A vízmelegítőket a kinyitott csapok által létrehozott nyomás
különbség kapcsolja be. A hosszú cső végén lévő csapnyitása eleve
kisebb nyomáskülönbséget hoz létre, de nyáron amikor a 'hideg'viz is
melegebb a megfelelő hőmérsékletű vízhez kevesebb meleg víz
kell. Az emiatt kevésbé kinyítot csap már nem hoz létre elég
nyomás csökkenést.
A tárolós vízmelegítőknél nincs ilyen gond, (ott legfeljebb
elfogy a melegvíz :-) ), és nem okoz gondot a zuhanyzás közben a
konyhában kinyított csap sem.
Tárolós vízmelegítő esetén a távoli csapokhoz érdemes dupla
melegvíz vezetéket kiépíteni egy keringető szivattyúval. így a
vezetékben és a csapnál is mindig meleg víz van és nem kellelfolyatni
egy csomó vizet, amíg a meleg víz megérkezik.
(Persze az ötletek igazán átalakítás elött hasznosak. :-( )
Üdv
Gács Lajos