Sajnos valahol lemaradtam a thread elejéről, most szólnék bele
kicsinyég. Én sok tízmillió betűt elolvastam monitoron, amikönyvnek
tekinthető; levelekkel, programokkal, webbel, miegyébbel együtt
milliárdokra rúghat. Soha nem jelentett semmi gondot. Mindazonáltal
nem vagyunk egyformák, vannak, akik nem szeretik, sőt rossz a
szemüknek. Ők ne tegyék. De attól, hogy a könyv újrahasznosított
elektronokból van, még nem kell monitoron olvasni. Kinyomtatni nagyon
drága mulatság, hacsak apu-anyu nem dolgozik olyan helyen, ahol ingyen
nyomtathat ekkora terjedelemben.
Viszont lehet olvasni PDA-n is. Egy kisebb tudású, de könyvolvasásra
remekül megfelelő PDA-t tíz-húsz pénz között meg lehet venni
használtan, én sok évvel ezelőtt 18-ért vettem az első PDA-mat,és egy
csomó könyvet elolvastam rajta. Azonfelül a gyerek játszhat rajta,
nyilvántarthatja, amit nyilván akar tartani, imádnivaló kis kütyü, és
állítom, hogy a mai gyerekek is imádni fogják. Engem gyerekkoromban
azért ett a fene, hogy kvarcjátékom lehessen, őket már színes
képernyős PDA-ért eszi, gondolom. Könyvolvasás céljából isbe lehet
ruházni rá. Én most a Sógunt olvasom PDA-n (és morcolok a
szkennelésben ejtettem hibák miatt).
Láng Attila D., író, FP VT, http://lattilad.org