Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Promjena uvjeta po isteku ugovora

20 views
Skip to first unread message

Wave

unread,
May 7, 2012, 3:49:20 AM5/7/12
to
Pozdrav svima,

imao bih jedno kratko pitanjce; potpisao sam svojevremeno ugovor s T-Comom
za MAX3 L uslugu na godinu dana, za 357 kn fiksne naknade (ukljucen PDV).
Ugovor mi je istekao, oni su digli cijenu usluge, odnosno te fiksne naknade
(usage nije problem), nisu me ni na koji nacin obavijestili o tome, a evo
sto kazu kao odgovor na moju primjedbu:

"Navedenom provjerom, utvrdeno je kako je stavka 'Mjesecna naknada MAX3 L/4
MBIT/S' na racunu Halo usluga broj XYZ u razdoblju od 01-03/2012 godine
ispravno obracunata i naplacena, sukladno vazecem procesu i cjeniku
Hrvatskog Telekoma za koristenu uslugu.

U nastavku Vam dostavljamo i pojasnjenje navedenog.
Naime, dana 05.01.2012. godine isteklo je obvezno trajanje ugovorne obveze
za MAXtri L uslugu u trajanju od 12 mjeseci, pa time i naplata mjesecne
naknade u skladu sa navedenom, koja je iznosila 357,00 kn (PDV ukljucen).
Slijedom navedenog, a sukladno vazecem procesu HT-a, nastavila se bez
prethodne obavijesti redovna naplata u iznosu 436,21 kn (PDV ukljucen).

Slijedom navedenog, Vas prigovor na obracun i naplatu stavke 'Mjesecna
naknada MAX3 L/4 MBIT/S' na racunu Halo usluga broj XYZu razdoblju od
01-03/2012 godine nismo u mogucnosti prihvatiti, a buduci da ne postoje
razlozi kojima bi se moglo opravdati smanjenje potrazivanja, molimo za
razumijevanje ove odluke i podmirenje predmetnih racuna u potpunosti."





Ono sto bi me zanimalo jest sljedece:

- imaju li oni pravo po isteku ugovora dignuti cijenu (iste) usluge?

- if yes, moraju li me o tome obavijestiti ili to smiju napraviti 'onak',
kao sto su u ovom slucaju i napravili?

- if not, gdje to pise, odnosno na koji se Zakon, Pravilnik ili sl. pozvati
u odgovoru na ovo? Naime, "vazeci proces HT-a" meni osobno znaci isto kao i
lanjski snijeg...



Eto, da ne tupim vise, hvala onome tko ce imati volje & vremena nesto
korisno odgovoriti...



LP!



Romobil

unread,
May 7, 2012, 4:34:59 AM5/7/12
to

"Wave" <waveb...@IZBACIOVOgmail.com> je napisao u poruci -
news:jo7uq4$4d$1...@ss408.t-com.hr...

>
> Eto, da ne tupim vise, hvala onome tko ce imati volje & vremena nesto
> korisno odgovoriti...


Koliko ja kužim, nisu oni tebi digli cijenu, već ti je s istekom ugovorne
obveze prestala važiti povlaštena tarifa, pa nastavljaš plaćati punu cijenu
usluge.
To vrijedi i za adsl i druge usluge i u cjenicima je jasno navedeno.
Potpisivanjem novog ugovora, vraćaš se na nižu, povlaštenu tarifu...

koko

unread,
May 7, 2012, 5:38:27 AM5/7/12
to
On 7 svi, 10:34, "Romobil" <romo...@net.hr> wrote:
> "Wave" <wavebla...@IZBACIOVOgmail.com> je napisao u poruci -news:jo7uq4$4d$1...@ss408.t-com.hr...
>
>
>
> > Eto, da ne tupim vise, hvala onome tko ce imati volje & vremena nesto
> > korisno odgovoriti...
>
> Koliko ja kužim, nisu oni tebi digli cijenu, već ti je s istekom ugovorne
> obveze prestala važiti povlaštena tarifa, pa nastavljaš plaćati punu cijenu
> usluge.
> To vrijedi i za adsl i druge usluge i u cjenicima je jasno navedeno.
> Potpisivanjem novog ugovora, vraćaš se na nižu, povlaštenu tarifu...

+1

moras platiti....ili produzi...ili se makni od njih....

nista krivo oni nisu napravili...

Gyz

unread,
May 7, 2012, 6:55:09 AM5/7/12
to
On Mon, 7 May 2012 09:49:20 +0200, Wave wrote:

> Ono sto bi me zanimalo jest sljedece:
>
> - imaju li oni pravo po isteku ugovora dignuti cijenu (iste) usluge?

nisu oni digli cijene,
nego si ti sklopil ugovora na godinu dana po povoljnijoj cijeni

ugovor prešel... i sad se cijena vratila na normalnu


> - if yes, moraju li me o tome obavijestiti ili to smiju napraviti 'onak',
> kao sto su u ovom slucaju i napravili?

???
pa samim potpisivanjem ugovora si obaviješten

godinu dana unaprijed
zar to nije dovoljno
;->>
0 new messages