Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

OT: ©TRAJK!!!

4 views
Skip to first unread message

Ivan Draganić

unread,
Oct 11, 2004, 3:16:25 PM10/11/04
to
Podržite štrajk protiv T-Coma!
Želite li i dalje plaćati visoke cijene za loše usluge?!?!?!
U petak, 15.10.2004. isključite mobitele na 24 sata, ne koristite fiksne
linije,
ne koristite internet! Pokažimo zube T-Comu!


http://strajk.mojblog.com
http://suxadsl.eclub.lv/

Teski

unread,
Oct 11, 2004, 3:26:24 PM10/11/04
to
Ne ostvarivo, jer njima jedan dan nista ne znaci ( a mnogima ljudima znaci
i 1 dan).


"Ivan Draganić" <iv...@email.htnet.hr> wrote in message
news:ckem6c$70c$1...@ls219.htnet.hr...

ALG

unread,
Oct 11, 2004, 4:20:45 PM10/11/04
to

"Teski" <te...@email.htnet.hr> wrote in message
news:ckemok$7pa$1...@ls219.htnet.hr...

> Ne ostvarivo, jer njima jedan dan nista ne znaci ( a mnogima ljudima znaci
> i 1 dan).
>


Ja sam ątrajko ako se ne računa ąto sam bio spojen na net u to vrijeme.:-)


Mario Petrinovich

unread,
Oct 11, 2004, 4:44:59 PM10/11/04
to
Ivan Draganić:

> Podržite štrajk protiv T-Coma!
> Želite li i dalje plaćati visoke cijene za loše usluge?!?!?!
> U petak, 15.10.2004. isključite mobitele na 24 sata, ne koristite fiksne
> linije, ne koristite internet! Pokažimo zube T-Comu!

Lol. Obican cirkus. A kako bi bilo da glasas za nekoga tko ce
ukinuti monopol (ne samo na komunikacije, nego na sve sto postoji u ovoj
drzavi. Sumnjam da sa time DT ima ikakve veze.). Od toga bi vec imao neke
koristi. Onaj tko ti je rekao da strajkas, samo te vuce za nos. Ti imas
osjecaj da nesto radis na poboljsanju situacije, a zapravo samo stojis na
mjestu, i produzavas svoju agoniju. -- Mario


matreya

unread,
Oct 11, 2004, 6:47:06 PM10/11/04
to
ja i ovak i onak nemam para na računu :P


disco

unread,
Oct 12, 2004, 4:22:57 AM10/12/04
to
Ivan Draganić wrote:
> Podržite štrajk protiv T-Coma!
> Želite li i dalje plaćati visoke cijene za loše usluge?!?!?!
> U petak, 15.10.2004. isključite mobitele na 24 sata, ne koristite fiksne
> linije,
> ne koristite internet! Pokažimo zube T-Comu!

samo 24h? pa tako strajkam vec godinu dana i nista se nije promijenilo.

--
Sure, a woman can fake an orgasm,
but it takes a man to fake a whole relationship.
************************************************
np: beautiful sound of silence ;)

Tom

unread,
Oct 12, 2004, 3:27:47 AM10/12/04
to

> Lol. Obican cirkus. A kako bi bilo da glasas za nekoga tko ce
> ukinuti monopol (ne samo na komunikacije, nego na sve sto postoji u ovoj
> drzavi. Sumnjam da sa time DT ima ikakve veze.). Od toga bi vec imao neke
> koristi. Onaj tko ti je rekao da strajkas, samo te vuce za nos. Ti imas
> osjecaj da nesto radis na poboljsanju situacije, a zapravo samo stojis na
> mjestu, i produzavas svoju agoniju. -- Mario
>

Pa nije... ako želiš postići neki statement, onda je to dobar način. Ali
sumnjam da je naše društvo svjesno da i statement ima svoju težinu (vidljivo
iz priloženih postova).

Tom.


Jerry

unread,
Oct 12, 2004, 4:06:51 AM10/12/04
to
Ivan Draganić hat gewrotten:

> U petak, 15.10.2004. isključite mobitele na 24 sata, ne koristite fiksne
> linije,

> ne koristite internet! Pokaľimo zube T-Comu!

ivek, ivek...
ili imam ja bolju ideju. idemo svi iskopcati telefone i odjavit brojeve,
a mobitele baciti u komntejnjere i ko ih jebe. ako se nekome bas
razgovara nek si kupi volki tolki. pa da vidimo od koga ce onda brati
pare, stoka jedna. kak su nasi stari zivjeli bez telefona, tak budemo i
mi. dakle s 16. 10. svi odjavljujemo telefone. ko ne odjavi - magarac.


--
viszitt http://midvo.surfer.hr

Da)em(on

unread,
Oct 12, 2004, 8:34:15 AM10/12/04
to
Aha.


--
Daemon
"Ever vigilant"


oko

unread,
Oct 12, 2004, 2:23:14 AM10/12/04
to
bolje smislit nacin kako imat novaca a ti te usluge ne budu skupe


m4816k

unread,
Oct 12, 2004, 5:32:09 AM10/12/04
to
"Teski" <te...@email.htnet.hr> wrote in message
news:ckemok$7pa$1...@ls219.htnet.hr...
> Ne ostvarivo, jer njima jedan dan nista ne znaci ( a mnogima ljudima znaci
> i 1 dan).
>

Pogledaj kako su zavrąili slični bojkoti diljem svijeta. U mnogim sličnim
slučajevima, stvar se popravila (nedavno je uspio jednodnevni bojkot mobilne
mreľe i to čak u zemlji kao ąto je Libanon). Naravno, bilo je i neuspjelih
pokuąaja (nedavno u Italiji neka slična akcija), no pogledaj ąto svijet radi
kad ga neko j... - pobuni se i dotičnom napravi sranje. Mi se samo joą viąe
naguzimo, zahvaljujući neopisovom entuzijazmu, poletu, vjeri u bolje
sutra...(-:

>
> "Ivan Draganić" <iv...@email.htnet.hr> wrote in message
> news:ckem6c$70c$1...@ls219.htnet.hr...

> > Podrľite ątrajk protiv T-Coma!
> > ®elite li i dalje plaćati visoke cijene za loąe usluge?!?!?!


> > U petak, 15.10.2004. isključite mobitele na 24 sata, ne koristite fiksne
> > linije,

> > ne koristite internet! Pokaľimo zube T-Comu!
> >
> >
> > http://strajk.mojblog.com
> > http://suxadsl.eclub.lv/
> >
> >
> >
>
>


Marauder

unread,
Oct 12, 2004, 12:06:20 PM10/12/04
to

"Mario Petrinovich" <mario.pe...@zg.htnet.hr> wrote in message
news:ckerdg$eev$1...@ls219.htnet.hr...

Konacno netko pametan.


Marauder

unread,
Oct 12, 2004, 12:06:47 PM10/12/04
to

"Ivan Draganić" <iv...@email.htnet.hr> wrote in message
news:ckem6c$70c$1...@ls219.htnet.hr...
> Podržite štrajk protiv T-Coma!
> Želite li i dalje plaćati visoke cijene za loše usluge?!?!?!
> U petak, 15.10.2004. isključite mobitele na 24 sata, ne koristite fiksne
> linije,
> ne koristite internet! Pokažimo zube T-Comu!
>

Nemas ti nikakvog pametnijeg posla u zivotu?


Kjukar

unread,
Oct 12, 2004, 1:44:46 PM10/12/04
to

"matreya" <mat...@index.hr> wrote in message
news:ckf2h7$mru$1...@ls219.htnet.hr...

> ja i ovak i onak nemam para na računu :P
>
>

Pa samo takvi i mogu ątrajkati, jer im telefon nije neophodan. Ja mjesečno
HTu (pardon, T-Comu) plaćam između 1500 i 2500 kuna. Ja si ne mogu dozvoliti
dan ątrajka, pa taman da mi i podignu cjene za joą 100%

©trajkajte protiv onih leąinara u vladi i saboru. Oni su im to prodali, jer
provizije ne biraju kupce.


Mario Petrinovich

unread,
Oct 13, 2004, 2:05:45 AM10/13/04
to
Kjukar:
> matreya:

>> ja i ovak i onak nemam para na računu :P
>
> Pa samo takvi i mogu ątrajkati, jer im telefon nije neophodan. Ja mjesečno
> HTu (pardon, T-Comu) plaćam između 1500 i 2500 kuna. Ja si ne mogu
> dozvoliti dan ątrajka, pa taman da mi i podignu cjene za joą 100%
>
> ©trajkajte protiv onih leąinara u vladi i saboru. Oni su im to prodali,
> jer provizije ne biraju kupce.

Bojim se da provizije nisu cijela prica. Kao sto smo vidjeli, prije
kojih mjesec dana, budzet nase drzave se puni iz toga. Ugovor sa DT-om je
tajna. Ali nije tajna za Nijemce. To je tajna samo za Hrvate. I nije DT taj
koji to taji. Nego je Hrvatska vlada ta koja taji taj ugovor, od vlastitih
gradana. Tko zna sto u njemu pise. Slican je slucaj bio neki dan sa INA-om.
Nasa draga vlada je optuzila MOL za visoke cijene. Ali, MOL je odmah rekao
da on nema nista sa politikom cijena. I NITKO, niti neki politicar, niti
neki novinar, nije nista rekao protiv toga. Drugim rijecima, DT-u netreba ta
lova. Mi smo jako malo trziste. Ali zato nasa vlada gleda svaki moguci nacin
kako da izvuce sto vise iz dzepa Hrvata. Ne samo u komunikacijama, nego u
SVEMU mogucem. Ona je ta koja kuha tu kasu, a ne DT. DT dobro posluje i u
uvjetima kada nema monopola. Nije DT izmislio monopol u Hrvatskoj (zbog neke
njegove koristi). Nasa vlada je ta koja koristi to sto ima monopol u drzavi.
I to ne samo sto se tice telefonije. Potpuno ista prica je i sa svime
drugime. U svemu ostalome u ovoj drzavi je potpuno ista prica. Tajni
ugovori, zbog kojih Hrvati ostaju bez novaca. A DT nema nista sa svim tim
ostalim ugovorima. Ali ima nasa vlada. -- Mario


alec

unread,
Oct 13, 2004, 3:18:11 AM10/13/04
to
Stari al si ti pukao totalno!

"Mario Petrinovich" <mario.pe...@zg.htnet.hr> wrote in message

news:ckigkf$295$3...@ls219.htnet.hr...
> oko:


> > bolje smislit nacin kako imat novaca a ti te usluge ne budu skupe
>

> Mislis, krasti? Daj shvati covjece da zivis u drzavi u kojoj mali
> covjek nema nikakva prava. Kad ti smislis nacin kako ces doci do novaca,
to
> ce netko primijetiti (recimo pretsjednik mjesne zajednice). A on ima sve
> instrumente kako da ti uzme sve sto zaradis, ili nema nist od posla. O
cemu
> fantaziras? Svatko tko ovdje mlati novce, ne mlati ih zato sto je pametan,
> ili sposoban. Mlati ih totalni debili. Koji su u nekakvom srodstvu sa
onima
> na vlasti. U nasoj drzavi samo onaj tko je na vlasti moze raditi sto hoce.
> Svi ostali se mogu jeb.t. Nesmiju ni krasti, odmah ih ulove. Probaj pa ces
> vidjeti. Ti mislis da oni koje ne ulove, su sposobni lopovi? Njih ne love
> zato jer su debili koji su povezani s vlascu. Tko takvog ulovi, ostaje bez
> posla. -- Mario
>
>


Mario Petrinovich

unread,
Oct 13, 2004, 1:44:15 AM10/13/04
to
Tom:

Kakav bozji statement? Meni se cini da ti sa statementom love
komade. Kad ulove koji komad, onda cemo moci ozbiljno razgovarati. Taj tvoj
statement je obicna djecja igra. -- Mario

Mario Petrinovich

unread,
Oct 13, 2004, 1:55:53 AM10/13/04
to
m4816k:
> Teski:

>> Ne ostvarivo, jer njima jedan dan nista ne znaci ( a mnogima ljudima
>> znaci i 1 dan).
>
> Pogledaj kako su zavrąili slični bojkoti diljem svijeta. U mnogim sličnim
> slučajevima, stvar se popravila (nedavno je uspio jednodnevni bojkot
> mobilne
> mreľe i to čak u zemlji kao ąto je Libanon). Naravno, bilo je i neuspjelih
> pokuąaja (nedavno u Italiji neka slična akcija), no pogledaj ąto svijet
> radi
> kad ga neko j... - pobuni se i dotičnom napravi sranje. Mi se samo joą
> viąe
> naguzimo, zahvaljujući neopisovom entuzijazmu, poletu, vjeri u bolje
> sutra...(-:

Gle, kada bi svi to napravili na 24 sata, onaj tko ti uzima lovu iz
depa ostao bi bez 1/365 godisnjeg prihoda. To je 0,27%. Ali, to je idealan
slucaj. U najboljem slucaju, strajk bi mogao uspjeti 15%. To znaci da bi ga
mogao olaksati za 0,04% godisnjih prihoda. Velika stavka. S druge strane, ti
si uvjerio cijelu Hrvatsku da su nesto napravili protiv toga, tako da se nce
vise buniti za neko vrijeme. To znaci da ce ti taj i dalje nastaviti
naplacivati 100% (ili koliko vec) vece cijene. Nebih se cudio da je upravo
taj koji ti to naplacuje, i organizirao cijeli cirkus. On sa tim starjkom
moze samo profitirati. Jos ako uzmes da ce uskoro izbori, taj strajk moze
samo umiriti ljude, i ostaviti ih u uvjerenju da je sve u redu, s obzirom da
im je, eto, omoguceno da nesto poduzmu. Sto ce im pomoci da opet glasaju za
te iste koji ih uvlace u ta govna.
Sve ostalo je cista nebuloza. Cisto sumnjam da u nekoj drzavi u
kojoj postoji monopol, mozes ISTA napraviti. Dali u tim drzavama koje si ti
nabrojio postoji monopol? Cisto sumnjam. Kako se meni cini, u Europi jos
jedino postoji monopol na Balkanu. Mi smo ti jedini geniji koji glasamo za
ljude koji nas kradu. -- Mario


Mario Petrinovich

unread,
Oct 13, 2004, 3:24:21 AM10/13/04
to
alec:

> Stari al si ti pukao totalno!

Mislis, Aleksandre? -- Mario

> Mario Petrinovich:

Tom

unread,
Oct 13, 2004, 3:49:31 AM10/13/04
to

> Kakav bozji statement? Meni se cini da ti sa statementom love
> komade. Kad ulove koji komad, onda cemo moci ozbiljno razgovarati. Taj
tvoj
> statement je obicna djecja igra. -- Mario

Hej, Mario. Ne znam tko si i sto si, pa niti ne mogu znati zasto i kako
razmisljas. Ocito si odrastao u vremenu/drustvu/okruzenju gdje su ti rekli:
sine, to je tako i ne mozes to promjeniti. Ti si sigurno jedan od onih koje
tete setaju od saltera do saltera, a ti uredno i poslusno slusas njihove
upute... Ja to ne radim tako, niti mi ne pada na pamet svoje vrijeme (a tako
i novac) davati nekome za nesto sto nije zasluzio (ukljucujuci ni HT, T-com
ili sta ti ja znam sto vec ne). Postovani Kjukar kaze da mjesecno potrozi
vise od 1.000 KN na telefon: znaci covjek puno radi i jos vise zaradjuje i
to je morao podijeliti sa nama (aaah, zadivljen sam!). Poanta nije u tome:
poanta je da sve one NEPOTREBNE telefonske pozive i surfanje po interneru i
sms-ove mami da kasnis na rucak 15 minuta smanjite na minimum tijekom jednog
dana.

Aj' nemoj odgovarati na ovaj post, jer nije potrebno. Ti si svoj statement
iznio, i tona dosta los, neargumentiran nacin. (ha, mozda i radis u
T-comu... tko zna)


alec

unread,
Oct 13, 2004, 3:45:55 AM10/13/04
to
A valjda... Previse si to uzimas srcu...
mjesna zajednica i to...ma zasto se trudis??
Boli ovdje veliku vecinu za situaciju u zemlji a ti sada pokusavas nekome
nesto rastumaciti.
Hej ovdje se vicevi pricaju, kuzis?
Al skidam kapu, sve stoji. Samo pitam ja tebe sto ti cinis, kada sve to tako
dobro razlucujes.

"Mario Petrinovich" <mario.pe...@zg.htnet.hr> wrote in message

news:ckil7c$9rb$1...@ls219.htnet.hr...

m4816k

unread,
Oct 13, 2004, 5:03:18 AM10/13/04
to
"Mario Petrinovich" <mario.pe...@zg.htnet.hr> wrote in message
news:ckigkg$295$5...@ls219.htnet.hr...

> m4816k:
> > Teski:
> >> Ne ostvarivo, jer njima jedan dan nista ne znaci ( a mnogima ljudima
> >> znaci i 1 dan).
> >
> > Pogledaj kako su zavrąili slični bojkoti diljem svijeta. U mnogim
sličnim
> > slučajevima, stvar se popravila (nedavno je uspio jednodnevni bojkot
> > mobilne
> > mreľe i to čak u zemlji kao ąto je Libanon). Naravno, bilo je i
neuspjelih
> > pokuąaja (nedavno u Italiji neka slična akcija), no pogledaj ąto svijet
> > radi
> > kad ga neko j... - pobuni se i dotičnom napravi sranje. Mi se samo joą
> > viąe
> > naguzimo, zahvaljujući neopisovom entuzijazmu, poletu, vjeri u bolje
> > sutra...(-:
>
> Gle, kada bi svi to napravili na 24 sata, onaj tko ti uzima lovu
iz
> depa ostao bi bez 1/365 godisnjeg prihoda. To je 0,27%. Ali, to je idealan
> slucaj. U najboljem slucaju, strajk bi mogao uspjeti 15%. To znaci da bi
ga
> mogao olaksati za 0,04% godisnjih prihoda. Velika stavka.

Ovisi kako uzmeą. Ako to pogledaą kroz prizmu astronomskih dugova Deutsche
Telekoma (naspram kojih su ova zaduľenja RH sitna riba), zbog kojih i dolazi
do otpuątanja njihovih radnika, i to ne samo kod nas, onda skuľią da je
njima svaki milijunčić i te kako bitan.

m4816k

unread,
Oct 13, 2004, 5:07:25 AM10/13/04
to
"Mario Petrinovich" <mario.pe...@zg.htnet.hr> wrote in message
news:ckigkg$295$6...@ls219.htnet.hr...

> Kjukar:
> > matreya:
> >> ja i ovak i onak nemam para na računu :P
> >
> > Pa samo takvi i mogu štrajkati, jer im telefon nije neophodan. Ja

mjesečno
> > HTu (pardon, T-Comu) plaćam između 1500 i 2500 kuna. Ja si ne mogu
> > dozvoliti dan štrajka, pa taman da mi i podignu cjene za još 100%
> >
> > Štrajkajte protiv onih lešinara u vladi i saboru. Oni su im to prodali,
Skoro se sa svime slažem (npr. ne slažem se da DT-u ne treba ta lova, jer
onda ne bi ni došli na ovo "malo" tržište - usporedi npr. našu potrošnju na
SMS-ove sa ostalim tranzicijskim državama), a za HDZ nikad nisam, niti ću
glasat, baš zbog "Pljačke stoljeća" (čitaj: DT-a).


Jerry

unread,
Oct 14, 2004, 5:49:49 AM10/14/04
to
Tom hat gewrotten:

>
> Ti si sigurno jedan od onih koje
> tete setaju od saltera do saltera, a ti uredno i poslusno slusas njihove
> upute... Ja to ne radim tako

niti ja, ja placam racune na salteru u apoteki, a na posti uplacujem
kladionicu. kurac budu oni mene setali!

> poanta je da sve one NEPOTREBNE telefonske pozive i surfanje po interneru i
> sms-ove mami da kasnis na rucak 15 minuta smanjite na minimum tijekom jednog
> dana.

evo ja sam recimo doprinio tako da sam otisao po frenda i onda smo isli
na pivo bez prethodnog poziva. isto tak nisam odgovorio na sms drugom
frendu koji me pitao gdje sam, nego sam otisao k njemu i rekao sam mu da
sam kod njega. E TAKO SE UNISTAVA TEKOM! pa nek cvili gamad lopofska!

--
viszitt http://midvo.surfer.hr

m4816k

unread,
Oct 14, 2004, 7:25:39 AM10/14/04
to
"Jerry" <jerryyM...@softhome.net> wrote in message
news:MPG.1bd8667...@news.htnet.hr...

Tako je: borimo se protiv nepravde - cinizmom! Znaą onu priču kad je ąačica
crnaca u SAD-u doąla na ideju zatraľit pravo glasa i ravnopravnost; i
stvarno, ciljeve su postigli tako ąto su osmislili "Večeri isprdavanja na
vlastiti račun: Cinizmom do pravice!".

>
>
>
> --
> viszitt http://midvo.surfer.hr


Jerry

unread,
Oct 14, 2004, 5:49:48 AM10/14/04
to
Mario Petrinovich hat gewrotten:

> Sve ostalo je cista nebuloza. Cisto sumnjam da u nekoj drzavi u
> kojoj postoji monopol, mozes ISTA napraviti. Dali u tim drzavama koje si ti
> nabrojio postoji monopol? Cisto sumnjam. Kako se meni cini, u Europi jos
> jedino postoji monopol na Balkanu. Mi smo ti jedini geniji koji glasamo za
> ljude koji nas kradu. -- Mario

ja mislim da bi strajk mogao uspjeti. samo treba masovno pozivati na
strajk. svaki si nek uzme u zadatak da pozove 20 ljudi na strajk.
najbrze ce biti da ih nazove - telefonski.


--
viszitt http://midvo.surfer.hr

Mario Orsolic

unread,
Oct 14, 2004, 8:44:24 AM10/14/04
to
"Mario Petrinovich" <mario.pe...@zg.htnet.hr> wrote in message
news:ckigkg$295$6...@ls219.htnet.hr...

> Bojim se da provizije nisu cijela prica. Kao sto smo vidjeli,


prije
> kojih mjesec dana, budzet nase drzave se puni iz toga. Ugovor sa DT-om je
> tajna.

Evo, ako mislis da kretene koji te ugovore proglasavaju tajnima treba zatuci
kraj ceste, slazem se s tobom.

Pozdfrav, OrMar ...


Mario Petrinovich

unread,
Oct 16, 2004, 12:10:45 PM10/16/04
to
alec:

>A valjda... Previse si to uzimas srcu...
> mjesna zajednica i to...ma zasto se trudis??
> Boli ovdje veliku vecinu za situaciju u zemlji a ti sada pokusavas nekome
> nesto rastumaciti.

Tu imas pravo. Boli kur.c vecinu Hrvata, za Hrvatsku.

> Hej ovdje se vicevi pricaju, kuzis?

Ne, ne kuzim. Cijelo vrijeme sam bio u uvjerenju da se ovdje prica o
motorima.

> Al skidam kapu, sve stoji. Samo pitam ja tebe sto ti cinis, kada sve to
> tako dobro razlucujes.

Kada dode glasanje, trazim kandidata koji nema nikakve veze sa ovim
lopovima. S obzirom da na proslim izborima nisma uspio naci niti jednoga, a
s obzirom da sam pripadnik nacionalne manjine, glasao sam na manjinskoj
listi.
Osim ovoga, cekam da sve ovo propadne. -- Mario


Mario Petrinovich

unread,
Oct 16, 2004, 12:28:46 PM10/16/04
to
Tom:

>> Kakav bozji statement? Meni se cini da ti sa statementom love
>> komade. Kad ulove koji komad, onda cemo moci ozbiljno razgovarati. Taj
>> tvoj statement je obicna djecja igra. -- Mario
>
> Hej, Mario. Ne znam tko si i sto si, pa niti ne mogu znati zasto i kako
> razmisljas. Ocito si odrastao u vremenu/drustvu/okruzenju gdje su ti
> rekli:
> sine, to je tako i ne mozes to promjeniti. Ti si sigurno jedan od onih
> koje
> tete setaju od saltera do saltera, a ti uredno i poslusno slusas njihove
> upute...

Da, bas taj. Lol.

> Ja to ne radim tako, niti mi ne pada na pamet svoje vrijeme (a tako
> i novac) davati nekome za nesto sto nije zasluzio (ukljucujuci ni HT,
> T-com
> ili sta ti ja znam sto vec ne). Postovani Kjukar kaze da mjesecno potrozi
> vise od 1.000 KN na telefon: znaci covjek puno radi i jos vise zaradjuje i
> to je morao podijeliti sa nama (aaah, zadivljen sam!). Poanta nije u tome:
> poanta je da sve one NEPOTREBNE telefonske pozive i surfanje po interneru
> i
> sms-ove mami da kasnis na rucak 15 minuta smanjite na minimum tijekom
> jednog dana.

Da. Ali zasto bas HT? Mi imamo i druge (recimo) mobilne operatore.
Koji imaju istu cijenu. Kaj mislis da imamo drugog Internet operatora (kao
sto imamo mobilnog) da nebi stvar bila ista (bas kao i sa mobilnim).
Kao drugo, koliko se sjecam, cijene su otisle dolje, kada je DT
dosao ovdje. Nije on povecao cijene, nego ih je spustio.
Kao trece, cijene ADSL-a su bile skuplje. Cista pljacka. Ja sam
predao molbu za ADSL prije nekih 2-3 godine. I ne samo ja, nego i stotine
tisuca drugih. 2-3 godine mi smo cekali da nas DT pocne pljackati, i nista.
Nikako da nas opljacka. Nisi primijetio da mi imamo najvece cijene
Interneta. Ujedno imamo i najsporije veze. Uz to, nisi li cuo da se mi jos
nismo maknuli iz socijalizma (ako nisi, gledaj malo politicke emisije). U
socijalizmu su unutarnje komunikacije bile relativno jeftine (tako se lakse
sire sve socijalisticke gluposti unutar zemlje), ali su zato komunikacije sa
vanjskim svijetom bile enormno skupe. Normalan covjek si to nije mogao
priustiti. Zato je kod nas Internet skup. Zamisli kada bi ljudi poceli
komunicirati sa Zapadom. I, odjednom saznaju da su Zapdnjaci zapravo super
ljudi, a ne dvoglave azdaje koje jedu malu djecu. Drugim rijecima, nije DT
taj koji drzi cijene visoko. Drzanje komunikacija pod kontrolom je
komunisticka fora. Tako sve informacije dobivas iz Dnevnika.

> Aj' nemoj odgovarati na ovaj post, jer nije potrebno. Ti si svoj statement
> iznio, i tona dosta los, neargumentiran nacin. (ha, mozda i radis u
> T-comu... tko zna)

Lol. Nemoj mljeti gluposti. Ti ni neznas sto je to argumentirana
diskusija. Da nekome, tko se bavi nekom naukom, kazes kako nesto nije u redu
zato sto je "lose", izazvao bi salve smijeha. To je tvoj argument, lol. Da
je ono sto sam ja rekao "lose". : ) Jos si mlad, naucit ces.
BTW, nema potrebe da mi odgovaras. Nema potrebe niti da imas
kompjuter doma. Prodaj ga, ostat ce ti vise novaca u dzepu, lol. -- Mario


Mario Petrinovich

unread,
Oct 16, 2004, 12:36:00 PM10/16/04
to
m4816k:
> Mario Petrinovich:

>> Gle, kada bi svi to napravili na 24 sata, onaj tko ti uzima lovu
>> iz
>> depa ostao bi bez 1/365 godisnjeg prihoda. To je 0,27%. Ali, to je
>> idealan
>> slucaj. U najboljem slucaju, strajk bi mogao uspjeti 15%. To znaci da bi
>> ga mogao olaksati za 0,04% godisnjih prihoda. Velika stavka.
>
> Ovisi kako uzmeš. Ako to pogledaš kroz prizmu astronomskih dugova Deutsche
> Telekoma (naspram kojih su ova zaduženja RH sitna riba), zbog kojih i
> dolazi
> do otpuštanja njihovih radnika, i to ne samo kod nas, onda skužiš da je

> njima svaki milijunčić i te kako bitan.

Ma da. Bas. Na Zapadu redovno dolazi do otpustanja i zaposljavanja
radnika. Ovisno o trenutnom stanju na trzistu. To kod njih nije nikakva
katastrofa, vec normalno stanje. Kako se siri trziste, primas radnike, kada
se suzi, otpustas ih. Nemoj gutati sva sranja koja ti plasiraju.
A kaj se tice otpustanja radnika kod nas, to nema bas nikakve veze
sa DT-om. Sto se DT-a tice, oni bi svi mogli ostati na poslu. Kod nas je
doslo do otpustanja radnika zato sto je nasa draga drzava povukla novce iz
DT-a, da popuni budet. Ti novci su bili namijenjeni za investicije, koje
ovako nece biti realizirane. S obzirom da su ti radnici trebali to raditi,
sada nemaju sto raditi. I to ti je ukratko prica ove drzave. Ljudi koji ju
vode, trose nase novce na njihove vile i aute, umjesto na investicije. I
zbog toga ljudi ostaju bez posla. DT s time nema bas nista. -- Mario


Mario Petrinovich

unread,
Oct 16, 2004, 12:52:21 PM10/16/04
to
m4816k:
> Mario Petrinovich:
> Skoro se sa svime slaľem (npr. ne slaľem se da DT-u ne treba ta lova, jer
> onda ne bi ni doąli na ovo "malo" trľiąte - usporedi npr. naąu potroąnju
> na
> SMS-ove sa ostalim tranzicijskim drľavama), a za HDZ nikad nisam, niti ću
> glasat, baą zbog "Pljačke stoljeća" (čitaj: DT-a).

Morao bih te ispraviti. Stvar je bas obrnuta. A ujedno i divan
primjer pranja mozga na tipican komunisticki nacin. Ti si iz nasih novina
stekao dojam kako smo mi neki super veliki potrosaci mobilnih usluga. Nasa
velika potrosnja SMS-a zapravo govori o tome kako mi malo telefoniramo. U
normalnim drzavama ljudi telefoniraju, a ne stiskaju gumbice, kao idioti.
Medutim, u nasim novinama nigdje nisi procitao da mi, zapravo, MALO
telefoniramo. I onda se stvara slika o nekoj super zaradi DT-a na ovim
prostorima (VIP, u tim clancima, nitko ne spominje).
Da je nase trziste toliko interesantno, nebo DT bio jedini iz EU-a
koji se javio na natjecaj. Pogledaj si malo ovaj novi natjecaj, pa ces
vidjeti koliko smo mi zapravo interesantno trziste. Uopce ne postoji
potraznja za nama.
Medutim, HT drzi telefonsku infrastrukturu u Hrvatskoj. Europa vidi
Hrvatsku kao dio EU-a. S druge strane Hrvatskoj trebaju novci. EU nikako
nebi odgovaralo da mi svoju infrastrukturu damo, recimo, Rusima, za 1 kunu.
Za sto su nasi politicari jako skloni. Daj pogle smao silne hotele koje su
im dali. Nasi su jednostavno mogli reci EU, ako hocete infrastrukturu, dajte
nam novce. I to puno novaca. I EU bi pristala bez problema. Zato je ugovor
sa DT-om tajna (ne za Nijence, nego za Hrvate). Cisto sumnjam da je DT ista
zaradio na tome. Vjerojatno je izgubio (i zato otpusta radnike u Njemackoj,
lol). To je bila politicka kupovina. S druge strane, nasa drzava koristi
monopol na telefoniju da pljacka vlastiti narod (za sto je ona vise nego
sklona), i sve svaljuje na DT, preko medija koje kontrolira. I tako izaziva
euroskepticizam, tako da ce nasi ljudi pristati da pasu travu, samo da ne
idu u Europu. Super posao. -- Mario


Tom

unread,
Oct 18, 2004, 2:51:01 AM10/18/04
to
Suuuuuure.... :kima glavom:

Aj ćeš ti meni neobrazovanom, neukom i proglupom svojom svemoćnom
inteligencijom i naukom objasniti sve te svari. Može?

btw, dosadan si

ps: ti si prošle godine završio fax, i sad si prepun sebe i strašno si
pametan i mudar pa to dijeliš s nama...? a komp ću zadržati, ali mi možda ti
možeš pripomoći financijski... ipak, da se obrazujem, intelektualno razvijem
i sl. Kontroliraj se malo u razgovoru s nepoznatim ljudima.


Jerry

unread,
Oct 18, 2004, 6:32:15 PM10/18/04
to
Mario Petrinovich hat gewrotten:

> > Boli ovdje veliku vecinu za situaciju u zemlji a ti sada pokusavas nekome
> > nesto rastumaciti.
>
> Tu imas pravo. Boli kur.c vecinu Hrvata, za Hrvatsku.

umjesto da se osvjeste i pocinju slusati tvoje izprdke.

> > Hej ovdje se vicevi pricaju, kuzis?
>
> Ne, ne kuzim. Cijelo vrijeme sam bio u uvjerenju da se ovdje prica o
> motorima.

zajeban je taj juznet.

> S obzirom da na proslim izborima nisma uspio naci niti jednoga, a
> s obzirom da sam pripadnik nacionalne manjine

hoce li vam se braco iz nocne more opet kandidirati?


--
viszitt http://midvo.surfer.hr

Jerry

unread,
Oct 18, 2004, 6:32:04 PM10/18/04
to
Mario Petrinovich hat gewrotten:

> Nasa
> velika potrosnja SMS-a zapravo govori o tome kako mi malo telefoniramo. U
> normalnim drzavama ljudi telefoniraju, a ne stiskaju gumbice, kao idioti.

a ti cobane ne tipkas ko idioti, nego fino stanes na prozor i urlas
susjedu nek se javi na telefon da ces ga sad zvati.

> Medutim,

za ovo ostalo sto si isprdio mogu ti reci da si odabrao samo dvije
adekvatne grupe u ovom krospostu: humor i startrek.


--
viszitt http://midvo.surfer.hr

Jerry

unread,
Oct 18, 2004, 6:32:10 PM10/18/04
to
Mario Petrinovich hat gewrotten:

> Kao drugo, koliko se sjecam, cijene su otisle dolje, kada je DT
> dosao ovdje. Nije on povecao cijene, nego ih je spustio.

hey, brainwashed, slusaj sto imamo: rin tin tin rin tin, rin tin tin rin
tin, rin tin tin rin tin, rin tin tin rin tin, rin tin tin rin tin.

> Tako sve informacije dobivas iz Dnevnika.

Umjesto da malo gleda epepe.


--
viszitt http://midvo.surfer.hr

Mario Petrinovich

unread,
Oct 18, 2004, 10:10:46 PM10/18/04
to
Jerry:
> Mario Petrinovich:

>> Nasa
>> velika potrosnja SMS-a zapravo govori o tome kako mi malo telefoniramo. U
>> normalnim drzavama ljudi telefoniraju, a ne stiskaju gumbice, kao idioti.
>
> a ti cobane ne tipkas ko idioti, nego fino stanes na prozor i urlas
> susjedu nek se javi na telefon da ces ga sad zvati.

Vidi, vidi. Bravo. Znaci, mi najvise tipkamo SMS-e. S obzirom da tim
SMS-ima najavljujemo nas telefonski razgovor, to ujedno znaci da mi najvise
i telefoniramo. Svaka cast. Kako mi je to samo moglo promaci? Imas pravo,
humor je prava grupa za prezentaciju tvojih umotvorina. -- Mario

Mario Petrinovich

unread,
Oct 18, 2004, 10:01:35 PM10/18/04
to
Jerry:

> hey, brainwashed, slusaj sto imamo: rin tin tin rin tin, rin tin tin rin
> tin, rin tin tin rin tin, rin tin tin rin tin, rin tin tin rin tin.

Bez komentara. -- Mario


Mario Petrinovich

unread,
Oct 18, 2004, 10:03:07 PM10/18/04
to
Tom:

> Kontroliraj se malo u razgovoru s nepoznatim ljudima.

Zasto? A ti, nemoj mljeti gluposti, javno, jer mozes ocekivati da ti
netko i odgovori na tvoje bedastoce. -- Mario


Jerry

unread,
Oct 19, 2004, 5:31:38 PM10/19/04
to
Mario Petrinovich hat gewrotten:

svijet blize tebi. rin tin tin tin tin.


--
viszitt http://midvo.surfer.hr

Jerry

unread,
Oct 19, 2004, 5:31:36 PM10/19/04
to
Mario Petrinovich hat gewrotten:

> S obzirom da tim SMS-ima najavljujemo nas telefonski razgovor

seljacino, nabavi i ti telefon na tipke pa neces morati najavljivati
svoj poziv okretanjem brojcanika na iskra telefonskom uredjaju.


--
viszitt http://midvo.surfer.hr

0 new messages