Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Pomoć-fotoaparat

8 views
Skip to first unread message

freelancer

unread,
Jan 6, 2018, 3:00:55 PM1/6/18
to
Znam da ovdje ima vrsnih poznavatelja fotografskih aparata (Tomo prije
svih ;)) pa bi mi trebala jedna mala pomoć. Naime, friend je planinar
(uskoro mu se i ja planiram pridružiti) i desila mu se je jedna da tako
kažem nezgoda. Držao je ovaj fotoaparat

https://www.canon.hr/for_home/product_finder/cameras/digital_camera/powershot/powershot_g7_x/index.html

tijekom planinarenja u džepu od jakne gdje ga inače uvijek i drži.
Međutim, u jednom trenutku počela je kiša (a on nije pazio) te mu se je
džep od jakne gdje je bio fotić napunio vodom. I sada naravno fotić ne
radi pa ako ima tko za preoručiti tu u Puli kakav servis ako ga je uopće
moguće popraviti? Fotić je van garancije. Kupljen prije cca. 3 godine. E
sada malo me čudi da im je još na siteu, ali dobro to sada i nije bitno
(on mi je poslao link). Hvala na suvislim odgovorima. ;)

---
Ova e-pošta je provjerena na viruse Avast protuvirusnim programom.
https://www.avast.com/antivirus

Smiljko Rudan

unread,
Jan 8, 2018, 4:07:32 AM1/8/18
to
Mislim da je najviše što se može dobiti u Puli od servisa, slanje poštom
na servis u Zagreb.

Stoga, treba to riješiti u Zagrebu gdje imaju zaista dobar servis (u
Hondlovoj) gdje sam uspješno servisirao jedan sličan malecni Canon aparat.

Servis je:
http://www.photo-centar.hr


uz pozdrav,
Smiljko

Leclerc

unread,
Jan 8, 2018, 9:55:53 AM1/8/18
to
On 06/01/2018 21:00, freelancer wrote:
> Znam da ovdje ima vrsnih poznavatelja fotografskih aparata (Tomo prije
> svih ;)) pa bi mi trebala jedna mala pomoć. Naime, friend je planinar
> (uskoro mu se  i ja planiram pridružiti) i desila mu se je jedna da tako
> kažem nezgoda. Držao je ovaj fotoaparat


Ja bi na njegovom mjestu (planinarenje i tako to...) umjesto
popravljanja razmislio o novom fotoaparatu, tough karakteristika:

https://www.ephotozine.com/article/top-10-best-waterproof-tough-cameras-2017-17302

Smiljko Rudan

unread,
Jan 9, 2018, 3:29:25 AM1/9/18
to
> Ja bi na njegovom mjestu (planinarenje i tako to...) umjesto
> popravljanja razmislio o novom fotoaparatu, tough karakteristika:
>
> https://www.ephotozine.com/article/top-10-best-waterproof-tough-cameras-2017-17302
>

nažalost, kvaliteta slike svih ovih nije na razini Canona G7x

ovi su više za kajakarenje i slično

sve što treba u brdima je jedna fina torbica (Lowepro) i jedna plastična
vrećica za nedajbože.

ako je zaista prioritet snimati po kiši, snijegu i slično, onda treba
uložiti u neki zabrtvljeni olympus, kao npr. e-m5 (osobno koristima E-1
i E-5, ali su oni veći i teži)


freelancer

unread,
Jan 9, 2018, 12:09:00 PM1/9/18
to
Hvala vam svima na iscrpnim odgovorima i korisnim formacijama. Na kraju
je fotić odnio kod 'nekog' lika u Jadreške (na preporuku mojega kolege
sa posla koji se bavi fotografijom) i lik ga je pogledao i rekao da mu
nema pomoći odnosno nabrojao mu je dijelove koje treba promijeniti i
kada se uzme u obzir cijena toga bolje uzeti novoga.
Na kraju se friend odlučio uzeti novi fotaparat pa te pita koji bi još
mogu doći u obzir, a da je u rangu sa CANON G7x po kvaliteti i cijeni?

Smiljko Rudan

unread,
Jan 10, 2018, 8:12:43 AM1/10/18
to
>     Hvala vam svima na iscrpnim odgovorima i korisnim formacijama. Na
> kraju je fotić odnio kod 'nekog' lika u Jadreške (na preporuku mojega
> kolege sa posla koji se bavi fotografijom) i lik ga je pogledao i rekao
> da mu nema pomoći odnosno nabrojao mu je dijelove koje treba promijeniti
> i kada se uzme u obzir cijena toga bolje uzeti novoga.
>     Na kraju se friend odlučio uzeti novi fotaparat pa te pita koji bi
> još mogu doći u obzir, a da je u rangu sa CANON G7x po kvaliteti i cijeni?


ako je bio zadovoljan, zašto ne uzme isti takav (točnije: novi model):
https://www.nabava.net/digitalni-fotoaparati__120/canon-ps-g7-x-mark-ii__32253971


a i osobno bih preporučio Canon za snimke na otvorenom (iako uz Canon
koristim i Olympus, Fuji, Sigmu i Samsung u ovom trenutku)

da ja biram, umjesto G7X mark II odabrao bih EOS M-3 (uvijek)

razlika je što M-3 ima mogućnost izmjene objektiva (pa je veći, naročito
s kit objektivom), ali ima veći i bolji senzor i sada zaista dobru
cijenu, čak nižu od G7X

kako su u praksi razlike među fotografijama G7X i M-3 relativno male,
neka čovjek odabere po ergonomiji (manji ili veći fotić)

freelancer

unread,
Jan 10, 2018, 8:39:56 AM1/10/18
to
OK. Hvala. Prenijeti ću mu.
0 new messages