Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Hideg zuhany

1 view
Skip to first unread message

lgacs_uh...@szuro.hix.hu

unread,
Jun 23, 2006, 4:06:56 AM6/23/06
to

Az be nem kapcsoló vízmelegítőre az én TIPPem:

A vízmelegítőket a kinyitott csapok által létrehozott nyomás
különbség kapcsolja be. A hosszú cső végén lévő csapnyitása eleve
kisebb nyomáskülönbséget hoz létre, de nyáron amikor a 'hideg'viz is
melegebb a megfelelő hőmérsékletű vízhez kevesebb meleg víz
kell. Az emiatt kevésbé kinyítot csap már nem hoz létre elég
nyomás csökkenést.

A tárolós vízmelegítőknél nincs ilyen gond, (ott legfeljebb
elfogy a melegvíz :-) ), és nem okoz gondot a zuhanyzás közben a
konyhában kinyított csap sem.
Tárolós vízmelegítő esetén a távoli csapokhoz érdemes dupla
melegvíz vezetéket kiépíteni egy keringető szivattyúval. így a
vezetékben és a csapnál is mindig meleg víz van és nem kellelfolyatni
egy csomó vizet, amíg a meleg víz megérkezik.

(Persze az ötletek igazán átalakítás elött hasznosak. :-( )

Üdv
Gács Lajos

0 new messages