Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Brisanje

3 views
Skip to first unread message

komir

unread,
Sep 27, 2010, 3:30:33 AM9/27/10
to
Ne mogu obrisati dokument, može pomoć, osim brisanja particija???
[code]
ls /media/New\ Volume/Dokumenti/
Polazak.odt
Dolazak.odt
Odlazak.odt
Rezervacija.odt

[/code]

[code]
rm: cannot remove `/media/New Volume/Dokumenti/Dolazak.odt': No such
file or directory
[/code]

kzendra

unread,
Sep 27, 2010, 4:05:46 AM9/27/10
to
On Mon, 27 Sep 2010 09:30:33 +0200, komir wrote:

> Ne mogu obrisati dokument, može pomoć, osim brisanja particija???
> [code]
> ls /media/New\ Volume/Dokumenti/
> Polazak.odt
> Dolazak.odt
> Odlazak.odt
> Rezervacija.odt
>
> [/code]
>
> [code]

> rm: cannot remove `Dolazak.odt': No such
> file or directory
> [/code]

Možda je glupo pitanje, ali zašto u jednoj od dvije linije imaš jedan "\" a
u drugoj nemaš?

/media/New\ Volume/Dokumenti/
/media/New Volume/Dokumenti/

--
It ain't the fall that kills you
It's the sudden stop at the bottom.

http://www.opelclub.hr/

komir

unread,
Sep 27, 2010, 4:34:13 AM9/27/10
to
On 09/27/2010 10:05 AM, kzendra wrote:
> On Mon, 27 Sep 2010 09:30:33 +0200, komir wrote:
>
>> Ne mogu obrisati dokument, može pomoć, osim brisanja particija???
>> [code]
>> ls /media/New\ Volume/Dokumenti/
>> Polazak.odt
>> Dolazak.odt
>> Odlazak.odt
>> Rezervacija.odt
>>
>> [/code]
>>
>> [code]
>> rm: cannot remove `Dolazak.odt': No such
>> file or directory
>> [/code]
>
> Možda je glupo pitanje, ali zašto u jednoj od dvije linije imaš jedan "\" a
> u drugoj nemaš?
>
> /media/New\ Volume/Dokumenti/
> /media/New Volume/Dokumenti/
>
Samo kriva prepiska, nije u tome problem

trikon

unread,
Sep 27, 2010, 4:33:57 AM9/27/10
to

Pa probaj sa

rm /media/New\ Volume/Dokumenti/Dolazak.odt

kzendra

unread,
Sep 27, 2010, 4:49:23 AM9/27/10
to

OK, ajd pokušaj dok si u terminalu otići u taj dir pa "rm ./Dolazak.odt"

Davorin Vlahovic

unread,
Sep 27, 2010, 4:54:33 AM9/27/10
to

Ako nije problem sa "rm -rf /media/New\ Volume/Dokumenti/Dolazak.odt", mozes
pokusati i sa midnight commanderom :)

apt-get install mc i miran si.

--
Some men see things as they are and say: Why?
I dream things that never were and say: Why not?
-- Tatsuya Ishida

Aleksandar Kuktin

unread,
Sep 27, 2010, 6:48:23 AM9/27/10
to

A što je taj 'New Volume'??

To je apsolutno abnormalna greška koja se u slučaju ispravnog fajlsustava
ne bi smjela pojaviti.

Moj tip je da je ili fajlsustav u havariji ili pak sam fizički uređaj
(ili nešto između CPU-a i uređaja).
Imao sam slične scene sa jednim neispravnim USB stikom.

kzendra

unread,
Sep 27, 2010, 7:28:59 AM9/27/10
to

:-D
New volume je očito label kojeg je defaultno dobila partcija pri kreiranju
/ formatiranju.
Ništa loše i ništa neobično.

Aleksandar Kuktin

unread,
Sep 27, 2010, 7:49:04 AM9/27/10
to
On Mon, 27 Sep 2010 13:28:59 +0200, kzendra wrote:

> :-D
> New volume je očito label kojeg je defaultno dobila partcija pri
> kreiranju / formatiranju.
> Ništa loše i ništa neobično.

Pa da, kapiram ja da je to ime izvesnog uredjaja koji ocigledno nije
stalni deo sistema (jer da je, ne bi visio na /media ).
Al je sad pitanje u kakvom je on stanju.

kzendra

unread,
Sep 27, 2010, 7:58:21 AM9/27/10
to

ma mislim da njega prije zajebava ovo ime
Nek ide u taj folder i onda briše...

coldplug

unread,
Sep 27, 2010, 8:25:50 AM9/27/10
to
On 09/27/2010 09:30 AM, komir wrote:

A koji filesystem je na tome, FAT, NTFS? Probaj to checkirati nekako.

Mladen Gogala

unread,
Sep 27, 2010, 8:50:48 AM9/27/10
to
On Mon, 27 Sep 2010 09:30:33 +0200, komir wrote:


> [code]
> rm: cannot remove `/media/New Volume/Dokumenti/Dolazak.odt': No such
> file or directory
> [/code]

Zasto stavljas razmak u imena direktorija ako ne znas raditi s time?

--
http://mgogala.byethost5.com

komir

unread,
Sep 28, 2010, 4:40:54 AM9/28/10
to
On 09/27/2010 02:50 PM, Mladen Gogala wrote:

>> [code]
>> > rm: cannot remove `/media/New Volume/Dokumenti/Dolazak.odt': No such
>> > file or directory
>> > [/code]
> Zasto stavljas razmak u imena direktorija ako ne znas raditi s time?

To je poruka koja je pokazuje kada hoću desni klik na file i "move to
trash", a ne pokuka iz terminala.

Cijela poruka u prozoru glasi
"Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
The file "Dolazak.odt" cannot be moved to the trash.
Show more details:
Unable to trash file: No such file or directory"

> Pa probaj sa
>
> rm /media/New\ Volume/Dokumenti/Dolazak.odt

Što se tiče terminala:

"ls /media/New\ Volume/Dokumenti/
Polazak.odt
Dolazak.odt
Odlazak.odt
Rezervacija.odt"


"rm -R /media/New\ Volume/Dokumenti/Dolazak.odt"
(jesam li dobro napisao Mladene?)
javla


"rm: cannot remove `/media/New Volume/Dokumenti/Dolazak.odt': No such
file or directory"

> Ako nije problem sa "rm -rf /media/New\
Volume/Dokumenti/Dolazak.odt", mozes
> pokusati i sa midnight commanderom:)
>
> apt-get install mc i miran si.

Budem probao, hvala

> A što je taj 'New Volume'??
>
> To je apsolutno abnormalna greška koja se u slučaju ispravnog fajlsustava
> ne bi smjela pojaviti.
>
> Moj tip je da je ili fajlsustav u havariji ili pak sam fizički uređaj
> (ili nešto između CPU-a i uređaja).
> Imao sam slične scene sa jednim neispravnim USB stikom.

Radi se externom hardu, i sa svim ostalim dokumentima i fajlovima mogu
uredno raditi


Probao sam i na windozama pobrisati ali javlja sličnu poruku.

coldplug

unread,
Sep 28, 2010, 5:59:48 AM9/28/10
to
On 09/28/2010 10:40 AM, komir wrote:

> Probao sam i na windozama pobrisati ali javlja sličnu poruku.

Ma napravi checkdisk, nekakva greska se zavukla. Koji filesystem je to?
Ako trebas pomoc....

Mario Mikočević

unread,
Sep 28, 2010, 7:17:44 AM9/28/10
to
Mdah, da uskočim u tutnjajući vlak ..

On Tue, 28 Sep 2010 10:40:54 +0200, komir wrote:

> Što se tiče terminala:
>
> "ls /media/New\ Volume/Dokumenti/
> Polazak.odt
> Dolazak.odt
> Odlazak.odt
> Rezervacija.odt"

ajd otkucaj
ls -al /media/...

ovo gore daje premalo informacija ..


--
Mario Mikocevic (Mozgy)
mario dot mikocevic at sk dot t dash com dot hr
It's never too late to have a good childhood!
The older you are, the better the toys!
My favourite FUBAR ...

Mladen Gogala

unread,
Sep 28, 2010, 7:51:51 AM9/28/10
to
On Tue, 28 Sep 2010 10:40:54 +0200, komir wrote:


> Cijela poruka u prozoru glasi
> "Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?

Oh, dobri bogo, pa ti radis s GUI-jem na USB sticku! O sancta
simplicitas! Reci mi, ti studiras informatiku?

--
http://mgogala.byethost5.com

Aleksandar Kuktin

unread,
Sep 29, 2010, 6:53:05 AM9/29/10
to
On Tue, 28 Sep 2010 10:40:54 +0200, komir wrote:

> > A što je taj 'New Volume'??
> >
> > To je apsolutno abnormalna greška koja se u slučaju ispravnog
> > fajlsustava ne bi smjela pojaviti.
> >
> > Moj tip je da je ili fajlsustav u havariji ili pak sam fizički uređaj
> > (ili nešto između CPU-a i uređaja). Imao sam slične scene sa jednim
> > neispravnim USB stikom.
>
> Radi se externom hardu, i sa svim ostalim dokumentima i fajlovima mogu
> uredno raditi
>
>
> Probao sam i na windozama pobrisati ali javlja sličnu poruku.

E, ovo sad već polako postaje zanimljivo.. :)

Ja bi rekao da se ili fajsustav zagrcnuo (sad je pitanje koji je
fajlsustav, kako možeš potvrditi/opovrgnuti tu hipotezu - drugi programi
za proveru različitih fsova - i kako to možeš popraviti) ili uređaj.

Uređaj možeš proveriti tako što probaš da izbrišeš fajl, i nakon toga
pokreneš dmesg i pogledaš što ima. Ako dobiješ neko smeće tipa (ovo je za
moj CD):

sr 2:0:0:0: [sr0] Unhandled sense code
sr 2:0:0:0: [sr0] Result: hostbyte=0x00 driverbyte=0x08
sr 2:0:0:0: [sr0] Sense Key : 0x3 [current]
sr 2:0:0:0: [sr0] ASC=0x2 ASCQ=0x1
sr 2:0:0:0: [sr0] CDB: cdb[0]=0x28: 28 00 00 04 b0 00 00 00 02 00
end_request: I/O error, dev sr0, sector 1228800
Buffer I/O error on device sr0, logical block 307200
Buffer I/O error on device sr0, logical block 307201

Onda proveri hardver.

A za fajlsustav ovisi o fajsustavu.

Davorin Vlahovic

unread,
Sep 29, 2010, 8:54:10 AM9/29/10
to
[Tue, 28 Sep 2010 10:40:54 +0200] komir je napisao/la:
> Radi se externom hardu, i sa svim ostalim dokumentima i fajlovima mogu
> uredno raditi
>
> Probao sam i na windozama pobrisati ali javlja sličnu poruku.

Aha, to si mogao odmah reci. Pokrsio ti se file system jer si vjerojatno u
krivo vrijeme ugasio (izvukao iz usb-a?) vanjski disk dok se nije updatealo
stanje meta-podataka u fs-u.

Probaj proskenirati disk i eventualno popraviti moguce greske.

disco

unread,
Sep 29, 2010, 9:42:59 AM9/29/10
to
On 27.09.2010 09:30, komir wrote:
> Ne mogu obrisati dokument, može pomoć, osim brisanja particija???

da pogodim, externi western digital disk?

ako je, welcome to the club. na wd elements 2tb mi se dogadjaju slicne
cudne stvari, npr ponekad se zalomi da nece brisat direktorije/fileove
koje sam upravo saveao na njega i to bez obzira koji fs stavim gore
(probao ntfs i hfs+). kaze da nemam permission, a s permissionima je sve
ok. disk nikad ne iskljucujem sa usb-a niti s gradske mreze (sam se gasi
po potrebi), sve je na ups-u itd.

--
man who walks into airport sideways is going to bangkok


komir

unread,
Sep 30, 2010, 3:21:59 AM9/30/10
to
On 09/29/2010 02:54 PM, Davorin Vlahovic wrote:
> [Tue, 28 Sep 2010 10:40:54 +0200] komir je napisao/la:
>> Radi se externom hardu, i sa svim ostalim dokumentima i fajlovima mogu
>> uredno raditi
>>
>> Probao sam i na windozama pobrisati ali javlja sličnu poruku.
>
> Aha, to si mogao odmah reci. Pokrsio ti se file system jer si vjerojatno u
> krivo vrijeme ugasio (izvukao iz usb-a?) vanjski disk dok se nije updatealo
> stanje meta-podataka u fs-u.
>
> Probaj proskenirati disk i eventualno popraviti moguce greske.
Napravio sam scan i repair diska u windozama i poslije toga sve je OK

Erdin

unread,
Oct 1, 2010, 6:56:06 AM10/1/10
to
komir wrote:
> Napravio sam scan i repair diska u windozama i poslije toga sve je OK

to si mogao i prije 3 dana :)

--
Erdin

0 new messages