Zanima me koliko ima nasih ljudi koji iz Hrvatske rade takve stvari? Na
pamet mi padaju dva, Rushov TemplateTamer i Davorov PHP Constructor -- zna
li tko jos nekoga?
Berislav
>
> Zanima me koliko ima nasih ljudi koji iz Hrvatske rade takve stvari?
> Na pamet mi padaju dva, Rushov TemplateTamer i Davorov PHP Constructor
> -- zna li tko jos nekoga?
>
context editor?
Ima jos Shixx sa ShixxNote, (nisam ziher da li sam napisao dovoljno
ixicha), onda WoD iliti We Only Do koji rade razne uglavnom mrezne
komponente tipa ftp, ssh, smpt, pop. Ima ih jos par (ne svi bas micro
ISV) na mojoj stranici http://www.rush.avalon.hr/msi/crosoft.html , ali ju
vec koju godinu nisam update-ao, tako da se ne ljute ne spomenuti. Tko nije
spomenut neka mi se slobodno javi, obicno dodam link.
rush
--
http://www.templatetamer.com/
http://www.folderscavenger.com/
> "Berislav Lopac" <berisla...@lopsica.com> wrote in
> news:dj2gbu$f0i$1...@garrison.globalnet.hr:
>
>>
>> Zanima me koliko ima nasih ljudi koji iz Hrvatske rade takve stvari?
>> Na pamet mi padaju dva, Rushov TemplateTamer i Davorov PHP Constructor
>> -- zna li tko jos nekoga?
>>
>
> context editor?
To je još uvijek više-manje neprofitni komad softvera :)
Nije lose, dosta kompletno. Mozda mozes dodati wget --
http://www.gnu.org/software/wget/wget.html (Hrvoje Niksic).
Nekako me u zadnje vrijeme proganja ideja o pokretanju hrvatskog microisv (u
nedostatku bolje rijeci) community portala -- za razmjenu iskustava medju
ljudima, kao i za laksu prezentaciju prema svijetu. Ima zainteresiranih?
Berislav
Vjerujem da u Hrvatskoj ima minimalno 50-tak takvih microISV, a da se neki
od njih nikad neće javiti jer je njihovo poslovanje na rubu legalnog
poslovanja. Neki već godinama tako rade i zarađuju si plaću - isključivo sa
izvozom SW.
Upitno je koliko bi takvi microISV-ovi bili zainteresirani za pisanje svojih
iskustava jer ja sam u svakom pokuąaju da neąto viąe saznam uvijek ostao
kratkih rukava :).
No , tko zna, stiľe EU, pa do onda portal moľe hvatati zalet dok se stvari
ne razbistre.
>
> Upitno je koliko bi takvi microISV-ovi bili zainteresirani za pisanje
> svojih iskustava jer ja sam u svakom pokuaaju da neato viae saznam
> uvijek ostao kratkih rukava :).
>
To je standardni problem s vecinom hrvatskih informaticara. Ono sto znaju
skrivaju ko zmija noge i smatraju da svi drugi moraju proci isti trnoviti
put do znanja kao i oni.
> zaboravite "opensource" terminologiju razmisljanja tu kod nas u RH -
> ljudi zive prebacujuci financije s kartice na karticu podmirujuci
> dugove dok kroz dan krvavo rade... to nije zivot... to je
> prezivljavanje... kada se stvari promjene za nas informaticare... onda
> cemo drage volje rasipati se znanjem..
nećeš, to ti je u krvi, jednostavno si druga struja. kad središ život
financijski, oslobodit ćeš si, daj bože, vrijeme za obitelj i/ili sebe
i sl., te opet nećeš sudjelovati u "opensource terminologiji
razmišljanja". ne poznajem te, ali očito nemaš nekakvu žicu koja svu
tu ekipu vodi. nije to vremenski niti ičim drugim uvjetovana reakcija, to
je jednostavno način razmišljanja. btw, nemam ništa protiv tebe ili
tvog stava, dapače, smatram da si osoba čiji stav definitivno treba
podržavati s obzirom na stanje u zemlji (pod ovim najviše mislim, ali ne
isključivo, na prethodni ti post o rataru...).
--
2000.->4.473.000 ; 2050.->3.673.000 ; 2300.->13.000
-
Kao korisnik da, bilo bi mi drago da tako nesto postoji :)
Mislim da bi mi koristilo da postoji neko mjesto gdje se mogu izlistati nasi
programi, jer kada se launcha program kvalitetni link je zlata vrijedan.
Isto bi mi bilo dobro da na jednom mjestu nadjem sto vise domacih programa,
tako bih mozda lakse dogovrio neku razmjenu linkova, zajednicke akcije i sl.
Za nesto tipa foruma nisam siguran, volio bih tamo tu i tmao naletiti, ali
mozda bi bilo bolje za forum linkati se na neki vec postojeci tipa
programiranje.net.tako da se potreban broj korisnika.
Sto se tice sudjelovanja u izgradnji site-a tu sam tanak. Vjerojatno bih
mogao pomoci na neke otrcane nacine (smjestaj , domena i sl). Pod jakim
pritiskom vjerojatno bih se mogao obavezati napisati koji osvrt, tipa kako
sam zadovoljan svojim registracijskim servisom, kako setupom i sl. Ali tu
vec treba biti oprezan, jer .. "padaju kise iz zlatnih visina, i srce nudi
vise no sto moze" ;)
A sto si probao saznati?
Ima, ovisno koliko okolnosti dopuste.
Bilo bi za pocetak super cuti nesto ideja i razrade sto bi se na portalu
naslo, kako bi se odrzavao i sl.
U nekom trenutku bi hosting, domena i sl. takodjer mogli biti medju vaznijim
pitanjima.
--
The future is a race between education and catastrophe.
H.G. Wells
Usao sam u Zonu sumraka -- jucer sam napisao lijepi poduzi odgovor na Rushov
post, a sad ga nigdje nema. Zbunj.
Mora da sam restartao stroj ili tako nesto prije nego sam ga poslao. Treba
mi upgrade mozga, po mogucnosti s hyperthreadingom...
<malo kasnije>
Rijesio sam misterij -- umjesto na newse stvar sam poslao ravno Rushu na
mejl. I sad ga vise nemam (yebeni outlook express...). Rush, mozes pliz
copy/paste moj mail na newse? Thanks.
Berislav
Po stukinoj zapovjedi:
---------------------------------------------
rush wrote:
> Mislim da bi mi koristilo da postoji neko mjesto gdje se mogu
> izlistati nasi programi, jer kada se launcha program kvalitetni link
> je zlata vrijedan. Isto bi mi bilo dobro da na jednom mjestu nadjem
> sto vise domacih programa, tako bih mozda lakse dogovrio neku
> razmjenu linkova, zajednicke akcije i sl. Za nesto tipa foruma nisam
> siguran, volio bih tamo tu i tmao naletiti, ali mozda bi bilo bolje
> za forum linkati se na neki vec postojeci tipa programiranje.net.tako
> da se potreban broj korisnika.
Vjerojatno mislis na programeri.org -- trenutacno su u limbu. U svakom
slucaju, ovaj portal bi vise bio fokusiran na teme komercijalnog razvoja
softvera nego na samo programiranje: kako reklamirati i gdje, kako
prodavati, kako napraviti instalaciju, version control, bug tracking,
project management, kako nazvati program ili firmu, gdje naci investitore,
kako napisati biznis plan i tome slicno. Takodjer bi se na jednom mjestu
moglo kupiti programe domacih autora, tako da ne mora svatko otvarati
merchant account za kreditne kartice (ipak je rijec o mikroISVovima) i tako
to.
> Sto se tice sudjelovanja u izgradnji site-a tu sam tanak. Vjerojatno
> bih mogao pomoci na neke otrcane nacine (smjestaj , domena i sl).
Nisu to nista otrcani nacini, bilo bi to sasvim dovoljno za pocetak. Ja
trenutacno nisam u mogucnosti kupovati domene (duga prica), a i smjestaj mi
je dosta tanak.
U svakom slucaju, trebalo bi naci zanimljivo ime i domenu, ali nesto sto bi
strancima (citaj: anglofonima) bilo barem jasno za procitati/izgovoriti ako
vec ne i razumjeti (a da je opet lokalnog kolorita).
> Pod
> jakim pritiskom vjerojatno bih se mogao obavezati napisati koji
> osvrt, tipa kako sam zadovoljan svojim registracijskim servisom, kako
> setupom i sl.
Jakim pritiskom... Je li plizplizplizplizplizplizpliz dovoljno jako? ;)
> Ali tu vec treba biti oprezan, jer .. "padaju kise iz
> zlatnih visina, i srce nudi vise no sto moze" ;)
Samo nemoj piti lose vino i sve je ok... :)
Berislav
mozda bi trebali organizirati cluster firmi/ljudi i predstaviti se ne jadnom
siteu - ipak je isplativije/jednostavnije/bolje promicati jedan
site/ime/marku/brand sa vise proizvoda nego vise siteova sa jednim
proizvodom
>> Upitno je koliko bi takvi microISV-ovi bili zainteresirani za pisanje
> svojih
>> iskustava jer ja sam u svakom pokušaju da nešto više saznam uvijek ostao
>> kratkih rukava :).
>
> A sto si probao saznati?
Pa kako posluju, kako naplacuju usluge, placaju li neke dazbine i konacno
koliko se tu moze zaraditi - sve prakticne stvari :)
> mozda bi trebali organizirati cluster firmi/ljudi i predstaviti se ne jadnom
> siteu - ipak je isplativije/jednostavnije/bolje promicati jedan
> site/ime/marku/brand sa vise proizvoda nego vise siteova sa jednim
> proizvodom
...koji bi se zvao kako? Prijedlozi? www.freshcrosoft.biz? www.adriasoft.com?
po meni su nazivi sa soft malo "na prvu loptu"
adriasoft vec postoji
www.go2cro.com/adriasoft/
ja osobno bi radije odabrao neki opiceniji naziv tipa DigitalOlives ili
64BitsFish
pa miCROsoft, jasno... :D
Berislav
P.S. Ne...
> ja osobno bi radije odabrao neki opiceniji naziv tipa DigitalOlives ili
> 64BitsFish
Nemam prigovora. Vise mi se svidja digitalolives. Daljnji prijedlozi su,
jasno, dobrodosli.
Struktura sadrzaja?
najcesce se usluga naplacuje kroz neki registracijski servis, tipa regsoft,
regnow, swreg, kagi, i slicni. Cijena koji njima placas je od 4-20% po
transakciji, neki nekada imaju neki dodatni mjesecni fiks, ili fiks za
uvrstenje proizvoda. Ja konkretno te transkacije vodim kroz obrt, sto znaci
da placam porez prirez, zdravstveno i mirovinsko.
Koliko se moze zaraditi , kao prvo moze se i izgubiti, pa nist zaraditi , pa
malo , pa do puno. Ali mislim da je za vecinu (ne samo nasih), to djeparac
do dodatna zarada, plus potencijalna referenca za dobivanje posla. Ima
naravno i ljudi koji iskljucivo zive od toga, ali su mislim ipak u manjini.
Ali u svemu je kljucan proizvod koliko je on atraktivan za trziste, i koliko
si spreman ulagati (ne samo novcano nego i vremenski) u njegov razvoj i jos
vaznije marketing.
ako te zanima vise, predlazem ti da malo citas po
alt.comp.shareware.authors, da se nauciti ponesto.
The page cannot be displayed
> komponente tipa ftp, ssh, smpt, pop. Ima ih jos par (ne svi bas micro
> ISV) na mojoj stranici http://www.rush.avalon.hr/msi/crosoft.html , ali ju
E sad...jos nekakvo administracijsko sucelje, forumi, tematsko oznacavanje
proizvoda kljucnim rijecima, pretrazivost svih tekstova, visejezicnost, stalna
jezgra administratora sadrzaja...i najtezi dio posla je obavljen!
Ja bih mogao sponzorirati hosting (tocnije, moja tvrtka) i mozda domenu, ali
prije toga:
1. htio bih cuti kakvu takvu razradu ideje (i to u raznim smjerovima), jer je
- koliko god mi se nacelno svidjala - previse u magli,
2. htio bih cuti prijedlog na cemu (tehnoloski) podignuti site i
3. zanima me ima li ovdje koga tko je radio sto na eZ publish CMS-u.
t.n.a.
to je samo prijedlog za naziv domene :)
lako je tebi zajebavati budalu :((((
nadji nekog sebi ravnog!
Slazem se, u principu je meni sama ideja i pala na pamet dok smo
pricali na ovoj newsgrupi. Razradjujem neke koncepte, samo mi je ovaj
vikend malo guzvovito, pa cu probati sloziti par ideja tijekom tjedna.
Imam i ideju za naziv i domenu, ali da se ne istrcavam, neka prvo
vidimo mozemo li je dobiti.
> 2. htio bih cuti prijedlog na cemu (tehnoloski) podignuti site i
Bitno je sto ce biti na siteu. Mislim da bi temeljno bilo postaviti
forum, tako da se mogu koncentrirati teme, a onda se mogu dodavati
clanci, linkovi i ostali sadrzaji.
> 3. zanima me ima li ovdje koga tko je radio sto na eZ publish CMS-u.
Ja sam ga bio pogledao i dopao mi se, ali nisam nista ozbiljnije.
Berislav
ne razumijem te. cemu sad to?! pa nisam ja nikoga zajebavao.
pa, dobro, onda ja zajebavam tebe hahahahahaha
> Slazem se, u principu je meni sama ideja i pala na pamet dok smo
> pricali na ovoj newsgrupi. Razradjujem neke koncepte, samo mi je ovaj
> vikend malo guzvovito, pa cu probati sloziti par ideja tijekom tjedna.
Strpljivo cekam... :)
> Bitno je sto ce biti na siteu. Mislim da bi temeljno bilo postaviti
> forum, tako da se mogu koncentrirati teme, a onda se mogu dodavati
> clanci, linkovi i ostali sadrzaji.
Nesto na tragu novih proizvoda, novih verzija, zbivanja na gospodarskom planu
koja imaju utjecaja na zivot malih tvornica softvera, zajednicki marketing i
sl.? Forumi za recenzije, razmjenu misljenja o softveru, proizvodnji,
tehnologijama, trendovima...organizirani linc i sl.? :)
E to! :D
Berislav
>Mislim da bi mi koristilo da postoji neko mjesto gdje se mogu izlistati nasi
>programi, jer kada se launcha program kvalitetni link je zlata vrijedan.
>Isto bi mi bilo dobro da na jednom mjestu nadjem sto vise domacih programa,
>tako bih mozda lakse dogovrio neku razmjenu linkova, zajednicke akcije i sl.
Svojedobno je bilo ideja da se tako nesto napravi na webu Hrvatske
Udruge Programera (www.hupro.hr), ali nikako da se stvari pomaknu s
mrtve tocke.
--
Kresimir Kos
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt."