> Hvala vam svima na iscrpnim odgovorima i korisnim formacijama. Na
> kraju je fotić odnio kod 'nekog' lika u Jadreške (na preporuku mojega
> kolege sa posla koji se bavi fotografijom) i lik ga je pogledao i rekao
> da mu nema pomoći odnosno nabrojao mu je dijelove koje treba promijeniti
> i kada se uzme u obzir cijena toga bolje uzeti novoga.
> Na kraju se friend odlučio uzeti novi fotaparat pa te pita koji bi
> još mogu doći u obzir, a da je u rangu sa CANON G7x po kvaliteti i cijeni?
ako je bio zadovoljan, zašto ne uzme isti takav (točnije: novi model):
https://www.nabava.net/digitalni-fotoaparati__120/canon-ps-g7-x-mark-ii__32253971
a i osobno bih preporučio Canon za snimke na otvorenom (iako uz Canon
koristim i Olympus, Fuji, Sigmu i Samsung u ovom trenutku)
da ja biram, umjesto G7X mark II odabrao bih EOS M-3 (uvijek)
razlika je što M-3 ima mogućnost izmjene objektiva (pa je veći, naročito
s kit objektivom), ali ima veći i bolji senzor i sada zaista dobru
cijenu, čak nižu od G7X
kako su u praksi razlike među fotografijama G7X i M-3 relativno male,
neka čovjek odabere po ergonomiji (manji ili veći fotić)