Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

DiVX titlovi

0 views
Skip to first unread message

Ante

unread,
Sep 20, 2002, 8:21:13 PM9/20/02
to
...ali u QT-u. Os je 10.2.1, QT je 6.
Pitanje: kako da gledam DiVX filmove u QT, odnosno kako da ubacim Hrv titl
unutar QT? Da li je to uopce moguce?
Molim pomoc i unaprijed hvala

A.Breed

unread,
Sep 21, 2002, 3:45:11 AM9/21/02
to

"Ante" <an...@macabacus.hr> wrote in message
news:B9B18819.F91%an...@macabacus.hr...


Zasto ne koristis Cellulo ? On ima podrsku za subtitlove outofthebox ...

Breed
--
..
Atrocity is recognized as such by victim and perpetrator alike, by all who
learn about it at whatever remove. Atrocity has no excuses, no mitigating
argument. Atrocity never balances or rectifies the past. Atrocity merely
arms the future for more atrocity. It is self-perpetuating upon itself -- a
barbarous form of incest. Whoever commits atrocity also commits those future
atrocities thus bred.

Davor Pasaric

unread,
Sep 21, 2002, 10:42:11 AM9/21/02
to
Ante <an...@macabacus.hr> wrote:

Ne kuzim ljude iz nase informaticke generacije kojima trebaju titlovi na
filmovima... dapace, ja ih namjerno iskljucim ako slucajno postoje.

Vanja Tarczay

unread,
Sep 21, 2002, 10:44:16 AM9/21/02
to
Davor Pasaric je napisao/la:

Titlovi moraju postojati, ako nista zbog ljudi s ostecenim sluhom / onih
koji ne znaju strani jezik (ima ih takvih).

Opcija da se iskljuce je OK, ali ne dolazi u obzir da ih nema :-)

P.S: Cestitam! I tebi doslo ha?
--
Vanja @ werk
on a Mac

Korky

unread,
Sep 21, 2002, 11:06:10 AM9/21/02
to
Davor Pasaric wrote:

> Ne kuzim ljude iz nase informaticke generacije kojima trebaju titlovi na
> filmovima... dapace, ja ih namjerno iskljucim ako slucajno postoje.

Obično dobro dođu jer je zvuk pretežno kodiran u MP3 formatu (osobno
preferiram AC3 stream) pa je tako, ukoliko se ne odvija kakva akcija,
bad kada počnu s razgovorom, po pravilu je uvijek pretiho, a ne da ti se
svako toliko posezati za daljincem pa pojačavati i stišavati zvuk na
TV-u...

--
Kristijan Koražija
--------------------------------
My garden is well -how is Yours?

Ante

unread,
Sep 22, 2002, 8:36:38 AM9/22/02
to
in article amh82v$c436$1...@as201.hinet.hr, A.Breed at a_b...@Smac.com wrote
on 21/09/2002 09:45:

>
> "Ante" <an...@macabacus.hr> wrote in message
> news:B9B18819.F91%an...@macabacus.hr...
>> ...ali u QT-u. Os je 10.2.1, QT je 6.
>> Pitanje: kako da gledam DiVX filmove u QT, odnosno kako da ubacim Hrv
> titl
>> unutar QT? Da li je to uopce moguce?
>> Molim pomoc i unaprijed hvala
>
>
> Zasto ne koristis Cellulo ? On ima podrsku za subtitlove outofthebox ...
>
> Breed

I koristim Cellulo, ALI kad se uz film importira titl, uredno se dogodi da
zvuk kasni od sec do sec I pol ( konkretno..Devils Advocate, Exorcist, 12
majmuna..itd..) film je kodiran dobro...aliOd nekog jako poznatog macovaca
cuo sam da se to moze rijesiti I preko QT (nesto preko layouta...itd> I znam
da postoji program koji se zove Video LAN preko kojeg ne trebas kovertirati
s DiVX validatorom a u sebi ima I podrsku za language I Subtitlove...ali
NEZNAm kako.Bilo bi mi jako drago kad bi netko tko zna mogao pomoci. Inace
radi se o iMac-u G4 700, GF2MX
>

tomo

unread,
Sep 22, 2002, 8:42:43 AM9/22/02
to
> I koristim Cellulo, ALI kad se uz film importira titl, uredno se dogodi
da
> zvuk kasni od sec do sec I pol ( konkretno..Devils Advocate, Exorcist, 12
> majmuna..itd..) film je kodiran dobro...aliOd nekog jako poznatog macovaca
> cuo sam da se to moze rijesiti I preko QT (nesto preko layouta...itd> I
znam
> da postoji program koji se zove Video LAN preko kojeg ne trebas
kovertirati
> s DiVX validatorom a u sebi ima I podrsku za language I Subtitlove...ali
> NEZNAm kako.Bilo bi mi jako drago kad bi netko tko zna mogao pomoci. Inace
> radi se o iMac-u G4 700, GF2MX
> >
>

VideoLAN nema podrsku za divx titlove nego samo za dvd. Probaj MPlayerOSX,
bez konverzije, koristi SUB, SRT, etc. http://idisk.mac.com/jenda/Public


surf

unread,
Sep 23, 2002, 8:56:34 AM9/23/02
to
Ante ni slucajno instalirat mplayer... Probo ja nece ni pokrenut film...
Zaboravi ovu glupost... Heeh radje skini launchbar fora mali programcic koji
ubrzava neke stvari tipi stisnem goo I on kuzi da ja ocu ic na google I on
ode tam ... Mrak upisem dd I odmah dodju slikice od dd >))) hehe


Zaj mplayer

Vanja Tarczay

unread,
Sep 23, 2002, 9:53:50 AM9/23/02
to
surf je napisao/la:

>Mrak upisem dd I odmah dodju slikice od dd >))) hehe

a tko je to dd?

surf

unread,
Sep 23, 2002, 11:23:43 AM9/23/02
to
A jedna jedina.
Kultna nezamjeniva!

He he tolko o njoj.

Mlinarov Sin

unread,
Sep 24, 2002, 4:39:04 AM9/24/02
to
On 9/23/02 5:23 PM, in article B9B4FE9F.559%su...@narcisa.net, "surf"
<su...@narcisa.net> wrote:

Ma da znaci neka kul cura... E kad bi je bar poznavo ... Snimio bi neki kuul
spot heheheheheheheheheh hahahahaahhahaha ... A ante bi I ti? Glupi enturig.
Alo jel ima koji normalni news reader probo sam ovaj news hanter ... Pa se
rusi... Ima koji da kool za jaguara?


A.Breed

unread,
Sep 24, 2002, 6:33:36 AM9/24/02
to

"Mlinarov Sin" <mlinar...@mlinovi.com> wrote in message
news:B9B5F148.564%mlinar...@mlinovi.com...


Halime

Piko

unread,
Sep 24, 2002, 1:12:05 PM9/24/02
to
> I koristim Cellulo, ALI kad se uz film importira titl, uredno se dogodi
da
> zvuk kasni od sec do sec I pol ( konkretno..Devils Advocate, Exorcist, 12

Heh, trebas napraviti prije gledanja obraditi AVI sa: AVI2Mov ako koristis
ffmpeg codec, ili DivXDoctor ako je 3ivx, ili DivX Validator ako je DivX
5.0x codec, .....direktno sa AVIjima ce ti kasniti zvuk osim u VLCu i
MPlayeru (MPlayer podrzava titlove ali je najlosiji sto se tice kvalitete
slike, a i titlovi izgledaju ruzno da ruznije ne moze biti)
--
Kresimir Mihalj - Piko
mailto:pi...@net4u.hr
http://free-zg.hinet.hr/piko
mob. 091/5844068

0 new messages