Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Amiga 1200 video problem

30 views
Skip to first unread message

Solo761

unread,
Aug 30, 2013, 3:22:10 AM8/30/13
to
Pozdrav, prije par dana sam nabavio Amigu 1200 no imam jedan problem. Probao sam ju spojiti na TV preko RF modulatora. Nula bodova, ovo je rezultat

http://www.youtube.com/watch?v=M9QoAhZsyDY

To je najbolje što sam uspio dobiti šarafanjem potenciometra na samom modulatoru i postavki na TV-u.

Drugi pokušaj je bio preko kompozitnog izlaza, to je bilo još gore, ukratko

http://i.imgur.com/cPgQECc.jpg
http://i.imgur.com/Xl2z1Oi.jpg

još nisam isprobao RGB to SCART, prvo moram napraviti kabel, to namjeravam ovih dana.

Ono što me zanima je da li možda ima nekoga kod nas tko se bavi reparacijom starih računala? Ili barem Amige :). Mislim da je Amiga kao Amiga OK, kada je bila spojena preko RF outa ubacio sam disketu (Galaga), pokrenula se i uspio sam doći do igre, zvuk je isto šljakao. Samo je problem što je slika neupotrebljiva :D.

Vizualno kondići izgledaju OK, mada bih možda trebao sa povećalom pogledati, možda je oko njih ipak "lokvica".

Quille

unread,
Aug 30, 2013, 12:21:27 PM8/30/13
to
Mozda je glupo, ali ovo mi izgleda kao pal/ntsc problem.
Vrijedilo bi probati (ako vec nisi), kad upalis amigu drzati oba gumba misa
i u display opcijama odabrati "pal".
Nekako mi izgleda da najvise sanse za to nudi opcija sa modulatorom jer tamo
izgleda kao da samo ne stima
vertikalna sinkronizacija, pa kad vec to nasimas onda probas vidjeti kako
izgleda preko comosite-a.

Takodjer nevjerujem bas da ce to pomoci jer mislim da vec dugo vremena bilo
koji TV moze prikazati i pal i ntsc
ali ko zna ..

Quille


"Solo761" wrote in message
news:10f772aa-921f-41d4...@googlegroups.com...

sol...@gmail.com

unread,
Aug 30, 2013, 2:06:11 PM8/30/13
to
Sada više nisam uspio dobiti skoro nikakvu sliku. Preko kompozitnog ulaza isto kao prije, a preko RF-a apsolutno ništa.

No isto mislim da nije do PAL/NTSC standarda. Zadnji TV koji mi je sa tim imao problema je bio 55cm Quadro prije 15 godina, a i kod njega se to ispoljavalo samo kao crno bijela slika. Nije bilo totalnog nedostatka slike.

On Friday, August 30, 2013 6:21:27 PM UTC+2, Quille wrote:
> Mozda je glupo, ali ovo mi izgleda kao pal/ntsc problem.
>
> Vrijedilo bi probati (ako vec nisi), kad upalis amigu drzati oba gumba misa
>
> i u display opcijama odabrati "pal".
>
> Nekako mi izgleda da najvise sanse za to nudi opcija sa modulatorom jer tamo
>
> izgleda kao da samo ne stima
>
> vertikalna sinkronizacija, pa kad vec to nasimas onda probas vidjeti kako
>
> izgleda preko comosite-a.
>
>
>
> Takodjer nevjerujem bas da ce to pomoci jer mislim da vec dugo vremena bilo
>
> koji TV moze prikazati i pal i ntsc
>
> ali ko zna ..
>
>
>
> Quille
>
>
>
>
>
> "Solo761" wrote in message
>
> news:10f772aa-...-2e8498b1d172@googlegroups.com...

morski

unread,
Sep 6, 2013, 6:33:43 AM9/6/13
to
koja ti je lokacija ?mogu pogledat što se da napravit

sol...@gmail.com

unread,
Sep 6, 2013, 3:44:54 PM9/6/13
to
On Friday, September 6, 2013 12:33:43 PM UTC+2, morski wrote:
> koja ti je lokacija ?mogu pogledat što se da napravit
>
> >
>
> >
>
> > Vizualno kondići izgledaju OK, mada bih možda trebao sa povećalom pogledati, možda je oko njih ipak "lokvica".

U Zagrebu sam, u Dubravi.

Napravio sam u međuvremenu RGB -> SCART kabel i isto nema sreće. Ali više ni sam nisam siguran što bi bio problem. Ovako izgleda preko tog kabla (napravio sam dva, za slučaj da sam negdje smrdao, isto je sa oba)

http://www.youtube.com/watch?v=4Y7V5mjyKvA

Probao sam ga na A500 i isto nula bodova

http://www.youtube.com/watch?v=5Wa6LflzsyQ

Napravio sam ga po ovoj shemi

http://eab.abime.net/hardware-mods/47281-stedy-s-rgb-scart-cable.html

Mislim da se nisam zezuo sa numeriranjem pinova pa da je to ispalo naopačke, ovako sam brojao (slika skoro gotovog konektora).

http://i.imgur.com/vvnGqwX.jpg

Slijedeći plan mi je isprobati ih na nekom starijem TV-u, kod staraca imam Stari Sony i LG CRT, možda će sa njima biti više sreće.

Domagoj Ozanic

unread,
Sep 15, 2013, 4:38:56 AM9/15/13
to


Najbolja opcija je RGB to SCART - ionako definitivno najbolja kvaliteta
slike - vrijedi truda za napraviti kabel!

Jedino ces zvuk morati spojiti odvojeno na cinch.

Kondenzatori uvijek najprije budu neispravni za zvuk, onda sve ostalo
tako da ne vjerujem da su kondici u kvaru. Probaj napraviti test tako da
nesto svira - a stereo cinch spojis na liniju ili TV. Ako je zvuk
prigusen ili krcka tada su otisli kondici za zvuk.

Lp,


> Pozdrav, prije par dana sam nabavio Amigu 1200 no imam jedan problem. Proba=
> o sam ju spojiti na TV preko RF modulatora. Nula bodova, ovo je rezultat
>
> http://www.youtube.com/watch?v=3DM9QoAhZsyDY
>
> To je najbolje =B9to sam uspio dobiti =B9arafanjem potenciometra na samom m=
> odulatoru i postavki na TV-u.
>
> Drugi poku=B9aj je bio preko kompozitnog izlaza, to je bilo jo=B9 gore, ukr=
> atko
>
> http://i.imgur.com/cPgQECc.jpg
> http://i.imgur.com/Xl2z1Oi.jpg
>
> jo=B9 nisam isprobao RGB to SCART, prvo moram napraviti kabel, to namjerava=
> m ovih dana.
>
> Ono =B9to me zanima je da li mo=BEda ima nekoga kod nas tko se bavi reparac=
> ijom starih ra=E8unala? Ili barem Amige :). Mislim da je Amiga kao Amiga OK=
> , kada je bila spojena preko RF outa ubacio sam disketu (Galaga), pokrenula=
> se i uspio sam do=E6i do igre, zvuk je isto =B9ljakao. Samo je problem =B9=
> to je slika neupotrebljiva :D.
>
> Vizualno kondi=E6i izgledaju OK, mada bih mo=BEda trebao sa pove=E6alom pog=
> ledati, mo=BEda je oko njih ipak "lokvica".



--
Domagoj Ozanic (domagoj...@zg.t-com.hr)
Warp PPC station http://members.tripod.com/ppcstation/
A1200 Blue Thunder Tower (BTT) - AmigaOS 4.1.6
BlizzardPPC 200 MHz / BVision PPC / 256 MB RAM








Solo761

unread,
Sep 17, 2013, 11:44:20 AM9/17/13
to
Zakržljao sam sa newsima, skoro sam umjesto reply-a na grupu poslao mail :D.

Ipak je do TV-a. Napokon sam išao do roditelja i tamo ih spojio na LG
CRT TV i na tom TV-u rade obje amige. I A500 kojoj sam zamjenio
kondenzatore i A1200 kojoj još nisam zamjenio kondenzatore (tri komada
su mi sumnjiva, kontakti na njima su izgubili sjaj i zatamnjeni su. Oko
njih nema korozije, ali mislim da je to početak. Dva od ta tri su blizu
kompozitnog izlaza, a on mi nije radio ni na tom TV-u, puno snijega ima
na slici, jedva se nazire kickstart ekran.

Sada mi je malo lakše kada sam se uvjerio da ipak rade. Ionako mi je u
dolasku gbs 8200 ( http://www.buyincoins.com/item/12565.html )koji će
konvertirati signal na VGA pa će i to biti riješeno.

Nakon toga je složiti CF karticu u A1200 i vidjeti u kakvom stanju mi je
A590 HDD za A500. Prijašnji vlasnik je rekao da je izgleda hard otišao
što ima potencijal za "veselje" ako bih to išao osposobiti za rad.
0 new messages