Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

WebLogic

3 views
Skip to first unread message

Rajnus

unread,
Dec 14, 2009, 9:21:38 AM12/14/09
to
Poz,

jel netko zna nesto o konfiguraciji weblogica?
Uspio sam bez problema napraviti admin i managed server na jednom
hostu,
no medjutim zelim napraviti admin na jednom, a managed na nekom remote
hostu.

Citam Online help i upute su poprilicno jasne, no nisu povezane u
logicku smislenu cjelinu.
Ako netko zna da mi napise u koracima kako to napraviti from the
scratch?

Vjerovatno grijesim u nekom koraku. NIje to komplicirano kome je netko
objasnio u par minuta,
no iz dokumentacije je barem meni poteze shvatiti te neke logicke veze.

Jure Rastic

unread,
Dec 14, 2009, 11:54:50 AM12/14/09
to
On 12/14/2009 03:21 PM, Rajnus wrote:
> Poz,
>
> jel netko zna nesto o konfiguraciji weblogica?

Nesto sitno...

> Uspio sam bez problema napraviti admin i managed server na jednom
> hostu,
> no medjutim zelim napraviti admin na jednom, a managed na nekom remote
> hostu.
>

Jesi uspio? Ako nisi, koja je greska? Radis s node managerom na drugoj
masini i povezano je s admin instancom kako? Ako je SSL u pitanju onda
nagadjam da ima veze s verifikacijom certifikata.

Jure

Rajnus

unread,
Dec 14, 2009, 12:27:50 PM12/14/09
to
On Mon, 14 Dec 2009 17:54:50 +0100, Jure Rastic wrote:

> Jesi uspio? Ako nisi, koja je greska? Radis s node managerom na drugoj
> masini i povezano je s admin instancom kako? Ako je SSL u pitanju onda
> nagadjam da ima veze s verifikacijom certifikata.

Ma ja ne znam jel uopce radim dobrim...
Kako ja uopce registriram neki remote hoste u domenu?

Preko admin console nisam uspio. Dodavanjem servera.
Mislim da dobijem gresku cannot bind to host, open socket ili tako nesto
slicno.

Nigdje na netu nisam nasao step by step. Ne znam jel grijesim u koracima
ili jednostavno kriva konfiguracija. Zato sam zamolio da netko napise kako
sve ide redom.

--

Samo osjecko!

ICQ 97665197

e-mail: rajnus_at_hotmajl.kom

Jure Rastic

unread,
Dec 14, 2009, 3:14:32 PM12/14/09
to
On 12/14/2009 06:27 PM, Rajnus wrote:
> On Mon, 14 Dec 2009 17:54:50 +0100, Jure Rastic wrote:
>
>> Jesi uspio? Ako nisi, koja je greska? Radis s node managerom na drugoj
>> masini i povezano je s admin instancom kako? Ako je SSL u pitanju onda
>> nagadjam da ima veze s verifikacijom certifikata.
>
> Ma ja ne znam jel uopce radim dobrim...
> Kako ja uopce registriram neki remote hoste u domenu?

Jednostavno, uputis admin node na kojem host-u i portu je manager node
tog remote host-a. Na tom remote host-u MORAS imati upaljen manager node
da bi admin mogao njime upravljati.

>
> Preko admin console nisam uspio. Dodavanjem servera.
> Mislim da dobijem gresku cannot bind to host, open socket ili tako nesto
> slicno.
>
> Nigdje na netu nisam nasao step by step. Ne znam jel grijesim u koracima
> ili jednostavno kriva konfiguracija. Zato sam zamolio da netko napise kako
> sve ide redom.

Pokusaj tu: http://download.oracle.com/docs/cd/E15523_01/admin.htm
stavka "Oracle WebLogic Server Administration Guides".

Jure

Rajnus

unread,
Dec 14, 2009, 5:36:08 PM12/14/09
to
On Mon, 14 Dec 2009 21:14:32 +0100, Jure Rastic wrote:

> Jednostavno, uputis admin node na kojem host-u i portu je manager node
> tog remote host-a. Na tom remote host-u MORAS imati upaljen manager node
> da bi admin mogao njime upravljati.

Za node manager znam, mozda je greska u portu. Ja sam stavio 8001
i 8011 (to je bilo ponudjeno po defaultu), dok je od node managera po
defaultu 5556 ako se ne varam.



> Pokusaj tu: http://download.oracle.com/docs/cd/E15523_01/admin.htm
> stavka "Oracle WebLogic Server Administration Guides".

Pogledat cu sutra, sad nemam pristup strojevima.
TXN

Rajnus

unread,
Dec 15, 2009, 9:17:10 AM12/15/09
to

Jesti ti radio ovako:


Try this step :
Steps To start the Managed server Remotely in WLS 9.2
Requirements:
-Physical Machine A ? where the Admin server is running
-Physical Machine B ? on which we are going to start the Managed
server.

Steps that needs to be followed at Machine B(remote machine)

Here we have to register this machine(Machine B) with the machine
where the Admin server is running(Machine A)

To register do the following steps:

-Go to weblogic92\server\bin

-Run the Command:

D:\bea92\weblogic92\server\bin>setwlsenv

-Start WLST at the remote Machine to run nmEnroll command

D:\bea92\weblogic92\server\bin>java weblogic.WLST

Initializing WebLogic Scripting Tool (WLST) ...

Welcome to WebLogic Server Administration Scripting Shell

Type help() for help on available commands

-wls:/offline> connect()

Note:Give the user name and password for the Admin server which
located on Machine A:

Please enter your username weblogic :weblogic

Please enter your password weblogic :

Please enter your server URL t3://localhost:
7001 :t3://10.128.23.111:7001

Connecting to t3://10.128.23.111:7001 with userid weblogic ...

Successfully connected to Admin Server 'AdminServer' that belongs to
domain 'Nodemanager_domain'.


Warning: An insecure protocol was used to connect to the

server. To ensure on-the-wire security, the SSL port or

Admin port should be used instead.


-Run The nmEnroll Command:


wls:/Nodemanager_domain/serverConfig> nmEnroll(r'C:
\bea9.2\weblogic92\common\nodemanager')

Enrolling this machine with the domain directory at C:
\bea9.2\weblogic92\common\

nodemanager ...

Successfully enrolled this machine with the domain directory at C:
\bea9.2\weblog

ic92\common\nodemanager.

wls:/Nodemanager_domain/serverConfig>


-Done. Now start the Nodemanager .


Steps that needs to be followed at Machine A


-Start the weblogic server

-Open the Weblogic Console http://localhost:7001/console

-Create a Machine in the console

(Environments?Mahine)


-Click on Node manager

-Listen Addresss : Give the IP address of remote machine

-Save and click on Monitoring.

-It will show status :Reachable.


-Create a managed server, give the Listen address of the Remote
Machine.

-Save and restart the Admin server.

-Click on Managed server once the Admin server is up.

-Click on Control-> Start the managed server.

======================================================
try this steps and let me know the result .

0 new messages