Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

dilema daikin ili panasonic ?

2 views
Skip to first unread message

ivica

unread,
Jul 3, 2006, 7:39:32 AM7/3/06
to
dvoumim se izmedju dva modela, Daikin FTYN 25 D(9-tka) ne-inverter i
Panasonic CS-PE 9 DKE, cijena je podjednaka, soba je 16m2...

Kjukar

unread,
Jul 3, 2006, 5:15:27 PM7/3/06
to

"ivica" <m...@post.htnet.hr> wrote in message
news:MPG.1f13205d6...@news.htnet.hr...

> dvoumim se izmedju dva modela, Daikin FTYN 25 D(9-tka) ne-inverter i
> Panasonic CS-PE 9 DKE, cijena je podjednaka, soba je 16m2...
>

Između ta dva uređaja i ja bih se dvoumio.
Prevagnulo bi to tko mi ga prodaje, a možda i ono o 3 godine tvorničke
garancije Daikina, bezuvjetno.

ivica

unread,
Jul 3, 2006, 6:16:23 PM7/3/06
to
In article <e8c158$cbl$1...@ss408.t-com.hr>, robert...@ri.htnet.hr
says...

fast forward.. ali nemaju FTYN-D, nego samo FTYN-C, koja je uopce
razlika ? , skuplja je nekih 100E od D, sada sam tek u dilemi :-/

btw, daju 2god garanciju na daikin.

Kjukar

unread,
Jul 3, 2006, 6:33:47 PM7/3/06
to

"ivica" <m...@post.htnet.hr> wrote in message
news:MPG.1f13b5a12...@news.htnet.hr...

>>
> fast forward.. ali nemaju FTYN-D, nego samo FTYN-C, koja je uopce
> razlika ? , skuplja je nekih 100E od D, sada sam tek u dilemi :-/
>

Bolje da nemaju -D. Doduše, nisu se ni oni kvarili, ali vidi se da je
pojeftinjena serija i nije na nivou Daikina. To su dva različita uređaja
-C je bitno kvalitetnija izvedba.

> btw, daju 2god garanciju na daikin.

Budi siguran da se neće pokvariti ni u trećoj, bez obzira na garanciju ;-)
A i ako je od Forwarda - uz moju preporuku, bez ustezanja.

Lewis

unread,
Jul 3, 2006, 8:35:16 PM7/3/06
to
ivica wrote:

>dvoumim se izmedju dva modela, Daikin FTYN 25 D(9-tka) ne-inverter i
>Panasonic CS-PE 9 DKE, cijena je podjednaka, soba je 16m2...
>
>
>

Evo meni su bas dans namontirali FTYN25DAV3B i radi ;). Ali posto je
vrijeme dosta zahladilo nemogu ti puno pomoci i reci kakva je jer mi
nije bas do hladjenja dok je vani 17-18°C. Ako te imalo brine izgled
unutarnje jedinice meni je ljepsa od Panasonica :)).

BTW ja sam dobio 3god. garanciju, gdje ti kupujes kad ti daju samo 2 na
DAIKIN ?

--
------------ Lewis ----------

http://www.lewis.tomsoft.hr

ICQ : 7128177
-----------------------------

ivica

unread,
Jul 4, 2006, 3:02:47 AM7/4/06
to
In article <e8c5o4$lnr$1...@ss408.t-com.hr>, robert...@ri.htnet.hr
says...

ok, hvala.

ivica

unread,
Jul 4, 2006, 3:04:27 AM7/4/06
to
In article <e8cd48$3np$1...@ss408.t-com.hr>, le...@tomsoft.hr says...

> ivica wrote:
>
> >dvoumim se izmedju dva modela, Daikin FTYN 25 D(9-tka) ne-inverter i
> >Panasonic CS-PE 9 DKE, cijena je podjednaka, soba je 16m2...
> >
> >
> >
> Evo meni su bas dans namontirali FTYN25DAV3B i radi ;). Ali posto je
> vrijeme dosta zahladilo nemogu ti puno pomoci i reci kakva je jer mi
> nije bas do hladjenja dok je vani 17-18°C. Ako te imalo brine izgled
> unutarnje jedinice meni je ljepsa od Panasonica :)).
>
> BTW ja sam dobio 3god. garanciju, gdje ti kupujes kad ti daju samo 2 na
> DAIKIN ?

Evo stranica : http://www.fast-forward.hr/
Nego, gdje si kupio D seriju ?

DAIKIN

unread,
Jul 4, 2006, 12:47:45 PM7/4/06
to
Apsolutno C serija koja ima staru masku ali je puno kvalitetnija i ima
"capacity step"kompresor a D serije ni to a ni isti kompresor ni istu
elektroniku


Lewis (from work)

unread,
Jul 4, 2006, 5:04:50 PM7/4/06
to
On Tue, 4 Jul 2006 09:04:27 +0200, ivica <m...@post.htnet.hr> wrote:


>Evo stranica : http://www.fast-forward.hr/
>Nego, gdje si kupio D seriju ?

Ovdje premda WEBH bas nije reprezentativan ali oni se bave klimama i
nude Daikin,Panasonic,Toshibu,Mitsubishi i ponesto onih no-name
jeftikanera ako bas neko hoce.

http://www.asbor.hr/
--------------------
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr
--------------------

- clash -

unread,
Jul 5, 2006, 12:35:26 PM7/5/06
to

"DAIKIN" wrote in message

> Apsolutno C serija koja ima staru masku ali je puno kvalitetnija i ima
> "capacity step"kompresor a D serije ni to a ni isti kompresor ni istu
> elektroniku
>
>


Ja imam Daikin unutarnju FTYN35CVMB9, a vanjska je RYN35CVMB7.
Da li pricate o tim klimama ili......

Nigdje nisam uspio naci nesto o tim klimama na netu.

poz :-)


DAIKIN

unread,
Jul 5, 2006, 3:25:27 PM7/5/06
to
Tvoja je C serija-ne brini


- clash -

unread,
Jul 6, 2006, 12:20:05 PM7/6/06
to

"DAIKIN" wrote in message

> Tvoja je C serija-ne brini
>

:-)
Kakve su te klime....
Koliko sam je ja koristio pokazala se dobra, ali ja nisam bas u tim vodama
pa ne znam.


poz :-)


Kjukar

unread,
Jul 6, 2006, 4:24:08 PM7/6/06
to

"- clash -" <clash...@gmail.com> wrote in message
news:e8jd7h$sah$1...@ss408.t-com.hr...

>
> :-)
> Kakve su te klime....
> Koliko sam je ja koristio pokazala se dobra, ali ja nisam bas u tim vodama
> pa ne znam.
>

Jako dobre. Inverterska mašina sa blokiranom frekvencijom, pa radi kao
klasika. Stroj bez greške za nevelike pare.

- clash -

unread,
Jul 6, 2006, 4:44:01 PM7/6/06
to

"Kjukar" wrote in message

>
> Jako dobre. Inverterska mašina sa blokiranom frekvencijom, pa radi kao
> klasika. Stroj bez greške za nevelike pare.
>


Znaci inverter, ali neinverter ....thanx :-)


neven

unread,
Aug 12, 2006, 9:11:26 AM8/12/06
to
>
> fast forward.. ali nemaju FTYN-D, nego samo FTYN-C, koja je uopce
> razlika ? , skuplja je nekih 100E od D, sada sam tek u dilemi :-/
>
> btw, daju 2god garanciju na daikin.

dobro..evo mene si skoro pa i nagovorio na fast forward :)..imam samo jedno
pitanje za tebe. treba mi klima za grijanje za klc za prelazno
razdoblje..znam da mi na -15 nece dati punu snagu ni blizu (kad dodje do tih
temp. begam nazad kod staraca)..mislim uzeti ovu Panasonic CS-E 12
DKEW..valja li to sta u usporedbi sa npr. toshibom RAS 18 GAH-es2 (koja je
skuplja za 2300kn i nije inverter) da ne bacam lovu bez veze. Znam da su
takva pitanja najcecsa i vjerovatno vec svima idu na onu stvar al j..
ga..evo i mene s jos jednim.
mogu ja stoput procitati kolki joj je COP i sl. al kak se ponasa u
eksploataciji to je vec malo teze za saznati.. Naravno najvise me zanima
kakve je u grijanju, dugovjecnosti i jel buci nutarnja jedinica jer ce mi
uho spavati pored nje..

ak ju neko ima doma i grije se na nju bilo bi ljepo da napise nesto (po
mogucnosti ljepo :)))


Ivan Gasparovic

unread,
Aug 13, 2006, 7:40:16 PM8/13/06
to
neven wrote:

>>fast forward.. ali nemaju FTYN-D, nego samo FTYN-C, koja je uopce
>>razlika ? , skuplja je nekih 100E od D, sada sam tek u dilemi :-/
>>
>>btw, daju 2god garanciju na daikin.
>
> dobro..evo mene si skoro pa i nagovorio na fast forward :)..imam samo jedno
> pitanje za tebe. treba mi klima za grijanje za klc za prelazno
> razdoblje..znam da mi na -15 nece dati punu snagu ni blizu (kad dodje do tih
> temp. begam nazad kod staraca)..mislim uzeti ovu Panasonic CS-E 12
> DKEW..valja li to sta u usporedbi sa npr. toshibom RAS 18 GAH-es2 (koja je
> skuplja za 2300kn i nije inverter) da ne bacam lovu bez veze. Znam da su
> takva pitanja najcecsa i vjerovatno vec svima idu na onu stvar al j..
> ga..evo i mene s jos jednim.

Ovo je jako lose. Usporedjujes panasonica 12ticu sa toshibom 18ticom.
Normalno da je 2300 kuna skuplja. Dosta sam siguran da i 18tica ima
manji cop, jer je to obicno tako. Ja ti samo mogu reci da ces se
inverterom grijat dosta bolje.

neven

unread,
Aug 14, 2006, 3:31:26 AM8/14/06
to

>
> Ovo je jako lose. Usporedjujes panasonica 12ticu sa toshibom 18ticom.
> Normalno da je 2300 kuna skuplja. Dosta sam siguran da i 18tica ima
> manji cop, jer je to obicno tako. Ja ti samo mogu reci da ces se
> inverterom grijat dosta bolje.

juce sam jos malo kopao (da ne kazem cijeli dan) pa sam dosao do jos nekih
zakljucaka pa vidim da sam se malo zeznuo u uspredbi. naime tamo kod
panasonica je pisalo 4.8kw (max. 6.5kw) pa sam se ja ulovio za tih 6.5 pa
sam zato i usporedjivao sa toshibom 18 ticom jer u njenom katalogu pise samo
5.5 (pa reko nije 6.5 al je najblize :))..sad pretpostavljam da bi i za nju
u nekom teh. spec. isto pisalo max 6.x, ili?? sta znaci uopce tih "max"
6.5kw?? sta onda to ne navedu kao snagu a ne 4.8kw ako ona stvarno tolko
moze dati pa makar i u idealnim uvjetima?

uglavnom sad stojim na zakljucku da cu se sa ovim panasonicom za manje novce
bolje zagrijati (vise snage za manje pare i jos plus toga je inverter...btw.
daiseikai 13tica kosta 9300)...
a i uredjaj ne bi trebao biti los. nisam mogao nigdje naci nikakaa
relevantan review jer je ovog panasonica nemoguce naci pod ovom oznakom u
zemlji koja je eng. govornog podrucja, a ovo malo sta sam nasao kazu da je
dobar..samo ne znam ko to kaze :)..

mada sam cuo dosta misljenja da se i bez invertera moze dobro grijati tvoja
prepourka bi ipak bila da radje uzme toga panasonica nego neinvertera RAS 13
GAH-es2 (koji je cak nesto sitno i jeftinij)??? jer kod mene ce ta klima
grijati barem 4 od 6 zimskih mjeseci...

hvala


Ivan Gasparovic

unread,
Aug 16, 2006, 5:50:24 PM8/16/06
to
neven wrote:

>>Ovo je jako lose. Usporedjujes panasonica 12ticu sa toshibom 18ticom.
>>Normalno da je 2300 kuna skuplja. Dosta sam siguran da i 18tica ima
>>manji cop, jer je to obicno tako. Ja ti samo mogu reci da ces se
>>inverterom grijat dosta bolje.
>
> juce sam jos malo kopao (da ne kazem cijeli dan) pa sam dosao do jos nekih
> zakljucaka pa vidim da sam se malo zeznuo u uspredbi. naime tamo kod
> panasonica je pisalo 4.8kw (max. 6.5kw) pa sam se ja ulovio za tih 6.5 pa
> sam zato i usporedjivao sa toshibom 18 ticom jer u njenom katalogu pise samo
> 5.5 (pa reko nije 6.5 al je najblize :))..sad pretpostavljam da bi i za nju
> u nekom teh. spec. isto pisalo max 6.x, ili?? sta znaci uopce tih "max"

Te max specifikacije postoje samo kod inverter uredjaja. Inverteri imaju
mogucnost u kratkom vremenu grijat sa vecom snagom. Kompresoru se digne
broj okretaja iznad nomralnog i to je to. U tom periodu dolazi do
pojacanog zagrijavanja kompresora, pa duzi rad nije moguc. Kod ne
invertera to nije moguce, pa je normalna snaga u biti maximalna snaga.
Ipak, ta maksimalna snaga je moguca samo u kratkim razdobljima (obicno
15-30min). Tako da na tu snagu ne treba racunat. Ipak, inverteri i u
normalnom radu na grijanju imaju vecu snagu. Npr. 3.5kw na hladjenju i
4.2 ili 4.5 na grijanju. Neinverteri imaju manju razliku 3.5 na
hladjenju i recimo 3.8 na grijanju.

> 6.5kw?? sta onda to ne navedu kao snagu a ne 4.8kw ako ona stvarno tolko
> moze dati pa makar i u idealnim uvjetima?

Dakle u uvjetima od 15-30 minuta.

> uglavnom sad stojim na zakljucku da cu se sa ovim panasonicom za manje novce
> bolje zagrijati (vise snage za manje pare i jos plus toga je inverter...btw.
> daiseikai 13tica kosta 9300)...

Kao sto rekoh. Kod nizih temperatura ces se grijat bolje od neinvertera
iste snage! Kako je ovaj inverter nesto slabiji 4.8 naspram 5.5, grijat
ces se podjednako. Moje misljenje je da je bolje kupit panasonica u ovom
slucaju. Sto se tice daiseikaia, to je najbolji model. Imas i toshibin
obicni inverter. Daiseikai je ipak korak ispred.

> mada sam cuo dosta misljenja da se i bez invertera moze dobro grijati tvoja
> prepourka bi ipak bila da radje uzme toga panasonica nego neinvertera RAS 13
> GAH-es2 (koji je cak nesto sitno i jeftinij)??? jer kod mene ce ta klima
> grijati barem 4 od 6 zimskih mjeseci...

Definitivno mislim da ce inverter bolje grijati. Ponavljam jos jednom,
govorim o uredjajima iste snage (ne gledaj max, vec normalnu). Obje
klime su dobar izbor i grijat ce obje i to dobro.

neven

unread,
Aug 18, 2006, 7:17:54 AM8/18/06
to

Ivan Gasparovic je napisao/la:


>
> Definitivno mislim da ce inverter bolje grijati. Ponavljam jos jednom,
> govorim o uredjajima iste snage (ne gledaj max, vec normalnu). Obje
> klime su dobar izbor i grijat ce obje i to dobro.

hvala na odgovoru...

vec sam i prije trazio al ne mogu nigdje naci (mada mi se cini da je
negdje bilo ovdje) odgovor zasto je tocno bolje se grijati na inveter?
mislim, jel ima neko fizikalno objasnjenje?

Ivan Gasparovic

unread,
Aug 18, 2006, 4:38:45 PM8/18/06
to
neven wrote:

>>Definitivno mislim da ce inverter bolje grijati. Ponavljam jos jednom,
>>govorim o uredjajima iste snage (ne gledaj max, vec normalnu). Obje
>>klime su dobar izbor i grijat ce obje i to dobro.
>

> vec sam i prije trazio al ne mogu nigdje naci (mada mi se cini da je
> negdje bilo ovdje) odgovor zasto je tocno bolje se grijati na inveter?
> mislim, jel ima neko fizikalno objasnjenje?

Naravno da ima fizikalno objasnjenje. Pa ne pricam ja jer mi je Stef
reko da je to tako :) Inverter na grijanju radi sa vecim frekvencijama
(okretajima) nego na hladjenju. Radi sa povecanom snagom i time
omogucuje (po potrebi) vece razlike tlakova, odnosno rad na nizim
temperaturama ili sa vecim snagama. Kod ne invertera to naravno nije
moguce. U oba slucaja se mijenjaju radni uvjeti kod grijanja (duzina
kapilare ili ako je ventil, onda se on drugacije regulira).

0 new messages