Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Pitanje!

12 views
Skip to first unread message

Tomy

unread,
Feb 26, 2015, 1:31:37 PM2/26/15
to
Evo nakon dugo vremena sam nabavio escom amigu 1200 sa 3.1 kick roms malo koristenu i htio sam je spojit na samsung crt monitor syncmaster 755DF putem RGB to VGA konektorom, ali slike nema, da li mi moze neko pomoc kako da to proradi ako moze uopce!

Lokz

unread,
Feb 26, 2015, 4:46:19 PM2/26/15
to
Ne može bez Scandoublera, bar ne za igre. Može jedino productivity mod
od 31KHz mislim, ali to ti neće puno pomoć ako se misliš zaigrat.
Indovision svandoubleri su dostupni, ali je cijena killer.

Znači, najbolja opcija SCART na tv.

Ima i opcija jeftinog Gonbes konvertora na e-bayu, ali ima nekih
problema sa signalom, pa se javljaju smetnje. Možeš pratit ovu temu jer
ekipa radi na rješavanju tog problema. Ako proradi, onda je to prava stvar:
http://eab.abime.net/showthread.php?t=66922&page=18

Inače, trebat će ti i akceleratorska kartica ako misliš koristiti
WHDLOAD. Ako nemaš, najjeftinije rješenje bi mogao biti Gotek floppy
emulator.

Pozdrav.

Kristijan Korazija

unread,
Feb 26, 2015, 5:01:01 PM2/26/15
to
Spoji na TV, podigni Workbench, prebaci Multiscan i VGA only iz
Storage/Monitors u Devs/monitors, pokreni ih - mislim da se mora dvoklik
na te same "drivere".

U prefsima izaberi novoponuđenu VGA rezu, pozicioniraj pointer na Save
dugme, gasi TV, "sejvaj" i ovaj put pokreni Amigu sa priključenim VGA
monitorom.

Ako se ne varam, tako je to valjda nekako išlo, kad imaš postavljen
Workbench na hardu :)
--
Don't drink glowing water.

Tomy

unread,
Feb 27, 2015, 4:03:53 AM2/27/15
to
On Thursday, February 26, 2015 at 7:31:37 PM UTC+1, Tomy wrote:
> Evo nakon dugo vremena sam nabavio escom amigu 1200 sa 3.1 kick roms malo koristenu i htio sam je spojit na samsung crt monitor syncmaster 755DF putem RGB to VGA konektorom, ali slike nema, da li mi moze neko pomoc kako da to proradi ako moze uopce!

E sad imam jos jedno pitanje, imam jedan IDE hard disk i IDE dvdrw i dobio sam uz tu amigu i 2.5" to 3.5" hdd adapter ali kad to stavim ne mogu zatvoriti amigu a on izgleda ovako http://amigakit.leamancomputing.com/catalog/product_info.php?cPath=42&products_id=658 samo bez ovog molexa na kraju, da li je to uopce za amigu 1200?

Tomy

unread,
Feb 27, 2015, 4:18:55 AM2/27/15
to
On Thursday, February 26, 2015 at 7:31:37 PM UTC+1, Tomy wrote:
> Evo nakon dugo vremena sam nabavio escom amigu 1200 sa 3.1 kick roms malo koristenu i htio sam je spojit na samsung crt monitor syncmaster 755DF putem RGB to VGA konektorom, ali slike nema, da li mi moze neko pomoc kako da to proradi ako moze uopce!

A za amigu sam dao 200 eura, znači escom amiga 3.1 kick, blizzard 1220/4 ugrađena CF kartica od 4GB sa instaliranim classicwb 3.1 mis, hrpu original aminet cd-ova i nesto disketa, a amiga je u izvanrednom stanju, kupio sam je od prvog vlasnika, nova i skoro nekoristena, da li se to isplatilo?

Quille

unread,
Feb 27, 2015, 1:39:23 PM2/27/15
to
Pozdrav,

Moze bez scan doublera ali to ovisi o monitoru da li se moze syncati na
15khz horizontalne sinkronizacije.
Npr ja imam ovakav adapter:
http://amigakit.leamancomputing.com/catalog/product_info.php?cPath=42&products_id=183

Spajam A1200 direktno na Dell U2412M LCD bez scan doublera.
Neki monitori to podržavaju a neki ne, teže ces pronaći CRT multi sync
monitor koji
dozvoljava 15kz horizontalnu sinkronizaciju ali ih ima, potrazi malo na
forumim mislim da
su ljudi pisali na kojima radi.

Vazna stvar sa ovim adapterom jer sto on invertira neki sync signale jer je
to na Amigi
obrnuto od VGA standarda.

Shema je:
http://aminet.net/package/docs/hard/VGA_Hack
ili
http://aminet.net/package/docs/hard/ami2vga

Detalji na:
http://eab.abime.net/showthread.php?t=63465

Quille


"Lokz" wrote in message news:mco47b$non$1...@l01news1.ot.hr...

k.horvat

unread,
Feb 27, 2015, 4:30:02 PM2/27/15
to
Tomy wrote on 27.2.2015. :

> A za amigu sam dao 200 eura, znači escom amiga 3.1 kick, blizzard 1220/4
> ugrađena CF kartica od 4GB sa instaliranim classicwb 3.1 mis, hrpu original
> aminet cd-ova i nesto disketa, a amiga je u izvanrednom stanju, kupio sam je
> od prvog vlasnika, nova i skoro nekoristena, da li se to isplatilo?

Njuskalo, Amiga iz Kutine?
Tesko je reci da li se isplatilo, nekima je to stara krama, nekima
zlato.
Cinjenica je da je Amiga vrlo popularna i cijene rastu. Kod nas ih nema
bas puno u ponudi.


0 new messages