Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Wanted... zivi ili mrtvi.. :-)

50 views
Skip to first unread message

Gusta

unread,
Feb 27, 2012, 10:17:23 AM2/27/12
to
Gameri dinosaurusi sa slike :-)

https://lh5.googleusercontent.com/-aRSqLiDgFpA/T0udBZD8VtI/AAAAAAAAAvk/ROw7hud2ZKU/s800/P1010005.JPG

Jel ima ne'ko da ih pozna.... :-)

disco

unread,
Feb 27, 2012, 11:12:36 AM2/27/12
to
On 27/02/12 16:17, Gusta wrote:
> Gameri dinosaurusi sa slike :-)
> Jel ima ne'ko da ih pozna.... :-)

nope, to su neki novi klinci.

--
Zapravo, problem s znanoscu je sto tog nekog ciji rad na koncu bude
prihvacen do tog trenutka nastoji ismijati svim raspolozivim sredstvima.
-- Mario Orsolic

Zloran

unread,
Feb 27, 2012, 11:31:20 AM2/27/12
to
meni lice na decke iz PC PLAYa.

--
Using Opera's revolutionary e-mail client: http://www.opera.com/mail/

Gusta

unread,
Feb 27, 2012, 12:39:15 PM2/27/12
to

FiLiM

unread,
Feb 27, 2012, 1:19:38 PM2/27/12
to
LOL

dani su bili kad smo svi visili po cijele dane vani i grali kauboja-
indijanaca, nogomet, nogo-tenis i ostale gluposti. kad smo po ljeti do 2
u noci igrali nogomet i ilegalno palili reflektore a onda kad bi se
skuzilo bjezali okolo naokolo od policije itd itd.

to su bili dani, a ne zatupljenost pred kompjuterom.

danas gledam trg gdje sam odrastao nema zive duse a klinaca hrpa, cijelo
ljeto kao da nitko ne zivi u zgradama.


samo sam morao reagirat na ovo "eh to su nili dani" jer iz mje
perspektive zvuci vrlo smijesno :)

Gusta

unread,
Feb 27, 2012, 1:53:28 PM2/27/12
to
On 27.2.2012. 19:19, FiLiM wrote:

> samo sam morao reagirat na ovo "eh to su nili dani" jer iz mje
> perspektive zvuci vrlo smijesno :)

gle frend tipkash u grupu hr.comp.igre a ne u
hr.zal.za.proslim.vremenima :-)

i btw, i ja sam bio Tihi i Prle i avion iz Partizanske eskadrile ... ali
nije to tema ove grupe..

FiLiM

unread,
Feb 27, 2012, 2:09:37 PM2/27/12
to
sve pet ali i dalje mi to smijesno :)

TheOFFman

unread,
Feb 27, 2012, 2:25:56 PM2/27/12
to
> Jel ima ne'ko da ih pozna.... :-)



Jel to jos dok Secen nije bio urednik? Sto je s njima sad uopce, zna li
itko?

Iguana

unread,
Feb 27, 2012, 9:03:31 PM2/27/12
to
On 27.2.2012. 19:19, FiLiM wrote:
>
> dani su bili kad smo svi visili po cijele dane vani i grali kauboja-
> indijanaca, nogomet, nogo-tenis i ostale gluposti. kad smo po ljeti do 2
>
> to su bili dani, a ne zatupljenost pred kompjuterom.

Nope. Sa stajališta jednog 933k4 moram te ispraviti da su "dani" bili uz
"Elektropionir" te kasnije uz "Dobro jutro, elektronika". Ono prije su
bile igre za malu djecu. ;)

> danas gledam trg gdje sam odrastao nema zive duse a klinaca hrpa, cijelo
> ljeto kao da nitko ne zivi u zgradama.

Ako si u ZG - vjerojatno su na moru... ;)

> samo sam morao reagirat na ovo "eh to su bili dani" jer iz moje
> perspektive zvuci vrlo smijesno :)

Kao i nogomet i nogo-tenis iz moje. :]

NoXoN

unread,
Feb 28, 2012, 7:06:27 AM2/28/12
to
On 27.2.2012. 19:19, FiLiM wrote:
pa ovi decki na fotkama, kao i vecina ekipe na tom LAN-u, i kao vecina
nas ovdje smo tako proživjeli djetinjstvo, a povremeno bi (barem meni)
starci dali da odigram malo Princea ili Commander Kanea... :)

fritz bunker

unread,
Feb 29, 2012, 5:47:53 AM2/29/12
to

"TheOFFman" <unreal*MAKNI_OVO*@email.t-com.hr> wrote in message
news:jiglc2$s21$1...@gregory.bnet.hr...
> > Jel ima ne'ko da ih pozna.... :-)
>
>
>

> Jel to jos dok Secen nije bio urednik? Sto je s njima sad uopce, zna li
> itko?


na slici je i goran zec, primjetio ga u jednom od zadnjih Bug-ova i dalje tu
i tamo napise ono u cemu je po meni najbolji na svijetu (doslovce) poneku
recenziju igre. Draga je to ekipa,sjecam se secena jos dok je na velesajmu
vodio one lan pc play partije. Zec je mislim zavrsio psihologiju,pisao vrlo
zanimljive blogove na netu,ljetuje kod mene na ćiovu a za sečena blage veze
nemam čime se sad bavi.Koje godine je uopče prestao izlazit PcPlay? Koja su
to pionirska vremena bila i sa kojom sam zudnjom čekao i na kiosku kupovao
časopise hacker i pcplay. Da doslovce kupovao,nije tada bilo skidanja sa
neta skeniranih primjeraka,kupovalo se i uzivalo u citanju, i dalje sve
brojeve cuvam u ormaru.
Zlatna vremena. Sve je tad bilo bolje. Sve



TheOFFman

unread,
Feb 29, 2012, 6:47:44 AM2/29/12
to
> na slici je i goran zec

Ma znam. I Silvano Bucic ako se ne varam, on je bio urednik prije Secena.


Draga je to ekipa,sjecam se secena jos dok je na velesajmu
> vodio one lan pc play partije.


Ja sam iz Zadra isao u Zagreb na Jarun s dva prijatelja kad je bila
proslava 50. broja PcPlaya. To ti sve govori koliko sam ih pratio i
koliko su mi drag casopis bili.


>>Zec je mislim zavrsio psihologiju,

To znam isto, mislio sam cime se bas sad bavi ne samo on nego svi oni.


>>Koje godine je uopče prestao izlazit PcPlay?


Nisam siguran, prije jedno 2 godine mislim. Evo tu im jos stoji
naslovnica zadnjeg broja http://www.pcplay.hr/modules.php?r=7


Koja su
> to pionirska vremena bila i sa kojom sam zudnjom čekao i na kiosku kupovao
> časopise hacker i pcplay.


Meni je bilo neugodno ici svaki dan i pitati tetu na trafici jel dosao
novi Pcplay :p

Da doslovce kupovao,nije tada bilo skidanja sa
> neta skeniranih primjeraka,kupovalo se i uzivalo u citanju, i dalje sve
> brojeve cuvam u ormaru.


Ja imam sve od 0. do 65. Imam i masu Hackera ukljujuci dosta prvih brojeva.


> Zlatna vremena. Sve je tad bilo bolje. Sve


:) Ja sam aktivan na newsgrupama od 12. mjeseca 2001. ako se ne varam,
od tad su mi stari nick i mail i to sam prvo bio na Pcplay newsgrupi
zato mi je sad malo tuzno koliko malo aktivnosti ima, neke grupe poput
hr.rec.film se drze i ima dosta novih postova ali na vecini nema nikoga:/

Smola

unread,
Feb 29, 2012, 7:58:10 AM2/29/12
to
In article <jikvml$ddl$1...@ss408.t-com.hr>, fritz bunker says...
> Da doslovce kupovao,nije tada bilo skidanja sa
> neta skeniranih primjeraka,kupovalo se i uzivalo u citanju, i dalje sve
> brojeve cuvam u ormaru.

Bilo je i odredjenih free casopisa na diksetama. :))



--
(c) CC BY-NC-SA 3.0

Smola

unread,
Feb 29, 2012, 7:58:44 AM2/29/12
to
In article <MPG.29b83f4fd...@news.iskon.hr>, Smola says...
...i BBS-ovima, naravo

nmenry

unread,
Feb 29, 2012, 1:55:59 PM2/29/12
to
In article <jil38p$1qm$1...@gregory.bnet.hr>, unreal*MAKNI_OVO*@email.t-
com.hr says...

> > Zlatna vremena. Sve je tad bilo bolje. Sve
>
>
> :) Ja sam aktivan na newsgrupama od 12. mjeseca 2001. ako se ne varam,
> od tad su mi stari nick i mail i to sam prvo bio na Pcplay newsgrupi
> zato mi je sad malo tuzno koliko malo aktivnosti ima, neke grupe poput
> hr.rec.film se drze i ima dosta novih postova ali na vecini nema nikoga:/


toliki je i meni staz otprilike.. svi su se prebacili na posrane web
forume koje mi nikad nece moc zamijenit njuze

fritz bunker

unread,
Feb 29, 2012, 5:18:39 PM2/29/12
to

"TheOFFman" <unreal*MAKNI_OVO*@email.t-com.hr> wrote in message


> Ja sam iz Zadra isao u Zagreb na Jarun s dva prijatelja kad je bila
> proslava 50. broja PcPlaya. To ti sve govori koliko sam ih pratio i
> koliko su mi drag casopis bili.

ja sam jednom povodom njihove najave rostilja na jarunu (sada nemam blage
veze koje godine i jel to bas ta proslava na koju si ti isao...imam slike
negdje pa ih mogu nac i aploudat ak te zanima,bio je i teo valic,meni osobno
najdrazi recenzent hardvera ikada) isao tamo sa biciklom spijunirat ih, tako
su mi simpa ekipa bili :)

btw,usput da kazem,pocetak kraja casopisa je forsiranje onog iggyja ili kako
se vec zvao kada je preuzeo apsolutnu dominaciju naustrb gorana zeca,tko je
volio zeceve tekstove prepune cinicnih opaski sa milijon poveznica (ogromno
opce znanje o svemu) prelazak na iggyja ili kak se vec zvao je bio smjesan.
Ne kazem da je iggy los,dapace,ali nije imao srecu pojaviti se na pravom
mjestu u pravo vrijeme. (ma se*em,jednostavno je los).

sjecam se da se tada negdje i pojavila ona Crna Ofca (lagano je i ona
nagrdila svojim blagim djevojackim,nevinim doprinosom onaj opaki da ne kazem
underground secen & zec utjecaj (treba vidjet sta su izvodili kad se pojavio
Return to Castle Wolfenstein 2001,koja je to opaka zajebancija bila)...zene
cesto razvodne ostrinu)

Naravno da bi se casopis ugasio i da je zec ostao u onoj mjeri kao na
pocetku,kakve sanse ima papirnati casopis uz bujanje raznih game portala na
netu...nikakve...al bi sreca potrajala bar jos tri,cetiri godine





> Ja imam sve od 0. do 65. Imam i masu Hackera ukljujuci dosta prvih
brojeva.

to je bila velika konkurencija izmedju ta dva casopisa,ja sam stalno vagao
(u prvom stadiju) koji mi je drazi i bolji,sad se vise niti ne sjecam malo
mi je sve izblijedilo,znam samo da su narednih godina stalno mjenjali
dizajn,vrstu papira i velicinu casopisa i jedni i drugi i da bi mi svala
slijedeca promjena bila mrza od prosle.
Poslije je to sve preslo u karikaturu,pc play se u zadnjoj samrtnickoj borbi
potpuno preorjentirao potpuno mladoj da ne kazem djecjoj publici (bar sam to
ja tako dozivio) i dizajnom i sadrzajem,neki smjesni ogromni uvezi u
najlonu,sa kartonom u pozadini sa mozda i dva dvd-a krcata sharewareom, lol
kako je to meni bilo jadno,kak je to sve bilo sareno,secerasto.
Tu su vec postali tako beznacajni da evo ne znam ni kada su "umrijeli" :)
Al da su mi prvih par godina i pc playa i hackera strahovito vazni,bogami
jesu







Smola

unread,
Mar 1, 2012, 3:23:10 AM3/1/12
to
In article <MPG.29b8932be...@news.t-com.hr>, nmenry says...
lajkam :)))

TheOFFman

unread,
Mar 1, 2012, 3:49:02 AM3/1/12
to
> toliki je i meni staz otprilike.. svi su se prebacili na posrane web
> forume koje mi nikad nece moc zamijenit njuze



Nisam bas po forumima ali sto cujem i primjetim ni tamo nema vise ljudi
koliko ih je bilo, sad su na fejsu.

TheOFFman

unread,
Mar 1, 2012, 4:08:16 AM3/1/12
to
> ja sam jednom povodom njihove najave rostilja na jarunu (sada nemam blage
> veze koje godine i jel to bas ta proslava na koju si ti isao...



Ono na sto sam ja isao je bilo krajem 6. mjeseca 2003. godine ako se ne
varam.



imam slike
> negdje pa ih mogu nac i aploudat ak te zanima,bio je i teo valic,


Da da i on je bio, bio je i Iggy tada kojem onda jos nisam znao :p

Molim te uploadaj to obavezno!!! Nadam se da je to ta godina jer imali
su kasnije jos neke rostilje. Mi smo imali plave majice, drugi put su
imali neke crvene. Davno je netko uploadao slike s Jaruna, tad ih nisam
skinio i od onda ih nikad nisam uspio naci. Cak sam Secena i jos neke
kontaktirao i nitko ih nema. Mislim da ima jedna slika di Zec drzi
cepove od pive na ocima.




> btw,usput da kazem,pocetak kraja casopisa je forsiranje onog iggyja ili kako
> se vec zvao kada je preuzeo apsolutnu dominaciju naustrb gorana zeca,tko je
> volio zeceve tekstove prepune cinicnih opaski sa milijon poveznica (ogromno
> opce znanje o svemu) prelazak na iggyja ili kak se vec zvao je bio smjesan.
> Ne kazem da je iggy los,dapace,ali nije imao srecu pojaviti se na pravom
> mjestu u pravo vrijeme. (ma se*em,jednostavno je los).


Potpis na ovo. Kod njega me najvise smetalo sto nebi mogao dobro opisati
igru bez da spoila sve zivo a ja mrzim spoilere, pogotovo u igrama. I
stvarno nakon Zeca nije jednostavno bilo dovoljno dobar plus sve ovo
dalje sto si napisao, nekako priblizavanje mlađoj publici, sve losiji
humor, razvodnjavanje i sl.



> sjecam se da se tada negdje i pojavila ona Crna Ofca (lagano je i ona
> nagrdila svojim blagim djevojackim,nevinim doprinosom onaj opaki da ne kazem
> underground secen& zec utjecaj (treba vidjet sta su izvodili kad se pojavio
> Return to Castle Wolfenstein 2001,koja je to opaka zajebancija bila)...zene
> cesto razvodne ostrinu)


na to sam mislio, sa svime se slazem!


> Naravno da bi se casopis ugasio i da je zec ostao u onoj mjeri kao na
> pocetku,kakve sanse ima papirnati casopis uz bujanje raznih game portala na
> netu...nikakve...al bi sreca potrajala bar jos tri,cetiri godine


Istina ali onda bi bar imao sve brojeve, ovako sam prestao kupovati sa
65. brojem sto mi je bilo ne zamislivo godinu prije toga npr.



> to je bila velika konkurencija izmedju ta dva casopisa,ja sam stalno vagao
> (u prvom stadiju) koji mi je drazi i bolji,sad se vise niti ne sjecam malo
> mi je sve izblijedilo,znam samo da su narednih godina stalno mjenjali
> dizajn,vrstu papira i velicinu casopisa i jedni i drugi i da bi mi svala
> slijedeca promjena bila mrza od prosle.


Pa ja sam dobio 1. kompjuter tamo oko 6. broja PcPlaya, do tad sam bio
na Super Nintendu. Prijatelj jedan je kupovao PcPlay tako da sam i ja
poceo, svidili su mi se iz prve. Prvi broj koji sam kupio je bio zbog
svih poteza i fatalitya likova iz Mortal Kombata 4, kasnije sam nabavio
par brojeva koji su mi falili, od 0. do tog. Inace htio sam reci da mi
se PcPlay u to vrijeme sviđao puno vise od Hackera, kojeg sam tu i tamo
kupio, mozda prvenstveno zbog recenzija od Zeca, jednostavno sam se sa
svim njegovim ocjenama slagao, pa ne samo njegovim nego i od ostalih.
Tipa da je Unreal Tournament dobio vise od Quakea, uzasno niske ocjene
Starcrafta i Diabla 2 u Hackeru i sl. Po recenzijama PcPlaya sam
nabavljao igre, jedno vrijeme me jedan prijatelj zafrkavao da nabavljam
samo igre koje su dobile preko 90% ali nikad nisam pozalio :)


> Al da su mi prvih par godina i pc playa i hackera strahovito vazni,bogami
> jesu


potpis :)

fritz bunker

unread,
Mar 1, 2012, 6:32:14 AM3/1/12
to

"TheOFFman" <unreal*MAKNI_OVO*@email.t-com.hr> wrote in message
news:jine9n$ljr$1...@gregory.bnet.hr...
> > ja sam jednom povodom njihove najave rostilja na jarunu (sada nemam
blage
> > veze koje godine i jel to bas ta proslava na koju si ti isao...
>
>
>
> Ono na sto sam ja isao je bilo krajem 6. mjeseca 2003. godine ako se ne
> varam.
>
>
>
> imam slike
> > negdje pa ih mogu nac i aploudat ak te zanima,bio je i teo valic,
>
>
> Da da i on je bio, bio je i Iggy tada kojem onda jos nisam znao :p
>
> Molim te uploadaj to obavezno!!! Nadam se da je to ta godina jer imali
> su kasnije jos neke rostilje. Mi smo imali plave majice, drugi put su
> imali neke crvene. Davno je netko uploadao slike s Jaruna, tad ih nisam
> skinio i od onda ih nikad nisam uspio naci. Cak sam Secena i jos neke
> kontaktirao i nitko ih nema. Mislim da ima jedna slika di Zec drzi
> cepove od pive na ocima.

imas sreče,to su te slike upravo provjerio i 2003 je godina, ima ih 21,ko
zna mozda se i prepoznas na kojoj! Svakako čeą mi reči jel te ima na njima
I da Zec ima Čepove na očima :)
Budem ti to stavio poslijepodne sad negdje jako zurim,danas to svakako
stavim cim skupim vremena









Iguana

unread,
Mar 1, 2012, 6:38:57 AM3/1/12
to
On 29.2.2012. 19:55, nmenry wrote:
>
> svi su se prebacili na posrane web forume koje mi nikad nece moc zamijenit njuze

Nisu svi, al mi smo valjda hardcore manjina.

TheOFFman

unread,
Mar 1, 2012, 6:46:29 AM3/1/12
to
> imas sreče,to su te slike upravo provjerio i 2003 je godina, ima ih 21,ko
> zna mozda se i prepoznas na kojoj! Svakako čeą mi reči jel te ima na njima
> I da Zec ima Čepove na očima :)
> Budem ti to stavio poslijepodne sad negdje jako zurim,danas to svakako
> stavim cim skupim vremena




jeeej! steta sto nemas sve, mislim da ih je bilo dosta vise. Jesu to bas
tvoje slike ili od njih iz PcPlaya?

nmenry

unread,
Mar 1, 2012, 2:03:05 PM3/1/12
to
In article <jind5l$l8q$1...@gregory.bnet.hr>, unreal*MAKNI_OVO*@email.t-
com.hr says...
ja eto ne pratim nit sam pratio ni jedan forum, pratio sam jedino od
faksa dok sam studirao. njuzi ftw :)
sjecam se kad mi je trebalo svaki dan preko sat vremena da procitam
njuze, sad mi bude dosta pet minuta...

TheOFFman

unread,
Mar 1, 2012, 4:00:44 PM3/1/12
to
> sjecam se kad mi je trebalo svaki dan preko sat vremena da procitam
> njuze, sad mi bude dosta pet minuta...


da, sa modemom bi se spojio, na brzinu sve pootvarao i onda offline citao :)

Locutus of Borg

unread,
Mar 2, 2012, 4:13:04 PM3/2/12
to
Dana 27.02.2012. u 16:17, Gusta napisa:

> Gameri dinosaurusi sa slike :-)
>
> https://lh5.googleusercontent.com/-aRSqLiDgFpA/T0udBZD8VtI/AAAAAAAAAvk/ROw7hud2ZKU/s800/P1010005.JPG
>
> Jel ima ne'ko da ih pozna.... :-)

ovaj sa crvenom maramom mi je jaaako poznat.. vuce na jednog tipa iz os...
--
I am Locutus of Borg,
Your life as it has been is over,
From this time forward,
You will service... US!
0 new messages