Da li ima koji terminal, a da može:
- spremiti postavke konekcija (kao putty)
- da ima fast reconnect ako pukne (kao putty)
- da ima tabove (kao secureCRT ili Gnome terminal)
- da se može kod startupa automatski spojiti na spremljene konekcije (kao
secureCRT)
Kod Gnome terminala me smeta što ne mogu spremiti konekcije, i (meni)
čudan način copy/paste-anja. Putty bi mi bio skoro idealan, ali nema
tabove.
Na windowsima sam koristio secureCRT.
Nepotrebno je otvarat 10 konekcija za 10 tabova kad se to moze napraviti
sa screen ili jos bolje sa tmux programom. S njim imas i vertikalne i
horizontalne tabove, uzduz i popreko sa samo jednom konekcijom :)
ili si u .bashrc stavi aliase za konekcije... to bi ti trebalo bit skoro
ko da klikaš gumb.. ako koristiš tab autocompletion
možda ovo: http://linux.softpedia.com/get/Security/PAC-manager-54210.shtml
I brže, jer ne trebaš miš!
--
Zlatko
Omašio si ceo fuzball ..
--
Mario Mikocevic (Mozgy)
mario dot mikocevic at sk dot t dash com dot hr
It's never too late to have a good childhood!
The older you are, the better the toys!
My favourite FUBAR ...
> On 10/11/2010 02:51 PM, pootzko wrote:
>> On 10/11/2010 08:45 AM, Shtef wrote:
>>> Pozdrav,
>>>
>>> Da li ima koji terminal, a da može:
>>>
>>> - spremiti postavke konekcija (kao putty) - da ima fast reconnect ako
>>> pukne (kao putty) - da ima tabove (kao secureCRT ili Gnome terminal) -
>>> da se može kod startupa automatski spojiti na spremljene konekcije
>>> (kao secureCRT)
>>>
>>> Kod Gnome terminala me smeta što ne mogu spremiti konekcije, i (meni)
>>> čudan način copy/paste-anja. Putty bi mi bio skoro idealan, ali nema
>>> tabove.
Woo, nisam jedini s ovakovim željama ..
>> možda ovo:
>> http://linux.softpedia.com/get/Security/PAC-manager-54210.shtml
To mi više liči na wrapper za cli ..
> ili si u .bashrc stavi aliase za konekcije... to bi ti trebalo bit skoro
> ko da klikaš gumb.. ako koristiš tab autocompletion
To sve imam, i da, koristim i zsh još tome ali itekako bih rado upravo program
s karakteristikama gore navedenim mada s c/p nemam problema.
Screen je totalno promašeno rješenje za mene jer mi treba *funkcionalan*
backlog copy/paste.
Daklem, rado bih i ja terminal program sa save/load GUI pozicijama.
Prošla su vremena cli only ..
Promašio si *cijeli* *nogomet* .. onda terminal uopce nije za tebe ma
kako god upravljao njime!
U ovom slučaju si baš ti omašio ceo fudbal, nikako Mario koji se zna
jako dobro služiti screenom, bolje od većine na ovoj grupi. Lijepo što
i koristiš screen, ali screen nije supstitut za tabove. Pogotovo ako
koristiš logiranje, što u kombinaciji sa screenom daje skroz nečitku
log datoteku. Vrlo konkretno, log datoteka će ti imati malo ispisa iz
jednog screena, malo iz drugog, malo iz trećeg, i sve će ti to biti
izmješano i nečitko. Ako ne vjeruješ, slobodno isprobaj sam. Screen
služi za nešto sasvim drugo, nikako kao supstitut za tabove (bez
obzira što ima slične mogućnosti). Isto kao što GUI nije supstitut za
CLI i obrnuto.
--
Igor
>Kod Gnome terminala me smeta što ne mogu spremiti konekcije, i (meni)
>čudan način copy/paste-anja. Putty bi mi bio skoro idealan, ali nema
>tabove.
Vidio sam da postoje neki frontendi/shellovi (odn. kak se to već zove)
za Putty, ali nisam isprobavao pa da ti mogu nešto konkretno
preporučiti.
>Na windowsima sam koristio secureCRT.
SecureCRT je zakon. Osobno ga koristim i ne bih ga mijenjao za ništa.
A sta je sa tmux-om?
>> Kod Gnome terminala me smeta što ne mogu spremiti konekcije, i (meni)
>> čudan način copy/paste-anja. Putty bi mi bio skoro idealan, ali nema
>> tabove.
>> Na windowsima sam koristio secureCRT.
>>
>
>
> možda ovo: http://linux.softpedia.com/get/Security/PAC-
manager-54210.shtml
Eee, ovo je vrlo dobro! Thanks!
> Screen je totalno promašeno rješenje za mene jer mi treba *funkcionalan*
> backlog copy/paste.
???!? kaj fali C-A Esc ?
> Daklem, rado bih i ja terminal program sa save/load GUI pozicijama.
> Prošla su vremena cli only ..
Meni je recimo puno bitnije da taj isti terminal sa svim tabovima mogu
attachati i koristiti i sa mobitela i od doma, i u isto vrijema ako
hocu.
--
Ti si arogantan, prepotentan i peglaš vlastitu frustraciju. -- Ivan
Tišljar, hr.comp.os.linux
*sigh*
da, tak mi i treba kad se s troljovima valjam ..
Čitaj detaljno sve, 'cli only' sam doslovce i bukvalno mislio.
Sad ako ti NE podižeš NIKAKAV GUI onda se povlačim ali ako
pokrećeš screen u bilo kakvom GUI terminalu na svom PeCeju onda
si definitivno fuljao ..
*troll out*
> Meni je recimo puno bitnije da taj isti terminal sa svim tabovima mogu
> attachati i koristiti i sa mobitela i od doma, i u isto vrijema ako
> hocu.
>
ja ja i samo ja, a? ;)
--
Zlatko
> Mario Mikočević <mario.m...@sk.t-com.hr> writes:
>
>> Screen je totalno promašeno rješenje za mene jer mi treba
>> *funkcionalan* backlog copy/paste.
>
> ???!? kaj fali C-A Esc ?
kaj fali ? emh, previše informacija, to fali, nekad sam napamet
znao brdo vi(1) i screen(1) keyshortcuta, danas svako malo man/info
pokrećem, ostarih .. zato
- ako korištiš štakora onda je puuuuuno jednostavnije
i scroll i copy i paste sa istim
- ako ne koristiš štakora (vt100 anyone ? :) ) onda me itekako
mrzi hr tipkatura i alt-gr kombo kuckanje
>> Daklem, rado bih i ja terminal program sa save/load GUI pozicijama.
>> Prošla su vremena cli only ..
>
> Meni je recimo puno bitnije da taj isti terminal sa svim tabovima mogu
> attachati i koristiti i sa mobitela i od doma, i u isto vrijema ako
> hocu.
Ooo, da, ok, dodano na listu želja ! :)
> trikon <kko...@gmail.com> kaže:
>
>>On 10/11/2010 04:14 PM, Mario Mikočević wrote:
>>> On Mon, 11 Oct 2010 10:02:28 +0200, trikon wrote:
>>>> On 10/11/2010 08:45 AM, Shtef wrote:
>>>>> Putty bi mi bio skoro idealan, ali nema tabove.
>>>> Nepotrebno je otvarat 10 konekcija za 10 tabova kad se to moze
>>>> napraviti sa screen ili jos bolje sa tmux programom. S njim imas i
>>>> vertikalne i horizontalne tabove, uzduz i popreko sa samo jednom
>>>> konekcijom :)
>>> Omašio si ceo fuzball ..
>>Za tebe da, a za gospona Shtefa!?!
>
> U ovom slučaju si baš ti omašio ceo fudbal, nikako Mario koji se zna
> jako dobro služiti screenom, bolje od većine na ovoj grupi.
Imaš pifo, biraš mjesto i vrijeme :)
(al da bude u razumnim granicama (čitaj nedaleko od mjesta zzZZ) )
> Lijepo što i
> koristiš screen, ali screen nije supstitut za tabove. Pogotovo ako
> koristiš logiranje, što u kombinaciji sa screenom daje skroz nečitku log
> datoteku. Vrlo konkretno, log datoteka će ti imati malo ispisa iz jednog
> screena, malo iz drugog, malo iz trećeg, i sve će ti to biti izmješano i
> nečitko. Ako ne vjeruješ, slobodno isprobaj sam. Screen služi za nešto
> sasvim drugo, nikako kao supstitut za tabove (bez obzira što ima slične
> mogućnosti). Isto kao što GUI nije supstitut za CLI i obrnuto.
exactomundo
bash + tmux
> On Tue, 12 Oct 2010 09:52:34 +0200, Aleksandar Ivanisevic wrote:
>
>> Mario Mikočević <mario.m...@sk.t-com.hr> writes:
>>
>>> Screen je totalno promašeno rješenje za mene jer mi treba
>>> *funkcionalan* backlog copy/paste.
>>
>> ???!? kaj fali C-A Esc ?
>
> kaj fali ? emh, previše informacija, to fali, nekad sam napamet
> znao brdo vi(1) i screen(1) keyshortcuta, danas svako malo man/info
> pokrećem, ostarih .. zato
> - ako korištiš štakora onda je puuuuuno jednostavnije
> i scroll i copy i paste sa istim
> - ako ne koristiš štakora (vt100 anyone ? :) ) onda me itekako
> mrzi hr tipkatura i alt-gr kombo kuckanje
Jebo me pas ak te kuzim. Ako imam 10000 linija scrollbacka za kopirat
negdje, pa kaj nije lakse C-A Esc Home Enter End Enter (ili zalec po
PgUp) nego zavuc misa u gornji kut pa cekat pol sata drzeci gumb?
>>> Daklem, rado bih i ja terminal program sa save/load GUI pozicijama.
>>> Prošla su vremena cli only ..
>>
>> Meni je recimo puno bitnije da taj isti terminal sa svim tabovima mogu
>> attachati i koristiti i sa mobitela i od doma, i u isto vrijema ako
>> hocu.
>
> Ooo, da, ok, dodano na listu želja ! :)
kakva lista? screen to vec ima decenijama ;)
Pa normalno, mogu pricat samo za sebe, ti mozes mozda i za nekog
drugog? Da se pocnes bavit politikom?
> Mario Mikočević <mario.m...@sk.t-com.hr> writes:
>
>> On Tue, 12 Oct 2010 09:52:34 +0200, Aleksandar Ivanisevic wrote:
>>
>>> Mario Mikočević <mario.m...@sk.t-com.hr> writes:
>>>
>>>> Screen je totalno promašeno rješenje za mene jer mi treba
>>>> *funkcionalan* backlog copy/paste.
>>>
>>> ???!? kaj fali C-A Esc ?
>>
>> kaj fali ? emh, previše informacija, to fali, nekad sam napamet znao
>> brdo vi(1) i screen(1) keyshortcuta, danas svako malo man/info
>> pokrećem, ostarih .. zato
>> - ako korištiš štakora onda je puuuuuno jednostavnije i scroll i copy i
>> paste sa istim
>> - ako ne koristiš štakora (vt100 anyone ? :) ) onda me itekako mrzi hr
>> tipkatura i alt-gr kombo kuckanje
>
> Jebo me pas ak te kuzim. Ako imam 10000 linija scrollbacka za kopirat
> negdje, pa kaj nije lakse C-A Esc Home Enter End Enter (ili zalec po
> PgUp) nego zavuc misa u gornji kut pa cekat pol sata drzeci gumb?
A ebate patak i tvoje hipotetske situacije, ak stvarno imam 10000 scrollback
linija za kopirat onda cijelu stvar krivo radim od početka.
>>>> Daklem, rado bih i ja terminal program sa save/load GUI pozicijama.
>>>> Prošla su vremena cli only ..
>>>
>>> Meni je recimo puno bitnije da taj isti terminal sa svim tabovima mogu
>>> attachati i koristiti i sa mobitela i od doma, i u isto vrijema ako
>>> hocu.
>>
>> Ooo, da, ok, dodano na listu želja ! :)
>
> kakva lista? screen to vec ima decenijama ;)
Opet se praviš grbav i škiljav .)
> A ebate patak i tvoje hipotetske situacije, ak stvarno imam 10000 scrollback
> linija za kopirat onda cijelu stvar krivo radim od početka.
Dakle u biti tvoja zamjerka screenu je da si prestar i da nisi u stanju
zapamtit keyboard shortcute?
Može malo uputa kako se to napravi?
Jer ja imam par konekcija sa kojekakvim username-ovima i portovima pa to
tipkaj svaki put i slično, a još ako idem tunelirati šta, tek onda se
izgubim...
--
It ain't the fall that kills you
It's the sudden stop at the bottom.
> Može malo uputa kako se to napravi?
> Jer ja imam par konekcija sa kojekakvim username-ovima i portovima pa to
> tipkaj svaki put i slično, a još ako idem tunelirati šta, tek onda se
> izgubim...
>
[zlatko@homebox ~]$ cat .ssh/config
Host zlo
HostName zlayer.net
IdentityFile ~/.ssh/id_rsa
User zlatko
Host work
HostName devel.pbk.hr
Port 35535
IdentityFile ~/.ssh/id_rsa
User zlatko
Host home
HostName zladuric.homelinux.org
Port 35107
IdentityFile ~/.ssh/id_rsa
User zlatko
Host *
ControlMaster auto
ControlPath ~/.ssh/master-%r@%h:%p
[zlatko@homebox ~]$ ssh work
Last login: Tue Oct 12 15:27:09 2010 from iskon6786.duo.carnet.hr
zlatko@devel-box:~$
Naravno, svugdje su keyevi postavljeni i razmijenjeni, da ne moram pisat
passworde. ssh keyeve ti ne treba objašnjavat, valjda.
E, sad, uz to još možeš napravit i aliase pa ih potrpat u .bashrc, npr:
zlatko@devel-box:~$ alias home='ssh home'
zlatko@devel-box:~$ home
Warning: Permanently added the RSA host key for IP address
'[82.132.24.130]:35107' to the list of known hosts.
Last login: Sat Oct 9 17:43:43 2010 from 95-178-145-236.dsl.optinet.hr
[zlatko@homebox ~]$
E, ako imaš više username-ova, to ne znam kako bi išlo u config.
Pretpostavljam da bi moglo proć nešto tipa
Host work1
blabla
...
User pero
Host work2
blabla
...
User maliivica
...
Al ako ne znam ja, zna guglo.
--
Zlatko
$ cat ssh_skripta
case "$1" in
work1)
ssh hostname -p 12345
;;
work2)
ssh -L 8000:localhost:8000 user@hostname
;;
work3)
ssh user@hostname
;;
*)
echo $"Usage: $0 {work1|work2|work3}"
exit 1
esac
I onda picis sa:
$./ssh_skripta work1
itd.
>
> [zlatko@homebox ~]$ cat .ssh/config
> Host zlo
> HostName zlayer.net
> IdentityFile ~/.ssh/id_rsa
> User zlatko
> Host work
> HostName devel.pbk.hr
> Port 35535
> IdentityFile ~/.ssh/id_rsa
> User zlatko
> Host home
> HostName zladuric.homelinux.org
> Port 35107
> IdentityFile ~/.ssh/id_rsa
> User zlatko
>
> Host *
> ControlMaster auto
> ControlPath ~/.ssh/master-%r@%h:%p
>
> [zlatko@homebox ~]$ ssh work
> Last login: Tue Oct 12 15:27:09 2010 from iskon6786.duo.carnet.hr
> zlatko@devel-box:~$
>
Coool, muchas gracias
> Naravno, svugdje su keyevi postavljeni i razmijenjeni, da ne moram pisat
> passworde. ssh keyeve ti ne treba objašnjavat, valjda.
Nope, taj dio sam naučio prije linuxa :-)
> E, sad, uz to još možeš napravit i aliase pa ih potrpat u .bashrc, npr:
>
> zlatko@devel-box:~$ alias home='ssh home'
> zlatko@devel-box:~$ home
> Warning: Permanently added the RSA host key for IP address
> '[82.132.24.130]:35107' to the list of known hosts.
> Last login: Sat Oct 9 17:43:43 2010 from 95-178-145-236.dsl.optinet.hr
> [zlatko@homebox ~]$
>
> E, ako imaš više username-ova, to ne znam kako bi išlo u config.
> Pretpostavljam da bi moglo proć nešto tipa
> Host work1
> blabla
> ...
> User pero
> Host work2
> blabla
> ...
> User maliivica
> ...
>
> Al ako ne znam ja, zna guglo.
Budem zgugleto dalje, već ovo je odlično ;-)
Tanke.
> Mario Miko�evi� <mario.m...@sk.t-com.hr> writes:
>
>> A ebate patak i tvoje hipotetske situacije, ak stvarno imam 10000
>> scrollback linija za kopirat onda cijelu stvar krivo radim od po�etka.
>
> Dakle u biti tvoja zamjerka screenu je da si prestar i da nisi u stanju
> zapamtit keyboard shortcute?
Da sam prestar je �injenica a zamjerke su mi,
da se kad ti pa�e pona�a� k'o seronja (an ass),
al svejedno ti opra�tam ..
> On Tue, 12 Oct 2010 16:03:23 +0200, Aleksandar Ivanisevic wrote:
>
>> Mario Mikočević <mario.m...@sk.t-com.hr> writes:
>>
>>> A ebate patak i tvoje hipotetske situacije, ak stvarno imam 10000
>>> scrollback linija za kopirat onda cijelu stvar krivo radim od početka.
>>
>> Dakle u biti tvoja zamjerka screenu je da si prestar i da nisi u stanju
>> zapamtit keyboard shortcute?
>
> Da sam prestar je činjenica a zamjerke su mi,
> da se kad ti paše ponašaš k'o seronja (an ass),
> al svejedno ti opraštam ..
Ja neznam kaje vama svima, jel mi tu pricamo o screenu ili o meni?
Svaki put kad vam ponestane argumenata okrenete po meni. Ja nisam
seronja, samo mi je tlaka pisat diplomatske pizdarije, a da ne bi
povrijedio necije osjecajcice, ako bas ne moram, a njuzi su jedno od
rijetkih mjesta gdje ne moram.
> Mario Miko�evi� <mario.m...@sk.t-com.hr> writes:
>
>> On Tue, 12 Oct 2010 16:03:23 +0200, Aleksandar Ivanisevic wrote:
>>
>>> Mario Miko�evi� <mario.m...@sk.t-com.hr> writes:
>>>
>>>> A ebate patak i tvoje hipotetske situacije, ak stvarno imam 10000
>>>> scrollback linija za kopirat onda cijelu stvar krivo radim od
>>>> po�etka.
>>>
>>> Dakle u biti tvoja zamjerka screenu je da si prestar i da nisi u
>>> stanju zapamtit keyboard shortcute?
>>
>> Da sam prestar je �injenica a zamjerke su mi, da se kad ti pa�e pona�a�
>> k'o seronja (an ass), al svejedno ti opra�tam ..
>
> Ja neznam kaje vama svima, jel mi tu pricamo o screenu ili o meni?
Nijedno od tog, topic je terminal te �elje za savr�enim osobinama terminala.
> Svaki put kad vam ponestane argumenata okrenete po meni. Ja nisam
> seronja, samo mi je tlaka pisat diplomatske pizdarije, a da ne bi
> povrijedio necije osjecajcice, ako bas ne moram, a njuzi su jedno od
> rijetkih mjesta gdje ne moram.
Ako veďż˝ moraďż˝ (*g*) pisat po njuzima ajd budi full-on-topic, tj,
nemoj izbacivati detalje threada da bi tvoj argument na neki dio istog
bio jak.
Glede gornjeg argumenta i manjka istog, ta na osobnu opasku sam odgovorio
isto takovom i koliko vidim povrijedio tvoje osje�aj�i�e.
Nego daj da to raspravimo u�ivo, tko vi�e popije pife, ljep�i je ..
[...]
>> Ja neznam kaje vama svima, jel mi tu pricamo o screenu ili o meni?
>
> Nijedno od tog, topic je terminal te želje za savršenim osobinama
> terminala.
Na sto sam ti ja (ispravno) odgovorio da takav vec postoji. I to je
bilo on topic. Bezveze brijes.
[...]
>
> Nego daj da to raspravimo uživo, tko više popije pife, ljepši je ..
>
Nepotrebno, i ja i ti smo svjesni da sam ja ljepsi ;)
>A sta je sa tmux-om?
Sve divno i krasno, ali koliko sam nabrzinu vidio man stranicu, to
nije supstitut za Putty, odn. to nije GUI ssh klijent �to originalni
poster �eli. Bojim se da originalni poster ne�e dobiti odgovor koji je
�elio te da je Putty za sad najbolje �to se nudi od GUI ssh klijenata
za Linux. Ali olakotna okolnost mu mo�e biti �to na Linuxu ima
virtualne desktope pa si mo�e npr. jedan rezervirati/kreirati za
testne okoline i jedan za produkcijske, pa si tako mo�e rasteretiti
radnu povr�inu na kojoj radi neke druge stvari. Pogotovo ako postoji
mogu�nost da na jedan monitor izbaci jedan virtualni desktop a na
drugi monitor drugi virtualni desktop, ali ne znam da li je tak nekaj
izvedivo na Linuxu.
--
Igor
>On Mon, 11 Oct 2010 22:18:38 +0200, Igor Jagec wrote:
>> U ovom slu�aju si ba� ti oma�io ceo fudbal, nikako Mario koji se zna
>> jako dobro slu�iti screenom, bolje od ve�ine na ovoj grupi.
>Imaďż˝ pifo, biraďż˝ mjesto i vrijeme :)
>(al da bude u razumnim granicama (�itaj nedaleko od mjesta zzZZ) )
Kad tak ljubazno nudi�, ne�u odbiti velebitsko (moje najdra�e rvacko
pivo) prvom prilikom. Ionako se valjda uskoro selim u ZG pa to ne�e
biti nikakav problem :)
>> Lijepo �to i
>> koristiďż˝ screen, ali screen nije supstitut za tabove. Pogotovo ako
>> koristi� logiranje, �to u kombinaciji sa screenom daje skroz ne�itku log
>> datoteku. Vrlo konkretno, log datoteka �e ti imati malo ispisa iz jednog
>> screena, malo iz drugog, malo iz tre�eg, i sve �e ti to biti izmje�ano i
>> ne�itko. Ako ne vjeruje�, slobodno isprobaj sam. Screen slu�i za ne�to
>> sasvim drugo, nikako kao supstitut za tabove (bez obzira �to ima sli�ne
>> mogu�nosti). Isto kao �to GUI nije supstitut za CLI i obrnuto.
>exactomundo
Mda... �ini se da nema nekog supstituta za SecureCRT na Linuxu. �teta.
--
Igor
Brzo pitanje - ne znam sto tocno radi securecrt, ali iz opisa koje radite
mozda bi mogli posloziti profile u konsole (kde term emulator) i onda
otvoriti u tabovima kako koji zelite. Jos ako pozivate ssh konekcije preko
screen-a mogle bi ostati upaljene i ako ugasite konsole, tj. ako se
odlogirate.
Nije nemoguce za izvesti.
--
Some men see things as they are and say: Why?
I dream things that never were and say: Why not?
-- Tatsuya Ishida
> Mario Miko�evi� <mario.m...@sk.t-com.hr> writes:
> [...]
>
>> Nego daj da to raspravimo u�ivo, tko vi�e popije pife, ljep�i je ..
>>
> Nepotrebno, i ja i ti smo svjesni da sam ja ljepsi ;)
Da draga ..
;)
tmux nije ssh GUI nego isto sto, ak ne i bolje nego sto je screen.
>Ali olakotna okolnost mu mo�e biti �to na Linuxu ima
> virtualne desktope pa si mo�e npr. jedan rezervirati/kreirati za
> testne okoline i jedan za produkcijske, pa si tako mo�e rasteretiti
> radnu povr�inu na kojoj radi neke druge stvari. Pogotovo ako postoji
> mogu�nost da na jedan monitor izbaci jedan virtualni desktop a na
> drugi monitor drugi virtualni desktop, ali ne znam da li je tak nekaj
> izvedivo na Linuxu.
>
Izvedivo je. Imam nvidijinu graficku sa analognim i digitalnim izlazom
te mi je na LCD-u tutuntu dok na CRT-u virtualizirani win xp. Sve moguce
iskonfigurirat kroz NVIDIA X Server Settings.
fuckas sve skripte :-). Tko je morao handlat neki lab sa par desetaka
strojeva zna cijenit SecureCRT.
Pogotovo kad selektira� 100 strojeva i ka�e� open all in tabs.
I sve spojeno za 10 sekundi.
--
Zlatko
Ak imas sto masina i imas potrebu na svakoj od njih imat terminal,
definitivno radis nesto vrlo krivo.
>
> Ak imas sto masina i imas potrebu na svakoj od njih imat terminal,
> definitivno radis nesto vrlo krivo.
>
Nemam. Imao sam. A što se tiče potreba i rađenja nečeg krivog, to je
bilo točno. Ali ja nisam bio in charge.
Situacija je bila npr. trebaš u iptables dodat rule, blokirat jednu IP
adresu. A nemaš ssh keyeve okolo po serverima. Ili tako nešto.
--
Zlatko
>tmux nije ssh GUI nego isto sto, ak ne i bolje nego sto je screen.
To sam i ja zaklju�io brzim pogledom na man stranice, ali originalni
poster nije tra�io supstitut za screen.
>>Ali olakotna okolnost mu mo�e biti �to na Linuxu ima
>> virtualne desktope pa si mo�e npr. jedan rezervirati/kreirati za
>> testne okoline i jedan za produkcijske, pa si tako mo�e rasteretiti
>> radnu povr�inu na kojoj radi neke druge stvari. Pogotovo ako postoji
>> mogu�nost da na jedan monitor izbaci jedan virtualni desktop a na
>> drugi monitor drugi virtualni desktop, ali ne znam da li je tak nekaj
>> izvedivo na Linuxu.
>Izvedivo je. Imam nvidijinu graficku sa analognim i digitalnim izlazom
>te mi je na LCD-u tutuntu dok na CRT-u virtualizirani win xp. Sve moguce
>iskonfigurirat kroz NVIDIA X Server Settings.
Na�alost doma vi�e nemam nvidiju nego ati, ali sre�om ne trebaju mi ti
fi�uri doma.
--
Igor
>> Mda... �ini se da nema nekog supstituta za SecureCRT na Linuxu. �teta.
>Brzo pitanje - ne znam sto tocno radi securecrt,
Sve isto �to i GUI Putty, samo �to ima mogu�nost tabova. Vrlo korisno
kad si na Windowsima (kao npr. ja na poslu) jer na Windowsima nema
virtualnih desktopa kao na Linuxu pa si vrlo brzo zatrpaďż˝ taskbar sa
Puttyjevim prozor�i�ima.
>ali iz opisa koje radite
>mozda bi mogli posloziti profile u konsole (kde term emulator) i onda
>otvoriti u tabovima kako koji zelite. Jos ako pozivate ssh konekcije preko
>screen-a mogle bi ostati upaljene i ako ugasite konsole, tj. ako se
>odlogirate.
Naravno da koristimo screen, ali to nije GUI ssh klijent �to
originalni poster �eli.
--
Igor
>> SecureCRT je zakon. Osobno ga koristim i ne bih ga mijenjao za ni�ta.
>fuckas sve skripte :-). Tko je morao handlat neki lab sa par desetaka
>strojeva zna cijenit SecureCRT.
Istina :)
--
Igor
> Sve isto što i GUI Putty, samo što ima mogućnost tabova. Vrlo korisno
> kad si na Windowsima (kao npr. ja na poslu) jer na Windowsima nema
> virtualnih desktopa kao na Linuxu pa si vrlo brzo zatrpaš taskbar sa
> Puttyjevim prozorčićima.
Ako je samo do tabova - Poderosa.
--
~~~ Klub obožavatelja Ambasadora Valenta, est 2008. ~~~
~~~ http://www.facebook.com/group.php?gid=36698154027 ~~~
~ Mensa o Linuxu: http://bit.ly/dwMBag :-) ~
>Dana Sun, 17 Oct 2010 20:07:09 +0200, Igor Jagec napisa:
>> Sve isto �to i GUI Putty, samo �to ima mogu�nost tabova. Vrlo korisno
>> kad si na Windowsima (kao npr. ja na poslu) jer na Windowsima nema
>> virtualnih desktopa kao na Linuxu pa si vrlo brzo zatrpaďż˝ taskbar sa
>> Puttyjevim prozor�i�ima.
>Ako je samo do tabova - Poderosa.
Dobro, nije samo do tabova, ali ostatak fi�ura osobno ne koristim, a
bogami ih niti originalni poster nije postavio na listu �elja. U
svakom slu�aju hvala za ovo, poigrat �u se prvom prilikom. Ina�e,
vidio sam da imaju nekakva su�elja za Putty koja mu dodaju tabove, ali
nisam imao vremena to isprobavati.
--
Igor
>>> Sve isto što i GUI Putty, samo što ima mogućnost tabova. Vrlo korisno
>>> kad si na Windowsima (kao npr. ja na poslu) jer na Windowsima nema
>>> virtualnih desktopa kao na Linuxu pa si vrlo brzo zatrpaš taskbar sa
>>> Puttyjevim prozorčićima.
>> Ako je samo do tabova - Poderosa.
> Dobro, nije samo do tabova, ali ostatak fičura osobno ne koristim, a
> bogami ih niti originalni poster nije postavio na listu želja. U svakom
> slučaju hvala za ovo, poigrat ću se prvom prilikom. Inače, vidio sam da
Poderosu sam koristio bukvalno godinama. Na slabijem stroju će zbog toga
što je managed .Net aplikacija raditi kao mrtva krava u odnosu na PuTTy,
ali kako su i meni tabovi bili nezamijenjivi...
> imaju nekakva sučelja za Putty koja mu dodaju tabove, ali nisam imao
> vremena to isprobavati.
Par ovih sam isprobao, uglavnom je to bilo bugovito i naporno iskustvo.
Dozvoljavam da se možda nešto popravilo u zadnje vrijeme po tom pitanju,
ali još pred godinu-dvije...
Kada nemam baš više od tri terminala otvorena istovremeno ipak preferiram
PuTTy ako sam već na Windowsima. PuTTy radi sve što od takve aplikacije u
tim okolnostima očekujem + zauzeće resursa je praktički nikakvo. :-)
I kolko ti je trebalo da to obavis na 100 masina? Ziher si bio placen
kikiriki, jer ne vidim kako bi se to inace moglo isplatiti.
Neam pojma, bio sam plaćen kikiriki a i tu sam se tek naučio da takve
pizdarije ne treba radit ručno.
Tako da mi nije bitno. Al znam da mi je bilo korisno u SecureCRT-u
otvorit 100 tabova, pa 100x paste stisnut (a u paste imaš iptables
blabla;exit)
--
Zlatko
Dobro, to sam si i mislio, zato sam i spomenuo konsole koji
a) ima tabove
b) omogucuje pokretanje sessiona tipa shell session, ssh session, python
session...
>>ali iz opisa koje radite
>>mozda bi mogli posloziti profile u konsole (kde term emulator) i onda
>>otvoriti u tabovima kako koji zelite. Jos ako pozivate ssh konekcije preko
>>screen-a mogle bi ostati upaljene i ako ugasite konsole, tj. ako se
>>odlogirate.
>
> Naravno da koristimo screen, ali to nije GUI ssh klijent što
> originalni poster želi.
Jedino sto konsole nema je da automatski ne pokrece sve u screen-u, ali ono
sto sam htio reci je da te nista ne sprecava da napravis i screen session
koji bi ti omogucavao bas ono sto mislim da op trazi.