inace kaze covjek za optiku ce prvo biti potrebna suglasnost stanara za
potezanje grane (optickog kabla od prizemlja do zadnjeg kata),
zatim ako se nesto ne promjeni na trzistu(malo vjerojatno)dio troskova
uvodjenja ce snositi korisnici barem na pocetku,
dobiti cemo modeme koji ce biti totalno zakljucani i sve ce se postelavat sa
centrale a vremenom sa szk.
vdsl bi mogao vrlo brzo uci u komerzionalnu upotrebu pogotovo ako HRT pocne
sa emitiranjem HD programa za vrijeme europskog nogometnog prvenstva,
ali vjerojatno vrlo ogranicenom broju korisnika radi tehnickih mogucnosti
citaj lose mreze s toga navodno t-com smatra da je optika platforma
buducnosti
WTF Sad je valjda t-scum TAJ OD KOJEG POCINJE OPTIKA.
Onda optiku mogu smjesta prekrižiti.
"cromen" <skala...@yahoo.com> wrote in message
news:g02os8$snk$1...@ss408.t-com.hr...
i ovako se guse od navale hr surfera kako ce tek povatat konce kad dica
interneta pocnu sisat optikom hehe
Pa neznam sto je tu sporno. Vodatel koristi optiku vec dugo i stvar ljepo
radi. Recimo za primjer ako uzmes 5/5 na vodatelu dobijes 600/600 zato jel
na optici nema gusenja i gubitaka. Dalje na optici je moguce slati i
skidati u isto vrijeme 500 kb/s te igrati neku igru sa istim pingom bez da
osjetis da ti je veza skoro 100% opterecena. Bakar nije ni do koljena
optici i jedino moguce poboljsanje usluga je da uvedu optiku.
> inace kaze covjek za optiku ce prvo biti potrebna suglasnost stanara za
> potezanje grane (optickog kabla od prizemlja do zadnjeg kata),
> zatim ako se nesto ne promjeni na trzistu(malo vjerojatno)dio troskova
> uvodjenja ce snositi korisnici barem na pocetku,
> dobiti cemo modeme koji ce biti totalno zakljucani i sve ce se postelavat sa
> centrale a vremenom sa szk.
Da, to je normalno.
Inace to ti je ruter. Nesto kao DUO usluga. Opticki kabel ide u taj ruter,
iz njega imas izlaz za telefon, za komp i za IPTV. Normalno trebali bi ti
biti otvoreni svi portovi na tom ruteru i ti mozes spojiti svoj ruter na
taj izlaz ili drito na komp.
Istina, za djecu nije vdsl2 sigurno, a tek buduci FTTH.
--
Jura/g33k @ IRC UnderNet/QuakeNet/IdolNet
ICQ: 139100120
e-mail (Gtalk): jurageek @ET@ gmail.com
MSN: jurageek @ET@ hotmail.com
Skype: jurageek
YahooMessenger: ivan_jura @ET@ yahoo.com
AiM: crogeek
to nije istina. u optičkim vlaknima imaš i gušenje i imaš gubitke na
spojevima, koji i nisu baš zanemarivi. veliku brzinu na optici imaš zato
jer se frekvencija ja kojoj se odvija komunikacije nekoliko stotina
teraherca pa zato imaš takve velike brzine bez problema. nije ti to
vezano s gušenjem već s veličinom bandwidtha.
No dobro. Da predefiniram "nisam osjetio gubitke na optici" :)
Evo ja sam uključen u test usluge za T-Com. Optika mi je dovedena
direktno u stan. Internet 25/1Mbps, MaxTV full paket, VoIP telefon.
Trenutno sve radi ok iako brzina dosta varira tako da ponekad imam i
samo 10Mbps ali nije ni to tako loše. Maksimum koji sam do sada imao
je 22Mbps i to na kompu koji je spojen wireless....sve mi se čini da
mi u ovom mrežna kartica nije ok pa ću ju mijenjati.
Za sada imamo sve besplatno i to bi navodno trebalo potrajati do kraja
godine. Kada će usluga na tržište još se nezna a ja do tada uživam i
maksimalno koristim blagodati koje sam dobio! :)
Pozz!
Pozz!
25/--->1Mbps to je valjda covjek i mislio pod to da ima optike i optike :(