Evo prenosim pitanje prijatelja pomorca, koji naviga po svjetskim morima s
nekom krntijom od tankera bez GPS navigacije ( ja laik mislio da to nije
moguće !!!!!! ), a sada bi zelio nabaviti neki program i karte za notebook
za pomoć. ©to bi mu preporučili ? Koje karte ? Vaľni su mu prilazi lukama,
zaljevi, prolazi i sl. detalji, a da baą ne koąta cijelo bogatstvo jer to
misli sam financirati. Malo sam googlao pa vidim da su c-mape super. Ja kao
amater koristim fugawi i naąe raster karte HHIa. Jel mu moľe fugawi
koristiti i za ozbiljnu navigaciju ali uz dobre karte? Čije ? Eto, uglavnom
svaki komentar dobrodoąao. Hvala. Pozdrav.