[/code]
[code]
rm: cannot remove `/media/New Volume/Dokumenti/Dolazak.odt': No such
file or directory
[/code]
> Ne mogu obrisati dokument, može pomoć, osim brisanja particija???
> [code]
> ls /media/New\ Volume/Dokumenti/
> Polazak.odt
> Dolazak.odt
> Odlazak.odt
> Rezervacija.odt
>
> [/code]
>
> [code]
> rm: cannot remove `Dolazak.odt': No such
> file or directory
> [/code]
Možda je glupo pitanje, ali zašto u jednoj od dvije linije imaš jedan "\" a
u drugoj nemaš?
/media/New\ Volume/Dokumenti/
/media/New Volume/Dokumenti/
--
It ain't the fall that kills you
It's the sudden stop at the bottom.
Pa probaj sa
rm /media/New\ Volume/Dokumenti/Dolazak.odt
OK, ajd pokušaj dok si u terminalu otići u taj dir pa "rm ./Dolazak.odt"
Ako nije problem sa "rm -rf /media/New\ Volume/Dokumenti/Dolazak.odt", mozes
pokusati i sa midnight commanderom :)
apt-get install mc i miran si.
--
Some men see things as they are and say: Why?
I dream things that never were and say: Why not?
-- Tatsuya Ishida
A što je taj 'New Volume'??
To je apsolutno abnormalna greška koja se u slučaju ispravnog fajlsustava
ne bi smjela pojaviti.
Moj tip je da je ili fajlsustav u havariji ili pak sam fizički uređaj
(ili nešto između CPU-a i uređaja).
Imao sam slične scene sa jednim neispravnim USB stikom.
:-D
New volume je očito label kojeg je defaultno dobila partcija pri kreiranju
/ formatiranju.
Ništa loše i ništa neobično.
> :-D
> New volume je očito label kojeg je defaultno dobila partcija pri
> kreiranju / formatiranju.
> Ništa loše i ništa neobično.
Pa da, kapiram ja da je to ime izvesnog uredjaja koji ocigledno nije
stalni deo sistema (jer da je, ne bi visio na /media ).
Al je sad pitanje u kakvom je on stanju.
ma mislim da njega prije zajebava ovo ime
Nek ide u taj folder i onda briše...
A koji filesystem je na tome, FAT, NTFS? Probaj to checkirati nekako.
> [code]
> rm: cannot remove `/media/New Volume/Dokumenti/Dolazak.odt': No such
> file or directory
> [/code]
Zasto stavljas razmak u imena direktorija ako ne znas raditi s time?
>> [code]
>> > rm: cannot remove `/media/New Volume/Dokumenti/Dolazak.odt': No such
>> > file or directory
>> > [/code]
> Zasto stavljas razmak u imena direktorija ako ne znas raditi s time?
To je poruka koja je pokazuje kada hoću desni klik na file i "move to
trash", a ne pokuka iz terminala.
Cijela poruka u prozoru glasi
"Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
The file "Dolazak.odt" cannot be moved to the trash.
Show more details:
Unable to trash file: No such file or directory"
> Pa probaj sa
>
> rm /media/New\ Volume/Dokumenti/Dolazak.odt
Što se tiče terminala:
"ls /media/New\ Volume/Dokumenti/
Polazak.odt
Dolazak.odt
Odlazak.odt
Rezervacija.odt"
"rm -R /media/New\ Volume/Dokumenti/Dolazak.odt"
(jesam li dobro napisao Mladene?)
javla
"rm: cannot remove `/media/New Volume/Dokumenti/Dolazak.odt': No such
file or directory"
> Ako nije problem sa "rm -rf /media/New\
Volume/Dokumenti/Dolazak.odt", mozes
> pokusati i sa midnight commanderom:)
>
> apt-get install mc i miran si.
Budem probao, hvala
> A što je taj 'New Volume'??
>
> To je apsolutno abnormalna greška koja se u slučaju ispravnog fajlsustava
> ne bi smjela pojaviti.
>
> Moj tip je da je ili fajlsustav u havariji ili pak sam fizički uređaj
> (ili nešto između CPU-a i uređaja).
> Imao sam slične scene sa jednim neispravnim USB stikom.
Radi se externom hardu, i sa svim ostalim dokumentima i fajlovima mogu
uredno raditi
Probao sam i na windozama pobrisati ali javlja sličnu poruku.
> Probao sam i na windozama pobrisati ali javlja sličnu poruku.
Ma napravi checkdisk, nekakva greska se zavukla. Koji filesystem je to?
Ako trebas pomoc....
On Tue, 28 Sep 2010 10:40:54 +0200, komir wrote:
> Što se tiče terminala:
>
> "ls /media/New\ Volume/Dokumenti/
> Polazak.odt
> Dolazak.odt
> Odlazak.odt
> Rezervacija.odt"
ajd otkucaj
ls -al /media/...
ovo gore daje premalo informacija ..
--
Mario Mikocevic (Mozgy)
mario dot mikocevic at sk dot t dash com dot hr
It's never too late to have a good childhood!
The older you are, the better the toys!
My favourite FUBAR ...
> Cijela poruka u prozoru glasi
> "Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
Oh, dobri bogo, pa ti radis s GUI-jem na USB sticku! O sancta
simplicitas! Reci mi, ti studiras informatiku?
> > A što je taj 'New Volume'??
> >
> > To je apsolutno abnormalna greška koja se u slučaju ispravnog
> > fajlsustava ne bi smjela pojaviti.
> >
> > Moj tip je da je ili fajlsustav u havariji ili pak sam fizički uređaj
> > (ili nešto između CPU-a i uređaja). Imao sam slične scene sa jednim
> > neispravnim USB stikom.
>
> Radi se externom hardu, i sa svim ostalim dokumentima i fajlovima mogu
> uredno raditi
>
>
> Probao sam i na windozama pobrisati ali javlja sličnu poruku.
E, ovo sad već polako postaje zanimljivo.. :)
Ja bi rekao da se ili fajsustav zagrcnuo (sad je pitanje koji je
fajlsustav, kako možeš potvrditi/opovrgnuti tu hipotezu - drugi programi
za proveru različitih fsova - i kako to možeš popraviti) ili uređaj.
Uređaj možeš proveriti tako što probaš da izbrišeš fajl, i nakon toga
pokreneš dmesg i pogledaš što ima. Ako dobiješ neko smeće tipa (ovo je za
moj CD):
sr 2:0:0:0: [sr0] Unhandled sense code
sr 2:0:0:0: [sr0] Result: hostbyte=0x00 driverbyte=0x08
sr 2:0:0:0: [sr0] Sense Key : 0x3 [current]
sr 2:0:0:0: [sr0] ASC=0x2 ASCQ=0x1
sr 2:0:0:0: [sr0] CDB: cdb[0]=0x28: 28 00 00 04 b0 00 00 00 02 00
end_request: I/O error, dev sr0, sector 1228800
Buffer I/O error on device sr0, logical block 307200
Buffer I/O error on device sr0, logical block 307201
Onda proveri hardver.
A za fajlsustav ovisi o fajsustavu.
Aha, to si mogao odmah reci. Pokrsio ti se file system jer si vjerojatno u
krivo vrijeme ugasio (izvukao iz usb-a?) vanjski disk dok se nije updatealo
stanje meta-podataka u fs-u.
Probaj proskenirati disk i eventualno popraviti moguce greske.
da pogodim, externi western digital disk?
ako je, welcome to the club. na wd elements 2tb mi se dogadjaju slicne
cudne stvari, npr ponekad se zalomi da nece brisat direktorije/fileove
koje sam upravo saveao na njega i to bez obzira koji fs stavim gore
(probao ntfs i hfs+). kaze da nemam permission, a s permissionima je sve
ok. disk nikad ne iskljucujem sa usb-a niti s gradske mreze (sam se gasi
po potrebi), sve je na ups-u itd.
--
man who walks into airport sideways is going to bangkok
to si mogao i prije 3 dana :)
--
Erdin