uvijek sam se pitala je li stetno ne nositi naocale ako imas dioptriju.
reklo bi se da, barem u mom slucaju, moze biti ljekovito. ;-)
Kad smo kod toga, je li netko probao vjezbe za oci?
sad si me sjetila kak je kod vlahova u njegovoj emisiji Drugo lice bio jedan
luuudi tip koji je sa sobom donio valjd pola tisuce knjiga i raznih sranja,
bio je u zatvoru jer je ubio susjeda i zavrsio je fax negdje u SADu..
uglavnom, tip je rekao da su naocale usvari stetne i da ih ne treba nositi..
ja imam +0.5 na oba oka i dobio sam naocale ali sam ih nosio samo par
tjedana i vec par godina ih ne nosim jer mi jednostavno smetaju.. pojma
nemam kakvo mi je sad stanje s dioptrijom
> ja imam +0.5 na oba oka i dobio sam naocale ali sam ih nosio samo par
> tjedana i vec par godina ih ne nosim jer mi jednostavno smetaju.. pojma
> nemam kakvo mi je sad stanje s dioptrijom
To care!
:)))))))))))))))))))
Ja sam probao nositi tzv. rupicaste naocale i mogu reci da su mi jako
pomogle. Za sada mi se nije smanjila dioptrija, ali se zaustavio rast. Npr.
nosim naocale oko 10 godina i na desnom oku sam imao +1,5 a sada imam +2,5.
Sada imam i dalje ovu zadnju, ali barem ne raste vise. Ako je vjerovati
uputama, onda bi se sve cescim i duzim nosenjem rupicastih naocala trebao
jako poboljsati vid. Osobno poznam 3 ljudi koji mi to potvrduju, ali
nazalost mnogo doktora ne vjeruje u to.
Davor
> uvijek sam se pitala je li stetno ne nositi naocale ako imas dioptriju.
> reklo bi se da, barem u mom slucaju, moze biti ljekovito. ;-)
ja sam negdje u 4. raz osnovne primjetio da slabije vidim ali sam
izbjegavao naocale kolko sam mogo. primjetio sam da mi dioptrija raste i da
sve slabije i slabije vidim. vjerojatno je u pocetku bila cak ispod -1.00
ali kad sam napokon morao ici po naocale ustanovljeno mi je -1.5
(stalno sam naprezao oci da vidim na plocu - mislim da je to razlog zasto
mi se povecala)
sad 10ak god. kasnije imam -2.00 al brijem da je to povecanje zbog mekih
leca.
--
-winamp svira: One T feat. Cool T - The Magic Key
> > Kad smo kod toga, je li netko probao vjezbe za oci?
> Ja sam probao nositi tzv. rupicaste naocale i mogu reci da su mi jako
> pomogle. Za sada mi se nije smanjila dioptrija, ali se zaustavio rast. Npr.
> nosim naocale oko 10 godina i na desnom oku sam imao +1,5 a sada imam +2,5.
> Sada imam i dalje ovu zadnju, ali barem ne raste vise. Ako je vjerovati
> uputama, onda bi se sve cescim i duzim nosenjem rupicastih naocala trebao
> jako poboljsati vid. Osobno poznam 3 ljudi koji mi to potvrduju, ali
> nazalost mnogo doktora ne vjeruje u to.
Koja je spika s tim uopce? Treniranje misica odgovornih za fokusiranje
Cini mi se da je to djelotvorno samo u nekim situacijama.
--
I'm not having these two shag while I'm tied to a chair three feet away.
I jos jedno pitanje. Ispravljaju li zaista tvrde lece dioptriju?
> I jos jedno pitanje. Ispravljaju li zaista tvrde lece dioptriju?
ja sam isto cuo - za polutvrde...
ja evo danas bez naocala - celo mi se zagrije! (dpt -2.0)
Zaustavljaju, svi ce ti to reci koji ih nose. I polutvrde isto.
Pa da. imam -2.75 na oba dva oka, odbijam nosit naocale jer nis ne vidim i
tako zdravije zivim , cim manje vidim to bolje
Ja jesam, kratko, ali meni i inače dioptrija pada već godinama (-).
Naočale nosim samo kada ne mogu nešto jasno vidjeti i često čitam bez
njih. Trenutno sam na -0,75, a prije par godine bilo je i -1,50.
M
Staris crvenkapice, staris. A i vuk je vec krepao. :)
> Staris crvenkapice, staris. A i vuk je vec krepao. :)
Još malo pa ću pokrenut akciju za otvaranje hr.alt.med.menopauza.
A vuk je par godina mlađi, a već dalekovidan...
M
a sto je sa ovim mekanima? ove sto se bacaju nakon misec dana nosenja?
--
And I am you and what I see is me
____________________________
Now playing: "Pink Floyd - Time/Breathe (reprise) (Gilmour & Wright)"
>> Zaustavljaju, svi ce ti to reci koji ih nose. I polutvrde isto.
>
> a sto je sa ovim mekanima? ove sto se bacaju nakon misec dana nosenja?
izgleda da se od mekanih povecava - po onom sto sam cuo i po vlastitom
iskustvu, ali mislim da to nije vrijedno spomena i da ovisi o osobi i o
tome koliko dugo ih dnevno nosis...
nije bitno koja vrsta (po trajanju) mekih je u pitanju
--
winamp svira: edo maajka - no sikiriki
meni je krenula s -0,25, pa -0.5 i zadnje sto znam -1. nisam bas cesto isla
na preglede. i ja sam ih nosila kad sam osjecala potrebu, ali nikad stekla
naviku... tak da je sve bilo spontano. :) a oci svakodnevno dosta
naprezem/umaram, pa me bas cudi kako mi se vid nije pogorsao vec ispravio.
a i meni se cini da je tako...tj. cini mi se da mi se vid pogorsava...ali
ne radi mekih leca, nego jednostavno na poslu buljim u kompjuter, dodjen
doma, pa isto na kompjuteru dosta i tako...to je uzrok. a nosim ih cili
dan, samo kad iden spavati ih skidan.
--
And I am you and what I see is me
____________________________
Now playing: "Pink Floyd - Atom Heart Mother (Instrumental)"
Te sto se bacaju su najgore. Najbolja opcija su tvrde. Cak navodno i
polutvrde nisu toliko dobre. Pricam iz svog i sestrinog iskustva.
Ovako odoka, te sto se bacaju mi se cine ko neke lece-vulgaris, radjene
po opcenitim specifikacijama, dok ove druge su ipak radjene po tvom oku.
Znaci bolje uzet i mekane, ali dugotrajne.
Al npr. mekane ne mogu ispravit astigmatizam. Jednom mi je lijecnica
pokazala kakva bi slika bila s mekanima i bila mi je ok, ali malo
poduplana, kao da gledam kroz prozor. Kuzis? :))
A ono, naucia san u ovih 100 godina da svaki jebeni oftamolog ima neku
svoju spiku i nakon njih 15 sam napokon uspio dobit lece koje mi
savrseno pasu.
Cak su mi dijagnoze varirale od -6 do -3.5 i to sve u jednoj godini,
zavisi o doktoru. Uzas, banda, a sta je najgore svi imaju istu opremu,
one glupave kompjutere i to. Niti jedan mi nije davao kapi za sirenje
zjenica tako da na sadasnju pozitivnu situaciju gledam kao slucajnost.
;))
Jadni vuk uvijek nastrada. :)
moj okulist kaze da to pali u mladoj dobi (sto god to znacilo) i to samo
tvrde
veli da u engleskoj eksperimentiraju s nosenjem tvrdih leca po noci i da to
smanjuje dioptriju - kaze da se mozemo nadati za godinu dana toj metodi i
kod nas
zivi bili pa vidjeli
pa ni ne trebaju ti naocale za citanje (knjige, novina) ako si kratkovidna.
tako si samo kvaris vid.
> pa ni ne trebaju ti naocale za citanje (knjige, novina) ako si kratkovidna.
> tako si samo kvaris vid.
:)
Ma trebaju ti i za disanje, ako slušaš liječnike...
M
Nije istina. Postoje mekane za astigmatizam.
--
--------------
Od rada nitko nije umro.
No cemu riskirati?
Eto, covik se uci dok je on-line! :))
--
Look it up: Slayer, comma, The.
kako misliš popravila se- pa pogoršala se za 0.75 dptr
ne pratis nas od pocetka? -1 mi je bilo zadnja sto sam cula o svojim ocima
od okulista (prije par godina) prije nego sto su mi da lijecnickom pregledu
za vozacki rekli da nemam dioptriju.