Na stranici www.dhl.de sam uredno pratio kako je paket u roku 4-5 dana
stigao iz njemacke do ureda u ciljnoj zemlji.
I tu stvar staje.
Zadnji status je od prije tjedan dana "Departure from inward Office of
Exchange in the Country of Destination", ilitiga paket je napustio lokalni
ured.
Zovem u hrvatski DHL i teta me odmah odpili kazavsi kako "je u njemackoj DHL
i obicna posta i da 12 znamenkasti kod s kojim ja pratim na www.dhl.de njima
nista ne znaci jer se nasa posta vulgaris bakce s tim". Nije mi jasno kako
onda njemacki site ima detaljne informacije o putanji paketa unutar sustava
hrvatske poste. Ili ga mozda DHLovi avioni dopreme do Zg, gdje preuzima
HP...
I sto sad... posta naravno da nema pojma gdje je moj paket i kako to ide,
DHL.hr kaze da se to njih ne tice.... a moji kotaci su nestali u crnoj
rupi.
Je li netko od vas imao iskustvo sa primanjem takvih "obicnih" posiljki
poslanih iz njemacke DHLom?
>Je li netko od vas imao iskustvo sa primanjem takvih "obicnih" posiljki
>poslanih iz njemacke DHLom?
Trebalo bi stici preko obicne poste (Branimirova...)
Probaj kod ubacit na http://ips.posta.hr/
Vjerovatno je u carinskom skladistu. Treba ti doci obavjest o
prispjecu posiljke doma..
Me thinks.
a nsita .... cekaj. doci ce
>
> I sto sad... posta naravno da nema pojma gdje je moj paket i kako to
> ide, DHL.hr kaze da se to njih ne tice.... a moji kotaci su nestali u
> crnoj rupi.
>
>
> Je li netko od vas imao iskustvo sa primanjem takvih "obicnih" posiljki
> poslanih iz njemacke DHLom?
Hm. Pa ak je DHL poslao, onda je morao stići u Hr. DHL u Novom Zagrebu.
Tamo možda čeka na carini ili nešto drugo. Sada, ako je naš DHL poslao
putem obične pošte, morali su dobiti neko osiguranje ili nešto. Tak da
se ne moeže dogoditi da se nezna gdje je paket.
Tnx, nazalost nas site ne radi, samo baca neke errore nakon sto ceka par
minuta. :(
Proradio. "item sent to customs".... dakle Branimirova jupijajupije... :-/
a sad cekaj. zna tamo trunuti i po tjedan dana
Jep, tjedan dana im je trebalo. Nisam morao ici tamo podici nego su mi
poslali automatski postom, ali sam postaru morao platiti carinu, pdv i
ostalo kod preuzimanja posiljke.
Vidio sam da su mi osim PDVa obracunali i carinu od 5% iako je roba iz EU.
Zvao sam Carinu gdje mi je receno da nisu smjeli i da ih kontaktiram i
trazim ispravku, ako ne prodje da uputim prituzbu upravi carine... sad cemo
se slijedeci tjedan malo natezat. :)
valjda im se zakrcilo skladiste :) lijena banda, sretno sa zalbom, osobito
ak su fulcrumi u pitanju
"Your order will be delivered by your national postal service. You
will need to sign for your package. Delivery normally takes 3-5 days.
If your order does not arrive in this timescale please contact your
local postal service to make sure they are not expecting you to
collect your package. They often seem to think you will physically
know that they have your package even without leaving a card."
:-)
Iskusni ljudi ;-)