> az Unesco-expedíció által néhány éve Kínában találtéletmento recept:
> *33 dkg megtisztított fokhagymát fokhagymaprésben szétnyomunk,
> majd 10 napig áztatjuk 3 dl, 96%-os, gyógyszertárban kapható
> alkoholban, lezárt üvegben...*
csak azt nem tudom, hogy nagyanyam mikor jart Kinaban :) majdnem hasonlorecept
alapjan szokott csinalni ilyen lotyit, bar a szazalekokat es grammokat
nem nez
te soha. O meghules es infulenza ellen javasolta es altalabanevi ketalkalommal
szedette velunk. en szivesen szedtem, ert amugy is imadom a hagymakat,
akar fo
k akar voros, vagy barmi.
> s további referenciákat is kaphatnánk?
Nem tudom, hogy referencia neked, de en azt olvastam valahol (nemblikk-ben), h
ogy van valahol (spanyol? portugal? olasz?) falu, ahol nagyon sok fokhagymatte
rmesztenek es esznek. allitolag kiemelkedoen magas az eletkora kornyekhezkepes
t.
Laci