Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Koja desktop linux verzija ?

3 views
Skip to first unread message

sysoperator

unread,
Dec 5, 2009, 10:21:07 AM12/5/09
to
Trebala bi mi neka desktop verzija linuxa koja se najbolje snalazi sa
emuliranjem windows aplikacija.Ubuntu,fedora ili solaris?Nesto mi se
cini da solaris najbolje emulira windows aplikacije.

Hackmaster

unread,
Dec 5, 2009, 11:02:56 AM12/5/09
to
Linux XP?
http://www.linux-xp.com/


"sysoperator" <sysop...@net.hr> wrote in message
news:hfdtp6$fap$1...@news.metronet.hr...

Tomislav Silov

unread,
Dec 5, 2009, 11:08:17 AM12/5/09
to

1) Solaris nije Linuxhttp://appdb.winehq.org/
2) Ostalo ti sve dođe na isto jer se wine koristi za emulaciju win API-a
(http://appdb.winehq.org/)
3) Što to konkretno misliš emulirat?

sysoperator

unread,
Dec 5, 2009, 11:21:15 AM12/5/09
to
Firefox sa roboformom,essential pim,notepad++,miranda modded,free
cap,win scp

Mladen Gogala

unread,
Dec 5, 2009, 4:29:20 PM12/5/09
to
On Sat, 05 Dec 2009 17:02:56 +0100, Hackmaster wrote:

> Linux XP?
> http://www.linux-xp.com/
>

Svidja mi se ovo "One server to rule them all". To je, naravno, samo prvi
stih svima dobro poznate strofe:

One server to rule them all
One server to find them
One server to bring them all
And in the darkness bind them
In the land of Redmond
Where the Shadows lie


--
http://mgogala.byethost5.com

Milan Babuskov

unread,
Dec 6, 2009, 3:17:05 AM12/6/09
to
On Dec 5, 5:21 pm, sysoperator <sysopera...@net.hr> wrote:
> > 3) Što to konkretno misliš emulirat?
>
> Firefox sa roboformom,essential pim,notepad++,miranda modded,free
> cap,win scp

Iako mi deluje kao troll, odgovoricu:

- umesto notepad++ uzmes Geany, dodje ti maltene isto, cak oba koriste
Scintillu
- umesto mirande kopete?
- umesto winscp, scp (ako hoces GUI, Konqueror radi posao odlicno)

Za ostale stvari nisam cuo, tako da ne znam o cemu se radi, ali
verovatno postoje dostojne alternative. Istrazi malo.

M.

np

unread,
Dec 6, 2009, 4:19:49 AM12/6/09
to
On Sat, 05 Dec 2009 17:21:15 +0100, sysoperator wrote:

> Firefox sa roboformom

kakva bi to ironija bila da free & opensource Firefox nema za free &
opensource Linux :S

Dinko Korunic

unread,
Dec 6, 2009, 6:55:13 AM12/6/09
to
On Sat, 05 Dec 2009 16:21:07, sysoperator <sysop...@net.hr> wrote:
> cini da solaris najbolje emulira windows aplikacije.

Mislis, ima neki drugi Wine nego svi ostali? :))

--
NAME:Dinko.kreator.Korunic DISCLAIMER:Standard.disclaimer.applies
ICQ:16965294 JAB:kreat...@jabber.org PGP:0xEA160D0B
HOME:http://dkorunic.net QUOTE:Eat.right.stay.fit.and.die.anyway

Vedran Krivokuca [Volim Diplomaciju]

unread,
Dec 6, 2009, 10:18:55 AM12/6/09
to
Dana Sun, 06 Dec 2009 09:19:49 +0000, np napisa:

>> Firefox sa roboformom
>
> kakva bi to ironija bila da free & opensource Firefox nema za free &
> opensource Linux :S

Poanta mu je očito u Roboformu.

--
~ Klub obožavatelja Ambasadora Valenta, est 2008.
~ http://www.new.facebook.com/group.php?gid=36698154027

np

unread,
Dec 6, 2009, 11:44:48 AM12/6/09
to
On Sun, 06 Dec 2009 15:18:55 +0000, Vedran Krivokuca [Volim Diplomaciju]
wrote:

> Dana Sun, 06 Dec 2009 09:19:49 +0000, np napisa:
>
>>> Firefox sa roboformom
>>
>> kakva bi to ironija bila da free & opensource Firefox nema za free &
>> opensource Linux :S
>
> Poanta mu je očito u Roboformu.

Pa da, al RoboForm je dodatak za Firefox.

Vedran Krivokuca [Volim Diplomaciju]

unread,
Dec 6, 2009, 2:09:51 PM12/6/09
to
Dana Sun, 06 Dec 2009 16:44:48 +0000, np napisa:

>>>> Firefox sa roboformom
>>>
>>> kakva bi to ironija bila da free & opensource Firefox nema za free &
>>> opensource Linux :S
>>
>> Poanta mu je očito u Roboformu.
>
> Pa da, al RoboForm je dodatak za Firefox.

Dodatak kojem je ključni dio kompajlirani Windows/OSX executable, na
drugim platformama radi kao bookmarklet. Pa sad možeš kao i ja (s obzirom
da očito ni ti ni ja to ne koristimo) zamisliti kakva je funkcionalnost
web aplikacije Roboform spram punokrvnog browser plugina. :-)

Vedran Krivokuca [Volim Diplomaciju]

unread,
Dec 6, 2009, 2:12:03 PM12/6/09
to
Dana Sun, 06 Dec 2009 19:09:51 +0000, Vedran Krivokuca [Volim Diplomaciju]
napisa:

> Dodatak kojem je ključni dio kompajlirani Windows/OSX executable [...]

Čak štoviše, izgleda samo Windows jerbo su Mac strpali s Linuxom pod
"others" :)

Mladen Gogala

unread,
Dec 6, 2009, 3:30:49 PM12/6/09
to


Kada ja podjoh na Google, na ekstenzije ja ukucah "Roboform" u trazilicu
ekstenzija i dobih ovakav odgovor: "Roboform Toolbar for Firefox is not
available for Linux".


--
http://mgogala.freehostia.com

Mladen Gogala

unread,
Dec 6, 2009, 5:14:59 PM12/6/09
to
On Sat, 05 Dec 2009 16:08:17 +0000, Tomislav Silov wrote:

> 1) Solaris nije Linux

Solaris je linux koji jos nije izisao iz ormara pa se stidi te cinjenice.

--
http://mgogala.byethost5.com

0 new messages