Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Proxy za browsere :)?

0 views
Skip to first unread message

Dario Cro

unread,
May 6, 2001, 10:43:54 AM5/6/01
to
Zna netko nekakav lokalni proxy za browsere, nesto kao Hamster za newse?

Htio bih, recimo, kad surfam iz vise browsera da ne moram za svaki
browser ucitavati poseban cache, vec da svi koriste jedan.

Takodjer, htio bih to za offline surfanje, pa da mogu jednostavno
surfati iz bilo kojeg browsera s tim cacheom.

Prije sam probao onaj NetSonic (je li to to?), no bas mi se nije svidio
(btw, dolazi li to sa spywareom?). Uglavnom, pozeljno je da ima
"inteligentni" cache, npr. kao Opera, tj. da ne moram svaki put
napraviti Reload da vidim neku stranicu. Takodjer, da moze biti
prenosiv, tj. maknuti cache iz jednog foldera u drugi, brisati pojedine
dijelove itd... :). I da je free, bez spywareova, "integracija" i
prevelikog zauzimanja resursa :).

Tihomir

unread,
May 7, 2001, 4:29:00 AM5/7/01
to
On Sun, 06 May 2001 16:43:54 +0200, Dario Cro <darioc...@yahoo.com>
wrote:

http://www.interquick.com

Download je 2 MB i sadrži tri verzije u jednoj datoteci.

PRO verzija - koja je super konfigurativna i trebaš je kupiti ili
crackirati, prava stvar za lokalne mreže.
LITE verzija - besplatna, neke napredne opcije su onemogućene i prvenstveno
je namijenjena za jedno računalo koje izlazi na net.
WIN GATE - nadogradnja na WinGate proxy server, ne znam šo sve sadrži jer ne
koristim WinGate.

Koristim Lite verziju i sasvim sam zadovoljan. Napredne opcije iz PRO
verzije nisu mi trenutno potrebne.

--
Ako te uhvati želja za radom,
Sjedni i pričekaj da te prođe.

Dario Cro

unread,
May 7, 2001, 9:44:29 AM5/7/01
to
In article <q2lcft82k1ia5fe41...@4ax.com>,
Tras...@globalnet.hr says...

> On Sun, 06 May 2001 16:43:54 +0200, Dario Cro <darioc...@yahoo.com>
> wrote:
>
> >Zna netko nekakav lokalni proxy za browsere, nesto kao Hamster za newse?

> http://www.interquick.com
>
> Download je 2 MB i sadrľi tri verzije u jednoj datoteci.
>
> PRO verzija - koja je super konfigurativna i trebaą je kupiti ili
> crackirati, prava stvar za lokalne mreľe.

> LITE verzija - besplatna, neke napredne opcije su onemogućene i prvenstveno
> je namijenjena za jedno računalo koje izlazi na net.
> WIN GATE - nadogradnja na WinGate proxy server, ne znam ąo sve sadrľi jer ne

> koristim WinGate.
>
> Koristim Lite verziju i sasvim sam zadovoljan. Napredne opcije iz PRO
> verzije nisu mi trenutno potrebne.

Zakon :). Jos da malo bolje isprobam kod kuce kako radi, vidim razlike
izmedju PRO i LITE...

ACE

unread,
May 7, 2001, 6:27:58 PM5/7/01
to

Probaj Webcelerator (ja bez njega vise ne mogu). Radi sve navedeno
osim rucnog brisanja dijelova cache-a. Sto se tice zahtjevnosti manje
je zahtjevan od OE-a :). Stranica je:
http://www2.buttonware.com/

Dario Cro

unread,
May 8, 2001, 6:33:21 AM5/8/01
to
In article <9d77iq$fhc$1...@sunce.iskon.hr>, sar...@inet.hr says...

>
> > Zna netko nekakav lokalni proxy za browsere, nesto kao Hamster za newse?
>
> Probaj Webcelerator (ja bez njega vise ne mogu). Radi sve navedeno
> osim rucnog brisanja dijelova cache-a. Sto se tice zahtjevnosti manje
> je zahtjevan od OE-a :). Stranica je:
> http://www2.buttonware.com/

Ma bravo :). Skino ja to i koji je to shit...

Vidim da je da je SFX arhiva i raspakiram WinRAR kad tamo uocim
restart.exe :)). To sranje resetira racunalo bez pitanja na kraju
instalacije. Srecom, preimenovao sam to prije kraja instalacije, pa nije
:).

Zatim, instalira ti spywareove. Procitaj post [ Subject: kaj je to? ;
From: Kreso <kva...@inet.hr> ; Newsgroups: hr.comp.os.win9x ] kako da ih
se rijesih ... I bolje skini onaj http://www.interquick.com :).

ACE

unread,
May 8, 2001, 10:20:19 AM5/8/01
to
> > Probaj Webcelerator (ja bez njega vise ne mogu). Radi sve navedeno
> > osim rucnog brisanja dijelova cache-a. Sto se tice zahtjevnosti manje
> > je zahtjevan od OE-a :). Stranica je:
> > http://www2.buttonware.com/
>
> Ma bravo :). Skino ja to i koji je to shit...

>
> Vidim da je da je SFX arhiva i raspakiram WinRAR kad tamo uocim
> restart.exe :)). To sranje resetira racunalo bez pitanja na kraju
> instalacije. Srecom, preimenovao sam to prije kraja instalacije, pa nije
> :).


>
> Zatim, instalira ti spywareove. Procitaj post [ Subject: kaj je to? ;
> From: Kreso <kva...@inet.hr> ; Newsgroups: hr.comp.os.win9x ] kako da ih
> se rijesih ... I bolje skini onaj http://www.interquick.com :).

1. program je odlicna stvar, ne pricaj gluposti daleko od shita :)
2. ne vidim kakve ima winrar, a za restart nisi znao da vecina programa
trazi restart
racunala nakon inst. ? cccc
3. spyware ne inst. ova verzija nego prosla (naravno na sva pitanja tipa
hoces li free
to i to odgovoris sa ne) inst. gator (spyware)
4. interquick pro je luda stvar, ne svidja mi se samo sto cache nije u
komadu nego
radi strukturu kao podaci na disku; njegov filter je smijesna stvar u odnosu
na atguard;
zato ja koristim kombinaciju webcelerator+atguard
5. ako tko i sumnja na spyware rjesenje je zadnji adaware sa www.lavasoft.de

Dean Dubovac

unread,
May 8, 2001, 10:52:57 AM5/8/01
to

"Dario Cro" <darioc...@yahoo.com> wrote in message
news:3AF5632A...@yahoo.com...


> Zna netko nekakav lokalni proxy za browsere, nesto kao Hamster za newse?

Mozes li napisati gdje se moze skinuti taj Hamster ili mi ga poslati na mail
ako nije prevelik.
Hvala.
--
Dean Dubovac
de...@hotpop.com

ACE

unread,
May 8, 2001, 11:40:26 AM5/8/01
to
>
> Mozes li napisati gdje se moze skinuti taj Hamster ili mi ga poslati na
mail
> ako nije prevelik.

http://home.t-online.de/home/juergen.haible/english.htm


Dario Cro

unread,
May 8, 2001, 5:43:48 PM5/8/01
to
ACE wrote:

> 1. program je odlicna stvar, ne pricaj gluposti daleko od shita :)

Nisam isprobavao, to sam instalirao na tudjem racunalu za test :>, samo da
vidim da li ima spywareova buduci da je to cest slucaj sa "free" programima.

> 2. ne vidim kakve ima winrar, a za restart nisi znao da vecina programa
> trazi restart racunala nakon inst. ? cccc

Pa vidio sam da je SFX arhiva, pa sam je odma rasprakirao WinRAR tek toliko da
vidim sto ima unutra.

A sto se tice restarta, alergican sam na takve programe, pogotovo na one koji
to rade bez razloga. Primjerice, ovaj WA maximizira cijeli prozor i ne mozes
doci do Desktopa. Ja sam bas imao neke dokumente otvorene u koje se nisam mogao
vratiti kako bi ih snimio, a on meni veli na kraju instalacije "Press "Finish"
to finish installation. Your computer will be restarted now" ili tako nesto :).
Buduci da nisam imao izbora, kliknuo sam na to, no prije kraja instalacije (ona
brisanja fajlova i sl. stigao sam upalit Task Manager i terminirat ga :)).
Odmah sam u listi nasao sam msipcsv.exe te i njega terminirao, koji ranije nije
bio aktivan.

> 3. spyware ne inst. ova verzija nego prosla (naravno na sva pitanja tipa
> hoces li free to i to odgovoris sa ne) inst. gator (spyware)

Hm , a koja to verzija :)? To sam skinuo s sitea koji si napisao. Pri
instalaciji sam odabrao da ne instalira onaj Gator jer znam kakvo je to sranje.
Isto, obrisao sam sva ona sranja sto nudi da se pretplatim, no na kraju se
_mora_ upisati e-mail adresa, a sto radi s tim, ne znam (vjerojatno salje svom
serveru za spamanje :>). Ako bi kliknuo na "Cancel" na neku od tih "ponuda",
javi mi da ce se instalacija prekinuti...
Iako sam odabrao "No" za sve sto ponudi, aktiviralo je ono sranje msipcsv.exe

> 4. interquick pro je luda stvar, ne svidja mi se samo sto cache nije u
> komadu nego radi strukturu kao podaci na disku;

Dobro, to jos nemam pojma budcui da sam jedva ga koristio :). Kako to WA radi u
komadu? Kao ZIP arhiva? To ima i prednosti, ali i mana. Ja volim kad mogu
vidjeti sto mi je u cacheu itd...

> njegov filter je smijesna stvar u odnosu na atguard;
> zato ja koristim kombinaciju webcelerator+atguard

Ma dobro filteri... Sto se filtera tice, dosta mi je da uklanja pop-upove i
banere :). Btw, da li AtGuard radi na Win 2000 (SP1)? To mi je jedan od
omiljenijih programa :).

> 5. ako tko i sumnja na spyware rjesenje je zadnji adaware sa www.lavasoft.de

Bolje sprijeciti nego lijeciti ;->>. Vidjeti cu jos kako radi, da li ima
stvarno spywareova i da li se mogu ukloniti, a da program i dalje radi. Isto,
da li "zove" kuci itd.. :).

Renato

unread,
May 9, 2001, 6:39:56 AM5/9/01
to

"Dario Cro" <darioc...@yahoo.com> wrote in message
news:3AF86894...@yahoo.com...
> ACE wrote:
>

> A sto se tice restarta, alergican sam na takve programe, pogotovo na one
koji
> to rade bez razloga. Primjerice, ovaj WA maximizira cijeli prozor i ne
mozes
> doci do Desktopa. Ja sam bas imao neke dokumente otvorene u koje se nisam
mogao
> vratiti kako bi ih snimio, a on meni veli na kraju instalacije "Press
"Finish"
> to finish installation. Your computer will be restarted now" ili tako
nesto :).
> Buduci da nisam imao izbora, kliknuo sam na to

A jesi cuo za Alt+Tab?


ACE

unread,
May 9, 2001, 3:24:48 PM5/9/01
to
> > 3. spyware ne inst. ova verzija nego prosla (naravno na sva pitanja tipa
> > hoces li free to i to odgovoris sa ne) inst. gator (spyware)
>
> Hm , a koja to verzija :)? To sam skinuo s sitea koji si napisao. Pri
> instalaciji sam odabrao da ne instalira onaj Gator jer znam kakvo je to
sranje.
> Isto, obrisao sam sva ona sranja sto nudi da se pretplatim, no na kraju se
> _mora_ upisati e-mail adresa, a sto radi s tim, ne znam (vjerojatno salje
svom
> serveru za spamanje :>). Ako bi kliknuo na "Cancel" na neku od tih
"ponuda",
> javi mi da ce se instalacija prekinuti...
> Iako sam odabrao "No" za sve sto ponudi, aktiviralo je ono sranje
msipcsv.exe

Kod mene duze vrijeme radi bez problema. Bez problema sam na vise racunala
zaobisao gator i ost. free, a za email nije problem ja danas ako ne prodje
x...@x.com
ili sl. imam fake email za bas sl. stvari (ako zelis znati sto se dogodi ako
stavis pravi
email dobiti ces redovito njihov newsletter i ponude ovisno koliko si i gdje
stavio
vidjeno). Inace kada to prebolis i da ti program promijeni home page. Iz
moje duze
prakse s njim (ako kome triba imam skoro sve verzije ovog programa) program
mi
stvarno ubrzava i olaksava rad s vise browsera. Ni jedan browser nema bolji
cache
admin. od WA.


> Dobro, to jos nemam pojma budcui da sam jedva ga koristio :). Kako to WA
radi u
> komadu? Kao ZIP arhiva? To ima i prednosti, ali i mana. Ja volim kad mogu
> vidjeti sto mi je u cacheu itd...

Kod mene je bila suprotna zelja. Inace jako je otporan na greske i nema
problema kada
ti se i sruse winblowsi zbog neceg treceg.

> Ma dobro filteri... Sto se filtera tice, dosta mi je da uklanja pop-upove
i
> banere :). Btw, da li AtGuard radi na Win 2000 (SP1)? To mi je jedan od
> omiljenijih programa :).

Nazalost ne; zato ja koristim u w9x WA+AtGuard, a u w2k WA+IQ (samo kao
filter).

> Bolje sprijeciti nego lijeciti ;->>. Vidjeti cu jos kako radi, da li ima
> stvarno spywareova i da li se mogu ukloniti, a da program i dalje radi.
Isto,
> da li "zove" kuci itd.. :).
>

U mojoj duzoj praksi ako se drzis vec navedenog postupka osim promjene
homepage
(ja to neutraliziram sa filterom, sl. kao sa novim bannerima u icqu) i ako
si naveo pravi
email malo newslettera u email _nema_ niceg spy/ad tipa.


Dario Cro

unread,
May 12, 2001, 12:35:42 PM5/12/01
to
|"Renato" wrote:

|
| "Dario Cro" wrote:
| > ACE wrote:
| >
|
| > A sto se tice restarta, alergican sam na takve programe,
| > pogotovo na one koji to rade bez razloga. Primjerice,
| > ovaj WA maximizira cijeli prozor i ne mozes
| > doci do Desktopa. Ja sam bas imao neke dokumente
| > otvorene u koje se nisam mogao vratiti kako bi ih
| > snimio, a on meni veli na kraju instalacije "Press "Finish"
| > to finish installation. Your computer will be restarted now" ili
| > tako nesto :). Buduci da nisam imao izbora, kliknuo sam na to
|
| A jesi cuo za Alt+Tab?

Neki programi blokiraju bilo koji prozor iznad njih, no u ovom slucaj
je bilo da su sve Win tipke, ALT+TAB i sl. bile blokirane.


Robi

unread,
Jun 1, 2001, 3:38:59 PM6/1/01
to
Bok!


Imam RICOH MP712( JUSTLINK ) przilicu. Sa njom nekad CD
preprzim za cak 10 minuta ( nekad ). Moj prijatelj ima SAMSUNG 12x10x32 bez
Just Linka i CD preprzi za cak 3 minute. Sto kod mene ne valja. Ipak po svim
casopisima u Hrvatskoj moja je przilica puno bolja. Hvala!!!


Roberto Posavec Vinkovci


Marin

unread,
Jun 6, 2001, 9:33:59 AM6/6/01
to
Sto ne valja, pojma nemam jer moze biti bilo sta, no ono sto je meni
radilo problem (imam Creative labs plextor inside, 12-10-32) je to da
nisam ukljucio DMA (control panel- system- device manager-CD
properties-settings...i tu ces naci DMA polje koje treba biti sa
kvacicom..) To trebas postaviti na sve svoje driveove (Hard disk i
CD) ako ti podrzavaju, a to ces znati ako ti se ta kvacica i dalje
nalazi na istom mjestu nakon restarta. meni je to pomoglo da mi za CD
treba 4 min a prije toga oko 20, jer je mirovao bar 15 tokom
"rada"...Mozda je u tome stvar, javi

(naravno, nisam spomenuo ali podrazumjeva se da moras staviti
najnovije drivere, a prije toga da ubijes stare..)

On Fri, 1 Jun 2001 21:38:59 +0200, "Robi" <hip...@post.hinet.hr>
wrote:

0 new messages