5 eve koltoztunk egy frissen felujitott lakasba, es ez nagy vonzerot
jelentett, mert eppen semmi kanalunk nem volt egy hasznalt lakas
felujitasahoz. Utobb kiderult, nem olyan szep az a menyasszony,
igyekeztek olcson meguszni a felujitast, igy sok minden nagyon messze
van a tokelytol. Tobbek kozott a vizrendszer az egyik kardinal pont. A
lefolyok tul keskeny keresztmetszetuek, emiatt nagyon lassan folyik le
a viz. De ami sokka bosszantobb, az a foldszinti zuhany. A kombi cirko
kazanja a folso szinten van, a viznek tobb tiz metert kell megtennie,
a tervezes szornyu ostobasaga miatt. De ezt hagyjuk. Az also szinten
tehet van egy zuhanyozo amit en szeretek hasznalni mindig is epitett
zuhanyozora vagytam falra magasan rogzitett zuhanyrozsaval. Csakhogy a
bojler nem szeret engem, am mindezt csak kanikulaban teszi, mint pl.
ket napja. Tortenik ugyanis mar mintegy 3 eve, hogy kanikulai napokon
a zuhanyozoban megnyitott vizcsaptol nem ugrik be a kazan es nem ad
nekem melegvizet. Minden mas csaphoz 1 percen belul megerkezik a
melegviz, de a zuhanyozoban akar 15-20 percen keresztul is folyathatom
a vizet, nem kattan be. Ma kiprobaltam, es a zuhanyt folyatva
folmentem a kazanhoz hallgatozni, nem ment a futes. Megnyitottam a
mellette levo csapon a melegviz csapot es legott beindult, de amint
elzartam, a futes is leallt. A vizvezetek szerelo egy ostoba tusko,
megbizhatatlan, draga, de legalabb szar munkat vegez. Termeszetesen
lovete sincs, hogy mi lehet az ok. De eddig meg azt sem sikerult
megoldania, hogy a furdoszobai mosdobol akkor is lefolyon a viz, ha
folyik a csap. Ilyenkor, pl. fogmosaskor a mosdokagylo lassan, de
biztosan megtelik vizzel, csak akkor folyik le, ha elzarom a vizet. Ez
nyilvanvaloan a tul szuk lefolyo eredmenye.
Na szoval. Van-e valakinek barmi otlete, hogy miert "viccel meg" engem
a zuhany, de csak es kizarolag kanikulai napokon.
Elore is koszonet.
Solya