Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Molim savjet: gdje mi je DHL paket?

1,121 views
Skip to first unread message

Marko D.

unread,
Feb 23, 2009, 4:57:32 PM2/23/09
to
Narucio sam nesto iz njemacke, tip je to poslao DHLom.

Na stranici www.dhl.de sam uredno pratio kako je paket u roku 4-5 dana
stigao iz njemacke do ureda u ciljnoj zemlji.

I tu stvar staje.

Zadnji status je od prije tjedan dana "Departure from inward Office of
Exchange in the Country of Destination", ilitiga paket je napustio lokalni
ured.


Zovem u hrvatski DHL i teta me odmah odpili kazavsi kako "je u njemackoj DHL
i obicna posta i da 12 znamenkasti kod s kojim ja pratim na www.dhl.de njima
nista ne znaci jer se nasa posta vulgaris bakce s tim". Nije mi jasno kako
onda njemacki site ima detaljne informacije o putanji paketa unutar sustava
hrvatske poste. Ili ga mozda DHLovi avioni dopreme do Zg, gdje preuzima
HP...


I sto sad... posta naravno da nema pojma gdje je moj paket i kako to ide,
DHL.hr kaze da se to njih ne tice.... a moji kotaci su nestali u crnoj
rupi.


Je li netko od vas imao iskustvo sa primanjem takvih "obicnih" posiljki
poslanih iz njemacke DHLom?

Vedran Berkovic

unread,
Feb 24, 2009, 12:51:41 AM2/24/09
to
On Mon, 23 Feb 2009 22:57:32 +0100, "Marko D." <n...@spam.com> wrote:

>Je li netko od vas imao iskustvo sa primanjem takvih "obicnih" posiljki
>poslanih iz njemacke DHLom?

Trebalo bi stici preko obicne poste (Branimirova...)
Probaj kod ubacit na http://ips.posta.hr/


Ivica J

unread,
Feb 24, 2009, 3:55:48 AM2/24/09
to
On 23 velj, 22:57, "Marko D." <n...@spam.com> wrote:
> Narucio sam nesto iz njemacke, tip je to poslao DHLom.
>
> Na straniciwww.dhl.desam uredno pratio kako je paket u roku 4-5 dana

Vjerovatno je u carinskom skladistu. Treba ti doci obavjest o
prispjecu posiljke doma..
Me thinks.

corr

unread,
Feb 24, 2009, 4:07:30 AM2/24/09
to

"Marko D." <n...@spam.com> wrote in message
news:gnv64e$g3k$1...@sunce.iskon.hr...

Na carini..


Toprava Brija

unread,
Feb 24, 2009, 10:50:41 AM2/24/09
to
"Marko D." <n...@spam.com> wrote in message
news:gnv64e$g3k$1...@sunce.iskon.hr...

a nsita .... cekaj. doci ce


Pero

unread,
Feb 24, 2009, 3:14:11 PM2/24/09
to
Marko D. wrote:

>
> I sto sad... posta naravno da nema pojma gdje je moj paket i kako to
> ide, DHL.hr kaze da se to njih ne tice.... a moji kotaci su nestali u
> crnoj rupi.
>
>
> Je li netko od vas imao iskustvo sa primanjem takvih "obicnih" posiljki
> poslanih iz njemacke DHLom?

Hm. Pa ak je DHL poslao, onda je morao stići u Hr. DHL u Novom Zagrebu.
Tamo možda čeka na carini ili nešto drugo. Sada, ako je naš DHL poslao
putem obične pošte, morali su dobiti neko osiguranje ili nešto. Tak da
se ne moeže dogoditi da se nezna gdje je paket.

Marko D.

unread,
Feb 24, 2009, 7:24:58 PM2/24/09
to

"Vedran Berkovic" <vber...@bigfoot.com> wrote in message
news:fl27q4li8dpp93lem...@4ax.com...

Tnx, nazalost nas site ne radi, samo baca neke errore nakon sto ceka par
minuta. :(

Marko D.

unread,
Feb 24, 2009, 7:31:00 PM2/24/09
to

"Marko D." <n...@spam.com> wrote in message
news:go234q$kqm$1...@sunce.iskon.hr...

Proradio. "item sent to customs".... dakle Branimirova jupijajupije... :-/

frozen

unread,
Feb 25, 2009, 11:34:14 AM2/25/09
to

"Marko D."
> jupijajupije... :-/

a sad cekaj. zna tamo trunuti i po tjedan dana


Marko D.

unread,
Mar 1, 2009, 11:58:26 AM3/1/09
to

"frozen" <frozen_he@he_email.t-com.hr> wrote in message
news:go3ru8$qd1$1...@ss408.t-com.hr...

>
> "Marko D."
>> jupijajupije... :-/
>
> a sad cekaj. zna tamo trunuti i po tjedan dana

Jep, tjedan dana im je trebalo. Nisam morao ici tamo podici nego su mi
poslali automatski postom, ali sam postaru morao platiti carinu, pdv i
ostalo kod preuzimanja posiljke.

Vidio sam da su mi osim PDVa obracunali i carinu od 5% iako je roba iz EU.
Zvao sam Carinu gdje mi je receno da nisu smjeli i da ih kontaktiram i
trazim ispravku, ako ne prodje da uputim prituzbu upravi carine... sad cemo
se slijedeci tjedan malo natezat. :)

frozen

unread,
Mar 1, 2009, 4:44:16 PM3/1/09
to
>Nisam morao ici tamo podici nego su mi poslali automatski postom

valjda im se zakrcilo skladiste :) lijena banda, sretno sa zalbom, osobito
ak su fulcrumi u pitanju


Vedran Berkovic

unread,
Mar 13, 2009, 2:53:51 PM3/13/09
to
Evo jedne fore, narucio upravo nesto iz jednog simpaticnog engleskog
shopa, posiljka je odaslana, a u mailu kojim o tome obavjestavaju
medju ostalim kaze:

"Your order will be delivered by your national postal service. You
will need to sign for your package. Delivery normally takes 3-5 days.
If your order does not arrive in this timescale please contact your
local postal service to make sure they are not expecting you to
collect your package. They often seem to think you will physically
know that they have your package even without leaving a card."

:-)


Luka Djigas

unread,
Mar 13, 2009, 3:22:06 PM3/13/09
to

Iskusni ljudi ;-)

perope...@gmail.com

unread,
Aug 3, 2016, 5:38:51 AM8/3/16
to
0 new messages