Ideja je vise nego dobra, samo me strah da su se Amigasi malo rasuli, a
i tradicionalno su poznati po lijenosti;-)
Za registrirati udrugu treba pripremiti papirologiju, trcati po sudu,
uloziti i neke (simbolicne) novce... A opet je upitno koliko nas jos
ima aktivnih, pravih Amigasa?
--
Navajo
Pa zato bi i to trebali napraviti, da odrzimo Amigu na ovim prostorima.
Proslo godisnji nedostatak B.R.U.T.E -a je isto malo utjecao na to rasulo.
Dosta Amigasa nezna uopce nove tehnologije koje stizu na Amigu i na to bih
trebalo uputiti (recimo PCI, Voodoo3 pa cak i Voodoo5 a i uskoro ako Bog da
i AGP). Sa pametnim ulaganjem u Amigu moci ce se dobiti dobre 3D performanse
i biti ce portano dosta novih igara. Samo sto Amigu u Hrvatskoj (tj.
sluzbenu podrsku sto se tice softvera) su unistili pirati, pa zato molim sve
Amigase koji misle nabaviti AmigaOS 3.9 da kupe original jer o kupnji
originala ovisi buducnost softverske podrske za Amigu. A naravno nitko vise
nebude Amigu koristio ako ne bude bilo softvera. Moja primarna ideja proslog
posta je lakse nabavljanje originalnog softvera i cak hardwarea iz
inozemstva. Tako bi se Amigasi mogli modernizirati sto se tice hardwarea i
vrtiti igre ko na PC-ju. Piratstvo upropastava svaku nadu da ce izlaziti
nove igre. A bez igara nema ni Amigasa. Zalosno je to da Amigu kao platformu
odrzavamo relativno dugo i trebamo nastaviti jos jer nas cekaju nove stvari.
Evo sad je vec gotov PCI za A1200 a uskoro ce za A3000 i A4000 ali ako svi
se prebacimo na PC kome ce to ostati i za koga su onda to razvijali?
> > i tradicionalno su poznati po lijenosti;-)
> Je, a neki juzni Amigasi cak i poznatiji od nekih sjevernijih... ;-)
:-)
Hej, nemoj tako! Na mom siteu se jos uvijek moze downloadati igra
koju sam napisao za A1200. i stavio u PD vlasnistvo. Nije puno, ali
mali doprinos covjeka veseli. Onda, preveo sam PersonalPaint6 i 7
na rvacki jezik... a bogumi, i promovirao Amigu na CNN.com-u:-)
Moj nedolazak na BRUTE party je bio opravdan:-)
> Strah je itekako opravdan, to vam iz iskustva (osobnog) kazem.
> Da stvar bude gora, jako malo mi fali da ne kupim kantu, a nabavku Visia
> (sto je trebalo biti svojevrstan protuotrov za kantu :) sam stopirao zbog
> suskanja o AmigaDE handheldu... Tako da sam opet u depresiji i elan za
> Amigu mi je na jako niskom nivou. :( Dark Reign 2 za kantu i nemogucnost
> nabavke CD igara za Amigu tome nikako pozitivno ne pridonosi... :-(
Nazalost, tvoja situacija je poznata svakom Amigasu:-( Kod kupovine
svoje nove "home & private" masine sam se dvoumio: nadograditi A1200
do boli ili kupiti PC-a?
Kad sam izvagao sve adute, ispalo je da je PC-a bolja investicija jer
nisam vidio neku racunicu kod prosirivanja A1200. Doduse, Amigu jos
uvijek koristim bar 50% vremena (sto pravu, sto preko UAE).
> Ako u registraciju BORG-a dodamo i "user group" faktor, bi li vam pasala
> takva ideja? :) Naime, prvobitna zamisao i cilj je bio osnovati neprofitnu
> udrugu minimalistickog i lokalnog tipa kojoj bi *jedini* cilj bio
> organizacija B.R.U.T.E partya jednom godisnje (ili po potrebi), ali to bi
> se dalo i modificirati. Vec smo culi neke glasove iz ostatka HR da ne bi
> bio problem da se udruga "prosiri" na nivo drzave, a isto tako je
postojala
> rasprava na zadnjem sluzbenom sastanku oko toga da se djelatnosti udruge
po
> potrebi prosire, ako postoje dobre ideje i LJUDI koji bi to radili.
Hmmm, svakako pozdravljam ideju i inicijativu! Medjutim, recimo za
lokalne podruznice ne vidim neku perspektivu, bar ne sto se tice Splita.
Ako me informativni izvori ne lazu, na podrucju Splita su jos 3 aktivna
Amigasa i to M.Speranda, moj brat i moja malenkost. Za troje ljudi je
glupo osnivati podruznicu, jer u Splitu ima vise Indijanaca nego Amigasa:-(
Dobro, mozemo uracunati i mojih 5 kolega koji su ex. Amigasi i na poslu
jos uvijek koriste Amige, ali ih ne mogu smatrati Amigasima u pravom
smislu, a sto je najtragcnije, i nas troje gore navedenih uz Amige imamo
i PC-a:-( Cak nas je i Jovica & duo Popovic Brothers iznevjerio.
Ona nekolicina koja ima A500 i neprosirene A1200 nisu nikad ni bili
Amigasi, jer su sa Amigama tek od '97.-'98.
U Zagrebu i okolici ima daleko vise Amigasa, ali mislim da bi trebalo
napraviti jedan nacionalni popis Amigasa i vidjeti konkretne brojke!
Tek tada se moze razmisljati o isplatljivosti osnivanju udruge.
> Po situaciji u ATO HR ogranku vidim da takvih kadrova jednostavno NEMA. :(
> Na newsgrupama se pojavilo nekoliko (meni) novih ljudi, ali nikad nisi
> siguran jesu li uopce "pravi" Amigasi ili samo UAEovci koje su upozorili
da
> smo neljubazni prema njima pa se trebaju malo "uvuci". ;)
I to, ali neki od nas su promjenili nick pa smo sad novi Amigasi;-)
--
Navajo
> Pa zato bi i to trebali napraviti, da odrzimo Amigu na ovim prostorima.
> Proslo godisnji nedostatak B.R.U.T.E -a je isto malo utjecao na to rasulo.
Ne mislim da je neorganiziranje B.R.U.T.E toliko djelovalo na Amiga
scenu. Mozda vise moralno na staru generaciju Amigasa.
> Dosta Amigasa nezna uopce nove tehnologije koje stizu na Amigu i na to bih
> trebalo uputiti (recimo PCI, Voodoo3 pa cak i Voodoo5 a i uskoro ako Bog
da
Ljudi ne znaju jer nemaju gdje saznati (osim na netu). Gdje se u hrvatskim
casopisima spominje Amiga? Oni malobrojni Amigasi nisu toliko bucni i
svakim danom nas je sve manje. Nase Amige kupuju klinci za igre i nikad
nece biti Amigasi u pravom smislu.
> i AGP). Sa pametnim ulaganjem u Amigu moci ce se dobiti dobre 3D
performanse
> i biti ce portano dosta novih igara. Samo sto Amigu u Hrvatskoj (tj.
> sluzbenu podrsku sto se tice softvera) su unistili pirati, pa zato molim
sve
> Amigase koji misle nabaviti AmigaOS 3.9 da kupe original jer o kupnji
> originala ovisi buducnost softverske podrske za Amigu. A naravno nitko
vise
Ima u ovome o piratstvu istine, ali i za PC-a za svaki
Retail/Evaluation/Shareware program imas crack, a pirati su isli toliko
daleko da sam nedavno na jednom siteu vidio za download kompletne Win98?!
> nebude Amigu koristio ako ne bude bilo softvera. Moja primarna ideja
proslog
> posta je lakse nabavljanje originalnog softvera i cak hardwarea iz
To bi bilo dobro, ali u nas je premala korisnicka baza, a pogotovo je
malo Amigasa koji bi nesto kupili legalno. U takvim uvjetima nikome se
ne isplati uvoziti software/hardware. Konkretno, nekoc je u Rijeci tvrtka
"Megavision" dilala soft/hard za Amigu i vidim da se i danas, godinama
nakon sto su odustali od Amige, muce prodati stare zalihe.
Potencijalni poduzetnik bi trebao uloziti 20-30,000DEM da bi opremio jedan
Amiga shop (mislim samo na artikle koje ce prodavati) i vjerovatno bi prosle
godine dok ne bi prodao sve iz prvog kontigenta robe i tie vratio ulozeno,
i mozda nesto zaradio. Cak ni za PC-a neku manje trazenu hardveriju ne mozes
kupiti kod nas, vec jedino naruciti i cekati mjesecima na isporuku. Zamisli
kako bi to tek islo sa Amigom kada nema vise od 200-300 relativno aktivnih
Amigasa u RH?
> inozemstva. Tako bi se Amigasi mogli modernizirati sto se tice hardwarea i
> vrtiti igre ko na PC-ju. Piratstvo upropastava svaku nadu da ce izlaziti
> nove igre. A bez igara nema ni Amigasa. Zalosno je to da Amigu kao
platformu
Sa razvojem softwarea je slicna situacija. Znam momke koji su nedavno
napisali igru "JoyRide" za Amigu... da su programirali igre za PC-a,
danas bi bili bogati, a ovako su zaradili toliko novaca da su s njime
jedva kupili jednu pristojnu PC konfiguraciju.
Nisu ni mogli zaraditi vise jer je igra prodana u skromnim kolicinama,
i kad su se namirili izdavaci i prodavaci, njihov rad je bio skoro pa
uzaludan.
> odrzavamo relativno dugo i trebamo nastaviti jos jer nas cekaju nove
stvari.
> Evo sad je vec gotov PCI za A1200 a uskoro ce za A3000 i A4000 ali ako svi
> se prebacimo na PC kome ce to ostati i za koga su onda to razvijali?
Zao mi je sto to moram reci, ali IMHO Amiga je izgubila utrku:-( Tko ce
danas hrpu klinaca nagovoriti da predju na Amige? Cak je upitno bi li i
danasnji prekaljeni Amigasi dali 3-4,000DEM za novu Amigu, ako mogu kupiti
za pola tog iznosa neku osrednju PC konfiguraciju i biti kompatibilni sa
ostatkom svijeta. Slicno je bilo na sumraku ZX-a, kad je tvrtka MilesGordon
Technologies izdala nasljednika ZX-a, Spectrum SAM. ZX-ovci su vec presli
na Amige ili Atarie i jednostavno nitko nije vise zelio kupiti njihovu
masinu.
Jedinu sansu za Amigu vidim da postane "NextGeneration" racunalo i kada
postojeci PC-ovci budu razmisljali o promjeni kompjutera, da imaju uz
PC-a i Mac-a na izboru i Amigu, koja bi (IMHO) trebala biti
revolucionarna bar onoliko koliko je A1000 bila revolucionana 1985.
--
Navajo
> Slicno je bilo na sumraku ZX-a, kad je tvrtka MilesGordon
> Technologies izdala nasljednika ZX-a, Spectrum SAM. ZX-ovci su vec presli
> na Amige ili Atarie i jednostavno nitko nije vise zelio kupiti njihovu
> masinu.
SAM i ZX 128+3 sam sanjao mjesecima...a kupio Amigu 1000... :-)
--
Vegi
> Zao mi je sto to moram reci, ali IMHO Amiga je izgubila utrku:-( Tko ce
> danas hrpu klinaca nagovoriti da predju na Amige?
igre ce ih nagovoriti, sta klinac zna sta ima ispod haube, glavno da je
ekran pun krvavih 3d likova, razbijenih blatobrana shofershajbi i sl. :-)
> Cak je upitno bi li i
> danasnji prekaljeni Amigasi dali 3-4,000DEM za novu Amigu, ako mogu kupiti
> za pola tog iznosa neku osrednju PC konfiguraciju i biti kompatibilni sa
> ostatkom svijeta.
pa malo si puno pretjerao s ovim silnim tisucama...
a sto se tice kompatibilnosti... to i je po meni jedini problem... gjde god
se okrenes jebeni M$ standard i filozofija, od vrtica do starackog doma i tu
jednostavno ne mozemo nista... :-(
Matta [Zznic Crew]
>> > i tradicionalno su poznati po lijenosti;-)
>> Je, a neki juzni Amigasi cak i poznatiji od nekih sjevernijih... ;-)
> :-)
> Hej, nemoj tako! Na mom siteu se jos uvijek moze downloadati igra
Nisam mislio konkretno na tebe, mada vidim da je "identifikacija u publici"
pala, sto bi rekao Bora Chorba na svojoj kaseti. ;)
> Moj nedolazak na BRUTE party je bio opravdan:-)
Ne prica se o B.R.U.T.E-u, nego o Amiga user grupi i slicnim pokretima. :-)
>> Ako u registraciju BORG-a dodamo i "user group" faktor, bi li vam pasala
>> takva ideja? :) Naime, prvobitna zamisao i cilj je bio osnovati
> Hmmm, svakako pozdravljam ideju i inicijativu! Medjutim, recimo za
> lokalne podruznice ne vidim neku perspektivu, bar ne sto se tice Splita.
Kakve lokalne podruznice? Radi se o pravnom tijelu - udruzi, koja bi
imala kao clanove Amigase iz cijele HR, zainteresirane za tako nesto.
Glavni motiv "udruzivanja" bi bio status medju ostalim Amiga user grupama u
svijetu. Ukljucivo sa kojekakvim pogodnostima od strane Amiga Inc-a, raznih
Amiga vendora i organizacija koje su vezane za rad user grupa (npr.
informacije i sl.). "Lokalnu podruznicu" bi mogao emulirati bilo koji clan
takve Amiga user grupe iz tog grada.
> Ona nekolicina koja ima A500 i neprosirene A1200 nisu nikad ni bili
> Amigasi, jer su sa Amigama tek od '97.-'98.
Tko moze sa sigurnoscu tvrditi da ih nikad ne bi zeljeli prosiriti, ako bi
imali bolje uvjete za to nego do sada? Ili ti svoju A1200?
> U Zagrebu i okolici ima daleko vise Amigasa, ali mislim da bi trebalo
> napraviti jedan nacionalni popis Amigasa i vidjeti konkretne brojke!
> Tek tada se moze razmisljati o isplatljivosti osnivanju udruge.
Jao meni jao. Pa upravo zato sam spomenuo nase osnivanje udruge BORG jer bi
ova "Amiga user group" bila samo dodatak toj udruzi. Dakle, ne bi
zahtijevala neke puno vece troskove ili napore nego li ovo nase osnivanje
radi B.R.U.T.E-a, koje ionako mislim provesti u djelo ako bude imalo
zainteresiranih za daljnje B.R.U.T.E partye. A vidim da ih jos ima.
Dakle, umjesto da osnujemo udrugu SAMO radi BRUTE-a, predlazem da osnujemo
udrugu radi BRUTE-a *i* Amiga user grupe. Dakle ta udruga bi bila ujedno i
Amiga user grupa! Clanstvo bi bilo iz cijele HR, a prema van bi nastupali
kao Amiga User Group, pravno potkovani pecatom i djelatnicima - nuzna
manjina koju zahtijeva zakon. :)
U skladu s tim cijelu raspravu oko BORG udruge prenosim na ovu grupu - tj.
s lokalnog nivoa nekoliko volontera ovdje u VT na nivo ove grupe, a to je
nadam se nivo cijele HR (pa i sire, vjerojatno).
Kao prvu temu u prilog raspravi o novoj udruzi iznio bih svoj prijedlog
promjene predlozenog imena udruge "BORG" u "ABORG". Onaj "A" znaci "Amiga",
cisto da ne bude identicno s Borgovima iz Star Treka, jer to previse
asocira na asimilaciju i Micro$oft. U skladu s Amiginom tradicijom (kod
softwarea itd.) ovaj "A" (ili moze i "Ami") predstavlja bitnu distinkciju
od klasicnih SF Borgova, a i od danasnjeg informatickog Borga u obliku
najvece svjetske SW kompanije i njihove filozofije (M$).
>> Po situaciji u ATO HR ogranku vidim da takvih kadrova jednostavno NEMA.
>> :( Na newsgrupama se pojavilo nekoliko (meni) novih ljudi, ali nikad
>> nisi siguran jesu li uopce "pravi" Amigasi ili samo UAEovci koje su
>> upozorili da smo neljubazni prema njima pa se trebaju malo "uvuci". ;)
> I to, ali neki od nas su promjenili nick pa smo sad novi Amigasi;-)
Ha. U couldn't fool me. ;)
BTW, u vezi toga, kad postam kao Iguana to znaci da postam s kante na
poslu, ali uskoro cu vjerojatno i Thora iskonfigurirati na isti nacin da
bude identicno. :)
--
Runtime Error: Out of funny taglines!
> > na Amige ili Atarie i jednostavno nitko nije vise zelio kupiti njihovu
> > masinu.
> SAM i ZX 128+3 sam sanjao mjesecima...a kupio Amigu 1000... :-)
Mene bas +3 nije odusevio zbog skupih 3" disketa (glupi Alan Sugar i
njegov Amstrad), pa sam radje uzeo +2 i Disciple interface sa 3.5"
floppyem. To je bila zakon sprava u to vrijeme... dok nije dosla
Amiga, naravno.
--
Navajo
--
After we get back to our country it will brighten up again and the Navajo
will be as happy as the land, black clouds will rise and there will be
plenty of rain. Corn will grow in abundance and everything look happy.
> > Hej, nemoj tako! Na mom siteu se jos uvijek moze downloadati igra
> Nisam mislio konkretno na tebe, mada vidim da je "identifikacija u
publici"
> pala, sto bi rekao Bora Chorba na svojoj kaseti. ;)
:-)
Pa... bio sam jedini juzni Amigas koji nije dosao u Viroviticu:-(
> Kakve lokalne podruznice? Radi se o pravnom tijelu - udruzi, koja bi
Pa svaka udruga mora imati lokalne podruznice:-) Pa ono: Tonci Lozic,
direktor udruge Amigasa, lokalna podruznica Split;-))
> imala kao clanove Amigase iz cijele HR, zainteresirane za tako nesto.
> Glavni motiv "udruzivanja" bi bio status medju ostalim Amiga user grupama
u
> svijetu. Ukljucivo sa kojekakvim pogodnostima od strane Amiga Inc-a,
raznih
> Amiga vendora i organizacija koje su vezane za rad user grupa (npr.
> informacije i sl.). "Lokalnu podruznicu" bi mogao emulirati bilo koji clan
> takve Amiga user grupe iz tog grada.
To ne bi bilo lose! Mislim da bi zbog nase papirologije inicijativu
registracije trebao preuzeti netko iz metropole.
> > Ona nekolicina koja ima A500 i neprosirene A1200 nisu nikad ni bili
> > Amigasi, jer su sa Amigama tek od '97.-'98.
> Tko moze sa sigurnoscu tvrditi da ih nikad ne bi zeljeli prosiriti, ako bi
Mozda, mada su svi oni manje vise neumrezeni, a cesto i skomnih
financijskih mogucnosti. Ali udrugu vise vidim kao "organ" za
promicanje novih Amiga (kojih ce valjda biti). Tek tada ce tebati
promidzba, posebice za zagrizene kantase;-)
> imali bolje uvjete za to nego do sada? Ili ti svoju A1200?
Moja A1200 je za sada OK, 030+882, 32Mb+2, 4.3Gb HDD, scanner,
inkjet, HD DF1, 56k modem... jednostavno je nisam zelio dalje
apgrejdat dok se ne vidi sto ce biti u (skoroj) buducnosti.
Ali zato sam nedavno otkupio svoju ex.A4000T, uvalio joj PPC,
GFX karticu, 128Mb... to je vec stroj.
> Kao prvu temu u prilog raspravi o novoj udruzi iznio bih svoj prijedlog
> promjene predlozenog imena udruge "BORG" u "ABORG". Onaj "A" znaci
"Amiga",
> cisto da ne bude identicno s Borgovima iz Star Treka, jer to previse
> asocira na asimilaciju i Micro$oft. U skladu s Amiginom tradicijom (kod
Microsoft, Six of nine;-) Treba dobro razmisliti o imenu udruge kao i
logotipu, jer je te stvari kasnije tesko mjenjati.
To All: Ajmo sa prijedlozima!
> softwarea itd.) ovaj "A" (ili moze i "Ami") predstavlja bitnu distinkciju
> od klasicnih SF Borgova, a i od danasnjeg informatickog Borga u obliku
> najvece svjetske SW kompanije i njihove filozofije (M$).
Bolje je onda AmiBORG, lakse se cita i pamti, a i nema asocijacije na
(honorarne) Aboridzine;-)
> Ha. U couldn't fool me. ;)
> BTW, u vezi toga, kad postam kao Iguana to znaci da postam s kante na
> poslu, ali uskoro cu vjerojatno i Thora iskonfigurirati na isti nacin da
> bude identicno. :)
Ja sam promjenio nick i mail jer su mi stari alias account zagusili
spamom, a kako u zadnje vrijeme postam sa kante, osjecam se kao
Indijanac;-)
> > danas hrpu klinaca nagovoriti da predju na Amige?
> igre ce ih nagovoriti, sta klinac zna sta ima ispod haube, glavno da je
> ekran pun krvavih 3d likova, razbijenih blatobrana shofershajbi i sl. :-)
Hmmm, tu je konkurencija i borba za vlast dosegla vrhunac... PS2 Vs. XBox
Jos sada kad je Sony PS2 osposobio sa HDD-om i tastaturom, PS2 postaje
skoro pravi komp za 1,000DEM.
Jedino da na novoj Amigi izadje nesto legendarno kao DefenderOfTheCrown
i hrpa ozbiljnih programa. Tesko, ali ne i nemoguce...
> pa malo si puno pretjerao s ovim silnim tisucama...
Mislis? Amiga nikad nije bila jeftina, pa ne vidim zasto bi i sad bila.
Ispod 3,000 ne mozes sloziti ni postenu PC konfiguraciju, a zamisli koliko
bi kostala Amiga "PC Killer". Samo pravi monitor, DVD, HDD, GFX kartica...
Jedino jedan "entry" model poput A500... mada vjerujem da bi okorjeli pa
i ex. Amigasi dali ne znam koju lovu za novu spravu.
> a sto se tice kompatibilnosti... to i je po meni jedini problem... gjde
god
> se okrenes jebeni M$ standard i filozofija, od vrtica do starackog doma i
tu
> jednostavno ne mozemo nista... :-(
Jedina sansa je da DeBill porta Office na Amigu, mada bi njegovo uplitanje
bilo dvosjekli mac... ili toliko brza Amiga koja bi emulirala PC-a, pa zbog
"ostatka svijeta" jednom tjedno zavrtis PCTask da slozis neki Word doc;-)
> > > na Amige ili Atarie i jednostavno nitko nije vise zelio kupiti njihovu
> > > masinu.
> > SAM i ZX 128+3 sam sanjao mjesecima...a kupio Amigu 1000... :-)
> Mene bas +3 nije odusevio zbog skupih 3" disketa (glupi Alan Sugar i
Meni su diskete bile tada pojam...bilo kakve... :-)
> njegov Amstrad), pa sam radje uzeo +2 i Disciple interface sa 3.5"
Na +2 sam radio u skoli i furao ga kuci i na natjecanja...
> floppyem. To je bila zakon sprava u to vrijeme... dok nije dosla
> Amiga, naravno.
Naravno... :-)
--
Vegi
> Mislis? Amiga nikad nije bila jeftina, pa ne vidim zasto bi i sad bila.
> Ispod 3,000 ne mozes sloziti ni postenu PC konfiguraciju, a zamisli koliko
> bi kostala Amiga "PC Killer". Samo pravi monitor, DVD, HDD, GFX kartica...
> Jedino jedan "entry" model poput A500... mada vjerujem da bi okorjeli pa
> i ex. Amigasi dali ne znam koju lovu za novu spravu.
pa pogledaj malo specifikaciju AmigaOne, a perifrija i sad kosta isto ko i
za kantu...
racunajuci da ti monitor i hard recimo ostaju sa starog strija, ustedio si
vec 1000DM :-)
> Jedina sansa je da DeBill porta Office na Amigu, mada bi njegovo uplitanje
> bilo dvosjekli mac... ili toliko brza Amiga koja bi emulirala PC-a, pa
> zbog "ostatka svijeta" jednom tjedno zavrtis PCTask da slozis neki Word
> doc;-)
to, to bi nas sve veselilo, i da se vrti duplo brze nego na kanti ! aaaa.... ;-)
ko 68k mac sada :-)))
Matta [Zznic Crew]
>> Nisam mislio konkretno na tebe, mada vidim da je "identifikacija u
>> publici" pala, sto bi rekao Bora Chorba na svojoj kaseti. ;)
> :-)
Ma ovi, sto su pokazali ono inicijativu za kao party u ZG pa je puklo na
prostoru preko veze (KSET) i tako to... ae, ae... ;) Never mind. Dobri su
oni. :-) Al ovi Purgeri stvaaarno ljencine, covjece, nijedan party nisu u
stanju organizirat. ;->
> Pa... bio sam jedini juzni Amigas koji nije dosao u Viroviticu:-(
Jos imas vremena doci na koji i spasiti se od odlaska u vjecni pakao gdje
se radi na AT-ima s 4 MB RAM-a pod Win 1.0 s 2 5.25" floppy-a...
> Pa svaka udruga mora imati lokalne podruznice:-) Pa ono: Tonci Lozic,
> direktor udruge Amigasa, lokalna podruznica Split;-))
A jeste mafijasi tamo u Splitu... :-)
Jel bi i Sindikat mozda? Za podruznicu, mislim. B-)
Pa onda 2 stalno zaposlena, Bruno&Vito, koji cuvaju prostorije Sindikata,
te sef u njima... ;-)
> To ne bi bilo lose! Mislim da bi zbog nase papirologije inicijativu
> registracije trebao preuzeti netko iz metropole.
?. Pojasni. Koje papirologije? Carinske?
>> Tko moze sa sigurnoscu tvrditi da ih nikad ne bi zeljeli prosiriti, ako
> Mozda, mada su svi oni manje vise neumrezeni, a cesto i skomnih
Upravo radi ovog problema osjeti se nedostatak papirnatih casopisa i user
grupa u HR. Mene svake godine iznenadi neki Amigas koji nije na mrezi, a je
aktivan. Ili polu-aktivan, ili barem zainteresiran.
> financijskih mogucnosti. Ali udrugu vise vidim kao "organ" za
Ovo jest problem, ali bar bi imali za sto stediti, umjesto da se sve spiska
na subotnje izlaske i cigarete. ;-)
> promicanje novih Amiga (kojih ce valjda biti). Tek tada ce tebati
> promidzba, posebice za zagrizene kantase;-)
To ce marketinski i promidzbeni department udruge... ;)
Javljas se za nositelja te radne grupe? ;)
>> imali bolje uvjete za to nego do sada? Ili ti svoju A1200?
> Moja A1200 je za sada OK, 030+882, 32Mb+2, 4.3Gb HDD, scanner,
> inkjet, HD DF1, 56k modem... jednostavno je nisam zelio dalje
> apgrejdat dok se ne vidi sto ce biti u (skoroj) buducnosti.
A bilo bi ti jako tesko utaknut neki 1260 unutra, ha? :)
> Ali zato sam nedavno otkupio svoju ex.A4000T, uvalio joj PPC,
> GFX karticu, 128Mb... to je vec stroj.
Wow, za ovo nisam ni znao. Dakle ti si nam i PPC user? Koja graficka?
>> Kao prvu temu u prilog raspravi o novoj udruzi iznio bih svoj prijedlog
>> promjene predlozenog imena udruge "BORG" u "ABORG". Onaj "A" znaci
>> "Amiga", cisto da ne bude identicno s Borgovima iz Star Treka, jer to
>> previse asocira na asimilaciju i Micro$oft. U skladu s Amiginom
>> tradicijom (kod
> Microsoft, Six of nine;-) Treba dobro razmisliti o imenu udruge kao i
> logotipu, jer je te stvari kasnije tesko mjenjati.
E, razmisljali smo dobro dobrih godinu dana, nema vise vremena. Sad treba
nesto i izglasati napokon.
Logotip? Mislis za tvrtku? Hm, pitanje je da li nam to treba. Jer ce dizajn
toga jos malo prolongirati proces registracije.
> To All: Ajmo sa prijedlozima!
Pridruzujem se pozivu na akciju! Diskusiju, molim!
DraCo, ukljuci se i ti molim te ako si zainteresiran, kao i svi ostali
bivsi clanovi org. tima koji mogu na Net (Hi Cim! Hi Gizmo! Hi Cixx!) jer
kasnija eventualna cendranja da vas nitko nista nije pitao nece se
uvazavati. Ja cu pokusati kontaktirati bivse organizatore i suradnike
ne-Amigase i dovuci ih u ovu grupu na raspravu.
> Bolje je onda AmiBORG, lakse se cita i pamti, a i nema asocijacije na
> (honorarne) Aboridzine;-)
He, na to se nisam ni sjetio, uopce nisam primijetio. :-)
OK, ja se isto slazem da je AmiBORG za sad najbolje.
Everyone who's for "AmiBORG" say "Ay!"! ;-)
Ako netko ima bolji prijedlog, neka iznese sad ili neka suti 4ever. ;)
> Ja sam promjenio nick i mail jer su mi stari alias account zagusili
> spamom, a kako u zadnje vrijeme postam sa kante, osjecam se kao
> Indijanac;-)
Bolje i to nego kao ovca. ;)))
To je inace jedna od internih fora u zadnje vrijeme na jednoj intranet
mrezi. O:-) Beeee! :-)
--
MFM = My Favourite Moderator! [Ign]
BTW - Nin' sam sam ovaj post nashao sa Subjectom "BRUTE" ,orginal post je
nekako nestao,ili sam ga sluchajno zbrisao...
Tako da dolje sam mozhda napisao i shtogod shto nije u skladu al eto
isparavite me ak neshto nevalja...
On Saturday 24-Feb-01 21:26:51, Igu...@hi.hinet.hr wrote:
> Ma ovi, sto su pokazali ono inicijativu za kao party u ZG pa je puklo na
> prostoru preko veze (KSET) i tako to... ae, ae... ;) Never mind. Dobri su
> oni. :-) Al ovi Purgeri stvaaarno ljencine, covjece, nijedan party nisu u
> stanju organizirat. ;->
mmm? Ka do to? (hm,valjda nije ovo bila provokacija ;)
>> Pa svaka udruga mora imati lokalne podruznice:-) Pa ono: Tonci Lozic,
>> direktor udruge Amigasa, lokalna podruznica Split;-))
> A jeste mafijasi tamo u Splitu... :-)
> Jel bi i Sindikat mozda? Za podruznicu, mislim. B-)
> Pa onda 2 stalno zaposlena, Bruno&Vito, koji cuvaju prostorije Sindikata,
> te sef u njima... ;-)
pfff :)))))
>>> Tko moze sa sigurnoscu tvrditi da ih nikad ne bi zeljeli prosiriti, ako
>> Mozda, mada su svi oni manje vise neumrezeni, a cesto i skomnih
> Upravo radi ovog problema osjeti se nedostatak papirnatih casopisa i user
> grupa u HR.
Slazem se. no stavljam naglasak na user grupe,ili neshto slichno,,njima bi
eventalno bi rijesheno sve,te podaci koji be se nalazili ili mogli nalaziti
u nekom recimo Amiga chasopisu,bi sigurno kruzhili po grupama,,tako da neke
velike potrebe za chasopisima kod nas nema...
> Mene svake godine iznenadi neki Amigas koji nije na mrezi, a
> je aktivan. Ili polu-aktivan, ili barem zainteresiran.
Khm,,,Zanima me nakon shto sam se ja pojavio na grupi,dali se je josh netko
pojavio bilo nov pa u grupu,,,ili samo nov al ne prati newse?????
>> financijskih mogucnosti. Ali udrugu vise vidim kao "organ" za
> Ovo jest problem, ali bar bi imali za sto stediti, umjesto da se sve
> spiska na subotnje izlaske i cigarete. ;-)
Ja sam se istroshio u zadnje vrijeme na Amigu. :)
>> promicanje novih Amiga (kojih ce valjda biti). Tek tada ce tebati
>> promidzba, posebice za zagrizene kantase;-)
> To ce marketinski i promidzbeni department udruge... ;)
> Javljas se za nositelja te radne grupe? ;)
Od nedavno mi se chini ko da je Alien. :))) Te mislim da je sposoban
obnashat jos i te duzhnosi uz duzhnosti direktora udruge. :) Samo dali je
on chovjek od povjerenja,,mislim dali mu mozhemo vjerovat ako mu damo tako
visoka mjesta u udruzi!? ;)))))
>>> imali bolje uvjete za to nego do sada? Ili ti svoju A1200?
>> Moja A1200 je za sada OK, 030+882, 32Mb+2, 4.3Gb HDD, scanner,
>> inkjet, HD DF1, 56k modem... jednostavno je nisam zelio dalje
>> apgrejdat dok se ne vidi sto ce biti u (skoroj) buducnosti.
> A bilo bi ti jako tesko utaknut neki 1260 unutra, ha? :)
AAAAAaaaaa meni nebi!!!!! ;)
>> Ali zato sam nedavno otkupio svoju ex.A4000T, uvalio joj PPC,
>> GFX karticu, 128Mb... to je vec stroj.
> Wow, za ovo nisam ni znao. Dakle ti si nam i PPC user? Koja graficka?
Wow i ja isto,ono ko shok u ponoch :) inache i mene zanimaju odgovori na
Nenina pitanja. :)
>>> Kao prvu temu u prilog raspravi o novoj udruzi iznio bih svoj prijedlog
>>> promjene predlozenog imena udruge "BORG" u "ABORG". Onaj "A" znaci
>>> "Amiga", cisto da ne bude identicno s Borgovima iz Star Treka, jer to
>>> previse asocira na asimilaciju i Micro$oft. U skladu s Amiginom
>>> tradicijom (kod
Nisam u Star Trek vodama,,, pa ono... ovo Borg mi poznato al,,nemam dume kaj
je to :))) Zashto bash "Borg" kao naziv udruge????
Meni se ne svidja to ime...
>> Microsoft, Six of nine;-) Treba dobro razmisliti o imenu udruge kao i
>> logotipu, jer je te stvari kasnije tesko mjenjati.
> E, razmisljali smo dobro dobrih godinu dana, nema vise vremena. Sad treba
> nesto i izglasati napokon.
Tito partija omladina akcija! :) (mislim dok smo josh relativno mladi ;))
> Logotip? Mislis za tvrtku? Hm, pitanje je da li nam to treba. Jer ce
> dizajn toga jos malo prolongirati proces registracije.
Ma sigurno on vech neshto ima u rukavu. :) Pa je sad to ko fol spomenuo. :)
>> To All: Ajmo sa prijedlozima!
> Pridruzujem se pozivu na akciju! Diskusiju, molim!
> DraCo, ukljuci se i ti molim te ako si zainteresiran, kao i svi ostali
> bivsi clanovi org. tima koji mogu na Net (Hi Cim! Hi Gizmo! Hi Cixx!) jer
> kasnija eventualna cendranja da vas nitko nista nije pitao nece se
> uvazavati. Ja cu pokusati kontaktirati bivse organizatore i suradnike
> ne-Amigase i dovuci ih u ovu grupu na raspravu.
Za sad vidim samo jako slab odaziv. :|
>> Bolje je onda AmiBORG, lakse se cita i pamti, a i nema asocijacije na
>> (honorarne) Aboridzine;-)
> He, na to se nisam ni sjetio, uopce nisam primijetio. :-)
> OK, ja se isto slazem da je AmiBORG za sad najbolje.
> Everyone who's for "AmiBORG" say "Ay!"! ;-)
Ay'm not!
> Ako netko ima bolji prijedlog, neka iznese sad ili neka suti 4ever. ;)
hm,Zashto ime nebi bila neka skrachenica od punog naziva udruge,,neshto shto
ukljuchuje recimo rijechi tipa "Amiga" "Organizacija" "Udruga" "Grupa"
"Ujedinjenje" "Promoviranje" "Hrvatska" itd. isl. ili recimo neshto u
engleskoj verziji imena,,,makar mozhda bolje ipak da bude hravtsko
ime,,,osim ako neko ne smisli neshto genijalno na engleskom...
Recimo:
HRONA
HRGA
HRAU
AmiORH
AmiORC (Part 1)
AmiORC - Amiga organization (of) republic Croatia ,,, A moglo bi bit kao i
"Amiga Orcs" "Amiga Orkovi" po Warcraftu :) ,,, A svi vole Warcraft i Orke
:)
Uglavnom Bolje Orc nego Borg. :)
(Orci su bash cool,sa Humanima mi opche nije bio gusht igrat warcraft...)
A sad malo Breed filozofije :) (sad bi se mogo malo on ukljuchit :))
(U prenesenom znachenju) Ono Orcs-Humans = Amiga-PC Warcraft-vjecni
ratoviizmedju... promoviranje "Orc Tehnologie" Humanima :) Orcovi po meni
imajubolja oruzhja od humana :) ,recimo "Raise Dead" -Ozhivljavanje
Humana (kojima je dosta zhivota,dospjeli u tu fazu zbog Human
"M$-Technologie" ) nazad u Orke.... itd,,,,nek dalje nastavi Breed. ;))
BTW -Neznam kak ste to zamislili s udrugom i ak bi to funkcioniralo u skladu
sa zakonom,,ne znam ni kakva je procedura kod otvaranja toga itd.
Moj bi prijedlog bio da se ona osnuje ovak na crno za pochetak,,e sad moja
idea:
Mozhda bi bilo dobro da se naprave web stranice druge (koristim termin
"AmiORC" za naziv) koje bi bile kao Baza,centar,polazna tochka (nazovite
kak vam drago) ,da stranice nude shirok aspekt informacija o udruzi itd. za
novajlije/voajere/itd. tako da mogu zainteresirati ljude za to,, te da na
stranicama postoji "Members" dio u koji mogu uchi samo Clanovi (od kojih
svako ima svoj login i password),,, za chlanve bi se opet nashle razno
razne informacije,pogodnosti,stvari bilo interne ili externe
naravi.,linkovi amiga sitova u hr i vani,,podaci o drugim Memberima,slike
,itd... Takodjer "AmiORC" bi trebao sa svojim stranicama da objedini BRUTE
strane,te uzme "Brute" kao "Offical Amiga Party" te recimo "WARP" kao
Official Amiga chasopis te nezaboraviti PPC web site koji vodi/o
Dooz,,,zapravo opche ujedinjenje "linkanje" svih Web stranica sa "AmiORC"
www-om... (naravno sve dostupno samo chalnovima "AmiORC-a")
Tako to sve ujedinjeno bi moglo i funkcionirat solidno,,, te bi nam se tako
otvorila vrata komunikacije sa takvim grupama po europi,americi, itd.. te
preko AmiORC-a bi Amiga u Hrvata mogla dobiti znatno bolju "Locale" podrsku
hint: pojachan i uchinkovitiji rad sa ATO-om,,,te velikim tvrtkama koje
josh uvjek rade HW i SW za Amigu...
E kad se to sredi,onda se sve to treba razglasit,onda chemo vidjet kako che
ljudi reagirat na to,,kakva che bit zainteresiranost itd.. pa se onda mozhe
stavit udruga na bijelo i razmishljat se kako bi se ostvarile kakve
povlastice za chlanove udruge itd. isl..
Spava mi se!!! :) Vishe idea od mene ako chete smatrat ovaj prijedlog
dobrim...
>> Ja sam promjenio nick i mail jer su mi stari alias account zagusili
>> spamom, a kako u zadnje vrijeme postam sa kante, osjecam se kao
>> Indijanac;-)
Ja sam newse i browser rijeshio sa "NOSPAM." pa tako samo nekad tu i tamo
zaluta koji spamich meni u mail... Jedino mi je mail reader chist, tj.
adresa je tam ok...
Bash me zanimalo zashto si to napravio,a nisam pitao. :) pa zato fala na
odgovoru. :) (Opet ova telepatija medju Amigashima :))
A inache Cha se nepishe "Navaho"!? :)
> Bolje i to nego kao ovca. ;)))
LOL :)
--
Success is like a fart - only your own smells nice. -- James P. Hogan
<tsb>
| T.J. ( Raiser , Love Raiser , Jet ) | ICQ UIN : 68642618 |
| MailTo:tjap...@public.srce.hr | Rai...@hi.hinet.hr | Lo...@vip.hr |
<tsb>ljubav i mir,svima zelim raj
> hm,Zashto ime nebi bila neka skrachenica od punog naziva udruge,,neshto
shto
> ukljuchuje recimo rijechi tipa "Amiga" "Organizacija" "Udruga" "Grupa"
> "Ujedinjenje" "Promoviranje" "Hrvatska" itd. isl. ili recimo neshto u
> engleskoj verziji imena,,,makar mozhda bolje ipak da bude hravtsko
> ime,,,osim ako neko ne smisli neshto genijalno na engleskom...
>
> Recimo:
> HRONA
> HRGA
> HRAU
> AmiORH
>
>
> AmiORC (Part 1)
HRACAK
HRvatski Amiga Computers Akademski Klub :))))))
Jes bezveze al ja sam se valjao jedno 15 minuta :)))))))))))))
HROPTAJ
Hrvatsko Optimizirani Amiga Jauk ;)
HLOVERKA
Hrvatska Lakonoga Organizacija Vrlo Enormno Radoholicarskih Korisnika Amige
:)))))))))))
HAJDUK
Hrvatska Amigaska Jedinica Dubokoinfiltrirajucih Uskocnika Karatista
HVIDRA
Hrvatska Visoko Intenzivirana Druzba Rabidnih Amigasa
HIMALAJA
Hrvatska Ima Malo Amigasa Lako Amerikancima Jesti Articoke
HELJDA
Hrvatsko Ekspeditivno Lumpen Jodlacko Drustvo Amigasa
HAMPER
Hrvatski Amigaski Malo Perspektivniji Entropijski Radozdrug
HURA
Hrvatska Udruga Radisnih Amigasa
HAMBURGER
Hrvatska Amigaska Morbidna Bratija U Radoznalom Guvnu Evaluira Ribice
HARAKIRI
Hrvatski Amigasi Rado Atakiraju Krupne Indijanke Razbijenim Ivicnjacima
HAIKU
Hrvatski Amigasi Imaju Krasne Usnice
Huh :)
Breed
(namjerno ostavljam cijeli post,ako sluchajno neko nije prochitao :)
On Friday 02-Mar-01 21:12:15, A.Breed wrote:
> "Raiser" <NOSPAM....@public.srce.hr> wrote in message
>> hm,Zashto ime nebi bila neka skrachenica od punog naziva udruge,,neshto
> shto
>> ukljuchuje recimo rijechi tipa "Amiga" "Organizacija" "Udruga" "Grupa"
>> "Ujedinjenje" "Promoviranje" "Hrvatska" itd. isl. ili recimo neshto u
>> engleskoj verziji imena,,,makar mozhda bolje ipak da bude hravtsko
>> ime,,,osim ako neko ne smisli neshto genijalno na engleskom...
> HRACAK
> HRvatski Amiga Computers Akademski Klub :))))))
> Jes bezveze al ja sam se valjao jedno 15 minuta :)))))))))))))
> HROPTAJ
> Hrvatsko Optimizirani Amiga Jauk ;)
> HLOVERKA
> Hrvatska Lakonoga Organizacija Vrlo Enormno Radoholicarskih Korisnika
> Amige :)))))))))))
> HAJDUK
> Hrvatska Amigaska Jedinica Dubokoinfiltrirajucih Uskocnika Karatista
> HVIDRA
> Hrvatska Visoko Intenzivirana Druzba Rabidnih Amigasa
mozhda "visko intelektualna" :))))
> HIMALAJA
> Hrvatska Ima Malo Amigasa Lako Amerikancima Jesti Articoke
LOL :)))) searching for connectin betwean :)))
> HELJDA
> Hrvatsko Ekspeditivno Lumpen Jodlacko Drustvo Amigasa
Ko od nas Jodla??? :))))
> HAMPER
> Hrvatski Amigaski Malo Perspektivniji Entropijski Radozdrug
> HURA
> Hrvatska Udruga Radisnih Amigasa
:)
> HAMBURGER
> Hrvatska Amigaska Morbidna Bratija U Radoznalom Guvnu Evaluira Ribice
> HARAKIRI
> Hrvatski Amigasi Rado Atakiraju Krupne Indijanke Razbijenim Ivicnjacima
> HAIKU
> Hrvatski Amigasi Imaju Krasne Usnice
he he :)
> Huh :)
& breed se zapushe i skokne do fridgea po Fantu :)
--
EKONOMIJA - znanstvena disciplina koja proucava kako pojedina drustva
koriste oskudne resurse da bi proizvela robe i usluge i raspodijelila ih
smedju clanovima zajednice.
> Jedina sansa je da DeBill porta Office na Amigu, mada bi njegovo
Samo problem je shto on to ,chitaj, "nezna" kvalitetno napravit.
>uplitanje
> bilo dvosjekli mac... ili toliko brza Amiga koja bi emulirala PC-a, pa
> zbog "ostatka svijeta" jednom tjedno zavrtis PCTask da slozis neki Word
> doc;-)
:) To bi bilo OK.
Cool tag ,isn't it? :)
--
Living the Amiga Dream
> "Ninoslav Budjak" <Igu...@hi.hinet.hr> wrote in message
>> informacije i sl.). "Lokalnu podruznicu" bi mogao emulirati bilo koji
>> clan takve Amiga user grupe iz tog grada.
> To ne bi bilo lose! Mislim da bi zbog nase papirologije inicijativu
> registracije trebao preuzeti netko iz metropole.
imash koga u vidu?
> Mozda, mada su svi oni manje vise neumrezeni, a cesto i skomnih
> financijskih mogucnosti. Ali udrugu vise vidim kao "organ" za
> promicanje novih Amiga (kojih ce valjda biti). Tek tada ce tebati
> promidzba, posebice za zagrizene kantase;-)
treba unaprijed biti spreman,a ne chekati zadnji chas :)
> Ali zato sam nedavno otkupio svoju ex.A4000T, uvalio joj PPC,
> GFX karticu, 128Mb... to je vec stroj.
details please! ;)
> Microsoft, Six of nine;-) Treba dobro razmisliti o imenu udruge kao i
> logotipu, jer je te stvari kasnije tesko mjenjati.
> To All: Ajmo sa prijedlozima!
vidim svi su se rastrgali od predlaganja :/
--
It's gona take a lot of love to take me away from you,there's nothing that a
100 men or more can ever do,to take me away from you my dear ...
>> Ma ovi, sto su pokazali ono inicijativu za kao party u ZG pa je puklo na
>> prostoru preko veze (KSET) i tako to... ae, ae... ;) Never mind. Dobri
> mmm? Ka do to? (hm,valjda nije ovo bila provokacija ;)
Never mind, to je bilo prije "tvoga vremena" u ovoj grupi. ;)
>> Upravo radi ovog problema osjeti se nedostatak papirnatih casopisa i
>> user grupa u HR.
> Slazem se. no stavljam naglasak na user grupe,ili neshto slichno,,njima
> bi eventalno bi rijesheno sve,te podaci koji be se nalazili ili mogli
> nalaziti u nekom recimo Amiga chasopisu,bi sigurno kruzhili po
> grupama,,tako da neke velike potrebe za chasopisima kod nas nema...
U "casopise" bi spadali i bilteni, printani A4 listovi, text fileovi, guide
fileovi i sl. (e-casopisi). Na neki nacin opet moras te informacije
"dostaviti" tim neumrezenim ljudima, bilo na disketi, na papiru ili usmeno,
od cega je usmeno najmanje tocno i najoskudnije. Diskete su odlican nacin.
Poticanje na umrezavanje je jos bolji nacin. :)
>> Mene svake godine iznenadi neki Amigas koji nije na mrezi, a
>> je aktivan. Ili polu-aktivan, ili barem zainteresiran.
> Khm,,,Zanima me nakon shto sam se ja pojavio na grupi,dali se je josh
> netko pojavio bilo nov pa u grupu,,,ili samo nov al ne prati newse?????
Za mene jest, samo malo prati grupu, skoro svaki tjedan netko novi se javi
(meni novi, ne mora biti i vama ;).
>> Ovo jest problem, ali bar bi imali za sto stediti, umjesto da se sve
>> spiska na subotnje izlaske i cigarete. ;-)
> Ja sam se istroshio u zadnje vrijeme na Amigu. :)
Pohvala, vojnice. Sjedi. :)
Prica se o ovima sto su neumrezeni sa starim Amigama i skromnim
financijskim mogucnostima.
>> To ce marketinski i promidzbeni department udruge... ;)
>> Javljas se za nositelja te radne grupe? ;)
> on chovjek od povjerenja,,mislim dali mu mozhemo vjerovat ako mu damo
> tako visoka mjesta u udruzi!? ;)))))
Mos mislit. Splicaninu. ;)
A sta, Tonci bi se trebao kuziti bar malo u promidzbu, kad vec izradjuje
profesionalno promidzbene materijale (bannere i tako to). :)
Jel se to i ti javljas za to mjesto, mozda? ;) Ti opet imas prednost sto si
glasan i sa ogromnim viskom slobodnog (news) vremena... ;))
> Wow i ja isto,ono ko shok u ponoch :) inache i mene zanimaju odgovori na
> Nenina pitanja. :)
~~~~~~
Pisem crveni minus u notezic.
>>>> Kao prvu temu u prilog raspravi o novoj udruzi iznio bih svoj
>>>> prijedlog promjene predlozenog imena udruge "BORG" u "ABORG". Onaj "A"
>>>> znaci "Amiga", cisto da ne bude identicno s Borgovima iz Star Treka,
>>>> jer to previse asocira na asimilaciju i Micro$oft. U skladu s Amiginom
>>>> tradicijom (kod
> Nisam u Star Trek vodama,,, pa ono... ovo Borg mi poznato al,,nemam dume
> kaj je to :))) Zashto bash "Borg" kao naziv udruge???? Meni se ne
> svidja to ime...
Zato sto znaci B(RUTE) ORG(ANIZERS). Vrlo jednostavno i efektno.
Jedina packa je korelacija s Microsoftom, jer postoje vec neke sale na taj
racun (De)Billya i BORG-ova u smislu asimilacije svega i svacega.
>>> Microsoft, Six of nine;-) Treba dobro razmisliti o imenu udruge kao i
>>> logotipu, jer je te stvari kasnije tesko mjenjati.
Kao sto vec rekoh, razmisljali smo i previse vec. Pricam striktno o udruzi
kojoj je cilj BRUTE. Ako cete posebnu osnivati za User grupu, onda je druga
prica. Mozemo jos godinu dana, sto se mene tice. Ali ova BRUTE udruga treba
biti osnovana POD HITNO, jer inace ni ove godine necete vidjeti BRUTE-a. :(
>> E, razmisljali smo dobro dobrih godinu dana, nema vise vremena. Sad
>> treba nesto i izglasati napokon.
> Tito partija omladina akcija! :) (mislim dok smo josh relativno mladi ;))
Ponavljam, pricam o BRUTE neprofitabilnoj udruzi. Izglasajte hocete li User
grupu u sklopu toga ili posebno. Ali ja trebam znati odgovor sto prije!
>> Logotip? Mislis za tvrtku? Hm, pitanje je da li nam to treba. Jer ce
>> dizajn toga jos malo prolongirati proces registracije.
> Ma sigurno on vech neshto ima u rukavu. :) Pa je sad to ko fol spomenuo.
> :)
Bojim se da nema... Slobodno bombardirajte s prijedlozima. ;)
>> uvazavati. Ja cu pokusati kontaktirati bivse organizatore i suradnike
>> ne-Amigase i dovuci ih u ovu grupu na raspravu.
> Za sad vidim samo jako slab odaziv. :|
Nism jos nikog uspio uloviti. Morat ce telefon raditi, cini se. :(
>>> Bolje je onda AmiBORG, lakse se cita i pamti, a i nema asocijacije na
>>> (honorarne) Aboridzine;-)
>> He, na to se nisam ni sjetio, uopce nisam primijetio. :-)
>> OK, ja se isto slazem da je AmiBORG za sad najbolje.
>> Everyone who's for "AmiBORG" say "Ay!"! ;-)
> Ay'm not!
Uvazeno.
>> Ako netko ima bolji prijedlog, neka iznese sad ili neka suti 4ever. ;)
> hm,Zashto ime nebi bila neka skrachenica od punog naziva udruge,,neshto
> shto ukljuchuje recimo rijechi tipa "Amiga" "Organizacija" "Udruga"
> "Grupa" "Ujedinjenje" "Promoviranje" "Hrvatska" itd. isl. ili recimo
Hehehe, pa upravo i *jest* skracenica, i upravo i *sadrzi* dio toga sto si
predlozio. AmiBORG = Ami(ga) B(RUTE) ORG(ANIZERS).
A ako zelite, moze biti i: AmiBORG = Ami(ga) B(RUTE) ORG(ANISMS). ;))
> neshto u engleskoj verziji imena,,,makar mozhda bolje ipak da bude
Bingo! I mi smo htjeli da bude nesto na eng, a ne striktno na hrv. (DraCo i
ja, mainly, te jos neki iz org. tima, I guess :).
> hravtsko ime,,,osim ako neko ne smisli neshto genijalno na engleskom...
Hrvatske kratice su sve manje-vise nespretne i glupe, zato smo *vrlo* brzo
odustali od njih, vec nakon nekoliko prijedloga.
> Recimo:
> HRONA
> HRGA
> HRAU
> AmiORH
Eto, sta sam ti rekao. :)
> AmiORC (Part 1)
Ova jedina ima neku vrijednost.
> AmiORC - Amiga organization (of) republic Croatia ,,, A moglo bi bit kao
> i "Amiga Orcs" "Amiga Orkovi" po Warcraftu :) ,,, A svi vole Warcraft i
> Orke :)
Hm, pa kud bas taj "of republic", to me podsjeca na socijalizam i Yugu opet. :)
> Uglavnom Bolje Orc nego Borg. :)
Ma to nije *ONAJ* BORG, a donosi ogroman efekt kod pamcenja i baratanja
imenom udruge! A cak i da zelimo stvoriti korelaciju s *onim* Borgovima, to
ima smisla kad nova AmigaDE platforma ugleda svjetlo trzista. Dakle vrlo
skoro (daj Mrmote :). Posto je to neovisno o HW-u, trebalo bi se prosiriti
na sve ostale platforme i tehnologije, a to u neku ruku ima smisla i veze s
*onim* Borgovima. PA ce bit Ami-BORG versus M$-BORG, pa da vidimo tko je
jaci. ;) Uostalom, i ovi iz Voyagera imaju i koriste prilagodjenu Borg
tehnologiju, a pozitivci su, pa zasto ne bi i mi Amigasi. ;)
A i Amige su nam ko simbioza multiple-tehnologija, malo original, malo od
PC-a, malo 3rd party razvijeno za Amigu, malo bedroom-work, itd. Ono, zice
vire na sve strane, kablovinje po stolu, milion razlicitih kucista,
monitora i sl. ali sve je to AMIGA! :)
Adapt & apply. Jel to ne podsjeca na Borg tehnologiju? ;)
Kao: rebels who use Borg technology, but not Borg principles.
Resistance is NOT futile! Resistance is essential! ;)
> (U prenesenom znachenju) Ono Orcs-Humans = Amiga-PC Warcraft-vjecni
> ratoviizmedju... promoviranje "Orc Tehnologie" Humanima :) Orcovi po
> meni imajubolja oruzhja od humana :) ,recimo "Raise Dead" -Ozhivljavanje
> Humana (kojima je dosta zhivota,dospjeli u tu fazu zbog Human
> "M$-Technologie" ) nazad u Orke.... itd,,,,nek dalje nastavi Breed. ;))
Ima podlogu, to je dobro. ;)
> BTW -Neznam kak ste to zamislili s udrugom i ak bi to funkcioniralo u
> skladu sa zakonom,,ne znam ni kakva je procedura kod otvaranja toga itd.
Sve po zakonu. S minimumom osoblja koje zahtijeva zakon, a po potrebi moze
i vise, naravno. Pogotovo ako bi preuzela i ulogu administriranja user
grupe.
> Moj bi prijedlog bio da se ona osnuje ovak na crno za pochetak,,e sad
> moja idea:
Jao meni jao, fulas opet - ona "na crno" djeluje vec od 1997. ili kad je
vec bio prvi Viroviticki Amiga party! Fora i JEST bas u tome da sad treba
krenuti sluzbeno, jer na crno se ne mogu neke stvari izvesti do kojih smo
"dogurali", a bez njih BRUTE ne moze biti bolji nego sto je bio. A zelimo
da svaki iduci bude bolji od prethodnog, zar ne?
> Mozhda bi bilo dobro da se naprave web stranice druge (koristim termin
> "AmiORC" za naziv) koje bi bile kao Baza,centar,polazna tochka (nazovite
> kak vam drago) ,da stranice nude shirok aspekt informacija o udruzi itd.
Super, ali ja sam na pocetku spomenuo problem kadrova. Mislim da ne smijemo
zivjeti u oblacima, a da nam se ljudi u realnom svijetu smiju.
Tako je ambiciozno zamisljena i BRUTE stranica, da bi na kraju godinu dana
stajala polu-zapoceta, a zatim iduce godine preradjena ali nezavrsena.
Gruba realnost je nasa mastanja i zelje osamarila ravno po faci. Od
ogranicenja web-prostora, preko web-mastera do samih sadrzaja.
Ako imas u vidu nosioca te web stranice User Grupe, slobodno iznesi. Ali
*ozbiljnog* nosioca, mislim. Nemoj me krivo shvatiti da rezem ideje u
korijenu, samo "kocim" malo s napomenom da trebamo znati koliki i kakvi su
nam resursi prije nego li pocnemo micati brda i doline (ko u Populousu ;).
> za novajlije/voajere/itd. tako da mogu zainteresirati ljude za to,, te da
> na stranicama postoji "Members" dio u koji mogu uchi samo Clanovi (od
> kojih svako ima svoj login i password),,, za chlanve bi se opet nashle
Dakle JavaScript ili Java required.
> razno razne informacije,pogodnosti,stvari bilo interne ili externe
> naravi.,linkovi amiga sitova u hr i vani,,podaci o drugim Memberima,slike
> ,itd... Takodjer "AmiORC" bi trebao sa svojim stranicama da objedini
> BRUTE strane,te uzme "Brute" kao "Offical Amiga Party" te recimo "WARP"
> kao Official Amiga chasopis te nezaboraviti PPC web site koji vodi/o
> Dooz,,,zapravo opche ujedinjenje "linkanje" svih Web stranica sa "AmiORC"
Nelosa ideja. Nesto kao hrvatski index ili registry Amiga-related stranica
(hrvatskih, naravno). Samo sto ti neumrezeni Amigasi ne mogu do njih, pa
mozda ispadne "uzalud vam trud sviraci". Tj. omjer rada i efekta.
> www-om... (naravno sve dostupno samo chalnovima "AmiORC-a") Tako to sve
> ujedinjeno bi moglo i funkcionirat solidno,,, te bi nam se tako otvorila
> vrata komunikacije sa takvim grupama po europi,americi, itd.. te preko
> AmiORC-a bi Amiga u Hrvata mogla dobiti znatno bolju "Locale" podrsku
> hint: pojachan i uchinkovitiji rad sa ATO-om,,,te velikim tvrtkama koje
> josh uvjek rade HW i SW za Amigu...
To i jest ideja vodilja osnivanja user grupe. S izuzetkom ATO-a koji nema
veze s tim, on je vec organizacija sam po sebi i to dosta ucinkovita. Nas
ogranak je pak druga prica (i jos nekih zemalja)... :/
> E kad se to sredi,onda se sve to treba razglasit,onda chemo vidjet kako
> che ljudi reagirat na to,,kakva che bit zainteresiranost itd.. pa se onda
> mozhe stavit udruga na bijelo i razmishljat se kako bi se ostvarile kakve
> povlastice za chlanove udruge itd. isl..
A zasto mislis da je takav pristup dobar - da se prvo napravi ogroman posao
oko infrastrukture udruge (stranice i to) i onda da se vidi koliko ce se
clanova javiti - a ono ti se javi 3 i pol covjeka iz HR i jedan iz FBiH?
Zasto ne bi prvo sakupili "kadrove" pa vidjeli kakvi su nam resursi pa onda
radno i udarno naprijed, uz zabavu, naravno? :)
> Spava mi se!!! :) Vishe idea od mene ako chete smatrat ovaj prijedlog
> dobrim...
Ma dobro je vec i to sto si iznio prijedloge, pohvala s peticom ko kuca! :)
Lijepo je vidjeti da jos ima Amigosa s elanom u Hrvatskoj. =)
Sad bi ostali trebali guknuti da rafiniramo ovo izneseno i dodamo jos ulja
na vatricu... ;)
Ajmo, ulje na vatricu, please!
(A Breed ce donijeti chevape... ;)
--
Are you using Windows, or is that just an XT?
> E Breed svaka ti chast,,,krepavo sam od smjeha. :) Lijepo mi je Dooz
> nekoch davno pirchao da si jedino ti sposoban takvo shto napisati. :) I
> naravno ovako neshto se mora arhivirat! :)
>
> (namjerno ostavljam cijeli post,ako sluchajno neko nije prochitao :)
hracak je najbolji :-)))
Matta [Zznic Crew]
> HRACAK
>
> HRvatski Amiga Computers Akademski Klub :))))))
<snip>
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
--
Vegi
R> From: Raiser <NOSPAM....@public.srce.hr>
> Microsoft, Six of nine;-) Treba dobro razmisliti o imenu udruge kao i
> logotipu, jer je te stvari kasnije tesko mjenjati.
> To All: Ajmo sa prijedlozima!
R> vidim svi su se rastrgali od predlaganja :/
HOAKS (eng: laznjak) :)
Hrvatska Organizacija Amiga Korisnika.
* AmyBW v2.14 *
--
: Fidonet: Mario Speranda 2:381/101
: Internet: Mario.S...@fesb-bbs.fido.hr
:
: Standard disclaimer: The views of this user are strictly his own.
> R> vidim svi su se rastrgali od predlaganja :/
> HOAKS (eng: laznjak) :)
> Hrvatska Organizacija Amiga Korisnika.
A sta je onaj S na kraju, Split, a?
Jesam rekao da ste mafijozi, nema tu price... ;)))
Svugdje bi se ugurali... Eh, Splicani... ;)
--
Get a powerful right arm: subscribe to Playboy.
>> mmm? Ka do to? (hm,valjda nije ovo bila provokacija ;)
> Never mind, to je bilo prije "tvoga vremena" u ovoj grupi. ;)
:) ma mislim da sam nachuo nesho o tom josh prije,,no nisam siguran dal se
radi o istoj stvari...
> U "casopise" bi spadali i bilteni, printani A4 listovi, text fileovi,
> guide fileovi i sl. (e-casopisi). Na neki nacin opet moras te informacije
> "dostaviti" tim neumrezenim ljudima, bilo na disketi, na papiru ili
> usmeno, od cega je usmeno najmanje tocno i najoskudnije. Diskete su
> odlican nacin. Poticanje na umrezavanje je jos bolji nacin. :)
je slazhem se ,, no oko jednog neumrezhenog sigurno che se nach neko ko je
umrezhen pa che mu taj prenijet informaciju na nachin na koji smatra da je
naj podobniji...
>> Khm,,,Zanima me nakon shto sam se ja pojavio na grupi,dali se je josh
>> netko pojavio bilo nov pa u grupu,,,ili samo nov al ne prati newse?????
> Za mene jest, samo malo prati grupu, skoro svaki tjedan netko novi se
> javi (meni novi, ne mora biti i vama ;).
ja bash i nisam primjetio... :/
>>> Ovo jest problem, ali bar bi imali za sto stediti, umjesto da se sve
>>> spiska na subotnje izlaske i cigarete. ;-)
>> Ja sam se istroshio u zadnje vrijeme na Amigu. :)
> Pohvala, vojnice. Sjedi. :)
pffff :) ja vojnik. :)) LOL koja fora :) :)))))))))
> Prica se o ovima sto su neumrezeni sa starim Amigama i skromnim
> financijskim mogucnostima.
pa ja i nisam nekih velikih fin.moguchnosti,,, no do sad je vrijedilo
pravilo da svaka vecha svotica u mome dzepu zavrshi akomulirana u Amigi :)
E sad ovisi shto ti podrazumjevash pod stara amiga,, i kako takve ljude s
takvim amigama opche oraspolozhiti da se opet vrate u amiga vode...
>> on chovjek od povjerenja,,mislim dali mu mozhemo vjerovat ako mu damo
>> tako visoka mjesta u udruzi!? ;)))))
> Mos mislit. Splicaninu. ;) A sta, Tonci bi se trebao kuziti bar malo u
> promidzbu, kad vec izradjuje profesionalno promidzbene materijale
>(bannere i tako to). :)
> Jel se to i ti javljas za to mjesto, mozda? ;) Ti opet imas prednost sto
>si glasan
Ma ne znam bash dal sam ja ko stvoren za to,jedino ako me izaberete,,no
recimo poshto sigurno treba zamjenik,,evo javljam se dobrovoljno za to...
A kaj velish za sebe kao predsjednika? ;)
ili recimo kaj velish na Tonchu?? :)
Imash mozhda prijedlog nekog trecheg tj, chetvrtog? :)
> i sa ogromnim viskom slobodnog (news) vremena... ;))
E sad chu ti rech ovak,,, prije mog nestanka iz grupe sad nedavno sam recimo
i imao vremena,,no vishe ga bash i nemam,,,no Amiga mi je Nr.1 pa tako u
skladu s tim trudim se "iz petnih zhila",kak se ono veli,napravit ga
,,,a u vechini sluchajeva stvoreno free amiga time je oduzeto od drugih
stvari stvarnog zhivota,i ide tome na shtetu,,shto mojima doma nije bash
drago...A inache pocheo sam neke news grupe i unsubscribe-at,neke pratim
sam letimichno,no ako jednog dana maknem ovu grupu onda chete znat da sam
se skino s useneta... A inache uskoro chu morat pochet ponovo uchit,,tako
da che slobodnog vremena bit josh manje...
Eto tak da sad vidish da nije bash tako kako si ti sve sebi umislio...
>> Wow i ja isto,ono ko shok u ponoch :) inache i mene zanimaju odgovori na
>> Nenina pitanja. :)
> ~~~~~~
> Pisem crveni minus u notezic.
Second apologie!!!! Velki SORRY!!!! (ko shto rekoh sluchajno krivo
istipkano,trebalo je pisat "Ninina" a to je u pravilniku pod "mozhe proch
bez minusa". :)
> Zato sto znaci B(RUTE) ORG(ANIZERS). Vrlo jednostavno i efektno.
> Jedina packa je korelacija s Microsoftom, jer postoje vec neke sale na taj
> racun (De)Billya i BORG-ova u smislu asimilacije svega i svacega.
U tom sluchaju AmiBorg je u redu kao naziv za Brute Organizacisku
udrugu,,samo opet kolko bi takva udruga imala smisla to je druga pjesma.
(poshto vidim da si ti zapravo mislio na chisto drugu stvar,a ne na ono shto
sam ja napisao)
> Kao sto vec rekoh, razmisljali smo i previse vec. Pricam striktno o udruzi
> kojoj je cilj BRUTE. Ako cete posebnu osnivati za User grupu, onda je
> druga prica. Mozemo jos godinu dana, sto se mene tice. Ali ova BRUTE
Po meni bi prije trebalo osnovat Amiga Udrugu na nachin kako sam ja opisao,a
onda da se ta udruga bavi i organiziranjem BRUTE-a kao svog officielnog
amiga partya,,,zar nije ta teoretska idea bolja?
> udruga treba biti osnovana POD HITNO, jer inace ni ove godine necete
> vidjeti BRUTE-a. :(
Nekakva ozbiljnost u tome svemu bi se trebala pod hitno uvest,s tim se i ja
slazhem,,jer ovako nikud nechemo dogurat...A od proshlog BRUTE-a pa do sad
jedino shto sam primjetio da se Amigino drushtvo raspada... dobra
organizacija mislim da bi mogla jedino pomoch,,ako ne nishta drugo onda bar
zadrzhat ovo shto je josh uvjek zhivo. :)
> Ponavljam, pricam o BRUTE neprofitabilnoj udruzi. Izglasajte hocete li
Pa i Amiga udruga bi bila neprofitabilna...tj. zasnivala bi se na dobroj
volji nas pojedinaca...
> User grupu u sklopu toga ili posebno. Ali ja trebam znati odgovor sto
> prije!
Ja sam gore iznad iznio svoje mishljenje...
>> Ma sigurno on vech neshto ima u rukavu. :) Pa je sad to ko fol spomenuo.
>> :)
> Bojim se da nema... Slobodno bombardirajte s prijedlozima. ;)
Vish da hm Tonchija nekak sad i nema dok vodimo ovako vazhne razgovore. :)
(Ja sam ga obavijesti da se obavezno javi,jer se trazhi njegovo mishljenje)
no pitam se di se sakrio,, mozhda doma djecu radi pa nema vremena :)
>>> ne-Amigase i dovuci ih u ovu grupu na raspravu.
>> Za sad vidim samo jako slab odaziv. :|
> Nism jos nikog uspio uloviti. Morat ce telefon raditi, cini se. :(
Za sad vidim samo ti i ja, Breed se javio sa hrpom fora,,, a Matta hm! njega
trebamo na drukchiji nachin potaknut da nam iznse svoje mishljenje. ;)
Juhu Matto javi se! ;)
Neznam kaj glupe ovi drugi pametnjakovichi ajd da ih imenujem malo :)
(Dooza mora obavjetit o tom jer on ne prati grupu)
Voodoo,Smoodge,Sadista,mb,Stevo,BroC,cRc,,tvoj Cimek,Chepko,Oleg,Hlloyge,
Galac,Sper,DBroc,UnReal,Kaj je uopche bilo s Ratedom????,,ostali chlanovi
Warpa,VR,ZV,VV,NDz,,Mozhda bi trebali Beru Rakuna probat vratit nazad,,,ili
bar njegovog buraza,koji je sad u nashim vodama mislim,te ima ih josh puno
puno pretpostavljam koje nisam spomenuo...
>>>> Bolje je onda AmiBORG, lakse se cita i pamti, a i nema asocijacije na
>>>> (honorarne) Aboridzine;-)
>>> He, na to se nisam ni sjetio, uopce nisam primijetio. :-)
>>> OK, ja se isto slazem da je AmiBORG za sad najbolje.
>>> Everyone who's for "AmiBORG" say "Ay!"! ;-)
>> Ay'm not!
> Uvazeno.
Zato shto nisam zanao o chemu prichash sad mjenjam u "Ay!" tak da se slazhem
s imenom AmiBORG za BRUTE udrugu,, no ne slazhem se bash s teorijomm,,vidi
gore ponovo za moju teoriju...
> Ako netko ima bolji prijedlog, neka iznese sad ili neka suti 4ever. ;)
> predlozio. AmiBORG = Ami(ga) B(RUTE) ORG(ANIZERS).
>> neshto u engleskoj verziji imena,,,makar mozhda bolje ipak da bude
> Bingo! I mi smo htjeli da bude nesto na eng, a ne striktno na hrv. (DraCo
> i ja, mainly, te jos neki iz org. tima, I guess :).
I za Amiga Udrugu kad malo razmislim je bolje na engleskom da bude ime,jer
poshto joj je cilj djelovanje i prema van ono da nas ostatak sveta mozhe da
razume :)
>> hravtsko ime,,,osim ako neko ne smisli neshto genijalno na engleskom...
> Hrvatske kratice su sve manje-vise nespretne i glupe, zato smo *vrlo* brzo
> odustali od njih, vec nakon nekoliko prijedloga.
Agree... bolje da sam napisao prijedlozi budu na eng. a jedino ako neko
smisli neshto genijalno na hrvatskom :))))
>> Recimo:
>> HRONA
>> HRGA
>> HRAU
>> AmiORH
> Eto, sta sam ti rekao. :)
da kuzhim,, ajd ovo AmiORH bi joh mozhd ai moglo proch kad bi se bash guralo
to ime... al ono nije bash potrebno. :)
A tek oni Breedovi nazivi su za konja ubit :)
>> AmiORC (Part 1)
> Ova jedina ima neku vrijednost.
AmiORK bi bilo kao na njemachkom prijebvod :) (Kroatien) :)
>> AmiORC - Amiga organization (of) republic Croatia ,,, A moglo bi bit kao
>> i "Amiga Orcs" "Amiga Orkovi" po Warcraftu :) ,,, A svi vole Warcraft i
>> Orke :)
> Hm, pa kud bas taj "of republic", to me podsjeca na socijalizam i Yugu
> opet. :)
e pa nismo daleko od toga,, al kaj sad,, a chuj kak se uzme mozhe zvuchat i
lordovski kao na njem. "von" "aus" :))))
>> Uglavnom Bolje Orc nego Borg. :)
> Ma to nije *ONAJ* BORG, a donosi ogroman efekt kod pamcenja i baratanja
> imenom udruge! A cak i da zelimo stvoriti korelaciju s *onim* Borgovima,
> to ima smisla kad nova AmigaDE platforma ugleda svjetlo trzista. Dakle
> vrlo skoro (daj Mrmote :). Posto je to neovisno o HW-u, trebalo bi se
> prosiriti na sve ostale platforme i tehnologije, a to u neku ruku ima
> smisla i veze s *onim* Borgovima. PA ce bit Ami-BORG versus M$-BORG, pa da
> vidimo tko je jaci. ;) Uostalom, i ovi iz Voyagera imaju i koriste
> prilagodjenu Borg tehnologiju, a pozitivci su, pa zasto ne bi i mi
> Amigasi. ;)
:) josh jednom sad kad znam o chemu ti mislish,,evo ponavljam...
Za Brute udrugu shtima za Am.Org. ne shtima Borg ime IMHO
jer nismo skupina idiota koja bi se pretstavljala prema van sa nekakvim
startrek nazivom...ORC je bar pravilno i dostojno,,, a ono s Ocima je bila
samo interna usporedba,,koja se mozhe iskoristitiu promidjbi npr. isl.
> A i Amige su nam ko simbioza multiple-tehnologija, malo original, malo od
> PC-a, malo 3rd party razvijeno za Amigu, malo bedroom-work, itd. Ono, zice
> vire na sve strane, kablovinje po stolu, milion razlicitih kucista,
> monitora i sl. ali sve je to AMIGA! :)
Moja je Amiga uredno slozhena u kuchishte i izgleda ko pc,,samo kaj ima
auspuh s ljeve strane :)))) No nema nikakvih kablova pos stolu i
glupsti,,nishta vishe nego PC BTW...
Dooz me je upozorio da su to velike rijechi,,kao da ima svakavih
freekova,kad sam mu to rekao,,al what the heck'...
Ja mislim da je moja Amiga naj urednije i naj bolje slozhena u PC
kuchishte,,svaki sherav je pazhljivo odabran kao i svaka zhica kao i
svaki ruchni lem i unutarnji prostor je cijeli pazhljivo izpremjeren tak da
sve pashe kak se ono veli u 1 mm ako ne i u 0.5 mm,,itd... isl. :)
BTW - Evo sluchajno sam se zbog "nekog" ,Hi neko! ;) , bavio crtanjem shema
za spajanje A1200 tasture preko kabela,,kod amiga ugradjenih u PC
kuchishte. Ima 2-3 slike od par Kb,,neka sicha... Pa ak neko hoche nek mi
maila pa mu poshaljem te slike....
(Na slikama je sve fino jasno objashnjeno kako spojiti amigu i reset i
ledice i to i na tastaturu i na PC kuchishte...)
> Ima podlogu, to je dobro. ;)
:)
> Sve po zakonu. S minimumom osoblja koje zahtijeva zakon, a po potrebi moze
> i vise, naravno. Pogotovo ako bi preuzela i ulogu administriranja user
> grupe.
hm...
> Jao meni jao, fulas opet - ona "na crno" djeluje vec od 1997. ili kad je
> vec bio prvi Viroviticki Amiga party! Fora i JEST bas u tome da sad treba
> krenuti sluzbeno, jer na crno se ne mogu neke stvari izvesti do kojih smo
> "dogurali", a bez njih BRUTE ne moze biti bolji nego sto je bio. A zelimo
> da svaki iduci bude bolji od prethodnog, zar ne?
ajd valjda je tak,kad ti velish.
>> Mozhda bi bilo dobro da se naprave web stranice druge (koristim termin
>> "AmiORC" za naziv) koje bi bile kao Baza,centar,polazna tochka (nazovite
>> kak vam drago) ,da stranice nude shirok aspekt informacija o udruzi itd.
> Super, ali ja sam na pocetku spomenuo problem kadrova. Mislim da ne
> smijemo zivjeti u oblacima, a da nam se ljudi u realnom svijetu smiju.
> Tako je ambiciozno zamisljena i BRUTE stranica, da bi na kraju godinu dana
> stajala polu-zapoceta, a zatim iduce godine preradjena ali nezavrsena.
Ochito vam nije jako stalo do toga ili pak niste dovoljno sposobni bili sve
to kavalitetno izvest,,kaj da ti drugo velim... A mozhda niste imali ni
pravu ideu,,pa ste pokushavali neshto napraviti sa nezavrshenim
nacrtima,,tj. planovima :)
> Gruba realnost je nasa mastanja i zelje osamarila ravno po faci. Od
> ogranicenja web-prostora, preko web-mastera do samih sadrzaja.
gle malo iznad...
> Ako imas u vidu nosioca te web stranice User Grupe, slobodno iznesi. Ali
> *ozbiljnog* nosioca, mislim.
Hm
> Nemoj me krivo shvatiti da rezem ideje u
ma razumijem te donekle...
> korijenu, samo "kocim" malo s napomenom da trebamo znati koliki i
> kakvi su nam resursi
pa chuj znash da su nam resursi slabi,, a i ovo malo ljudi kaj ima nemaju
bash preveliku volju za aktiviranje... tak da je ubiti sve ostavljeno na
nama (nas nekoliko) koji bi se eventualno i potrudili za neshto...
a nakon toga when work is done mozhda i uspijemo predobiti ostatak zhiviha
mozhda i kog novog...
> prije nego li pocnemo micati brda i doline (ko u Populousu ;).
he he LOL :) e dobri stari populus i "utopljivanje" protivnichkih vojnika
:)
>> za novajlije/voajere/itd. tako da mogu zainteresirati ljude za to,, te da
>> na stranicama postoji "Members" dio u koji mogu uchi samo Clanovi (od
>> kojih svako ima svoj login i password),,, za chlanve bi se opet nashle
> Dakle JavaScript ili Java required.
hm mislim da ne,, evo skokni pogledat ove dolje www-e pa reci shto
mislish...
http://internet.vip.hr/ pa klikni na "Login"
http://www.jmu.carnet.hr/ klik na "Pristup bazi podataka (samo za
registrirane korisnike)"
ovaj nachin sa JMU-a mi je nekak bolji nachin logiranja... a chist fino radi
kad iskljuchim JAVA skript...a bash su fini jednostavni,,nish grafichki
opterecheno...
>> razno razne informacije,pogodnosti,stvari bilo interne ili externe
>> naravi.,linkovi amiga sitova u hr i vani,,podaci o drugim Memberima,slike
>> ,itd... Takodjer "AmiORC" bi trebao sa svojim stranicama da objedini
>> BRUTE strane,te uzme "Brute" kao "Offical Amiga Party" te recimo "WARP"
>> kao Official Amiga chasopis te nezaboraviti PPC web site koji vodi/o
>> Dooz,,,zapravo opche ujedinjenje "linkanje" svih Web stranica sa "AmiORC"
> Nelosa ideja. Nesto kao hrvatski index ili registry Amiga-related stranica
(hrvatskih, naravno).
aha no za Membere bi se ubacile i stranjske,,te Amiga stranjski shopovi,
amiga related pages itd...
> Samo sto ti neumrezeni Amigasi ne mogu do njih, pa
> mozda ispadne "uzalud vam trud sviraci". Tj. omjer rada i efekta.
Ma ti si malo previshe zapeo za te ne umrezhene ljude...Pa mislim ko u
danashnje vrijeme nema modem i nema pristup internetu a ima kompich??
Takvi ne umrezheni "Amigashi" vjereojatno imaju uz Amigu i Pc-doma koji ima
modem,,,ili idu na net s faxa ako idu na fax,,, ili pak ako nishta drugo
onda imaju suseda (nije bitno jel taj Amigash ili ne) koji ima pristup
netu.
Danas se tak i onak svako mozhe bit mali krisnik hineta besplatno,, tako
takav neki ne umrezheni mozhe za neku sichu kupit polovni externi 33.600
modem i stvar rijeshena...
>> www-om... (naravno sve dostupno samo chalnovima "AmiORC-a") Tako to sve
>> ujedinjeno bi moglo i funkcionirat solidno,,, te bi nam se tako otvorila
>> vrata komunikacije sa takvim grupama po europi,americi, itd.. te preko
>> AmiORC-a bi Amiga u Hrvata mogla dobiti znatno bolju "Locale" podrsku
>> hint: pojachan i uchinkovitiji rad sa ATO-om,,,te velikim tvrtkama koje
>> josh uvjek rade HW i SW za Amigu...
> To i jest ideja vodilja osnivanja user grupe. S izuzetkom ATO-a koji nema
> veze s tim, on je vec organizacija sam po sebi i to dosta ucinkovita. Nas
> ogranak je pak druga prica (i jos nekih zemalja)... :/
Pa preko organizacije,bi se nash ogranak ATO-a vjerojatno popravio...na
opche zadovoljstvo Hr Amigasha vjerojatno...
>> E kad se to sredi,onda se sve to treba razglasit,onda chemo vidjet kako
>> che ljudi reagirat na to,,kakva che bit zainteresiranost itd.. pa se onda
>> mozhe stavit udruga na bijelo i razmishljat se kako bi se ostvarile kakve
>> povlastice za chlanove udruge itd. isl..
> A zasto mislis da je takav pristup dobar - da se prvo napravi ogroman
> posao oko infrastrukture udruge (stranice i to)
Pa zar je tako veliki problem napravit kvalitetnu web stranicu,,i zar
mislish da je to jako puno posla za onoga ko zna (govorim o tome da takva
osoba koja "zna" ima sve informacije o tome kakva stranica treba biti,,te
kako treba izgledati itd.. ono sve u detalje... pa chak ono da ima kakve
slikovne / papirne skice izgleda stranice)
Inache u svakom ulasku u nekakav posao "busines" ti morash uchi sa
odredjenim kapitalom,,, i svejedno nemozhesh znat dal che to onda urodit
plodom ili chesh propast,, u nashem sluchaju jedino je dobro to shto mi
mozhemo ulozhiti,ali najgore shto nam mozhe bit da budemo na nuli,tj.
nemozhemo nish izgubit...
Inache primjetio si da se kod mene sve za pochetak temelji na Web
Stranicama,,, I ja bi ih vrlo rado sam napravio,, no takvu stranicu kakvu
zhelim nisam sposoban napravit jer ne znam,, ja bi eventualno mogo uzet
neki od progija za izradu stranica i neshto probat iskombinirat,,no to nebi
na nishta lichilo mislim...Tako da ja mogu poradiiti na drugom dijelu
gornjeg opisa :) al programiranje za sad mora napravit netko sposobniji od
mene,,mislim znash i sam da josh uvjek nemam svoju web stranicu. :)
No da te chujem kakav pristup ti predlazhesh,,ako mislish da moj nije
vrijedan truda?????????
> i onda da se vidi koliko
> ce se clanova javiti - a ono ti se javi 3 i pol covjeka iz HR i jedan iz
> FBiH?
Chuj barem onda znash na chemu si i ko je Za akciju i unaprjedjenje...
no vjerujem da bi se javili svi nashi ljudi kojima Amiga bar neshto znachi u
zhivotu,,barem ko pasivni chlanovi amiga Udruge... A opet za takve bi se
mogao napraviti poseban odjeljak na AmiORC WWW-u...
> Zasto ne bi prvo sakupili "kadrove" pa vidjeli kakvi su nam resursi
> pa onda radno i udarno naprijed, uz zabavu, naravno? :)
objasni to malo opshirnije (kako sam i ja),,, lako je ovak trabunjat
bezveze,, iznesi kompletne planove tj za sad zamisli :) ...
>> Spava mi se!!! :) Vishe idea od mene ako chete smatrat ovaj prijedlog
>> dobrim...
> Ma dobro je vec i to sto si iznio prijedloge, pohvala s peticom ko kuca!
Ma nema frke,, zapravo ovo je jedan od naj vazhnijih i naj ontopichnijih
postova u grupu od kad sam ja tu...tak da sam spreman raspravljat na vaj
post vishe neg na bilo koji drugi pshto mozhda chak i o ovom ovisi kakva
che bit buduchnost Amige u Hrvata,,,A iznosim i to da zhelim bit i jedan od
kroitelja te sudbine,,,ne zhelim ostat mutav a poslje krivit dragog Boga za
propast...
> :) Lijepo je vidjeti da jos ima Amigosa s elanom u Hrvatskoj. =) Sad bi
U vezi Ljudi s elanom,,zhelim iznijeti primjer Warp-a,,ljudi koji su
napravili veliki podhvat za Amigu u Hrvata,,, ja imam oba dva Warpa
ovdje,,,i dobio (kupio,da nebi bilo nesporazuma) sam ih od Dooz valjda
medju prvima...Samo zhalosno je to da vechine od tih ljudi vishe nema medju
Amigashima,, te kako je projekt Warp stavljen na "duboko zamrzavanje"...
Jedino ne znam kako Dooz obnavlja onu svoju PPC station stranicu,,,ja je
chak nikad nisam ni posjetio. :(
E josh sam htio napomenuti kako je njihov doprinos bio velik,, samo ipak su
im zamisli bile relativno male,,, kao i stvar s Brute-om,,, ovaj moj
prijedlog bi bio MAXIMUM doseg ,po mom mishljenju...
E da te josh pitam Nino jel ti znash (poshto se odgovori od drugih i
nechekuju previshe) kolko ima nas Amigasha koji kod kuche imaju samo Amige?
(nemaju Pc ili MAC ,tj neko rachunalo,,,, konzole se ne rachunaju (psx i
to))Jel si ti uopche jedan od takvih???
> ostali trebali guknuti da rafiniramo ovo izneseno i dodamo jos ulja na
> vatricu... ;)
Evo ja sam stavio josh jednu malo vechu kolichinu ;) a sad da vidimo jel che
vatra buknut ili che se ugasit...
> Ajmo, ulje na vatricu, please!
Probaj na turskom napisat mozhda chete razumjet o chem prichash. ;)
> (A Breed ce donijeti chevape... ;)
Mislish mi chemo donijet chevape a Breed che bit dezhurni kuhar/shef
kuhinje? :)
--
Living The Amiga Dream...
<tsb>
| T.J. ( Raiser , Love Raiser , Jet ) | ICQ UIN : 68642618 |
| MailTo:tjap...@public.srce.hr | Rai...@hi.hinet.hr | Lo...@vip.hr |
<tsb>ljubav i mir,svima zelim raj
> > Ajmo, ulje na vatricu, please!
>
> Probaj na turskom napisat mozhda chete razumjet o chem prichash. ;)
YAGLIBOYA ÜSTÜNE ALEV hihihihihihihihhihi
> > (A Breed ce donijeti chevape... ;)
>
> Mislish mi chemo donijet chevape a Breed che bit dezhurni kuhar/shef
> kuhinje? :)
>
Nisam ja ni pola tol'ko debel kol'ko kruze glasine :)))))))))))
HveedRA
--
----
When law and duty are one, united by religion, you never become fully
conscious, fully aware of yourself. You are always a little less than an
individual.
Matto ajd' sad ozbiljno :) ka ti mislish o tome svemu?
--
Who laughs last??? The one Who made Backup! :)
> Mario.S...@fesb-bbs.fido.hr wrote on 05-Mar-01 00:00:06:
>> HOAKS (eng: laznjak) :)
>> Hrvatska Organizacija Amiga Korisnika.
> A sta je onaj S na kraju, Split, a?
> Jesam rekao da ste mafijozi, nema tu price... ;)))
> Svugdje bi se ugurali... Eh, Splicani... ;)
LOL :)))))
--
I have made this letter longer than usual because I lack the time to
make it shorter. - Blaise Pascal
>>> Ajmo, ulje na vatricu, please!
>> Probaj na turskom napisat mozhda chete razumjet o chem prichash. ;)
> YAGLIBOYA ÜSTÜNE ALEV hihihihihihihihhihi
:)
Sad ochekujemo navalu Turskih emigranata Amigasha iz hrvatske u grupu. :))
>>> (A Breed ce donijeti chevape... ;)
>> Mislish mi chemo donijet chevape a Breed che bit dezhurni kuhar/shef
>> kuhinje? :)
> Nisam ja ni pola tol'ko debel kol'ko kruze glasine :)))))))))))
pa ne znam ja :) slobodno mozhesh poslat koju skenovanu slichicu,,pa da
procijenimo jesu li glasine krive. ;)
Al priznaj da ti se idea "shefa kuhinje" svidja!? ;)
--
Everybody is talking about the weather but nobody does anything about it.
- Mark Twain
Pa, to ti znaci ulje-na-vatru :))))))
> >>> (A Breed ce donijeti chevape... ;)
> >> Mislish mi chemo donijet chevape a Breed che bit dezhurni kuhar/shef
> >> kuhinje? :)
> > Nisam ja ni pola tol'ko debel kol'ko kruze glasine :)))))))))))
>
> pa ne znam ja :) slobodno mozhesh poslat koju skenovanu slichicu,,pa da
> procijenimo jesu li glasine krive. ;)
>
> Al priznaj da ti se idea "shefa kuhinje" svidja!? ;)
Nha :) Ak cu ja bit sef kuhinje vi onega iz kuhinje vidjeli ne bute :)
> Mos mislit. Splicaninu. ;)
E neka, ali mi imamo i udrugu uzgajivaca iguana, pa ti pjevaj:-)
> A sta, Tonci bi se trebao kuziti bar malo u promidzbu, kad vec izradjuje
> profesionalno promidzbene materijale (bannere i tako to). :)
Hehe, ajde Raiser reci mu gdje si sve procitao moje ime na webu:-)
> Jel se to i ti javljas za to mjesto, mozda? ;) Ti opet imas prednost sto
si
> glasan i sa ogromnim viskom slobodnog (news) vremena... ;))
On ce biti glasnogovornik! I tako je najbucniji po newsima, pocev
od hr.rec.games.psx pa do hr.com.amiga;-)
> > Ma sigurno on vech neshto ima u rukavu. :) Pa je sad to ko fol spomenuo.
> > :)
> Bojim se da nema... Slobodno bombardirajte s prijedlozima. ;)
Ne znas ti moje potencijale... bombardirat cu te ovih dana u mail;-)
> Od nedavno mi se chini ko da je Alien. :))) Te mislim da je sposoban
Ma tko Alien?! Je'l ja?! To sto si me par puta nasao na ICQ-u u 04:00AM
ne znaci nista;-) Nisam ja kriv sto Leonel iz CNN-a zivi u krivoj
vremenskoj zoni, pa je to jedini nacin da ga ufatim na NetMeetingu...:-)
> obnashat jos i te duzhnosi uz duzhnosti direktora udruge. :) Samo dali je
> on chovjek od povjerenja,,mislim dali mu mozhemo vjerovat ako mu damo tako
> visoka mjesta u udruzi!? ;)))))
Zavisi od place! Ako ponudite vise od CNN.com, mozda razmislim o
prihvacanju mjesta, ali samo ako ono ukljucuje i pocasni doktorat,
sluzbeni BMW z3 i plavusu za vozaca;-)))
> > Wow, za ovo nisam ni znao. Dakle ti si nam i PPC user? Koja graficka?
> Wow i ja isto,ono ko shok u ponoch :) inache i mene zanimaju odgovori na
> Nenina pitanja. :)
E, onda citaj moj odgovor njemu:-) Sto se tice maila, drzim se rijeci,
samo pricekaj da ovaj vikend reinstaliram windozere.
> Ma sigurno on vech neshto ima u rukavu. :) Pa je sad to ko fol spomenuo.
:)
:-)))
> Ja sam newse i browser rijeshio sa "NOSPAM." pa tako samo nekad tu i tamo
> zaluta koji spamich meni u mail... Jedino mi je mail reader chist, tj.
> adresa je tam ok...
Je, ali sto kad naidjem na ljude koji ne znaju da moraju skiniti
NOSPAM, pa pocnu vikati kako mi je mail neispravan?;-)
> Bash me zanimalo zashto si to napravio,a nisam pitao. :) pa zato fala na
> odgovoru. :) (Opet ova telepatija medju Amigashima :))
Hmmm, nesto mi je tu cudno... kad god ukljucim ICQ, od 120 ljudi na
listu uvijek si samo ti on-line... oj sudbo gorka sto mi britvu pod
vrat stavljas;-)
> A inache Cha se nepishe "Navaho"!? :)
Nope. Navajo indijance su prvi otkrili Spanjolci u Novom Meksiku,
a znas da oni pisu "J", a citaju ga "H" (Hint: Juan = Huan).
Provjerio ja na www.navajo.org.
> oni. :-) Al ovi Purgeri stvaaarno ljencine, covjece, nijedan party nisu u
> stanju organizirat. ;->
:-) Hmm, nisamo se bas ni mi u Splitu proslavili sa onim partyem
1994. :-(( Sve je trebalo biti u restoranu "Diokoma", Jovica
lijepio plakate po gradu... i na kraju se sve svelo na privatni
copy-party:-(
> Jos imas vremena doci na koji i spasiti se od odlaska u vjecni pakao gdje
> se radi na AT-ima s 4 MB RAM-a pod Win 1.0 s 2 5.25" floppy-a...
:-) Vec sam ja u vjecno paklu sa Vaiom:-)
> A jeste mafijasi tamo u Splitu... :-)
LOL:-) Ucili mi od Kutle;-)
> Jel bi i Sindikat mozda? Za podruznicu, mislim. B-)
Ne moze! Pa da posilni traze K15, godisnji odmor i sto ti ja znam sto
sve ne... ne moze!:-)
> Pa onda 2 stalno zaposlena, Bruno&Vito, koji cuvaju prostorije Sindikata,
> te sef u njima... ;-)
B&V?! Pih, amateri koji su ucili od mojih ljudi:-)
> > To ne bi bilo lose! Mislim da bi zbog nase papirologije inicijativu
> > registracije trebao preuzeti netko iz metropole.
> ?. Pojasni. Koje papirologije? Carinske?
Moras imati slubenu "Odluku o osnivanju udruge" u kojoj je navodi
medju ostalim podacima i "djelatnost" udruge, imena osnivaca, adresa
i sl. Ne mozes samo doci na sud i reci: "Teta, mi bi osnovali udrugu":-)
Udruga mora imati i pecat, statut...
Bas kod sebe jednu takvu odluku o osnivanju udruge u kojoj tocka 12 kaze:
"Udruga koristi pecat pravokutnog oblika na kojem se nalazi puno ime
udruge te adresa iste". Mogu pogledati na NN novi zakon o osnivanju
udruge, pa po njemu sloziti potrebnu dokumentaciju.
> > financijskih mogucnosti. Ali udrugu vise vidim kao "organ" za
> Ovo jest problem, ali bar bi imali za sto stediti, umjesto da se sve
spiska
> na subotnje izlaske i cigarete. ;-)
To mogu ciniti pacijenti kao mi, ali za njih u zivotu ima i vaznijih
stvari od Amige.
> To ce marketinski i promidzbeni department udruge... ;)
> Javljas se za nositelja te radne grupe? ;)
Tu duznost vec obavljam:-) Zbog mog agitiranja su dvojica PC-ovaca
ex Amigasa sad kupili A1200:-)
> A bilo bi ti jako tesko utaknut neki 1260 unutra, ha? :)
Ne isplati se:-( Meni treba grafika, a 060 mi tu ne bi previse
pomogao:-(
> > Ali zato sam nedavno otkupio svoju ex.A4000T, uvalio joj PPC,
> > GFX karticu, 128Mb... to je vec stroj.
> Wow, za ovo nisam ni znao. Dakle ti si nam i PPC user? Koja graficka?
Nazalost, samo Picasso. Sad trenutno vise ne bi u tu masinu ulagao
jer mi PPaint/ArtEffect/CED rade vise nego brzo, a i na PC sklameriju
sam potrosio vec previse.
> Logotip? Mislis za tvrtku? Hm, pitanje je da li nam to treba. Jer ce
dizajn
> toga jos malo prolongirati proces registracije.
Nesto moras staviti na pecat. Nije "in" samo sloziti naziv udruge u Timesu
pa da budemo kao nekakva udruga "uzgajivaca Iguana";-) Bez sale, nedavno
je osnovana ta udruga u Splitu, a imaju i svoj web !
> OK, ja se isto slazem da je AmiBORG za sad najbolje.
> Everyone who's for "AmiBORG" say "Ay!"! ;-)
MOZE! Vec imam i logotip... Joker u rukavu, sto bi rekao Raiser;-)
Dio "Ami" bi bio sa nekim handwrite fontom, "BORG" sa npr.
"ArialBlack", ali umjesto slova "O" treba stati boing.
Mogu ti poslati u mail color i b/w varijantu za pecat.
Ako tko na sudu bude pitao sto znaci ta lopta sa crveno/bijelim
poljima, uvijek mozemo reci da je to umjetnicka interpretacija
hrvatskog grba;-)
> Bolje i to nego kao ovca. ;)))
Pa, uz Windozere se ponekad i osjecam kao ovca;-)
> To je inace jedna od internih fora u zadnje vrijeme na jednoj intranet
> mrezi. O:-) Beeee! :-)
Sad je meni jasno gdje odlazi novac tf pretplatnika HT-a;-)
Nego, sad ozbiljno! Daj mi dan-dva da slozim dokumentaciju za udrugu
i logotip, pa cu ti sve to poslati u mail.
UPDATE: poslao ti danas par primjera logotipa u mail. Jesam brz,
svaka mi memorija radila:-)
> Ma ne znam bash dal sam ja ko stvoren za to,jedino ako me izaberete,,no
> recimo poshto sigurno treba zamjenik,,evo javljam se dobrovoljno za to...
> A kaj velish za sebe kao predsjednika? ;)
Ninoslava za prijecednika!!!;-) Bez sale, misli da je najbolji covjek
za taj polozaj, a i najvise se potrudio, pocev od partya pa do
incijative za osnivanje udruge.
> ili recimo kaj velish na Tonchu?? :)
Kao sto sam napisao, mislim da je Nino bolji/zasluzniji, a mene i
tako hebe kronican nedostatak vremena.
> Vish da hm Tonchija nekak sad i nema dok vodimo ovako vazhne razgovore. :)
Big brother is watching you!:-) Bez brige, sve citam, biljezim i radim.
Samo sto se nisam stigao javiti jer sam imao hitnu intervenciju.
> (Ja sam ga obavijesti da se obavezno javi,jer se trazhi njegovo
mishljenje)
Pratim ja i ICQ, bez brige.
> no pitam se di se sakrio,, mozhda doma djecu radi pa nema vremena :)
Cuj, ti... ti.... ti.... provokatoru prljavi!:-) Jos da djecu pravim,
pa jesi lud?!;-)
> Warpa,VR,ZV,VV,NDz,,Mozhda bi trebali Beru Rakuna probat vratit
nazad,,,ili
> bar njegovog buraza,koji je sad u nashim vodama mislim,te ima ih josh puno
> puno pretpostavljam koje nisam spomenuo...
Cuo sam se sa Berom prije par tjedana, ali cini se da mu Amiga vise nista
ne znaci:-(
>>> YAGLIBOYA ÜSTÜNE ALEV hihihihihihihihhihi
>> Sad ochekujemo navalu Turskih emigranata Amigasha iz hrvatske u grupu.
>> :))
> Pa, to ti znaci ulje-na-vatru :))))))
A ti uz svu filozofiju josh znash i Turski!? :)))))
>>>>> (A Breed ce donijeti chevape... ;)
>>>> Mislish mi chemo donijet chevape a Breed che bit dezhurni kuhar/shef
>>>> kuhinje? :)
>>> Nisam ja ni pola tol'ko debel kol'ko kruze glasine :)))))))))))
>>
>> pa ne znam ja :) slobodno mozhesh poslat koju skenovanu slichicu,,pa da
>> procijenimo jesu li glasine krive. ;)
>>
>> Al priznaj da ti se idea "shefa kuhinje" svidja!? ;)
> Nha :) Ak cu ja bit sef kuhinje vi onega iz kuhinje vidjeli ne bute :)
Pa zato bash. ;)
Nego vidim Amigasha u tebi :) - ipak bi ti nachi dijelio s
bratijom,,,Amigashki,,nema tu,,svaka chast evo ruka:
||||
\ |
| |
--
Ionako mi je svejedno. Motorola procesori su mi drazi u Amigi nego u Macu.
(® by *Hlloyge*)
> HelloRaiser
E jesi se potrudio dat mishljenje! :))))
hm hm let me think! Nino izgleda da on pozdravlja moju ideju :) ,,shto
znachi da mu je moja bolja neg tvoja. :)))
--
I want it ALL! & I want it NOW!
Ih> From: Igu...@hi.hinet.hr
> HOAKS (eng: laznjak) :)
> Hrvatska Organizacija Amiga Korisnika.
Ih> A sta je onaj S na kraju, Split, a?
Ih> Jesam rekao da ste mafijozi, nema tu price... ;)))
Ih> Svugdje bi se ugurali... Eh, Splicani... ;)
Ma ne, to je onaj S iz koriSnika! Taj S! Vidis?....
.
.
.
Aj dobro, priznajem... Split :)
Khm, pa kad radis na ZLZ , svasta naucis. Cak i kako se sluziti mailom,
faxem i telefonom kad ti nesto zatreba.
> > Nha :) Ak cu ja bit sef kuhinje vi onega iz kuhinje vidjeli ne bute :)
>
> Pa zato bash. ;)
WTF ? :)
> Nego vidim Amigasha u tebi :) - ipak bi ti nachi dijelio s
> bratijom,,,Amigashki,,nema tu,,svaka chast evo ruka:
>
> ||||
> \ |
> | |
>
)((/&)(/%&/&$(%$&=(/)(/)=(&%(&$%&#(%$&=)?
(/%&/(%=/&%=(/%&()=/&=(/&=(/&)(/&/(&=(&=(/
/(&(/&(=/%&(=/&=/&=&=)(/)=/)&%/&$%&$&%$
%$%&#$$#&(%$%)(&&%)=/&=)/&)?(/)?/?)/?=(?=
%$$(=&&)(/(/=?*(/()=(*?()*==)?*)=/%&&$%$%&$
Evo tebi Monaliza .... :)
Pleed
>> A ti uz svu filozofiju josh znash i Turski!? :)))))
> Khm, pa kad radis na ZLZ , svasta naucis. Cak i kako se sluziti mailom,
> faxem i telefonom kad ti nesto zatreba.
Ma ne znam ti ja kaj ti je to ZLZ...
>>> Nha :) Ak cu ja bit sef kuhinje vi onega iz kuhinje vidjeli ne bute :)
>> Pa zato bash. ;)
> WTF ? :)
Ma nishta nishta O:) bzzzzz!!!
>> Nego vidim Amigasha u tebi :) - ipak bi ti nachi dijelio s
>> bratijom,,,Amigashki,,nema tu,,svaka chast evo ruka:
>>
>> ||||
>> \ |
>> | |
>>
> )((/&)(/%&/&$(%$&=(/)(/)=(&%(&$%&#(%$&=)?
> (/%&/(%=/&%=(/%&()=/&=(/&=(/&)(/&/(&=(&=(/
> /(&(/&(=/%&(=/&=/&=&=)(/)=/)&%/&$%&$&%$
> %$%&#$$#&(%$%)(&&%)=/&=)/&)?(/)?/?)/?=(?=
> %$$(=&&)(/(/=?*(/()=(*?()*==)?*)=/%&&$%$%&$
> Evo tebi Monaliza .... :)
zbunj!? :)
--
Sex is hereditary. If your parents never had it, chances are you
won't either. -- Murphy's laws on sex
>> Od nedavno mi se chini ko da je Alien. :))) Te mislim da je sposoban
> Ma tko Alien?! Je'l ja?!
ma neeeee,nego onaj Muzhich od gospice Lozhich. ;))))
> To sto si me par puta nasao na ICQ-u u 04:00AM
> ne znaci nista;-) Nisam ja kriv sto Leonel iz CNN-a zivi u krivoj
> vremenskoj zoni, pa je to jedini nacin da ga ufatim na NetMeetingu...:-)
:))))
>> obnashat jos i te duzhnosi uz duzhnosti direktora udruge. :) Samo dali je
>> on chovjek od povjerenja,,mislim dali mu mozhemo vjerovat ako mu damo
>> tako visoka mjesta u udruzi!? ;)))))
> Zavisi od place! Ako ponudite vise od CNN.com, mozda razmislim o
> prihvacanju mjesta, ali samo ako ono ukljucuje i pocasni doktorat,
> sluzbeni BMW z3 i plavusu za vozaca;-)))
O divno,,a mi smo mislili osnovat neprofitabilnu udrugu. :)
> Sto se tice maila, drzim se rijeci, samo pricekaj da ovaj vikend
> reinstaliram windozere.
Cha si to zapisa na Monitor s onim zakelj zutim papirom,da ne zaboravish?
:))))
>> Ma sigurno on vech neshto ima u rukavu. :) Pa je sad to ko fol spomenuo.
> :)
> :-)))
Chitam ga ja ko knjigu,, ko "news grupu" bi Shimek Reko. :))))
>> Ja sam newse i browser rijeshio sa "NOSPAM." pa tako samo nekad tu i tamo
>> zaluta koji spamich meni u mail... Jedino mi je mail reader chist, tj.
>> adresa je tam ok...
> Je, ali sto kad naidjem na ljude koji ne znaju da moraju skiniti
> NOSPAM, pa pocnu vikati kako mi je mail neispravan?;-)
A stvarno di chesh danas nach takve!? :)
Rijeshenja bi bila recimo neshto ala moj signature (Autluk sve odma skuzhi
:)) Osim toga kaj nema u Headeru i "Reply To:" za postavit,,,,A i nei ljudi
u Sigove stavljaju neshto u stilu "za reply makni NOSPAM. iz adrese"
>> Bash me zanimalo zashto si to napravio,a nisam pitao. :) pa zato fala na
>> odgovoru. :) (Opet ova telepatija medju Amigashima :))
> Hmmm, nesto mi je tu cudno... kad god ukljucim ICQ, od 120 ljudi na
> listu uvijek si samo ti on-line...
I'll leave it for X-files :) Velish inache kad ukljuchish ICQ ok 4 svi
normalni vech spavaju pa ono neochekujesh nikog a kad ono ima josh neko
nenormalan uz tebe. LOL :))))))
> oj sudbo gorka sto mi britvu pod vrat stavljas;-)
"Razor" aka Britva I'm not the one. ]:-E Don't call me that or I will
tell your honey to chain you with handcuffs to bed and do you to her
pregnancy. O;) (Good flame ,isn't it? ;))
>> A inache Cha se nepishe "Navaho"!? :)
> Nope. Navajo indijance su prvi otkrili Spanjolci u Novom Meksiku,
> a znas da oni pisu "J", a citaju ga "H" (Hint: Juan = Huan).
> Provjerio ja na www.navajo.org.
ajd' dobro. :)
--
"Borit cemo se svatko protiv svakoga, za vlastite ciljeve..."
Alan Ford: "(Ne) glasajte za Notaxa"
<tsb>
| T.J. ( Raiser , Love Raiser , Jet ) | ICQ UIN : 68642618 |
| MailTo:tjap...@public.srce.hr | Rai...@hi.hinet.hr | Lo...@vip.hr |
<tsb>ljubav i mir,svima zelim raj
> je slazhem se ,, no oko jednog neumrezhenog sigurno che se nach neko ko
> je umrezhen pa che mu taj prenijet informaciju na nachin na koji smatra
> da je naj podobniji...
A tome umrezenome se blago fucka za onog neumrezenog, a onom neumrezenom se
neda vuci za rukav stalno onog umrezenog itd. Hipoteticki gledano, naravno.
> E sad ovisi shto ti podrazumjevash pod stara amiga,, i kako takve ljude s
> takvim amigama opche oraspolozhiti da se opet vrate u amiga vode...
Pokazati im da jos mogu nesto raditi na svojim Amigama osim igrati stare
igre i drzati ih u ormaru?
> A kaj velish za sebe kao predsjednika? ;)
Nope. Dosta ce mi biti i ako budem predsjednik AmiBORG udruge.
> ili recimo kaj velish na Tonchu?? :)
Podrzavam prijedlog, mada mislim da je prerano za takve prijedloge, dok ne
vidimo uopce izmedju koga sve treba birati. Tko bi sve bio zainteresiran za
takvu udrugu (user group). 10 ljudi ti treba za osnivanje, a onda izmedju
tih 10 oni biraju jednog za predsjednika.
> Imash mozhda prijedlog nekog trecheg tj, chetvrtog? :)
Kad aktualiziramo stvar oko user-group (UG) udruge.
>> Kao sto vec rekoh, razmisljali smo i previse vec. Pricam striktno o
>> udruzi kojoj je cilj BRUTE. Ako cete posebnu osnivati za User grupu,
>> onda je druga prica. Mozemo jos godinu dana, sto se mene tice. Ali ova
>> BRUTE
> Po meni bi prije trebalo osnovat Amiga Udrugu na nachin kako sam ja
> opisao,a onda da se ta udruga bavi i organiziranjem BRUTE-a kao svog
> officielnog amiga partya,,,zar nije ta teoretska idea bolja?
Mislim da nije, ali SVE na stranu, ja ne mogu cekati osnivanje UG udruge.
To ce potrajati, a BRUTE udruga treba biti osnovana sto prije zbog partya.
Neovisno o UG udruzi.
>> udruga treba biti osnovana POD HITNO, jer inace ni ove godine necete
>> vidjeti BRUTE-a. :(
> Nekakva ozbiljnost u tome svemu bi se trebala pod hitno uvest,s tim se i
> ja slazhem,,jer ovako nikud nechemo dogurat...A od proshlog BRUTE-a pa do
> sad jedino shto sam primjetio da se Amigino drushtvo raspada... dobra
> organizacija mislim da bi mogla jedino pomoch,,ako ne nishta drugo onda
> bar zadrzhat ovo shto je josh uvjek zhivo. :)
Ti si nesto krivo shvatio od pocetka, a bit ce da je zato sto si fulao moj
prvi post na ovu temu, a stvari su isle otprilike ovako:
a) netko rece: bila bi dobra ideja da osnujemo Amiga user group i
registriramo je sluzbeno kao udrugu. Povlastice i statusi cekaju.
b) ja rekoh: mi osnivamo tako-i-tako BORG udrugu kojoj je cilj organizacija
BRUTE-a jednom godisnje ili po potrebi, a sukladno diskusiji i
zakljuccima sa zadnjeg sastanka organizatora, djelatnost udruge se moze
prosiriti ili sire definirati ukoliko postoje projekti i *nositelji* te
*realizatori* tih projekata (pali su primjeri web stranica, edukacije,
cyber-caffea itd.). Slijedilo je moje pitanje na grupi: zelite li mozda
prikrpati BORG udruzi i user grupu, radi papirologije, kadrova i
procedure oko osnivanja udruge? Ako DA, onda ce BORG biti prosiren sa
udruge lokalnog nivoa na nivo cijele HR (clanstvom i djelovanjem) te ce
po potrebi dobiti jos neke "clanove na funkcijama" osim onih nuzno
potrebnih zbog zakona (a to je samo predsjednik, AFAIK). Dakle tajnik,
potpredsjednici, mozda i blagajnik itd. Takodjer se djelovanje, veze
medju clanovima, sastanci itd. prilagodnjavaju djelovanju na prostoru
cijele RH, a ne lokalnom. U protivnom, ako je odgovor NE, BORG nastavlja
po prvobitnom zacrtanom planu, a sa prostora cijele RH moze biti
eventualno samo clanstvo, mada to nema nekog bitnog efekta osim
deklarativnog pomaganja udruzi i organizaciji B.R.U.T.E partya ili
kao clanstvo u svojevrsnom "klubu B.R.U.T.Era". Zasto nema? Pa zato sto
recimo ne znam bas koliko ce tih clanova iz cijele HR moci doci u VT na
godisnji sastanak (skupstinu) koji je obavezan po zakonu, cini mi se.
Vidimo koliki su problemi i da se dodje na B.R.U.T.E, a kamoli na ovako
nesto "sto se mora".
c) krenula je diskusija o nekim stvarima bez da se rijesilo ovo jedno i
osnovno pitanje koje zanima MENE kao organizatora BORG udruge.
Sto je najgore, nitko osim tebe se nije ni izjasnio o toj ideji, a cak
niti o ideji Amiga user grupe nije bilo dovoljno konstruktivnih postova.
:-( Bojim se da i to pokazuje kolikim resursima raspolazemo ili cemo
raspolagati.
>> Ponavljam, pricam o BRUTE neprofitabilnoj udruzi. Izglasajte hocete li
> Pa i Amiga udruga bi bila neprofitabilna...tj. zasnivala bi se na dobroj
> volji nas pojedinaca...
Jasno. Samo sam *precizno* napisao o cemu *ja* pricam.
>> User grupu u sklopu toga ili posebno. Ali ja trebam znati odgovor sto
>> prije!
> Ja sam gore iznad iznio svoje mishljenje...
Fala.
> AmiORK bi bilo kao na njemachkom prijebvod :) (Kroatien) :)
Evo i mojih par iz rukava na rostilj:
HAUG / HRAUG = Hrvatska Amigaska User Grupa
CAUG / CroAUG = Croatian Amiga User Group
CACUG = Croatian Amiga Computer User Group
i jedna lezerna i manje suhoparna:
FART = Freestyler/Freemen Amiga Resource/Rvacki Team
> Za Brute udrugu shtima za Am.Org. ne shtima Borg ime IMHO
> jer nismo skupina idiota koja bi se pretstavljala prema van sa nekakvim
> startrek nazivom...
A jesmo "skupina idiota koja bi se predstavljala prema van sa nekakvim"
fantasy nazivom??? Cool it down, Amigo. Ton ti je uvredljiv. Neki ST fan bi
se mogao naci adresiran, a vjerojatno ti to nije bio cilj. ;)
> ORC je bar pravilno i dostojno,,, a ono s Ocima je
> bila samo interna usporedba,,koja se mozhe iskoristitiu promidjbi npr.
> isl.
Pa bas i nije. Pravilnije bi bilo OORC, onda, zbog onog "of".
>> A i Amige su nam ko simbioza multiple-tehnologija, malo original, malo
>> od PC-a, malo 3rd party razvijeno za Amigu, malo bedroom-work, itd. Ono,
>> zice vire na sve strane, kablovinje po stolu, milion razlicitih kucista,
>> monitora i sl. ali sve je to AMIGA! :)
> Moja je Amiga uredno slozhena u kuchishte i izgleda ko pc,,samo kaj ima
Exactly. Izgleda kao PC (i jos se hvalis time?? :). Ali je ipak Amiga.
> auspuh s ljeve strane :)))) No nema nikakvih kablova pos stolu i
> glupsti,,nishta vishe nego PC BTW...
Kabl od misa je deblji i sa vise zica, kao i od tastature... ;-p
> Ja mislim da je moja Amiga naj urednije i naj bolje slozhena u PC
> kuchishte,,svaki sherav je pazhljivo odabran kao i svaka zhica kao i
[...]
Steta sto to nije tema ovog threada... ;-)
>> Tako je ambiciozno zamisljena i BRUTE stranica, da bi na kraju godinu
>> dana stajala polu-zapoceta, a zatim iduce godine preradjena ali
>> nezavrsena.
> Ochito vam nije jako stalo do toga ili pak niste dovoljno sposobni bili
> sve to kavalitetno izvest,,kaj da ti drugo velim... A mozhda niste imali
> ni pravu ideu,,pa ste pokushavali neshto napraviti sa nezavrshenim
> nacrtima,,tj. planovima :)
A nije ti palo na pamet da je nema tko raditi, odn. onaj tko mozda i bi,
nema dovoljno znanja i *vremena*?
>> Gruba realnost je nasa mastanja i zelje osamarila ravno po faci. Od
>> ogranicenja web-prostora, preko web-mastera do samih sadrzaja.
> gle malo iznad...
Gle ti realnost...
>> Ako imas u vidu nosioca te web stranice User Grupe, slobodno iznesi. Ali
>> *ozbiljnog* nosioca, mislim.
> Hm
Cekao sam ime, a ne "Hm"... ;)
> pa chuj znash da su nam resursi slabi,, a i ovo malo ljudi kaj ima nemaju
> bash preveliku volju za aktiviranje... tak da je ubiti sve ostavljeno na
Pa sta onda mastas o nebesima, kada znas da nemas propeler! Kuzis? :)
Know your limits! Za udrugu vrijedi, mislim. :)
> nama (nas nekoliko) koji bi se eventualno i potrudili za neshto... a
> nakon toga when work is done mozhda i uspijemo predobiti ostatak zhiviha
> mozhda i kog novog...
A da mi prvo vidimo tko sve MOZE to raditi, pa da onda budemo pametniji, a?
:)
>>> za novajlije/voajere/itd. tako da mogu zainteresirati ljude za to,, te
>>> da na stranicama postoji "Members" dio u koji mogu uchi samo Clanovi
>>> (od kojih svako ima svoj login i password),,, za chlanve bi se opet
>>> nashle
>> Dakle JavaScript ili Java required.
> hm mislim da ne,, evo skokni pogledat ove dolje www-e pa reci shto
> mislish...
I stand corrected. Ipak ne treba, valjda.
> aha no za Membere bi se ubacile i stranjske,,te Amiga stranjski shopovi,
> amiga related pages itd...
Ja bi to ipak stavio free-4-all. Ne-memberi nece imat popuste razne, to im
je dovoljno...
>> Samo sto ti neumrezeni Amigasi ne mogu do njih, pa
>> mozda ispadne "uzalud vam trud sviraci". Tj. omjer rada i efekta.
> Ma ti si malo previshe zapeo za te ne umrezhene ljude...Pa mislim ko u
> danashnje vrijeme nema modem i nema pristup internetu a ima kompich??
A kak bi ti to znao? Aj razmisli malo. Otkud ti informacija koliko ih ima
ili nema?
> Takvi ne umrezheni "Amigashi" vjereojatno imaju uz Amigu i Pc-doma koji
> ima modem,,,ili idu na net s faxa ako idu na fax,,, ili pak ako nishta
> drugo onda imaju suseda (nije bitno jel taj Amigash ili ne) koji ima
> pristup netu.
Ali bitno je da oni DIREKTNO ucestvuju u aktivnostima udruge ili barem da
budu DOBRO informirani. Ovako kako su preko prijatelja informirani mogu i
sad, ne treba udruga za to uopce.
> Danas se tak i onak svako mozhe bit mali krisnik hineta besplatno,, tako
> takav neki ne umrezheni mozhe za neku sichu kupit polovni externi 33.600
> modem i stvar rijeshena...
Ocigledno ne moze ili ne zna da moze (ima i takvih).
> Pa preko organizacije,bi se nash ogranak ATO-a vjerojatno popravio...na
> opche zadovoljstvo Hr Amigasha vjerojatno...
Ne vjerujem. Prije bi ATO mogao pomoci sa svojim iskustvima u organizaciji
UG...
>> A zasto mislis da je takav pristup dobar - da se prvo napravi ogroman
>> posao oko infrastrukture udruge (stranice i to)
> Pa zar je tako veliki problem napravit kvalitetnu web stranicu,,i zar
> mislish da je to jako puno posla za onoga ko zna (govorim o tome da takva
> osoba koja "zna" ima sve informacije o tome kakva stranica treba biti,,te
> kako treba izgledati itd.. ono sve u detalje... pa chak ono da ima kakve
> slikovne / papirne skice izgleda stranice)
Da, mislim da je to vise posla nego sto ti mislis. A i takvih koji bi
radili po narudzbi a besplatno/jeftino ima ko sodera... mos mislit. :(
> Inache u svakom ulasku u nekakav posao "busines" ti morash uchi sa
> odredjenim kapitalom,,, i svejedno nemozhesh znat dal che to onda urodit
> plodom ili chesh propast,, u nashem sluchaju jedino je dobro to shto mi
> mozhemo ulozhiti,ali najgore shto nam mozhe bit da budemo na nuli,tj.
> nemozhemo nish izgubit...
Netocno. Mi mozemo i uloziti i popusiti sve ulozeno (vec od taxa za
osnivanje i papire preko clanarina itd.). Dakle izgubiti. O slobodnom
vremenu i zivcima da i ne pricam. Ali smo voljni (barem 3jica) to je vec
nesto.
> Inache primjetio si da se kod mene sve za pochetak temelji na Web
> Stranicama,,, I ja bi ih vrlo rado sam napravio,, no takvu stranicu kakvu
Po meni pocetak bi bio skupljenje clanstva (barem 10 ljudi), a zatim
osnivanje ako ima smisla, pa zatim u okviru raznih projekata unutar udruge
stranice, mailing-lista itd.
> zhelim nisam sposoban napravit jer ne znam,, ja bi eventualno mogo uzet
> neki od progija za izradu stranica i neshto probat iskombinirat,,no to
> nebi na nishta lichilo mislim...Tako da ja mogu poradiiti na drugom
> dijelu gornjeg opisa :) al programiranje za sad mora napravit netko
> sposobniji od mene,,mislim znash i sam da josh uvjek nemam svoju web
> stranicu. :)
Ali udruga nisu stranice. Udruga su ljudi. :)
I za stranice trebaju ljudi. :)
> No da te chujem kakav pristup ti predlazhesh,,ako mislish da moj nije
> vrijedan truda?????????
Pise gore, sad nemam vremena vise.
> Chuj barem onda znash na chemu si i ko je Za akciju i unaprjedjenje...
Dakle sav trud da bi saznao tko te NE podrzava?
>> Zasto ne bi prvo sakupili "kadrove" pa vidjeli kakvi su nam resursi
>> pa onda radno i udarno naprijed, uz zabavu, naravno? :)
Evo, pise i tu. ;)
> objasni to malo opshirnije (kako sam i ja),,, lako je ovak trabunjat
> bezveze,, iznesi kompletne planove tj za sad zamisli :) ...
Drugi put, Smoodge me ceka, moram ic. :)
> E josh sam htio napomenuti kako je njihov doprinos bio velik,, samo ipak
Agreed.
> su im zamisli bile relativno male,,, kao i stvar s Brute-om,,, ovaj moj
B.R.U.T.E nisi ni vidio, pa nisi relevantan faktor da sudis o njemu.
> prijedlog bi bio MAXIMUM doseg ,po mom mishljenju...
Hm.
> E da te josh pitam Nino jel ti znash (poshto se odgovori od drugih i
> nechekuju previshe) kolko ima nas Amigasha koji kod kuche imaju samo
> Amige?
Ne znam.
> (nemaju Pc ili MAC ,tj neko rachunalo,,,, konzole se ne rachunaju (psx i
> to))Jel si ti uopche jedan od takvih???
Jesam. I buraz moj, Cim. I Voodo. I njegov buraz.
>> (A Breed ce donijeti chevape... ;)
> Mislish mi chemo donijet chevape a Breed che bit dezhurni kuhar/shef
> kuhinje? :)
A ne! Onda od cevapa necemo puno vidjeti... ;)
Ja zelim maznuti njemu cevape, a ne da on mazne meni! ;))
Dogovoreno, onda Indijanac nosi cevape, ti peces, a ja i Breed
degustiramo... O;-)
--
Now... I'm truly king! [Al Bundy]
>> > (A Breed ce donijeti chevape... ;)
>>
>> Mislish mi chemo donijet chevape a Breed che bit dezhurni kuhar/shef
>> kuhinje? :)
> Nisam ja ni pola tol'ko debel kol'ko kruze glasine :)))))))))))
Tko debel? Tko je rekao da je netko debel? Svasta.
Mi smo samo konstatirali da volis chevape... Masne... U somunu...
Sa lukac... :)
--
wHaT dOeS tHaT fLaShInG cApS lOcK lEd mEaN???
> U Zagrebu i okolici ima daleko vise Amigasa, ali mislim da bi trebalo
Sadashnje stanje Amigasha u i oko Zgb-a mi nije poznato,,zapravo broj za
koji ja sa sigurnoshchu mu gu tvrditi je mislim tu negdje iti ko i u St-u.
> napraviti jedan nacionalni popis Amigasa i vidjeti konkretne brojke!
> Tek tada se moze razmisljati o isplatljivosti osnivanju udruge.
hm.. toplo pozdravljam ovaj prijedlog,, no samo ako ste za akciju da eto
svako napishe sve koje zna iz svog Grada i Okolice a da su aktivni a ne
javljaju se pre chesto ili uopche u grupu... (ono recimo: "nick ili ime
osobe , GRAD"),i nek jedna osoba iz svog Grada proba napisat za sve u
gradu.Na popis se mogu uvrstiti i recimo ljudi sa neproshirenim amigama ako
se znaju te UAE-ovci ,,, samo onda napisati " Xyz GRAD , comment"
comment=Amiga koju posjeduje,ili UAE ili perspektiva...
,,,pa da tako neko onda ljepo to sve save-a u jedan file (pa da onda
obijelodani ukupne rezultate na grupi) (evo ja chu sastavljet popis))
Jeste li za???? (ako jeste mozhete odma pochet sa nabrajanjem)
--
God didn't want me to be stupid.
>> Mos mislit. Splicaninu. ;)
> E neka, ali mi imamo i udrugu uzgajivaca iguana, pa ti pjevaj:-)
:)
>> A sta, Tonci bi se trebao kuziti bar malo u promidzbu, kad vec izradjuje
>> profesionalno promidzbene materijale (bannere i tako to). :)
> Hehe, ajde Raiser reci mu gdje si sve procitao moje ime na webu:-)
A jel' pa da mene poslje napadaju zato shto sam spamao i reklamirao tebe :)
Iznesi mu ti onu adresu pa nek chovjek vidi.
Ja te jedino mogu pohvatlit,,nema tu,,ono nisam stigo ni blinknut okicama a
stranica se je vech kompletna iz loadala :)
No Tonchi jel ti znash napravit onak "Member login" kak sam napisao u jednom
od ovih BRUTE postova???? (al tocho onakav bez jave kakav je na stranicma
od Carnet JMU-a) ( http://www.jmu.carnet.hr/ )
> On ce biti glasnogovornik!
Hm ako se radi o Brute Udruzi onda chu i ja zahtjevati kao motivaciju za rad
Jednu lijepu plavu i jednog Crvenog Merdjana (oni sportskijeg izgleda CLK
ili koja je vech oznaka) :)
> I tako je najbucniji po newsima, pocev od hr.rec.games.psx pa do
> hr.com.amiga;-)
Mislish od Amiga grupe pa na dalje... :)
Ma PSX gr. mi bash nije u interesu previshe,,makar tamo si mogu uzet za
svako pravo da budem naj glasniji iz odredjenih razloga... ;)
hm imam jedno pitanje al ide u poseban Thread da se ne mjesha tu...
>> > Ma sigurno on vech neshto ima u rukavu. :) Pa je sad to ko fol
>> > spomenuo. :)
>> Bojim se da nema... Slobodno bombardirajte s prijedlozima. ;)
> Ne znas ti moje potencijale... bombardirat cu te ovih dana u mail;-)
Me or Nin' or both? :)
--
"Borit cemo se svatko protiv svakoga, za vlastite ciljeve..."
Alan Ford: "(Ne) glasajte za Notaxa"
>> Ma ne znam bash dal sam ja ko stvoren za to,jedino ako me izaberete,,no
>> recimo poshto sigurno treba zamjenik,,evo javljam se dobrovoljno za to...
>> A kaj velish za sebe kao predsjednika? ;)
> Ninoslava za prijecednika!!!;-)
:) chega? tj. koje udruge? (BRUTE udruge ili Amiga udruge)
(vidim cijelo vrijeme se nisi izjasnio koju bi Udrugu radije htio? )
> Bez sale, misli da je najbolji covjek
> za taj polozaj, a i najvise se potrudio, pocev od partya pa do
Hm mozhe proch,,no po meni si bolji ti. ;)
No da chujemo kaj on veli na to? (josh se nije izjasnio)
> incijative za osnivanje udruge.
Nin' = Brute Udruga , Raiser = Amiga Udruga
Nash ono da stavimo crno na bijelo o inicijativama,,,jel ipak sam pisao
kilometarske postove u svezi glede,,.pa da mi ne pobere cijeli kredit za
sve :)
>> ili recimo kaj velish na Tonchu?? :)
> Kao sto sam napisao, mislim da je Nino bolji/zasluzniji, a mene i
> tako hebe kronican nedostatak vremena.
Pa i mene isto,, a pretpostavljam i Ninu takodje...
>> Vish da hm Tonchija nekak sad i nema dok vodimo ovako vazhne razgovore.
>> :)
> Big brother is watching you!:-) Bez brige, sve citam, biljezim i radim.
> Samo sto se nisam stigao javiti jer sam imao hitnu intervenciju.
Ma ja vech mislio da te zhenica za krevet svezala i nepushta. :)
E' da se nisi javio ,,skoro pa sam vech zapalio za Split trazhit te :)
>> (Ja sam ga obavijesti da se obavezno javi,jer se trazhi njegovo
> mishljenje)
> Pratim ja i ICQ, bez brige.
I bolje ti je! ;> :] :)
>> no pitam se di se sakrio,, mozhda doma djecu radi pa nema vremena :)
> Cuj, ti... ti....
Raiser molim :)
> ti.... provokatoru prljavi!:-)
Ko' ja? ?:) ma ne! O:)
> Jos da djecu pravim, pa jesi lud?!;-)
Pa reko mozhda si se konachno primio korisnog posla u zivotu,a ne samo po
Amigi mrdat. ;)
> Cuo sam se sa Berom prije par tjedana, ali cini se da mu Amiga vise nista
> ne znaci:-(
Na tel,uzhivo,mail ili ICQ???
Na ICQ-u ga mosh' stalno nach popodne,,,mislim da mi je reko da si je na
poslu instaliro ICQ pa tak...
Ma od Bere nishta ,, to i ja mislim, shteta Bere a bio je tako dobar dechko
:) ,pretvorio se u PSX-asha,,igra se na PSX2 doma... Meni je jedino reko
da je Amiga odjel prepustio burazu,,pa bi mozhda njega mogli obradit. :)
--
Amiga lives forever! Accept that! For your own sake!
>>> To ne bi bilo lose! Mislim da bi zbog nase papirologije inicijativu
>>> registracije trebao preuzeti netko iz metropole.
>> ?. Pojasni. Koje papirologije? Carinske?
> Moras imati slubenu "Odluku o osnivanju udruge" u kojoj je navodi
> medju ostalim podacima i "djelatnost" udruge, imena osnivaca, adresa
> i sl. Ne mozes samo doci na sud i reci: "Teta, mi bi osnovali udrugu":-)
> Udruga mora imati i pecat, statut...
> Bas kod sebe jednu takvu odluku o osnivanju udruge u kojoj tocka 12 kaze:
> "Udruga koristi pecat pravokutnog oblika na kojem se nalazi puno ime
> udruge te adresa iste". Mogu pogledati na NN novi zakon o osnivanju
> udruge, pa po njemu sloziti potrebnu dokumentaciju.
E' znao sam ja da on ima hrpu stvari u rukavu! :)
---------------------------- ------------------------
| Tonchija za predsjednika | | Ninu za Predsjednika |
| Amiga udruge | | Brute Udruge |
---------------------------- ------------------------
|| ||
|| ||
|| ||
|| ||
|| ||
/ \ / \
---- ----
>> Ovo jest problem, ali bar bi imali za sto stediti, umjesto da se sve
>> spiska na subotnje izlaske i cigarete. ;-)
> To mogu ciniti pacijenti kao mi, ali za njih u zivotu ima i vaznijih
> stvari od Amige.
Eh' ovo se neda zanijekati. :/
>> To ce marketinski i promidzbeni department udruge... ;)
>> Javljas se za nositelja te radne grupe? ;)
> Tu duznost vec obavljam:-) Zbog mog agitiranja su dvojica PC-ovaca
> ex Amigasa sad kupili A1200:-)
zasluzhujesh vechu titulu. :)
>> A bilo bi ti jako tesko utaknut neki 1260 unutra, ha? :)
> Ne isplati se:-( Meni treba grafika, a 060 mi tu ne bi previse
> pomogao:-(
Pa onda PPC sa BVisionom ili Mediator?
>>> Ali zato sam nedavno otkupio svoju ex.A4000T, uvalio joj PPC,
>>> GFX karticu, 128Mb... to je vec stroj.
>> Wow, za ovo nisam ni znao. Dakle ti si nam i PPC user? Koja graficka?
> Nazalost, samo Picasso. Sad trenutno vise ne bi u tu masinu ulagao
> jer mi PPaint/ArtEffect/CED rade vise nego brzo, a i na PC sklameriju
> sam potrosio vec previse.
e da ,,zbog A4k ti onda zapravo uopchenije potrebno upgradeat A1200.
> Nesto moras staviti na pecat. Nije "in" samo sloziti naziv udruge u Timesu
> pa da budemo kao nekakva udruga "uzgajivaca Iguana";-) Bez sale, nedavno
> je osnovana ta udruga u Splitu, a imaju i svoj web !
Pa shta nam ga nisi napisao? :)
>> OK, ja se isto slazem da je AmiBORG za sad najbolje.
>> Everyone who's for "AmiBORG" say "Ay!"! ;-)
> MOZE! Vec imam i logotip...
opet!!! Brute udr. ili Amiga udr.?
> Joker u rukavu, sto bi rekao Raiser;-)
Znao sam! Znao sam! :P :P :P
> Dio "Ami" bi bio sa nekim handwrite fontom, "BORG" sa npr.
> "ArialBlack", ali umjesto slova "O" treba stati boing.
> Mogu ti poslati u mail color i b/w varijantu za pecat.
forward it to me too :)
> Ako tko na sudu bude pitao sto znaci ta lopta sa crveno/bijelim
> poljima, uvijek mozemo reci da je to umjetnicka interpretacija
> hrvatskog grba;-)
To je odma ubijanje 2 muhe 1 udarcem :)
> Nego, sad ozbiljno! Daj mi dan-dva da slozim dokumentaciju za udrugu
> i logotip, pa cu ti sve to poslati u mail.
Chuj Tonchi otidji do kupaone i ono malo si pobrishi lice ruchnikom,,,nash
ono da ne zakuhash. ;)
Ti mora da imash velike rukave kad ti stalno Jokeri ipadaju iz rukava. ;)
> UPDATE: poslao ti danas par primjera logotipa u mail.
A mene se EXCLUDIRA ,, dobro dobro,, 1 "*#-#*" pamtim a 2 pishem u notez. :)
> Jesam brz,svaka mi memorija radila:-)
/--------\
| TAGGED |
\--------///
--
Jesam brz,svaka mi memorija radila. :-) (® by Tonchi)
>> Pa zato bi i to trebali napraviti, da odrzimo Amigu na ovim prostorima.
>> Proslo godisnji nedostatak B.R.U.T.E -a je isto malo utjecao na to
>> rasulo.
> Ne mislim da je neorganiziranje B.R.U.T.E toliko djelovalo na Amiga
> scenu. Mozda vise moralno na staru generaciju Amigasa.
I zato ih je dosta pokrepalo. :) :(
No nemislim da je djelovalo samo i iskljuchivo na "staru generaciju" vech po
malo na sve...
>> Dosta Amigasa nezna uopce nove tehnologije koje stizu na Amigu i na to
>> bih trebalo uputiti (recimo PCI, Voodoo3 pa cak i Voodoo5 a i uskoro ako
>> Bog da
> Ljudi ne znaju jer nemaju gdje saznati (osim na netu).
Ja mogu za sebe rech da ne pratim bash previshe novine oko Amige,,to je
valjda zato sto imam TV pa kad Browse-am koristim PAL Hires Interlece
rezu,pa mi je onak "bolno" browsanje,,a i ta sva sporina i trazenje stvari
na netu opchenito nevezano uz Amigu,,mi se chini spora a neki put i totalno
bezvezna,a koshta previshe love i igubljenog vremena,pa nemam zhivce za to
previshe,,tako da mi browsanje nije drago...2ga stvar bi bila "kune"
,poshto nemam previshe resource-a kuna :) , onda mi dodje ,ono,zashto da
uopche gledam neshto shto si nemogu priushtiti...
> Gdje se u hrvatskim
> casopisima spominje Amiga? Oni malobrojni Amigasi nisu toliko bucni i
> svakim danom nas je sve manje. Nase Amige kupuju klinci za igre i nikad
> nece biti Amigasi u pravom smislu.
Vechinom istina,,no josh chu nadodat u vezi klinci ,,,svoj primjer ,,,tj.
>> i AGP). Sa pametnim ulaganjem u Amigu moci ce se dobiti dobre 3D
> performanse
>> i biti ce portano dosta novih igara. Samo sto Amigu u Hrvatskoj (tj.
>> sluzbenu podrsku sto se tice softvera) su unistili pirati, pa zato molim
> sve
>> Amigase koji misle nabaviti AmigaOS 3.9 da kupe original jer o kupnji
>> originala ovisi buducnost softverske podrske za Amigu. A naravno nitko
> vise
> Ima u ovome o piratstvu istine, ali i za PC-a za svaki
> Retail/Evaluation/Shareware program imas crack, a pirati su isli toliko
> daleko da sam nedavno na jednom siteu vidio za download kompletne Win98?!
>> nebude Amigu koristio ako ne bude bilo softvera. Moja primarna ideja
> proslog
>> posta je lakse nabavljanje originalnog softvera i cak hardwarea iz
> To bi bilo dobro, ali u nas je premala korisnicka baza, a pogotovo je malo
> Amigasa koji bi nesto kupili legalno. U takvim uvjetima nikome se ne
> isplati uvoziti software/hardware. Konkretno, nekoc je u Rijeci tvrtka
> "Megavision" dilala soft/hard za Amigu i vidim da se i danas, godinama
> nakon sto su odustali od Amige, muce prodati stare zalihe. Potencijalni
> poduzetnik bi trebao uloziti 20-30,000DEM da bi opremio jedan Amiga shop
> (mislim samo na artikle koje ce prodavati) i vjerovatno bi prosle godine
> dok ne bi prodao sve iz prvog kontigenta robe i tie vratio ulozeno, i
> mozda nesto zaradio. Cak ni za PC-a neku manje trazenu hardveriju ne mozes
> kupiti kod nas, vec jedino naruciti i cekati mjesecima na isporuku.
> Zamisli kako bi to tek islo sa Amigom kada nema vise od 200-300 relativno
> aktivnih Amigasa u RH?
>> inozemstva. Tako bi se Amigasi mogli modernizirati sto se tice hardwarea
>> i vrtiti igre ko na PC-ju. Piratstvo upropastava svaku nadu da ce
>> izlaziti nove igre. A bez igara nema ni Amigasa. Zalosno je to da Amigu
>> kao
> platformu
> Sa razvojem softwarea je slicna situacija. Znam momke koji su nedavno
> napisali igru "JoyRide" za Amigu... da su programirali igre za PC-a,
> danas bi bili bogati, a ovako su zaradili toliko novaca da su s njime
> jedva kupili jednu pristojnu PC konfiguraciju.
> Nisu ni mogli zaraditi vise jer je igra prodana u skromnim kolicinama,
> i kad su se namirili izdavaci i prodavaci, njihov rad je bio skoro pa
> uzaludan.
>> odrzavamo relativno dugo i trebamo nastaviti jos jer nas cekaju nove
> stvari.
>> Evo sad je vec gotov PCI za A1200 a uskoro ce za A3000 i A4000 ali ako
>> svi se prebacimo na PC kome ce to ostati i za koga su onda to razvijali?
> Zao mi je sto to moram reci, ali IMHO Amiga je izgubila utrku:-( Tko ce
> danas hrpu klinaca nagovoriti da predju na Amige? Cak je upitno bi li i
> danasnji prekaljeni Amigasi dali 3-4,000DEM za novu Amigu, ako mogu kupiti
> za pola tog iznosa neku osrednju PC konfiguraciju i biti kompatibilni sa
> ostatkom svijeta. Slicno je bilo na sumraku ZX-a, kad je tvrtka
> MilesGordon Technologies izdala nasljednika ZX-a, Spectrum SAM. ZX-ovci su
> vec presli na Amige ili Atarie i jednostavno nitko nije vise zelio kupiti
> njihovu masinu.
> Jedinu sansu za Amigu vidim da postane "NextGeneration" racunalo i kada
> postojeci PC-ovci budu razmisljali o promjeni kompjutera, da imaju uz
> PC-a i Mac-a na izboru i Amigu, koja bi (IMHO) trebala biti
> revolucionarna bar onoliko koliko je A1000 bila revolucionana 1985.
> --
> Navajo
--
Are you feeling mope?
>> Mos mislit. Splicaninu. ;)
> E neka, ali mi imamo i udrugu uzgajivaca iguana, pa ti pjevaj:-)
Iguane ne pjevaju. :)
(Osim kad se napiju, ali onda rade i kudikamo zanimljivije stvari... ;)
--
The only true multitasking: Three PC's and a chair with the wheels...
>>> Ma ne znam bash dal sam ja ko stvoren za to,jedino ako me izaberete,,no
>>> recimo poshto sigurno treba zamjenik,,evo javljam se dobrovoljno za
>>> to... A kaj velish za sebe kao predsjednika? ;)
>> Ninoslava za prijecednika!!!;-)
> :) chega? tj. koje udruge? (BRUTE udruge ili Amiga udruge)
> (vidim cijelo vrijeme se nisi izjasnio koju bi Udrugu radije htio? )
Nema tu "koju bi udrugu radije htio". Ima slijedece:
a) jedna udruga ili
b) dvije udruge.
Kako mi klima izgleda naklonjenija prema dvije udruge, mislim da je to
bolje rjesenje. BORG ili AmiBORG nastavlja svojim smjerom sa rijesenom
vecinom pitanja oko udruge.
Konkretno, status oko osnivanja BORG udruge je ovakav:
- trebamo jos potpise dvojice suosnivaca (iz VTC)
- trebamo (odn. trebam) izraditi statut
- trebamo (odn. trebam) napisati zapisnik s osnivacke skupstine
- nakon toga odlazimo u Ured za opcu upravu VPZ i birokratsku masineriju
stavljamo u pogon.
> Nin' = Brute Udruga , Raiser = Amiga Udruga
Kakva bloody Amiga udruga? Inicijativu je pokrenuo netko treci, i to za
osnivanje AMIGA USER GRUPE. U hrvatskim uvjetima takva pravna osoba zove se
*udruga* odn. to je najblize pojmu user grupe vani. Zato je ja cijelo
vrijeme zovem UG udruga (kao User Group udruga). Dok se ne iskristalizira
naziv.
> :) ,pretvorio se u PSX-asha,,igra se na PSX2 doma... Meni je jedino reko
> da je Amiga odjel prepustio burazu,,pa bi mozhda njega mogli obradit. :)
Ajde, ti si vjest na rijecima... go ahead, make his day. ;)
--
///\oo/\\\ There are no more bugs. ///\oo/\\\ ///\oo/\\\
>> Ma ne znam bash dal sam ja ko stvoren za to,jedino ako me izaberete,,no
>> recimo poshto sigurno treba zamjenik,,evo javljam se dobrovoljno za
>> to... A kaj velish za sebe kao predsjednika? ;)
> Ninoslava za prijecednika!!!;-) Bez sale, misli da je najbolji covjek
> za taj polozaj, a i najvise se potrudio, pocev od partya pa do
> incijative za osnivanje udruge.
Ja ne mislim. Predlazem covjeka koji je spomenuo ideju u grupi.
Covjece, javi se! Covjece, ne ljuti se! :-)
>> ili recimo kaj velish na Tonchu?? :)
> Kao sto sam napisao, mislim da je Nino bolji/zasluzniji, a mene i
> tako hebe kronican nedostatak vremena.
A mene ne hebe, a? Ne stignem vrazji AWeb prevest zbog ovih sad tu napisa
po grupi oko udruge... :)
Ne, ozbiljno, drage volje stavljam B.R.U.T.E pod okrilje UG udruge, ali
mislim da ce mi funkcija u jednoj udruzi biti i vise nego li dovoljna. Znam
jako dobro kakav je posao organiziranje B.R.U.T.E-a i bojim se da uz to
necu moci kvalitetno obavljati jos i neke funkcije vezane za user group
udrugu. :(
>> no pitam se di se sakrio,, mozhda doma djecu radi pa nema vremena :)
> Cuj, ti... ti.... ti.... provokatoru prljavi!:-) Jos da djecu pravim,
> pa jesi lud?!;-)
:-) Sad bih te ja zezao, al ne smijem ni pisnut... O:-)
> Cuo sam se sa Berom prije par tjedana, ali cini se da mu Amiga vise nista
> ne znaci:-(
Bio je zainteresiran za nabavku/razmjenu neku Amiga SW-a, ali "to je stalo"
pa ce biti da je tako kako ti se cini... :( A buraz? Nisam ni znao da ima
buraza, pretpostavljam mladjeg?
--
House gets too cold in the winter? Buy a Pentium III.
>> > To ne bi bilo lose! Mislim da bi zbog nase papirologije inicijativu
>> > registracije trebao preuzeti netko iz metropole.
>> ?. Pojasni. Koje papirologije? Carinske?
> Moras imati slubenu "Odluku o osnivanju udruge" u kojoj je navodi
> medju ostalim podacima i "djelatnost" udruge, imena osnivaca, adresa
> i sl. Ne mozes samo doci na sud i reci: "Teta, mi bi osnovali udrugu":-)
> Udruga mora imati i pecat, statut...
Znam ja to, Tonci. Nismo se onda razumjeli. Ja sam mislio da mislis mozda
na neku "drugu papirologiju" koja dodje nakon osnivanja. Zasto mislis da
zbog te papirologije oko osnivanja sjediste treba biti u Zagrebu, to mi
nije jasno.
> Bas kod sebe jednu takvu odluku o osnivanju udruge u kojoj tocka 12 kaze:
> "Udruga koristi pecat pravokutnog oblika na kojem se nalazi puno ime
> udruge te adresa iste". Mogu pogledati na NN novi zakon o osnivanju
> udruge, pa po njemu sloziti potrebnu dokumentaciju.
Pogledaj molim te koja je pravna razlika izmedju pecata i ziga, te da li
udruga neprofitnog tipa moze imati samo zig, a ne i pecat (znam da moze
samo pecat, bez ziga).
BTW, po mojim saznanjima za osnivanje nam treba Zahtjev za upis u registar udruga i
njemu pripadni Popis osnivaca udruge (NN UT-I-611 i 612), zapisnik s
osnivacke skupstine i statut u dva primjerka. Odluka je trebala nekad za
osnivanje (jednom davno osnivao sam firmu :) i bila je dovoljna cak i bez
statuta cini mi se, ali danas se nesto i ne spominje medju dokumentima
potrebnim za osnivanje. Vjerojatno takva odluka ne moze vise zamijeniti
statut pa je statut preuzeo sve te uloge. (I bolje, ako se mene pita,
pojednostavljuje i unificira stvar. Sto manje papirologije, to bolje.)
>> Logotip? Mislis za tvrtku? Hm, pitanje je da li nam to treba. Jer ce
>> dizajn toga jos malo prolongirati proces registracije.
> Nesto moras staviti na pecat. Nije "in" samo sloziti naziv udruge u
Da, samo sto ce se onome tko ga bude radio vjerojatno kosa dici na glavi
kad vidi takve komplikacije... :)
U svakom slucaju ga je dobro imati, za web, za plakate itd.
Za same partye je praxa bila dosad (namjerna) da svaki party ima svoj
design, svoj logotip, svoj plakat itd. Da svaki bude vizualno drukciji.
>> OK, ja se isto slazem da je AmiBORG za sad najbolje.
>> Everyone who's for "AmiBORG" say "Ay!"! ;-)
> Dio "Ami" bi bio sa nekim handwrite fontom, "BORG" sa npr.
> "ArialBlack", ali umjesto slova "O" treba stati boing.
Hm, je li ono ArialBlack?? Meni bas i ne lici na Arial. Koji je onaj
okruglasti font kojim si pisao B, R i G te "AMI" na zadnjem logou?
> Mogu ti poslati u mail color i b/w varijantu za pecat.
Moram priznati da mi je puno bolji onaj zadnji s upisanim "AMI" nego oni
prije s pisanim slovima. A i kompaktniji je za pecat itd.
> Ako tko na sudu bude pitao sto znaci ta lopta sa crveno/bijelim
> poljima, uvijek mozemo reci da je to umjetnicka interpretacija
> hrvatskog grba;-)
To je nevjerojatna stvar koju mi u HR uopce ne koristimo, koliko vidim - da
nam je nacionalno obiljezje istovjetno izvornom Amigaskom obiljezju! Mislim
na crveno-bijelu sahovnicu, naravno. Taj Boing ball kao da predstavlja
Hrvatsku!
>> To je inace jedna od internih fora u zadnje vrijeme na jednoj intranet
>> mrezi. O:-) Beeee! :-)
> Sad je meni jasno gdje odlazi novac tf pretplatnika HT-a;-)
Nije ti jasno. ;) BTW i ja sam pretplatnik. A od uskoro i nezadovoljni
djelatnik, s obzirom na predstojeca sranja drage nam vlade. :(
> UPDATE: poslao ti danas par primjera logotipa u mail. Jesam brz,
> svaka mi memorija radila:-)
Primio, hvala. Ako mozes jos provjeriti ono oko pecata i ziga, bio bih ti
zahvalan.
--
God said, "Let there be crap"... and Windows appeared!
> hm hm let me think! Nino izgleda da on pozdravlja moju ideju :) ,,shto
> znachi da mu je moja bolja neg tvoja. :)))
Tvoja je u svakom slucaju bolja neg moja, ma o cemu pricao. ;)
>> napraviti jedan nacionalni popis Amigasa i vidjeti konkretne brojke!
>> Tek tada se moze razmisljati o isplatljivosti osnivanju udruge.
> hm.. toplo pozdravljam ovaj prijedlog,, no samo ako ste za akciju da eto
> svako napishe sve koje zna iz svog Grada i Okolice a da su aktivni a ne
> javljaju se pre chesto ili uopche u grupu... (ono recimo: "nick ili ime
> osobe , GRAD"),i nek jedna osoba iz svog Grada proba napisat za sve u
> gradu.Na popis se mogu uvrstiti i recimo ljudi sa neproshirenim amigama
> ako se znaju te UAE-ovci ,,, samo onda napisati " Xyz GRAD , comment"
> comment=Amiga koju posjeduje,ili UAE ili perspektiva...
> ,,,pa da tako neko onda ljepo to sve save-a u jedan file (pa da onda
> obijelodani ukupne rezultate na grupi) (evo ja chu sastavljet popis))
> Jeste li za???? (ako jeste mozhete odma pochet sa nabrajanjem)
Joj sto neki vole otkrivat toplu vodu...
A zasto se ne bi samo AZURIRAO vec POSTOJECI spisak Amigasa kojeg je vodio
Faki, ili pak vec POSTOJECA baza Amigasa koju su vodili Warpovci?
I garantiram ti da NECES dobiti azuran spisak, jer ima dosta ljudi s
Amigama koje jednostavno nas nekolicina umrezenih NE ZNA.
Za primjer pogledaj spisak pretplatnika/kupaca Warp casopisa...
Inicijativa je odlicna, kao i Toncijeva ideja (identicna je mojoj da se
prvo vide zainteresirani clanovi udruge, pa tek onda procijeni i krene u
osnivanje udruge), samo mislim da ne treba raditi treci spisak s nadimcima
i mjestima, kad vec postoje 2 koja se mogu iskoristiti s pun kufer vise
podataka od ova 2. Druga stvar je da treba prije toga definirati pojam
"aktivnog Amigasa". Da li je to netko tko igra SWOS jednom u par mjeseci
ili nije? I slicno. Jos jedna ideja: kao prvi bitan korak povuci Amigase
(aktivne ili ne) koji JESU prisutni na mrezi, ali ne na ovoj grupi, u ovu
grupu i aktivirati ih na izjasnjavanje o udruzi, ili makar na opis svog
statusa (aktivan ili ne).
--
MFM = My Favourite Moderator! [Ign]
Kod takvih klinci koji kupe Amige jedino se pomochu prijatelja ,poznanika
,mozhe postich da eventualno postanu Amigashi,,
ILI recimo mozhda se kod kojeg klinca ono Samoinicijativno rodi
Amigashstvo,,pa samouko postane Amigash i dogura medju nas,,,no takvih je
malo,tj. takvih che bit malo,ili mozhda gotovo nishta...
Ovo iza ILI sam ja,, tj. to je donekle moja pricha,,i vidite dokle sam
dogurao!? :)
Jest da je u ona vremena Amiga 500 bila IN kompjuter,, i druga su vremena to
bila,,barem ovdje u Samoboru,,, al eto ja sam odma znao kad sam prvi put
vidio Amigu da chu biti "One of the Chosen Ones" ...
> Ima u ovome o piratstvu istine, ali i za PC-a za svaki
> Retail/Evaluation/Shareware program imas crack, a pirati su isli toliko
> daleko da sam nedavno na jednom siteu vidio za download kompletne Win98?!
:) Mislim da kod nas piratstvo nije puno utjecalo... zapravo da nema
pirata bilo bi josh gore (I Amiga i PC mislim) ,, valjda bi gore
informatichki obrazovana zemlja od ne znam Albanije. :)
Za sve to jedino se mozhe krivit zhivotni standard,, tj. to shto narod nema
novaca..
> Zamisli kako bi to tek islo sa Amigom kada nema vise od 200-300 relativno
> aktivnih Amigasa u RH?
Mislim da zhivish u oblacima Tonchi,,ili sam ja mozhda pesimista,,,al po
meni ja bi tu tvoju brojku prepolovio....
> Sa razvojem softwarea je slicna situacija. Znam momke koji su nedavno
> napisali igru "JoyRide" za Amigu... da su programirali igre za PC-a,
> danas bi bili bogati, a ovako su zaradili toliko novaca da su s njime
> jedva kupili jednu pristojnu PC konfiguraciju.
> Nisu ni mogli zaraditi vise jer je igra prodana u skromnim kolicinama,
> i kad su se namirili izdavaci i prodavaci, njihov rad je bio skoro pa
> uzaludan.
hm zhalosno,,al kaj mu bush kad stvari tak loshe stoje...
BTW ja nikad chuo za igru.. niti neznam od kud su autori?
>> odrzavamo relativno dugo i trebamo nastaviti jos jer nas cekaju nove
> stvari.
>> Evo sad je vec gotov PCI za A1200 a uskoro ce za A3000 i A4000 ali ako
>> svi se prebacimo na PC kome ce to ostati i za koga su onda to razvijali?
> Zao mi je sto to moram reci, ali IMHO Amiga je izgubila utrku:-( Tko ce
I ja tako mislim :( ,,, samo sad je jedino pitanje hoche li se mochi
odrzhati lagano kaskajuchi na nekom konstantnom razmaku iza PC-a i MAca
i tako eventaulano dochekati bolje dane,,tj. trenutak kad che se mochi
eventualno vratiti nazad u utrku...
Samo imam dojam da berem kod nas Amiga sve jache i jache gubi korak ,i u
zaostatku je sve vishe i vishe za Pc-em...
> danas hrpu klinaca nagovoriti da predju na Amige? Cak je upitno bi li i
Mislim da skoro pa nemoguche...
> danasnji prekaljeni Amigasi dali 3-4,000DEM za novu Amigu, ako mogu kupiti
> za pola tog iznosa neku osrednju PC konfiguraciju i biti kompatibilni sa
> ostatkom svijeta.
1. nova amiga ako che recimo i koshtati tolko,, da bi uspjela mora biti
kompatabilna sa ostatkom svijeta,, i josh + nuditi vishe!!! (Shto Amigi
IMHO nije problem)
2. Evo recimo da meni neko datu lovu I kazhe da moram potroshit to na
komjuter ,,,mislim da se nebi odluchio na proshirivanje Amige ono do
Maximuuma,,vech bi kupio PC... chak ni MAC nebi dosho u obzir...
Za to bi najvjerojatnije kupi neki danashnji trend PC,,, a ak kaj ostane bi
potroshio na Amigu... (eto vjerujem da je takvo razmishljanje i svih
ostalih) (Naravno sebe smatram prekaljenim,,al zdrav razum je zdrav
razum...)
> Jedinu sansu za Amigu vidim da postane "NextGeneration" racunalo i kada
> postojeci PC-ovci budu razmisljali o promjeni kompjutera, da imaju uz
> PC-a i Mac-a na izboru i Amigu, koja bi (IMHO) trebala biti
> revolucionarna bar onoliko koliko je A1000 bila revolucionana 1985.
Jednog dana che morati dochi do promjene PC-a,,,samo kako rekoh,,Amiga se do
onda mora odrzhati kaskanjem i biti za taj dan spremna ponuditi neshto novo
i bolje,, shto druga rachunala u to vrijeme neche mochi pruzhiti...
--
Who laughs last??? The one Who made Backup! :)
Zracna luka Zagreb... pfffffffffffff...
> >> Nego vidim Amigasha u tebi :) - ipak bi ti nachi dijelio s
> >> bratijom,,,Amigashki,,nema tu,,svaka chast evo ruka:
> >>
> >> ||||
> >> \ |
> >> | |
> >>
>
> > )((/&)(/%&/&$(%$&=(/)(/)=(&%(&$%&#(%$&=)?
> > (/%&/(%=/&%=(/%&()=/&=(/&=(/&)(/&/(&=(&=(/
> > /(&(/&(=/%&(=/&=/&=&=)(/)=/)&%/&$%&$&%$
> > %$%&#$$#&(%$%)(&&%)=/&=)/&)?(/)?/?)/?=(?=
> > %$$(=&&)(/(/=?*(/()=(*?()*==)?*)=/%&&$%$%&$
>
> > Evo tebi Monaliza .... :)
>
> zbunj!? :)
>
Pa ak je ono ruka, onda je ono i monaliza :)))
Aha, YAM2NN opet... <evil grin ;>
>> Zamisli kako bi to tek islo sa Amigom kada nema vise od 200-300
>> relativno aktivnih Amigasa u RH?
> Mislim da zhivish u oblacima Tonchi,,ili sam ja mozhda pesimista,,,al po
> meni ja bi tu tvoju brojku prepolovio....
Ja bih je podijelio s deset, ali to nije bitno.
Bitno bi bilo da vi prvo definirate sta su "aktivni" jer ih ovako moze biti
i 2-3000.
> BTW ja nikad chuo za igru.. niti neznam od kud su autori?
Imas demo na Netu pa skini. (NE, ne mislim ti ga slati jer je poveci.)
Autori su iz Srbije.
Ali igra bas i nije nesto, od onoga sto sam vidio. Grafika je lijepa, ali
mislim da je igrivost (i kontrole) mogla biti i puno bolja.
> I ja tako mislim :( ,,, samo sad je jedino pitanje hoche li se mochi
> odrzhati lagano kaskajuchi na nekom konstantnom razmaku iza PC-a i MAca
> i tako eventaulano dochekati bolje dane,,tj. trenutak kad che se mochi
> eventualno vratiti nazad u utrku...
Ma o cemu vito? O cassic Amigi ili o AmigaDE? Naime, ovo drugo tesko da je
izgubilo utrku, odn. jos u nju nije ni uslo. A VP koncept bi mogao vrlo
lako postati "novi standard", odn. "ono sto je uzdrmalo Microsoft tron".
Samo se bojim hoce li AmigaInc imati resursa dovoljno brzo razvijati
AmigaDE i pratiti boom koji bi to trebalo sa sobom donijeti. Bojim se da su
premali i s premalo core-programera koji razvijaju jezgru da bi to mogli
pratiti, jedino ako im TAOS u tome debelo pomaze svojim snagama. Ali po
napisima, ispada da ne, jer oni razvijaju samo kernel i nize layere, a AmigaInc GUI
i vise layere tj. ono sto je glavno u AmigaDE.
> Samo imam dojam da berem kod nas Amiga sve jache i jache gubi korak ,i u
> zaostatku je sve vishe i vishe za Pc-em...
Pa ta Amiga o kojoj ti pricas je napustena jos prije par mjeseci (godina?).
Htio ti prihvatiti ili ne, ako zelis ostati u igri MORAT ces preci na
AmigaDE, a AmigaOne ti je samo (skupa) karika koja ti to cini mogucim vec
SADA, da ne moras cekati cijeli stroj i cijeli OS (dovrsenje AmigaDE).
> Jednog dana che morati dochi do promjene PC-a,,,samo kako rekoh,,Amiga se
> do onda mora odrzhati kaskanjem i biti za taj dan spremna ponuditi neshto
> novo i bolje,, shto druga rachunala u to vrijeme neche mochi pruzhiti...
A sta je AmigaDE odn. jos vise VP koncept nego upravo to?
--
What this world needs is a good five-dollar plasma weapon.
> Pa zaąto ne, nek se aľurira bilo kakav popis Amigaąa u .hr pa i dalje
moľe,samo tko će bit zaduľen za sakupljanje podataka
--
Ivan Teskera,VooDo
R> i totalno bezvezna,a koshta previshe love i igubljenog vremena,pa nemam
R> zhivce za to previshe,,tako da mi browsanje nije drago...2ga stvar bi
R> bila "kune" ,poshto nemam previshe resource-a kuna :) , onda mi dodje
R> ,ono,zashto da uopche gledam neshto shto si nemogu priushtiti...
You should raise your tax rate or hire more tax colectors. :)
(C) Financial Advisor iz Civilizacije
R> From: Raiser <NOSPAM....@public.srce.hr>
R> Sorry! Pobiga mi post! :) (tj. YAM2NN ne ferma HOLD-ane poruke u
R> Incoming folderu) ,,, pa je tako greshkom bio posatn polovichan post,,no
R> evo cijelog...
Pobiga?! Ferma?! Nemas pravo koristit ovake rici,
nije to za vas gori. :)
> You should raise your tax rate or hire more tax colectors. :)
> (C) Financial Advisor iz Civilizacije
Ma zar to nije iz Sim Cityja?
--
Korky
--------------------------------
My garden is well, how is yours?
--------------------------------
>> Sorry! Pobiga mi post! :) (tj. YAM2NN ne ferma HOLD-ane poruke u
>> Incoming folderu) ,,, pa je tako greshkom bio posatn polovichan post,,no
>> evo cijelog...
> Aha, YAM2NN opet... <evil grin ;>
Ajd tishina. :) no ko da je to sad neki Bug,,uopche nije... :)
>> BTW ja nikad chuo za igru.. niti neznam od kud su autori?
> Imas demo na Netu pa skini. (NE, ne mislim ti ga slati jer je poveci.)
:)
> Autori su iz Srbije.
> Ali igra bas i nije nesto, od onoga sto sam vidio. Grafika je lijepa, ali
> mislim da je igrivost (i kontrole) mogla biti i puno bolja.
Di se mozhe igra skinut???
> Ma o cemu vito? O cassic Amigi ili o AmigaDE?
Ma ja ono opchenito...
> Pa ta Amiga o kojoj ti pricas je napustena jos prije par mjeseci
> (godina?). Htio ti prihvatiti ili ne, ako zelis ostati u igri MORAT ces
> preci na AmigaDE, a AmigaOne ti je samo (skupa) karika koja ti to cini
> mogucim vec SADA, da ne moras cekati cijeli stroj i cijeli OS (dovrsenje
> AmigaDE).
Ma kuzhim ja to sve,zato i govorim da kod nas sve vishe zaostaje,,jel kod
nas ljudi jednostavno zbog neimashtine radije uzimaju PC pa da budu
kompatabilni s okolinom...A opet od nas Amigasha pitanje koliko nas opet
ima tako dubog dzep da mogu bez imalo razmishljanja kupiti nove Amiga
stvari (one ili de ili Mediator isl.)
--
Sta otkud mi - kupio ju rabljenu u Dugavama od 12godisnjeg klinca prije cca
3-4 godine sa zalemljenim IDE kablom :))) Poslije lemili zenin stari, pa
Rated i ja, pa je takva ispala :) (... by Breed)
> Pa zaąto ne, nek se aľurira bilo kakav popis Amigaąa u .hr pa i dalje
E vish mozhe i iz blizhe okolice ,a ne samo u Hrvatskoj...
--
Sex is hereditary. If your parents never had it, chances are you
won't either. -- Murphy's laws on sex
>>>> A ti uz svu filozofiju josh znash i Turski!? :)))))
>>> Khm, pa kad radis na ZLZ , svasta naucis. Cak i kako se sluziti
>> mailom,
>>> faxem i telefonom kad ti nesto zatreba.
>> Ma ne znam ti ja kaj ti je to ZLZ...
> Zracna luka Zagreb... pfffffffffffff...
for real!? stvarno?
>>>> Nego vidim Amigasha u tebi :) - ipak bi ti nachi dijelio s
>>>> bratijom,,,Amigashki,,nema tu,,svaka chast evo ruka:
>>>>
>>>> ||||
>>>> \ |
>>>> | |
>>>>
>>
>>> )((/&)(/%&/&$(%$&=(/)(/)=(&%(&$%&#(%$&=)?
>>> (/%&/(%=/&%=(/%&()=/&=(/&=(/&)(/&/(&=(&=(/
>>> /(&(/&(=/%&(=/&=/&=&=)(/)=/)&%/&$%&$&%$
>>> %$%&#$$#&(%$%)(&&%)=/&=)/&)?(/)?/?)/?=(?=
>>> %$$(=&&)(/(/=?*(/()=(*?()*==)?*)=/%&&$%$%&$
>>
>>> Evo tebi Monaliza .... :)
>>
>> zbunj!? :)
>>
> Pa ak je ono ruka, onda je ono i monaliza :)))
Pa ruka dobro zgleda. :)
--
Ionako mi je svejedno. Motorola procesori su mi drazi u Amigi nego u Macu.
((Tm) by *Hlloyge*)
A-ha. Zaka' ?
> > Pa ak je ono ruka, onda je ono i monaliza :)))
>
> Pa ruka dobro zgleda. :)
Zene su bolje :))))))))))))))))))))))))
Reed :)
>> Sorry! Pobiga mi post! :) (tj. YAM2NN ne ferma HOLD-ane poruke u
>> Incoming folderu) ,,, pa je tako greshkom bio posatn polovichan
> post,,no
>> evo cijelog...
> Pobiga?! Ferma?! Nemas pravo koristit ovake rici,
> nije to za vas gori. :)
"Ferma" je kod nas uobichajno...
A "Pobiga" mi se chinilo zgodnije. :))))
--
Gdje god ga bacis. Gdje god ga ostavis.. Uvijek nadje put doma! :)
> Joj sto neki vole otkrivat toplu vodu...
<bg> :)))
> A zasto se ne bi samo AZURIRAO vec POSTOJECI spisak Amigasa kojeg je vodio
> Faki, ili pak vec POSTOJECA baza Amigasa koju su vodili Warpovci?
ja nemam pojma o tome... shto se mene tiche mozhe bilo shto,, samo da se
vishe prijedje s rijechi na djelo...
Ochesh ti szhurirat to?
> I garantiram ti da NECES dobiti azuran spisak, jer ima dosta ljudi s
> Amigama koje jednostavno nas nekolicina umrezenih NE ZNA.
Pa nek se barem popishu ovi trenutni koji se bar znaju i josh imaju Amige.
Bolje imat bar nekakav makar polovichni popis nego nikakav...
> Za primjer pogledaj spisak pretplatnika/kupaca Warp casopisa...
Jsh sad da i to idem gledat,,pa di da nadjem vremena :)))
No bum skokno,, bash da vidimjel sam i ja nalisti ili ne...
> 2. Druga stvar je da treba prije toga definirati pojam
> "aktivnog Amigasa". Da li je to netko tko igra SWOS jednom u par mjeseci
> ili nije? I slicno.
Takvog treba pitat dali se on osjecha Amigashem ili ne ,,, i odma chesh
saznat. :)
> Jos jedna ideja: kao prvi bitan korak povuci Amigase
> (aktivne ili ne) koji JESU prisutni na mrezi, ali ne na ovoj grupi, u ovu
> grupu i aktivirati ih na izjasnjavanje o udruzi, ili makar na opis svog
> statusa (aktivan ili ne).
Ajd onda potrudi se malo,,da ne ispada da sam ja jedini koji se trudi...
--
Man invented language to satisfy his deep need to complain.- Lily Tomlin
>> hm hm let me think! Nino izgleda da on pozdravlja moju ideju :) ,,shto
>> znachi da mu je moja bolja neg tvoja. :)))
> Tvoja je u svakom slucaju bolja neg moja, ma o cemu pricao. ;)
Check TAG :)))
Lagano se odflejmaj od mene,nechu nasjest na pokushaje flamanja. :)))
--
A uvijek srce zatitra kad vidi Iguanu kad flejma sve zivo i nezivo :>
((Tm) by Vid)
>>>>>> A ti uz svu filozofiju josh znash i Turski!? :)))))
>>>>> Khm, pa kad radis na ZLZ , svasta naucis. Cak i kako se sluziti
>>>> mailom,
>>>>> faxem i telefonom kad ti nesto zatreba.
>>>> Ma ne znam ti ja kaj ti je to ZLZ...
>>> Zracna luka Zagreb... pfffffffffffff...
>> for real!? stvarno?
> A-ha. Zaka' ?
Ma eto tek tak ,mislio sam da se zezash zbog ovog "pffffff" :)
>>> Pa ak je ono ruka, onda je ono i monaliza :)))
>> Pa ruka dobro zgleda. :)
> Zene su bolje :))))))))))))))))))))))))
Sigurno jesu! :)
> Reed :)
Fraiser :)
--
Koja dvojica idijota ? :) ((Tm) by Breed )
> Kako mi klima izgleda naklonjenija prema dvije udruge, mislim da je to
> bolje rjesenje. BORG ili AmiBORG nastavlja svojim smjerom sa rijesenom
> vecinom pitanja oko udruge.
Ma samo ti odtvori tu Brute udrugu,,ova druga mozhe chekat i neke bolje
dane... Ili nek cheka dok ustanovimo Usere i napravimo Web stranicu pa onda
mozhda otvorit i nju ili je samo pripojit ovoj Borg Udruzi. No dok se
gornji uvjeti ne objelodane svaki razgovor u vezi Amiga UG/udruge je
suvishan... tj. nema bash prevelikog smisla...
> Konkretno, status oko osnivanja BORG udruge je ovakav:
> - trebamo jos potpise dvojice suosnivaca (iz VTC)
> - trebamo (odn. trebam) izraditi statut
> - trebamo (odn. trebam) napisati zapisnik s osnivacke skupstine
> - nakon toga odlazimo u Ured za opcu upravu VPZ i birokratsku masineriju
> stavljamo u pogon.
Ajd' da i to vidim konachno da izadje na svijetlo dana. :)
>> :) ,pretvorio se u PSX-asha,,igra se na PSX2 doma.. Meni je jedino reko
>> da je Amiga odjel prepustio burazu,,pa bi mozhda njega mogli obradit. :)
> Ajde, ti si vjest na rijecima... go ahead, make his day. ;)
:) Vech se nisam 100 godina ni chuo ni vidio s njim ko ni s Berom,, Al
mislim da me se sjecha (Berin buraz naravno)...
Budemo vidli do kud chemo dogurat s ovm kako ti kazhesh AUG,, pa onda ako
che bit smisla a nema ga ko drugi "blizhi" kontktirat,,budem onda ja.
--
A gdje je ona u tome svemu?
>> Ninoslava za prijecednika!!!;-) Bez sale, misli da je najbolji covjek
>> za taj polozaj, a i najvise se potrudio, pocev od partya pa do
>> incijative za osnivanje udruge.
> Ja ne mislim. Predlazem covjeka koji je spomenuo ideju u grupi.
> Covjece, javi se! Covjece, ne ljuti se! :-)
mislish na crc-a onda. :) on je krivac za ova zbivanja sad,njegov je bio
prviprijedlog. Smo shto je on neshto utihnuo. :)
>> Kao sto sam napisao, mislim da je Nino bolji/zasluzniji, a mene i
>> tako hebe kronican nedostatak vremena.
> A mene ne hebe, a? Ne stignem vrazji AWeb prevest zbog ovih sad tu napisa
> po grupi oko udruge... :)
BTW - jel ko preveo IBrowse kojim sluchajem???
> Ne, ozbiljno, drage volje stavljam B.R.U.T.E pod okrilje UG udruge, ali
Aha!! Ovo pribiljezhavam za neku buduchnost da se zna. :)
> mislim da ce mi funkcija u jednoj udruzi biti i vise nego li dovoljna.
> Znam jako dobro kakav je posao organiziranje B.R.U.T.E-a i bojim se da uz
> to necu moci kvalitetno obavljati jos i neke funkcije vezane za user
> group udrugu. :(
otom-potom :) kad dodje na red... budemo vidli...
>>> no pitam se di se sakrio,, mozhda doma djecu radi pa nema vremena :)
>> Cuj, ti... ti.... ti.... provokatoru prljavi!:-) Jos da djecu pravim,
>> pa jesi lud?!;-)
> :-) Sad bih te ja zezao, al ne smijem ni pisnut... O:-)
LOL LMAOAFOTCFL :))))) <g> :)
>> Cuo sam se sa Berom prije par tjedana, ali cini se da mu Amiga vise
>> nista ne znaci:-(
> Bio je zainteresiran za nabavku/razmjenu neku Amiga SW-a, ali "to je
> stalo" pa ce biti da je tako kako ti se cini... :(
A prije kolko je to bilo???
> A buraz? Nisam ni znao da ima buraza, pretpostavljam mladjeg?
Buraz je mladji par godina od Bere,(srednja skola mislim),i mrshaviji (bar
je bio kad sam ga ja zadnji put vidio) :) Zove se Kresho kolko se
sjecham...
--
Man invented language to satisfy his deep need to complain.- Lily Tomlin
>>> Mos mislit. Splicaninu. ;)
>> E neka, ali mi imamo i udrugu uzgajivaca iguana, pa ti pjevaj:-)
> Iguane ne pjevaju. :)
+--------+
| TAGGED |
+--------+
> (Osim kad se napiju, ali onda rade i kudikamo zanimljivije stvari... ;)
LOL :)
--
Eye of the tiger is watching you.
--
Iguane ne pjevaju. :) ((Tm) by Iguana)
> A tome umrezenome se blago fucka za onog neumrezenog, a onom neumrezenom
> se neda vuci za rukav stalno onog umrezenog itd. Hipoteticki gledano,
> naravno.
previshe filozofirash za svoje godine. :))))
> Pokazati im da jos mogu nesto raditi na svojim Amigama osim igrati stare
> igre i drzati ih u ormaru?
A ti si sigurno dobrovoljac za pokazivanje. :)))
No ajd obro,,treba takvom nekom sve ljepo bjasnit da skuzhi a onda je nash.
:)))
>> ili recimo kaj velish na Tonchu?? :)
> Podrzavam prijedlog, mada mislim da je prerano za takve prijedloge,dokne
> vidimo uopce izmedju koga sve treba birati. Tko bi sve bio zainteresiran
> za takvu udrugu (user group). 10 ljudi ti treba za osnivanje, a onda
> izmedju tih 10 oni biraju jednog za predsjednika.
ok,,ja se slazhem...
>> Imash mozhda prijedlog nekog trecheg tj, chetvrtog? :)
> Kad aktualiziramo stvar oko user-group (UG) udruge.
right oliti' desno! :)))
>>> Kao sto vec rekoh, razmisljali smo i previse vec. Pricam striktno o
>>> udruzi kojoj je cilj BRUTE. Ako cete posebnu osnivati za User grupu,
>>> onda je druga prica. Mozemo jos godinu dana, sto se mene tice. Ali ova
>>> BRUTE
right oliti' desno! :)))
>> Po meni bi prije trebalo osnovat Amiga Udrugu na nachin kako sam ja
>> opisao,a onda da se ta udruga bavi i organiziranjem BRUTE-a kao svog
>> officielnog amiga partya,,,zar nije ta teoretska idea bolja?
> Mislim da nije, ali SVE na stranu, ja ne mogu cekati osnivanje UG udruge.
> To ce potrajati, a BRUTE udruga treba biti osnovana sto prije zbog
>partya. Neovisno o UG udruzi.
right oliti' desno! :))) ka ti tak kazhesh...
> a) netko rece: bila bi dobra ideja da osnujemo Amiga user group i
> registriramo je sluzbeno kao udrugu. Povlastice i statusi cekaju.
taj neko bijashe "crc"
> b) ja rekoh:
A onda on "reche" :))) Joj kak volim taj "AORIST" :)))
> prosiriti ili sire definirati ukoliko postoje projekti i *nositelji* te
> *realizatori* tih projekata (pali su primjeri web stranica, edukacije,
> cyber-caffea itd.).
right oliti' desno! :)))
> kao clanstvo u svojevrsnom "klubu B.R.U.T.Era". Zasto nema? Pa zato sto
> recimo ne znam bas koliko ce tih clanova iz cijele HR moci doci u VT na
> godisnji sastanak (skupstinu) koji je obavezan po zakonu, cini mi se.
> Vidimo koliki su problemi i da se dodje na B.R.U.T.E, a kamoli na ovako
> nesto "sto se mora".
hm istina. :|
> Sto je najgore, nitko osim tebe se nije ni izjasnio o toj ideji, a cak
> niti o ideji Amiga user grupe nije bilo dovoljno konstruktivnih
> postova.
> :-( Bojim se da i to pokazuje kolikim resursima raspolazemo ili cemo
> raspolagati.
e hebiga... :/
> Jasno. Samo sam *precizno* napisao o cemu *ja* pricam.
E tak i treba i fala na ovom a,b,c objashnjenju.
>> Ja sam gore iznad iznio svoje mishljenje...
> Fala.
Nema na chemu. ;)
>> AmiORK bi bilo kao na njemachkom prijebvod :) (Kroatien) :)
> Evo i mojih par iz rukava na rostilj:
> HAUG / HRAUG = Hrvatska Amigaska User Grupa
> CAUG / CroAUG = Croatian Amiga User Group
> CACUG = Croatian Amiga Computer User Group
Ti si neshto zapeo na ovo UG,, al dobro,o tom chemo kad skupimo popis
resource (amigasha)...
> i jedna lezerna i manje suhoparna:
:)))))
> FART = Freestyler/Freemen Amiga Resource/Rvacki Team
:))))
> A jesmo "skupina idiota koja bi se predstavljala prema van sa nekakvim"
> fantasy nazivom???
ak mislish na moj prijedlog AmiORC onda chu ja josh jednom ponoviti da je to
samo kratica punog naziva... A naziv fino objashnjava ko smo,shto smo i od
kud smo te koji namje mozhe-bitni cilj...
> Cool it down, Amigo. Ton ti je uvredljiv. Neki ST fan
> bi se mogao naci adresiran, a vjerojatno ti to nije bio cilj. ;)
zbunj!? Ne razumijem te. shto adresiran??
>> ORC je bar pravilno i dostojno,,, a ono s Ocima je
>> bila samo interna usporedba,,koja se mozhe iskoristitiu promidjbi npr.
>> isl.
> Pa bas i nije. Pravilnije bi bilo OORC, onda, zbog onog "of".
Ma te kratice se uopbichajno nepishu,,tj. mogu bit excludirane...
>> Moja je Amiga uredno slozhena u kuchishte i izgleda ko pc,,samo kaj ima
> Exactly. Izgleda kao PC (i jos se hvalis time?? :). Ali je ipak Amiga.
hm PC,,,izgleda kao normalno kuchishte od kompjutera to sam mislio rech..
>> auspuh s ljeve strane :)))) No nema nikakvih kablova pos stolu i
>> glupsti,,nishta vishe nego PC BTW...
> Kabl od misa je deblji i sa vise zica, kao i od tastature... ;-p
ma sve je to tu negdje,,nije derastichna razlika,, nisi valjda skuzhio kaj
sam htio rech...
>> Ja mislim da je moja Amiga naj urednije i naj bolje slozhena u PC
>> kuchishte,,svaki sherav je pazhljivo odabran kao i svaka zhica kao i
> [...]
> Steta sto to nije tema ovog threada... ;-)
Slobodno otvori novi thread ak imash kaj za rech na ovu temu... Ja se nechu
bunit,, bash me zanima to "slaganje u kuchishte",, ja sve shto sam vidio do
sad nije mi izgledalo bolje napravljeno od ovog shto sam ja napravio...
> A nije ti palo na pamet da je nema tko raditi, odn. onaj tko mozda i bi,
> nema dovoljno znanja i *vremena*?
Ma vremena bi se nashlo,, ja mislim da si trebo boldat "znanja" i eventualno
ovom gore dodat " nema volje ili mozhda potpore"...
>> gle malo iznad...
> Gle ti realnost...
Ma je nikakva,,al svejedno mislim da od jedne WWW stranice nebi bilo
shtete...
>>> Ako imas u vidu nosioca te web stranice User Grupe, slobodno iznesi.
>>> **Ali* ozbiljnog* nosioca, mislim.
>> Hm
> Cekao sam ime, a ne "Hm"... ;)
Pa evo ti hint: Ko na svijetu radi najbolje www stranice,a josh k tome
pobornik je Amige? O;)
> Pa sta onda mastas o nebesima, kada znas da nemas propeler! Kuzis? :)
ma nemoj da ti ja pochnem o nebesima :) ovo shto sam ja predlozio na
pochetku (web stranicu) je adekvatno nashim moguchnotima...
> Know your limits! Za udrugu vrijedi, mislim. :)
:)
>> nama (nas nekoliko) koji bi se eventualno i potrudili za neshto... a
>> nakon toga when work is done mozhda i uspijemo predobiti ostatak zhiviha
>> mozhda i kog novog...
> A da mi prvo vidimo tko sve MOZE to raditi, pa da onda budemo pametniji,
> a? :)
ajd vidi vishe,,,ischupaj te dvije stare liste popisa Amigasha i idemo
akcija,,olovku u ruke i krizhaj propal i dopisuj nove kandidate :)))
Ili mi daj liste pa chu ja...
>>>> za novajlije/voajere/itd. tako da mogu zainteresirati ljude za to,, te
>>>> da na stranicama postoji "Members" dio u koji mogu uchi samo Clanovi
>>>> (od kojih svako ima svoj login i password),,, za chlanve bi se opet
>>>> nashle
>>> Dakle JavaScript ili Java required.
>> hm mislim da ne,, evo skokni pogledat ove dolje www-e pa reci shto
>> mislish...
> I stand corrected. Ipak ne treba, valjda.
Wau!!! gle gle shto sam ja uspio! :)))
>> aha no za Membere bi se ubacile i stranjske,,te Amiga stranjski shopovi,
>> amiga related pages itd...
> Ja bi to ipak stavio free-4-all. Ne-memberi nece imat popuste razne, to
> im je dovoljno...
otom-potom :) ,o tom chemo kad dodje na red...
>> Ma ti si malo previshe zapeo za te ne umrezhene ljude...Pa mislim ko u
>> danashnje vrijeme nema modem i nema pristup internetu a ima kompich??
> A kak bi ti to znao? Aj razmisli malo. Otkud ti informacija koliko ih ima
> ili nema?
copy/paste
previshe filozofirash za svoje godine. :))))
> Ali bitno je da oni DIREKTNO ucestvuju u aktivnostima udruge ili barem da
> budu DOBRO informirani. Ovako kako su preko prijatelja informirani mogu i
> sad, ne treba udruga za to uopce.
Ma chim se neshto pokrene a da to bude funkcioniralo,,milsim da che svi ti
neumrezheni kupit modeme. :)
>> Danas se tak i onak svako mozhe bit mali krisnik hineta besplatno,, tako
>> takav neki ne umrezheni mozhe za neku sichu kupit polovni externi 33.600
>> modem i stvar rijeshena...
> Ocigledno ne moze ili ne zna da moze (ima i takvih).
ma,,, previshe filozofirash za svoje godine. :))))
To su takvi mali %-ci da je to zanemarivo... IMO
>> Pa preko organizacije,bi se nash ogranak ATO-a vjerojatno popravio...na
>> opche zadovoljstvo Hr Amigasha vjerojatno...
> Ne vjerujem. Prije bi ATO mogao pomoci sa svojim iskustvima u
> organizaciji UG...
don't know...
> Da, mislim da je to vise posla nego sto ti mislis. A i takvih koji bi
> radili po narudzbi a besplatno/jeftino ima ko sodera... mos mislit. :(
"Ko shodera" LOL :)))))) Pa ja znam jedng koji bi to mogo mozhda chak i za
ljubav nama napravit ili barem jeftinije O;) poshto zna da smo mi Amigashi
jedna ne prebogata skupina veselih dobrodushnih i zahvalnih ljudi. :)
> Netocno. Mi mozemo i uloziti i popusiti sve ulozeno (vec od taxa za
> osnivanje i papire preko clanarina itd.). Dakle izgubiti.
Ma ja pricham o www stranici a ne o Amiga Udruzi,,tj. UG isl..
> O slobodnom vremenu i zivcima da i ne pricam.
A chuj vrijme i zhive i onako gubish,, zashto onda to gubljenje nebi malo
usmjerio na izradu www starnice...
> Ali smo voljni (barem 3jica) to je vec nesto.
To je vech ko kucha veliko. :)
>> Inache primjetio si da se kod mene sve za pochetak temelji na Web
>> Stranicama,,, I ja bi ih vrlo rado sam napravio,, no takvu stranicu
> Po meni pocetak bi bio skupljenje clanstva (barem 10 ljudi), a zatim
> osnivanje ako ima smisla, pa zatim u okviru raznih projekata unutar
>udruge stranice, mailing-lista itd.
Ti vjerojatno mislish na UG,, a ne na www stranicu koja...
>> zhelim nisam sposoban napravit jer ne znam,, ja bi eventualno mogo uzet
>> neki od progija za izradu stranica i neshto probat iskombinirat,,no to
>> nebi na nishta lichilo mislim...Tako da ja mogu poradiiti na drugom
>> dijelu gornjeg opisa :) al programiranje za sad mora napravit netko
>> sposobniji od mene,,mislim znash i sam da josh uvjek nemam svoju web
>> stranicu. :)
> Ali udruga nisu stranice. Udruga su ljudi. :)
Ja zato itrazhim stranice a ne udrugu...
> I za stranice trebaju ljudi. :)
Pa ima nas :) ko kucha smo veliki. :)
>> Chuj barem onda znash na chemu si i ko je Za akciju i unaprjedjenje...
> Dakle sav trud da bi saznao tko te NE podrzava?
nix nix nego bash suprotno,, a strana ako ne nishta drugo ostaje meni i
tebi :) a ja to onda ne smatram nikakvim gubitkom. :)
>> objasni to malo opshirnije (kako sam i ja),,, lako je ovak trabunjat
>> bezveze,, iznesi kompletne planove tj za sad zamisli :) ...
> Drugi put, Smoodge me ceka, moram ic. :)
:)))
>> E josh sam htio napomenuti kako je njihov doprinos bio velik,, samo ipak
> Agreed.
Jel to josh jedna Breed verzija??? :)))
Ili mislish da je on imao isto veliki doprinos? :))
>> su im zamisli bile relativno male,,, kao i stvar s Brute-om,,, ovaj moj
> B.R.U.T.E nisi ni vidio, pa nisi relevantan faktor da sudis o njemu.
ma ok to,,nego ja sam vishe mislio na to "male zamisli" da kako da se niste
vi svi Amigashi od prije par godine (dok vas je bilo ko shodera tu u grupi
i opchenito),,josh prije BRUTE-a i WARPA dogovorili za neshto kao Amiga UG
i osnovali je,, kao shto mi nije jasno zashto ste svi zasebno to sve
stvarali,,, A morash priznat da bi bilo guba da sad umjesto ovog kak je ,da
imamo fino jednu poshtenu pravu Web stranicu Amige u Hrvata na koju bi
mogli bit ponosni. :)
Bash shteta shto se ja nisam ranije pojavio na usenetu da malo reda radim
ovdje. :)
BTW Kolko se puta do sad odrzhao brute uopche?
koliko je ljudi bilo na partyima?
>> prijedlog bi bio MAXIMUM doseg ,po mom mishljenju...
> Hm.
A jelda,, sad ja nisam ochekivao "Hm" :) vech neshto drugo...
Ja sam takvog mishljenja da bi ta web stranica onako kako je ja zamishljam
bil Max doseg shto se tiche Amige u Hrvata,,ono ko da odesh u Metro -sve na
jednom mjestu...
>> (nemaju Pc ili MAC ,tj neko rachunalo,,,, konzole se ne rachunaju (psx i
>> to))Jel si ti uopche jedan od takvih???
> Jesam. I buraz moj, Cim. I Voodo. I njegov buraz.
Pravo leglo Amigasha u VT-u :))
Idemo malo Balashevicha: ;)
Ali sam chesto pevao u VT-ci,i dobro proshao,ma da su strme litice svud oko
VT-ce opet bi doshao,u VT-ci ne postoje pritisci,i zhive mirno svi,kao
hipici, u VT-ci...
>>> (A Breed ce donijeti chevape... ;)
>> Mislish mi chemo donijet chevape a Breed che bit dezhurni kuhar/shef
>> kuhinje? :)
> A ne! Onda od cevapa necemo puno vidjeti... ;)
Ma dobar je Breed,,,podjelio bi on s nama,ipak je on jedan od nas... ;)
> Ja zelim maznuti njemu cevape, a ne da on mazne meni! ;))
LL :))))
> Dogovoreno, onda Indijanac nosi cevape, ti peces, a ja i Breed
> degustiramo... O;-)
Hm ja pechem :) evo bumo ja i Breed skupa,,, mislim da on to najbolje zna a
ja chu mu pomagat,,, kad ih on speche onda su "Ainc A" klasa. :)))
--
A sada slijedi skladba "Ko kablove tu ostavlja?" ("Dora" 2001)
<tsb>
| T.J. ( Raiser , Love Raiser , Jet ) | ICQ UIN : 68642618 |
| MailTo:tjap...@public.srce.hr | Rai...@hi.hinet.hr | Lo...@vip.hr |
<tsb>ljubav i mir,svima zelim raj
>> E neka, ali mi imamo i udrugu uzgajivaca iguana, pa ti pjevaj:-)
> Iguane ne pjevaju. :)
> (Osim kad se napiju, ali onda rade i kudikamo zanimljivije stvari... ;)
:-) LOL. A plesu li po stolu techno, kao neki za NG2001?;-)
Pozdrav, T.L.
> > za taj polozaj, a i najvise se potrudio, pocev od partya pa do
> > incijative za osnivanje udruge.
> Ja ne mislim. Predlazem covjeka koji je spomenuo ideju u grupi.
> Covjece, javi se! Covjece, ne ljuti se! :-)
Tko je sad pa taj? Mislio sam da si ti bio inicijator?
> > tako hebe kronican nedostatak vremena.
> A mene ne hebe, a? Ne stignem vrazji AWeb prevest zbog ovih sad tu napisa
> po grupi oko udruge... :)
Pa ono, radis u ex. drzavnoj firmi, 8h radno vrijeme, sigurna placica...
:-)
> Ne, ozbiljno, drage volje stavljam B.R.U.T.E pod okrilje UG udruge, ali
> mislim da ce mi funkcija u jednoj udruzi biti i vise nego li dovoljna.
Ne znam zasto dvije udruge? Zar ne bi jedna UG bila dovoljno, a koja bi
i brinula o partyu? 2 udruge = 2x vise papirologije, zezancije...
> > Cuj, ti... ti.... ti.... provokatoru prljavi!:-) Jos da djecu pravim,
> > pa jesi lud?!;-)
> :-) Sad bih te ja zezao, al ne smijem ni pisnut... O:-)
:-) E, a kad ces ti praviti djecu? Stariji si od mene cak par
dana, pa bi bio red pa otvoris sezonu:-)
> Bio je zainteresiran za nabavku/razmjenu neku Amiga SW-a, ali "to je
> stalo"
> pa ce biti da je tako kako ti se cini... :( A buraz? Nisam ni znao da ima
On se bacio skroz na konzole, pise za "Jutarnji", PSX... Bojim se da
naprosto nema vremena za Amigu.
> buraza, pretpostavljam mladjeg?
Da, mladji, xxx puta ludji:-) Cak su i javno vodili "rat" u PSX-u
kad je mladji dao u redakciju i javno objavio Berine fotke iz
djetinjstva;-)
Pozdrav,
T.L.
> BTW - jel ko preveo IBrowse kojim sluchajem???
Ja sam poceo prevoditi IB i WW7, ali neslavno zavrsio:-(
Pozdrav,
T.L.
Nakon 7 dana i 7 noci, kanta je opet u funkciji, sa narezanim diskom,
svjeze instaliranim Win99 (ne, nije greska! Hackeri optimizirali
Win98). Sad sam spreman za nove radne pobjede... dok ne odlucim
instalirati Win2k;-)
> Iznesi mu ti onu adresu pa nek chovjek vidi.
E necu, onda je to samoreklama;-)
> Ja te jedino mogu pohvatlit,,nema tu,,ono nisam stigo ni blinknut
> okicama a stranica se je vech kompletna iz loadala :)
Pa naravno, kad je radjena sa Amigom. Po mjerenjima narucitelja,
stranica je 12x brza od prethodne koju je radio neki svabo na
kanti.
> No Tonchi jel ti znash napravit onak "Member login" kak sam napisao
> u jednom od ovih BRUTE postova???? (al tocho onakav bez jave kakav
> je na stranicama od Carnet JMU-a) ( http://www.jmu.carnet.hr/ )
Hmmm, to nikad nisam uspio uciniti bez JS:-(( Nekoc je NFox to imao
na svojim warez stranicama, ali je ljubomorno cuvao tu fintu.
Cini mi se da to nije klasicni HTML, vec da mora imati podrsku na
serveru.
> Hm ako se radi o Brute Udruzi onda chu i ja zahtjevati kao motivaciju
> za rad Jednu lijepu plavu i jednog Crvenog Merdjana (oni sportskijeg
> izgleda CLK ili koja je vech oznaka) :)
:-) Vidim, igra se Need4Speed na PSX-u, a?
Pozdrav,
T.L.
> > Ninoslava za prijecednika!!!;-)
> :) chega? tj. koje udruge? (BRUTE udruge ili Amiga udruge)
Ma i republike 'rvacke, ako treba!;-) Mislim na jedinstvenu udrugu,
jer osnivati dvije udruge je samo trosenje rusursa.
> (vidim cijelo vrijeme se nisi izjasnio koju bi Udrugu radije htio? )
Jednu, univerzalnu zaduzenu za osnivanje partya, okupljanje Amigasa,
promociju itd.
> > Bez sale, misli da je najbolji covjek
> > za taj polozaj, a i najvise se potrudio, pocev od partya pa do
> Hm mozhe proch,,no po meni si bolji ti. ;)
Hvala, ali mislim da bi udruga pod mojim vodstvom brzo propala,
jer jednostavno nemam vremena:-( Za to mjesto treba biti netko
tko zna usere motivirati. Mozda cak i ne jedan predsjednik kojem
bi na ledja natovarili sve, nego vise ljudi?
> > tako hebe kronican nedostatak vremena.
> Pa i mene isto,, a pretpostavljam i Ninu takodje...
Da, to znam:-( Zato je mozda i bolje imenovati predsjednika
formalno, a da tu funkciju obavlja nekoliko ljudi?
> Ma ja vech mislio da te zhenica za krevet svezala i nepushta. :)
> E' da se nisi javio ,,skoro pa sam vech zapalio za Split trazhit te :)
:-) ROTFL
E sad si zasluzio da ti posaljem u mail 2.3Mb MPG reklamu za Sony
VAiO laptop;-) To moras vidjeti! Dolazi teta u halterima, tangama
i sl. rekvizitima, a tip za laptopom ne trza ni 5%. Kaze mi kolega
da ga to podsjeca na nekoga;-)
> > Jos da djecu pravim, pa jesi lud?!;-)
> Pa reko mozhda si se konachno primio korisnog posla u zivotu,a ne
> samo po Amigi mrdat. ;)
Molim lijepo, ali Amiga je sa mnom od 1987. i kao takva dosla je u
moj zivot 6 godina prije zakonite mi plavuse!;-)
> > Cuo sam se sa Berom prije par tjedana, ali cini se da mu Amiga
> > vise nista ne znaci:-(
> Na tel,uzhivo,mail ili ICQ???
Na mail, nesto glede PSX-a.
> :) ,pretvorio se u PSX-asha,,igra se na PSX2 doma... Meni je jedino
> reko da je Amiga odjel prepustio burazu,,pa bi mozhda njega mogli
> obradit. :)
:-) jel to onaj cobra sto je javno objavio u PSX-u Berinu fotku
sa zirafom?;-)
Pozdrav, T.L.
> > Ne tako Raiseru, nego "pobijga" :)))))
> pffffff LOL :)))) S kakvom tvrdnjom da ga pobijem? :)))))
Reci mu da je vlaj:-))
Pozdrav, T.L.
Reci mu da je Dugopoljac :))))
Breed
>>>> Pobiga?! Ferma?! Nemas pravo koristit ovake rici,
>>>>> nije to za vas gori. :)
>>>> "Ferma" je kod nas uobichajno...
>>>> A "Pobiga" mi se chinilo zgodnije. :))))
>>> Ne tako Raiseru, nego "pobijga" :)))))
>> pffffff LOL :)))) S kakvom tvrdnjom da ga pobijem? :)))))
> 7.62 khhhhhhhhhhhhhhhhhhh :)))
Ta tvrdocha nije u standardu (pos standardu su 5.6 i 8.8 :) jedino ako
misliah na promjer. :)))
>>>> --
>>>> Gdje god ga bacis. Gdje god ga ostavis.. Uvijek nadje put doma! :)
>>>> <tsb>
>>> Sjecam se, sjecam se, DATIJMJKBZJ !!!! :))))
>>
>> zbunj!? :/
> Ako ti ne znas otkud ti to u sigu, onda ja fakat odustajem... Mozda pijes
> prevec mljeka i jedes kredu... :)))))
ma ne kuzim kaj je ovo "DATIJMJKBZJ" ???
ovu "pamet" u sigu ,kolko se sjecham,je napisao Galac mislim... :)) no nisam
siguran...
Al to je jedna od boljih u mojoj tag-listi,bar meni. :)))
--
Za mene je vodjenje ljubavi trajni, tihi i njezni proces davanja cijeloga
sebe nekome drugome, i to kroz poglede, dodire, poljupce, milovanja,
razgovor, pjevusenje... pa cak i kroz one "unutra-van" aktivnosti.
((Tm) by Doc)
>>>>> Iguane ne pjevaju. :)
>>>> +--------+
>>>> | TAGGED |
>>>> +--------+
>>>>> (Osim kad se napiju, ali onda rade i kudikamo zanimljivije stvari...
>>>> ;)
>>>> LOL :)
>>> A jel sviraju tambure ? :)
>>> .....Osam iguana s Petrovaradiiiinaaaaa :)))
>>> LOLOL
>> zbunj!? ?:|
> ON : Osim kad se napiju, ali onda rade i kudikamo zanimljivije stvari...
> JA: A sviraju li tambure ? (KAD SE NAPIJU Raiseru !)
> U zagradi (Osam tamburasa s Petrovaradina)
> Demit ...
> Huh... E kultuureee ....
Aha ti mene pitash "Dal meni sviraju tambure kad se napijem" jel??? :)
Ako je to pitanje onda: Odgovor = Ja se nisam nikada napio...
--
The only thing that stops God from sending another flood is that
the first one was useless. -- Chamfort
> ma ne kuzim kaj je ovo "DATIJMJKBZJ" ???
Hmmmm, Gašo i njegove psovke? ;o)
>>> Ninoslava za prijecednika!!!;-)
>> :) chega? tj. koje udruge? (BRUTE udruge ili Amiga udruge)
> Ma i republike 'rvacke, ako treba!;-) Mislim na jedinstvenu udrugu,
> jer osnivati dvije udruge je samo trosenje rusursa.
My opinion 2! hm... no eto shta da se radi,,,Nino je zapeo za ovu Brute pa
shta mozhemo...
Nino A da osnujesh Amiga Udrugu a da se za sad samo bavish sa Bruteom u
Udruzi??? (dok ne proshirimo Amiga resource,,i mozhda pochnemo za pochetak
s onom WWW stranicom onda...)
Tonchi,Nino,,REACT NOW,,ovo su valjda zadnji trzaji da se probamo nesht svi
skupa dogovorit za dugorochno opche dobro za Amigu...
>> (vidim cijelo vrijeme se nisi izjasnio koju bi Udrugu radije htio? )
> Jednu, univerzalnu zaduzenu za osnivanje partya, okupljanje Amigasa,
> promociju itd.
My opinion 2!
>> Hm mozhe proch,,no po meni si bolji ti. ;)
> Hvala, ali mislim da bi udruga pod mojim vodstvom brzo propala,
ROTFL!!! LOL najradije bi te sad utagiro al nechu :))))
> jer jednostavno nemam vremena:-( Za to mjesto treba biti netko
> tko zna usere motivirati. Mozda cak i ne jedan predsjednik kojem
> bi na ledja natovarili sve, nego vise ljudi?
Not a bad Idea at all!!! I agree!!! I onda da svaki od tih predsjednika ima
svoju ulogu... Malu specijalizaciju za shto je zaduzhen...
Koga predlazhesh?
>> Pa i mene isto,, a pretpostavljam i Ninu takodje...
> Da, to znam:-( Zato je mozda i bolje imenovati predsjednika
> formalno, a da tu funkciju obavlja nekoliko ljudi?
Tako je! I agree! :) (Neshto mi pametno zborish u ovom postu Ante ;)
>> Ma ja vech mislio da te zhenica za krevet svezala i nepushta. :)
>> E' da se nisi javio ,,skoro pa sam vech zapalio za Split trazhit te :)
> :-) ROTFL
> E sad si zasluzio da ti posaljem u mail 2.3Mb MPG reklamu za Sony
> VAiO laptop;-) To moras vidjeti! Dolazi teta u halterima, tangama
> i sl. rekvizitima, a tip za laptopom ne trza ni 5%.
Mozhe Mozhe ,primam primam,,moj account ti je shirom otvoren! :)))
> Kaze mi kolega da ga to podsjeca na nekoga;-)
LOL :))))
>>> Jos da djecu pravim, pa jesi lud?!;-)
>> Pa reko mozhda si se konachno primio korisnog posla u zivotu,a ne
>> samo po Amigi mrdat. ;)
> Molim lijepo, ali Amiga je sa mnom od 1987. i kao takva dosla je u
> moj zivot 6 godina prije zakonite mi plavuse!;-)
Pa bash zato trebash nadoknadit te godine ;) sa kojim malim Amigashem ili hm
malom Amigashicom ;)
>> :) ,pretvorio se u PSX-asha,,igra se na PSX2 doma... Meni je jedino
>> reko da je Amiga odjel prepustio burazu,,pa bi mozhda njega mogli
>> obradit. :)
> :-) jel to onaj cobra sto je javno objavio u PSX-u Berinu fotku
> sa zirafom?;-)
Nemam pojma,ne pratim PSX chasopise... Buraz mu se inache zove Kresho.
--
EKONOMIJA - znanstvena disciplina koja proucava kako pojedina drustva
koriste oskudne resurse da bi proizvela robe i usluge i raspodijelila ih
smedju clanovima zajednice.
>> Ako tko na sudu bude pitao sto znaci ta lopta sa crveno/bijelim
>> poljima, uvijek mozemo reci da je to umjetnicka interpretacija
>> hrvatskog grba;-)
> To je nevjerojatna stvar koju mi u HR uopce ne koristimo, koliko vidim -
> da nam je nacionalno obiljezje istovjetno izvornom Amigaskom obiljezju!
> Mislim na crveno-bijelu sahovnicu, naravno. Taj Boing ball kao da
> predstavlja Hrvatsku!
To definitivno treba iskoristit u promidjbi. :)
Prava je shteta da to stoji ne iskorishteno...
--
Every thing you say to me,gets me one step closer to the edge,and I'm about
to break.
>> BTW - jel ko preveo IBrowse kojim sluchajem???
> Ja sam poceo prevoditi IB i WW7, ali neslavno zavrsio:-(
Nachi nish od IB-a?
E jel opche ima IB kakav Doc u Amigaguide formatu???
--
Ma super filing, kad ti kazem! Ne mozes nazuljati prste od igranja ni nakon
vise sati! :) ((Tm) by Iguana)
> Nakon 7 dana i 7 noci, kanta je opet u funkciji, sa narezanim diskom,
> svjeze instaliranim Win99 (ne, nije greska! Hackeri optimizirali
> Win98).
E to volim kad se majstori prime posla i pochnu popravljat poluproizvode!
>> Iznesi mu ti onu adresu pa nek chovjek vidi.
> E necu, onda je to samoreklama;-)
LOL :))
>> Ja te jedino mogu pohvatlit,,nema tu,,ono nisam stigo ni blinknut
>> okicama a stranica se je vech kompletna iz loadala :)
> Pa naravno, kad je radjena sa Amigom. Po mjerenjima narucitelja,
> stranica je 12x brza od prethodne koju je radio neki svabo na
> kanti.
hm hm 12x velish brzhe,,e onda svaka chast,,ili je onaj njemac bio totalno
nesposoban...
>> No Tonchi jel ti znash napravit onak "Member login" kak sam napisao
>> u jednom od ovih BRUTE postova???? (al tocho onakav bez jave kakav
>> je na stranicama od Carnet JMU-a) ( http://www.jmu.carnet.hr/ )
> Hmmm, to nikad nisam uspio uciniti bez JS:-(( Nekoc je NFox to imao
nachi a sa AJS bi znao? (pod AJS mislim Amigin JS ,shto znashi: ne bash pre
dobar JS support :)
> na svojim warez stranicama, ali je ljubomorno cuvao tu fintu.
> Cini mi se da to nije klasicni HTML, vec da mora imati podrsku na
> serveru.
hm a ovo s vipa: http://internet.vip.hr/ (pa click na "Login")
jel to ista stvar ili ne?? Jel bi to znao?
>> Hm ako se radi o Brute Udruzi onda chu i ja zahtjevati kao motivaciju
>> za rad Jednu lijepu plavu i jednog Crvenog Merdjana (oni sportskijeg
>> izgleda CLK ili koja je vech oznaka) :)
> :-) Vidim, igra se Need4Speed na PSX-u, a?
Ma samo 3kica se igrala nekoch,,naravno josh je uvjek volim koji put upalit
radi gushta. :) Naravno zavrshio sam NFS3 josh nekoch davno! (bez varanja)
I naravno josh imam saveove na mem. cardu :) da se mozhe s Merdjom i
Jaguarom shpanat! :) Meni samo NFS3 ruljiz ,,ostali su mi shrot...
No nisam mislio na onog iz igre vech na one koji se mogu vidjet po
ulicama,,onak nisu klasichni neg su onak malo sportskiji look imaju
(obichno ljudi imaju srebrne boje Merdje),onak ti imaju prednju njushku
zaobljeno-spushtenu malo,mozhda je to oznaka SLK onda. :)
No ja bi takvog Crvenog! :) (Takav se mislim mozhe vidjet u GTurizmu 2 pod
B klasa auti...)
--
It's like a Jungle sometimes,it makes me wonder "How am' keepin goin under?"
>>> Ne tako Raiseru, nego "pobijga" :)))))
>> pffffff LOL :)))) S kakvom tvrdnjom da ga pobijem? :)))))
> Reci mu da je vlaj:-))
hm kome trbam rech da je vlaj!? :)
--
Sta otkud mi - kupio ju rabljenu u Dugavama od 12godisnjeg klinca prije cca
3-4 godine sa zalemljenim IDE kablom :))) Poslije lemili zenin stari, pa
Rated i ja, pa je takva ispala :) (... by Breed)
>>> za taj polozaj, a i najvise se potrudio, pocev od partya pa do
>>> incijative za osnivanje udruge.
>> Ja ne mislim. Predlazem covjeka koji je spomenuo ideju u grupi.
>> Covjece, javi se! Covjece, ne ljuti se! :-)
> Tko je sad pa taj? Mislio sam da si ti bio inicijator?
"crc" je taj. :)
No "crc" daj se malo javi,,nechemo te pojest,ne jedemo male crc-e :)))
> Pa ono, radis u ex. drzavnoj firmi, 8h radno vrijeme, sigurna placica...
> :-)
:))))
>> Ne, ozbiljno, drage volje stavljam B.R.U.T.E pod okrilje UG udruge, ali
>> mislim da ce mi funkcija u jednoj udruzi biti i vise nego li dovoljna.
> Ne znam zasto dvije udruge? Zar ne bi jedna UG bila dovoljno, a koja bi
> i brinula o partyu? 2 udruge = 2x vise papirologije, zezancije...
IMO Ako se otvori Brute udrugaova druga kao "Amiga UG" udruga se neche
otvarati,,eventualno che se moch pripojit ovoj Brute Udruzi... A to mi se
nekako chini glupo...
>>> Cuj, ti... ti.... ti.... provokatoru prljavi!:-) Jos da djecu pravim,
>>> pa jesi lud?!;-)
>> :-) Sad bih te ja zezao, al ne smijem ni pisnut... O:-)
> :-) E, a kad ces ti praviti djecu? Stariji si od mene cak par
> dana, pa bi bio red pa otvoris sezonu:-)
:)))
> On se bacio skroz na konzole, pise za "Jutarnji", PSX... Bojim se da
> naprosto nema vremena za Amigu.
E to sam primjetio u jutarnjem. :)))
>> buraza, pretpostavljam mladjeg?
> Da, mladji, xxx puta ludji:-)
Ma nije ,,dobar mu je buraz,,bar je meni takav ostao u sjechanju...
> Cak su i javno vodili "rat" u PSX-u
> kad je mladji dao u redakciju i javno objavio Berine fotke iz
> djetinjstva;-)
E da mi je to vidjet kroz prochitat! :))
--
Experience is directly proportional to the value of equipment destroyed.
- Carolyn Scheppner
My man :)
Ne, ne pitam tebe... Pitam Ninu posto je on ovdje jedina reptilcina ....
;)
I kaj ti ja sad morem kad se ti nisi nikad napio ???
Jedno iskustvo manje....
Silkwo...UPS...Breed :)))
Pa koji k. onda replayash na moj post a ne njegov!?
BTW - zhalim sluchaj Nin' al :)
+--------+
| TAGGED |
+--------+
> I kaj ti ja sad morem kad se ti nisi nikad napio ???
> Jedno iskustvo manje....
pih...
> Silkwo...UPS...Breed :)))
^^^^^^
:)))) jel mozhda nastavak "rm" ? :)
--
Ne,ne pitam tebe... Pitam Ninu posto je on ovdje jedina reptilcina... ;)
((Tm) by Breed)
--
Sused dragi tancaj,udri brigu na veselje. :)
> Raiser wrote:
>> ma ne kuzim kaj je ovo "DATIJMJKBZJ" ???
> Hmmmm, Gašo i njegove psovke? ;o)
?
--
Whenever you find that you are on the side of the majority, it is
time to reform. -- Mark Twain
>>> hm hm let me think! Nino izgleda da on pozdravlja moju ideju :) ,,shto
>>> znachi da mu je moja bolja neg tvoja. :)))
>> Tvoja je u svakom slucaju bolja neg moja, ma o cemu pricao. ;)
> Check TAG :)))
> Lagano se odflejmaj od mene,nechu nasjest na pokushaje flamanja. :)))
Hehe, nesto si ti krivo povezao... Never mind. Subject closed! Kasno!! :-)
--
To understand recursion, one must first understand recursion...
> mislish na crc-a onda. :) on je krivac za ova zbivanja sad,njegov je bio
> prviprijedlog. Smo shto je on neshto utihnuo. :)
Dobro, dakle predlazem Denisa Grgica za (debelog) precjednika udruge
<umetnuti ime naknadno>. :-)
> BTW - jel ko preveo IBrowse kojim sluchajem???
Koju verziju? Mislim da starije je netko, ali ove zadnje sumnjam...
>> Ne, ozbiljno, drage volje stavljam B.R.U.T.E pod okrilje UG udruge, ali
> Aha!! Ovo pribiljezhavam za neku buduchnost da se zna. :)
Samo da nisi ti to krivo shvatio. To NE znaci ni u kojem slucaju da cu ti
prekopirat web stranice u "sveamigaske stranice" gdje ce se do njih moci
samo s loginom i passwordom nakon sto se iskinta neka lova, ili da ce
B.R.U.T.E postati iskljucivo "<umetnuti ime> UG Party".
To znaci samo da ga mozete proglasiti za sluzbeni Amiga party (a tesko je,
posto je jedini ;) ili whatever, linkati na njega web user grupe, na
partyplaceu odrzati nekakav sastanak UG i sl. Dakle "pod okrilje" znaci u
smislu visokog pokroviteljstva ili pripadnosti i sl. a ne nadredjenosti tj.
bez ikakvog gubitka civilnih i inih sloboda. Valjda kuzis, makar je malo
nespretno za izraziti. ;)
>>> Cuo sam se sa Berom prije par tjedana, ali cini se da mu Amiga vise
>>> nista ne znaci:-(
>> Bio je zainteresiran za nabavku/razmjenu neku Amiga SW-a, ali "to je
>> stalo" pa ce biti da je tako kako ti se cini... :(
> A prije kolko je to bilo???
Par mjeseci, sad vec. Zadnji put prije tocno mjesec dana preko ICQ-a.
--
Sex is not the answer. Sex is the question. "Yes" is the answer.
>> Joj sto neki vole otkrivat toplu vodu...
> <bg> :)))
>> A zasto se ne bi samo AZURIRAO vec POSTOJECI spisak Amigasa kojeg je
>> vodio Faki, ili pak vec POSTOJECA baza Amigasa koju su vodili Warpovci?
> ja nemam pojma o tome... shto se mene tiche mozhe bilo shto,, samo da se
> vishe prijedje s rijechi na djelo...
A glavno da sve znas o Breedovim chvarcima, chevapima i slichnome, o
burazovim ispitima, o Ivinim ispitima, o kolegijima, o Toncijevoj zeni,
djeci, bratu, starcima itd.itd. :-)
> Ochesh ti szhurirat to?
Necem. Ja se moram ATOm malo pozabavit pod hitno.
Posaljem ti ja bazu ak si ljen skinit sam s Warpovih stranica, pa azuriraj.
Sam ne znam kak ces natjerat ljude da se jave... zvat telefonom? Mozda
pisat na mail ili ICQ kao prvi korak nije losa ideja...
> Pa nek se barem popishu ovi trenutni koji se bar znaju i josh imaju
> Amige.
Pa nek se. :)
> Bolje imat bar nekakav makar polovichni popis nego nikakav...
Bolje. :)
>> Za primjer pogledaj spisak pretplatnika/kupaca Warp casopisa...
> Jsh sad da i to idem gledat,,pa di da nadjem vremena :)))
Prestani djecu pravit pa ce bit i vremena vise... ;-)
> No bum skokno,, bash da vidimjel sam i ja nalisti ili ne...
Eto vidis... odmah nagodinu, nakon ATO i HR-BBSerskih stranica, jel? ;)
>> 2. Druga stvar je da treba prije toga definirati pojam
>> "aktivnog Amigasa". Da li je to netko tko igra SWOS jednom u par mjeseci
>> ili nije? I slicno.
> Takvog treba pitat dali se on osjecha Amigashem ili ne ,,, i odma chesh
> saznat. :)
A onda pitas nekog tko vrti UAE i taj ce se osjecat cim nanjusi da imas par
CD-a punih pirsofta, poglavito AGA i inih igara... ;) Salu nastranu... ;)
> Ajd onda potrudi se malo,,da ne ispada da sam ja jedini koji se trudi...
Ja bas i ne pratim puno drugih grupa osim amigaske tri. Evo na h.a.flameł
cu pitat prvom prilikom. :-)
--
What this world needs is a good five-dollar plasma weapon.
>>> :) ,pretvorio se u PSX-asha,,igra se na PSX2 doma.. Meni je jedino reko
>>> da je Amiga odjel prepustio burazu,,pa bi mozhda njega mogli obradit. :)
>> Ajde, ti si vjest na rijecima... go ahead, make his day. ;)
> :) Vech se nisam 100 godina ni chuo ni vidio s njim ko ni s Berom,, Al
> mislim da me se sjecha (Berin buraz naravno)...
Izgovori, izgovori...
> Budemo vidli do kud chemo dogurat s ovm kako ti kazhesh AUG,, pa onda ako
> che bit smisla a nema ga ko drugi "blizhi" kontktirat,,budem onda ja.
Pa jos malo izgovora, izgovora... :)
Samo ti njega kontaktiraj sad i pokupi podatke za BAAH (bazu aktivnih
Amigasa Hrvatske :). Nemoj mi sad nist migoljit, tamo si se hvalio
sposobnostima nagovaranja... koga ono... Dooza? A sad tu 2 zeca, 3 zeca...
:-)
--
Welcome to Hell, sinner. Here is your 386SX with Windows and DoubleSpace.
>> Ali igra bas i nije nesto, od onoga sto sam vidio. Grafika je lijepa,
>> ali mislim da je igrivost (i kontrole) mogla biti i puno bolja.
> Di se mozhe igra skinut???
Ne bih znao. Vjerojatno ne nekom piratskom FTP siteu.
>> Pa ta Amiga o kojoj ti pricas je napustena jos prije par mjeseci
>> (godina?). Htio ti prihvatiti ili ne, ako zelis ostati u igri MORAT ces
>> preci na AmigaDE...
> Ma kuzhim ja to sve,zato i govorim da kod nas sve vishe zaostaje,,jel kod
> nas ljudi jednostavno zbog neimashtine radije uzimaju PC pa da budu
Aha, kod nas zaostaje, ja mislio da ti pricas opcenito za Amigu kao
platformu. Onda bi se ovo reklo da zaostaju useri, a ne Amiga kod nas.
U biti, vidjet cemo sto ce biti sad kad puste buve van... :)
--
Make tea, not love. [Monty Python]