plog komanda daje:
debian:~# plog
Nov 22 11:48:28 localhost pppd[6766]: Couldn't increase MTU to 1500
Nov 22 11:48:28 localhost pppd[6766]: Couldn't increase MRU to 1500
Nov 22 11:48:29 localhost pppd[6766]: Remote message: Access Accepted.^J
Nov 22 11:48:29 localhost pppd[6766]: PAP authentication succeeded
Nov 22 11:48:29 localhost pppd[6766]: peer from calling number
00:90:1A:40:C5:FD authorized
Nov 22 11:48:29 localhost pppd[6766]: not replacing default route to
eth0 [192.168.1.1]
Nov 22 11:48:29 localhost pppd[6766]: local IP address 83.131.93.27
Nov 22 11:48:29 localhost pppd[6766]: remote IP address 172.29.252.6
Nov 22 11:48:29 localhost pppd[6766]: primary DNS address 195.29.150.3
Nov 22 11:48:29 localhost pppd[6766]: secondary DNS address 195.29.150.4
-------------------------
Vidi li se iz ovog u cemu je problem?
da. "not replacing default route to eth0 [192.168.1.1]"
trebas pppd-u reci da replace-a default routu
--
Opinions above are GNU-copylefted.
Hm, sorry sto nisam od neke pomoci ali ja bih svakako podesio modem u ruter
nacin. Radi na svim distrama bez ikakvog prcanja oko podesavanja.
--
What should I put in here?
... ja jednostavno nemam srca reci mu to [ :-) ]
googlanje nije dalo rezultata ... imas li neko odredjeno
rjesenje ?
Ovako napamet, opcija pppd-u se zvala nekako tipa replacedefaultroute
(odnosno trebalo je obrisati/zakomentirati onu koja se zvala
noreplacedefaultroute). Pise negdje u man stranici.
Jos pametnija aternativa je da na eth0 (uopce prije instalacije pppoe*) u
/etc/network/interfaces uopce ne postavljas default routu (gateway) ako
nemas doticnog (a ocito nemas, jer bi ti inace Internet radio preko drugog
linka, kojeg, je li, ocito nemas)
U biti ako nema routu treba mu samo *defaultroute* i nakon sto IPCP
odradi svoje postavi default routu na peer-a.
--
Fashion is for people who have no style.
sudeci po originalnoj greski iz loga "not replacing default route to eth0
[192.168.1.1]" vec ima default rutu, a ima i opciju "defaultroute" (jer da
je ne nema, pppd ne bi niti pokusao staviti novu default routu, pa se ne bi
niti zalio da to ne moze)
Naravno, nadovezao sam se na tvoju alternativu. :)