Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

e-Book reader - dilema oko kupovine - molim preporuku/savjet

669 views
Skip to first unread message

UPS

unread,
May 20, 2012, 6:46:52 AM5/20/12
to
e-Book reader - dilema oko kupovine - molim preporuku/savjet

Odlucio sam kupiti e-Book reader za citanje elektronski knjiga (PDF-ova
uglavnom) kojih sam poskidao sa interneta.

Zivim u Rijeci, pa bih uredaj kupio u trgovini u Rijeci, radi garancije.
Na Links-ovim stranicama vidim 4 modela,dva su mi zapala za oko:

Prvi uredaj preskacem, jer ima samo 1 boju, ostali 16 nijansi, pa evo
dakle i onog koji mi je upao u oko i zasada njega mislim kupiti:

E-Book Reader PRESTIGIO PER3562B, 6'' E-Ink, 2GB, micro SD/SDHC, Linux,
crni
Cijena: 1.099,00 kn
http://www.links.hr/?naziv=e-book-reader-prestigio-per3562b-6-e-ink-2gb-
micro-sd-sdhc-linux-crni&option=artikl&id_kategorija=06&id_artikl=
060.000.011

Ono sto me zaniam je sljece: pretpostavljam da na njemu mogu citati
raznorazne PDF-ove koje sam poskidao po netu(?)
Nadalje, zanima me dali je moguce blokirati WiFi vezu prema trgovini koja
prodaje knjige radi toga sto ne zelim s njima djeliti nikakve informacije
(statistike o koristenju kao ni bilo kakve druge informacije, a knjige ne
namjeravam kupovati u on-line trgovini kad ih ima tone i tone na netu
besplatno).
Ako netko ima navedeni uredaj - kakva su iskustva s njime u radu (jel
kuciste neka jeftina plastika osjetljivo na sve zivo, kolika je brzina
odaziva kod promjene stranice i sl.)


I sad, moja dilema, jer sljedeci uredaj je samo 100 kn skuplji, ali ima
ugradenu tipkovnicu (ali i 400 mhz slabiji procesor):

E-Book Reader PRESTIGIO PER5162B, 6'' E-Ink, 256MB, micro SD/SDHC, FM,
MP3, WiFi, tipkovnica, Linux, crni
Cijena: 1.199,00 kn
http://www.links.hr/?naziv=e-book-reader-prestigio-per5162b-6-e-ink-
256mb-micro-sd-sdhc-fm-mp3-wifi-tipkovnica-linux-
crni&option=artikl&id_kategorija=06&id_artikl=060.000.007

Ono sto me zanima - koja je namjena te tipkovnice - moze li se onda e-
book reader koristiti kao nekakav jadnjikavi pc? i ako moze, sto je za to
potrebno - neka druga Linux instalacija ili stagod vec?
Ako netko ima iskustva u ovom dijelu, da se moze uredaj koristiti i kao
nekakva pc varijanta, to bi me stvarno zanimalo, jer bih onda uzeo taj
PRESTIGIO PER5162B s tipkovnicom, ali ako to nije izvedivo, onda vidim da
je bezveze uzet njega jer ima 400 mhz procesor umjesto PRESTIGIO PER3562B
koji nema tipkovicu, ali ima 800 mhz proc.

Molim preporuku, savjet - hvala svima unaprijed!


P.S:
I za kraj - zadnji uredaj u ponudi u links-u je
E-Book Reader PRESTIGIO PER5162W, 6'' E-Ink, 256MB, micro SD/SDHC, FM,
MP3, WiFi, tipkovnica, Linux, bijeli
http://www.links.hr/?naziv=e-book-reader-prestigio-per5162w-6-e-ink-
256mb-micro-sd-sdhc-fm-mp3-wifi-tipkovnica-linux-
bijeli&option=artikl&id_kategorija=06&id_artikl=060.000.008

Cijena: 1.279,00 kn, takoder ima tipkovnicu na sebi, samo je 80 kn
skuplji od PRESTIGIO PER5162B, ne kuzim koja je razlika izmedu njih osim
sto je ovaj bijele boje, sto mi se bas i ne svida pretjerano...

Koji je najbolji uredaj od ta 3 navedena?
Mala je razlika u cijeni, zanemariva, pa bih molio i tu preporuku - koji
od ta 3 uzeti.

Ogi Dogi

unread,
May 21, 2012, 5:20:54 AM5/21/12
to
Ja ti preporučujem da razmisliš dobro o prestigio uredjajima.. Ja sam kupio
jednog, pa je krepavala baterija, pa uzeo stariji model koji je bio
spektakularno spor!
Na kraju se pokvario. Uglavnom smetljarsk sklepani uredjaji

Osim toga, manipulacija reflowable PDF-ova na tim uredjajima je kao losa
sala.

ne znam jel si mozes isposlovat takvo rjesenje, ali ja sam se snasao ovako..

Nook Simple touch, doneso frend iz Amerike, trenutno najbolji 6' E-ink
reader.. 100 dolara + nesto postarine. plus SD kartica, mislim da te sve
dodje cca 650 kn
Fora je sto ga mozes narucit u HR preko nekih kanala... kako god napravis
ispast ce te osjetno manje od 1200 kn kolko se trazi za onaj ukleti
Prestigio!

Ako ga uzmes, mozes ga rootati, buduci da radi na androidu 2.1.. Postupak je
vrlo jednostavan, a dobijes mali android tabletić s e inkom koji prilicno
dobro radi, a s tim i android market i gomilu kvalitetnih PDF i office
aplikacija koje cuda rade s PDF-ovima.. Tu su i CBR readeri, mail, chat,
surfanje.. ne bas jako ugodno, ali prihvatljivo rjesenje.. koje ti je fell
of the truck...

Upavo zbog ovog featurea, nema mu premca u svijetu e book readera,
eventualno onaj veeliki kindle.(2000+ kuna)

Nadam se da sam ti bae malo pomogao, ako nista drugo , da te odgovorim od
Prestigia.. ;-)



"UPS" wrote in message news:MPG.2a22e9f3b...@news.t-com.hr...

insomniac_cro

unread,
May 21, 2012, 9:42:46 AM5/21/12
to
On 05/21/2012 11:20 AM, Ogi Dogi wrote:
> Nook Simple touch
Daju li se citat skenirani stripovi?
I kakva je kvaliteta prikaza (mozes li stavit neki screenshot)

UPS

unread,
May 22, 2012, 1:01:25 AM5/22/12
to
In article <jpd1dq$f8c$1...@news.metronet.hr>, rab...@gmail.com says...
>

> Nadam se da sam ti bae malo pomogao, ako nista drugo , da te odgovorim od
> Prestigia.. ;-)
>
jesi, naravno, tnx

Ogi Dogi

unread,
May 22, 2012, 4:44:09 AM5/22/12
to
Screenshot?
Evo pogledajte si ovdje covjek sve lijepo objasni

http://www.youtube.com/watch?v=im5tTNTT58A

Stripovi se mogu odlicno citat, nevjerjatno sto se iz tog grayscalea da
izvuc..
Naravno ogranicenje je ekran, takod a ja preferiram zagore, Alan fordove i
slicne formate..

Neki ludjaci su cak i video pokrenuli.. ekran je stvarno izvrstan. Jebo
Kindle...

"insomniac_cro" wrote in message news:jpdgoc$r2h$1...@l01news1.ot.hr...
0 new messages