhagymához jut, nos ittajó
>alkalom az életmentő gyógyszerhez hozzájutni, bár a 96 %-ostisztaszesz
>problémáját még nem sikerült megoldani.

meg van a 96%-os is,
és friss magyar újfokhagymát a Lehel téri piacon :-)

a kínai fokhagymából 3x annyi kellett a főzéshez,
ezért ragaszkodtam a magyarhoz...

a három havi adag 2600 Ft-ból kihozható, a lecserélhető
gyógyszerekre havonta majdnem 10ezer megy el,....

Tamás

0 new messages