Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

nedostupan Internet

6 views
Skip to first unread message

zetor

unread,
Dec 2, 2009, 2:04:45 PM12/2/09
to
Spajam se na Internet preko CARNet Mobile sa NetworkManagerom (Huawei
E220) i nekad kada se spojim nema izlaza na Internet (Firefox - Server not
found, ping www.google.hr - unknown host www.google.hr)... pa tak da moram
po par puta disconnect, connect, disconnect, connect... da bi onda
proradio Internet....
Svaki put mi se to dogadja. Zna li netko u cemu je greska, problem?

Koristim tutuntu 9.10.

route -n
Kernel IP routing table
Destination Gateway Genmask Flags Metric Ref Use
Iface
10.64.64.64 0.0.0.0 255.255.255.255 UH 0 0 0
ppp0
192.168.122.0 0.0.0.0 255.255.255.0 U 0 0 0
virbr0
169.254.0.0 0.0.0.0 255.255.0.0 U 1000 0 0
ppp0
0.0.0.0 10.64.64.64 0.0.0.0 UG 0 0 0
ppp0

Ako pomogne, ovo je uvijek isto.

Dinko Korunic

unread,
Dec 2, 2009, 3:47:24 PM12/2/09
to
On Wed, 02 Dec 2009 20:04:45, zetor <ze...@traktor.com> wrote:
> Spajam se na Internet preko CARNet Mobile sa NetworkManagerom (Huawei
> E220) i nekad kada se spojim nema izlaza na Internet (Firefox - Server not
> found, ping www.google.hr - unknown host www.google.hr)... pa tak da moram
> po par puta disconnect, connect, disconnect, connect... da bi onda
> proradio Internet....
> Svaki put mi se to dogadja. Zna li netko u cemu je greska, problem?

[...]

> Ako pomogne, ovo je uvijek isto.

Bit ce vjerojatno bed da resolvconf ostavi i konfiguraciju DNS-ova koje
koristis na wirelessu ili tko zna cemu. Pogledaj /etc/resolv.conf i sto
on sve sadrzi, kladim se da je u tome problem.

--
NAME:Dinko.kreator.Korunic DISCLAIMER:Standard.disclaimer.applies
ICQ:16965294 JAB:kreat...@jabber.org PGP:0xEA160D0B
HOME:http://dkorunic.net QUOTE:Eat.right.stay.fit.and.die.anyway

voksic

unread,
Dec 2, 2009, 4:43:56 PM12/2/09
to
On 2 pro, 21:47, Dinko Korunic <dinko.koru...@gmail.com> wrote:

> Bit ce vjerojatno bed da resolvconf ostavi i konfiguraciju DNS-ova koje
> koristis na wirelessu ili tko zna cemu. Pogledaj /etc/resolv.conf i sto
> on sve sadrzi, kladim se da je u tome problem.

Na Tele2CARNet se zna desiti da uopce ne postavi DNS - razlog je slab
signal. Zbog slabog signala ne moze iskomunicirati sve postavke i onda
(pppd) stavi neke proizvoljne.

zetor

unread,
Dec 2, 2009, 5:24:21 PM12/2/09
to
On Wed, 02 Dec 2009 20:47:24 +0000, Dinko Korunic wrote:
>
> Bit ce vjerojatno bed da resolvconf ostavi i konfiguraciju DNS-ova koje
> koristis na wirelessu ili tko zna cemu. Pogledaj /etc/resolv.conf i sto
> on sve sadrzi, kladim se da je u tome problem.

BRAVO!!! Upravo je to problem!
Kada nemam izlaz na Internet nemam nista u resolv.conf

cat /etc/resolv.conf
# Generated by NetworkManager


Kada Internet radi imam DNS-ove :)
cat /etc/resolv.conf
# Generated by NetworkManager
nameserver 193.198.184.140
nameserver 193.198.184.130


Sad sam si napravio resolv.conf.carnet pa kad NetworkManager dobro ne
napravi resolv.conf samo napravim cp resolv.conf.carnet resolv.conf


HVALA!

Mladen Gogala

unread,
Dec 3, 2009, 12:31:35 AM12/3/09
to
On Wed, 02 Dec 2009 20:47:24 +0000, Dinko Korunic wrote:

> On Wed, 02 Dec 2009 20:04:45, zetor <ze...@traktor.com> wrote:
>> Spajam se na Internet preko CARNet Mobile sa NetworkManagerom (Huawei
>> E220) i nekad kada se spojim nema izlaza na Internet (Firefox - Server
>> not found, ping www.google.hr - unknown host www.google.hr)... pa tak
>> da moram po par puta disconnect, connect, disconnect, connect... da bi
>> onda proradio Internet....
>> Svaki put mi se to dogadja. Zna li netko u cemu je greska, problem?
>
> [...]
>
>> Ako pomogne, ovo je uvijek isto.
>
> Bit ce vjerojatno bed da resolvconf ostavi i konfiguraciju DNS-ova koje
> koristis na wirelessu ili tko zna cemu. Pogledaj /etc/resolv.conf i sto
> on sve sadrzi, kladim se da je u tome problem.

To se meni dogadja kada ugasim komp dok mi je ukljucen VPNC.

--
http://mgogala.byethost5.com

driftking

unread,
Dec 3, 2009, 2:52:45 AM12/3/09
to

dodaj si dnsove u profil za mobilni internet u network manager
i po mogucnosti iskljuci avahi-daemon

Dinko Korunic

unread,
Dec 3, 2009, 7:28:47 AM12/3/09
to
On Wed, 02 Dec 2009 22:43:56, voksic <vok...@gmail.com> wrote:
> Na Tele2CARNet se zna desiti da uopce ne postavi DNS - razlog je slab
> signal. Zbog slabog signala ne moze iskomunicirati sve postavke i onda
> (pppd) stavi neke proizvoljne.

Dobro ljudi pa nije to analogna komunikacija pa da vanzemaljci ometaju
signal :) Sorry ali ovo nema teorije da bude istina -- da je slab signal
problem. Prije ce biti da jedan ili vise NAS-ova ima fuckup u lokalnoj
konfiguraciji.

Me Man

unread,
Dec 4, 2009, 10:44:13 AM12/4/09
to

"zetor" <ze...@traktor.com> wrote in message
news:hf6pel$kri$1...@news2.carnet.hr...

Nije ti palo na pamet da postavis u NetworkManageru ru�no dns?


zetor

unread,
Dec 4, 2009, 4:05:36 PM12/4/09
to
On Fri, 04 Dec 2009 16:44:13 +0100, Me Man wrote:
>
> Nije ti palo na pamet da postavis u NetworkManageru ruèno dns?

Super! Nisam znao da mogu samo DNS-ove postavit rucno, da ima Automatic
(PPP) addresses only. Postavljeno!

0 new messages