Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Problem s servisom, molim savjet vas iskusnijih

0 views
Skip to first unread message

Mihovil

unread,
Sep 24, 2004, 3:11:07 AM9/24/04
to
Pozdrav!

Premda sam ja ovlašteni serviser i monter (jedini u Hrvackoj!) za klime
"Zhen-zhi-bao" (uvoznik Wang d.o.o. Kajzerica) morao sam prekjučer ić na
jedan servis (inače lijepo rade):
Problem je ovakav: Klima je lijepo radila u hlađenju, ali kad mušterija
stisne grijanje - ni makac. Provjerio ja žice, sve - ali ništa-. I ošo ja
otprijeti vanjsku jedinicu - a balkon. A ono unutra kul-onli uređaj! E
valaaa, kojeee blamaže!

Pitanje glasi: može li se ta klima preuredit u toplinsku pumpu, tako das se
zalota četveroputni ventil i još jedna kapilara? Ako da, gdje ga ima za
kupit i po približno kojoj cijeni? Uređaj je 2,3 kW.

Hvala!

Miho


Nike

unread,
Sep 24, 2004, 4:30:20 AM9/24/04
to

"Mihovil" <az...@albanian.com> wrote in message
news:cj0hd3$o5j$1...@sunce.iskon.hr...
> Pozdrav!
>
> Premda sam ja ovlaąteni serviser i monter (jedini u Hrvackoj!) za klime

> "Zhen-zhi-bao" (uvoznik Wang d.o.o. Kajzerica) morao sam prekjučer ić na
> jedan servis (inače lijepo rade):
> Problem je ovakav: Klima je lijepo radila u hlađenju, ali kad muąterija
> stisne grijanje - ni makac. Provjerio ja ľice, sve - ali niąta-. I oąo ja

> otprijeti vanjsku jedinicu - a balkon. A ono unutra kul-onli uređaj! E
> valaaa, kojeee blamaľe!
>
> Pitanje glasi: moľe li se ta klima preuredit u toplinsku pumpu, tako das
> se
> zalota četveroputni ventil i joą jedna kapilara? Ako da, gdje ga ima za
> kupit i po pribliľno kojoj cijeni? Uređaj je 2,3 kW.
>
> Hvala!
>
> Miho
>
>

Moľe, kako ne bi moglo! Moraą joą i promijenit dva otpornika (R26 i R47 od
22kOhma) sa otpornicima od 122 kOhm-a a tranzistor snage T6 2N3055
zamijenit sa BD 140. Naravno i na kompresoru moraą ugradit joą jedan
kondenzator od 33 mikro F (za vrtnju u lijevo kod grijanja) Za otapanje
ugradi Ellivell T741 a programiraj ga programom OT 21000.
Nadam se da će ti nakon ovih preinaka savrąeno raditi i da će muąterija biti
jako zadovoljna (moľda se i naguzi).
Ventil imaą u MB-Frigo Ranco model V12 cijena nekih 800 Eur-a
Sretno!

ąapa

unread,
Sep 24, 2004, 10:05:05 AM9/24/04
to

"Mihovil" <az...@albanian.com> je napisao u poruci interesnoj
grupi:cj0hd3$o5j$1...@sunce.iskon.hr...
> Pozdrav!
>
> Premda sam ja ovlaąteni serviser i monter (jedini u Hrvackoj!) za klime

> "Zhen-zhi-bao" (uvoznik Wang d.o.o. Kajzerica) morao sam prekjučer ić na
> jedan servis (inače lijepo rade):
> Problem je ovakav: Klima je lijepo radila u hlađenju, ali kad muąterija
> stisne grijanje - ni makac. Provjerio ja ľice, sve - ali niąta-. I oąo ja

> otprijeti vanjsku jedinicu - a balkon. A ono unutra kul-onli uređaj! E
> valaaa, kojeee blamaľe!
>
> Pitanje glasi: moľe li se ta klima preuredit u toplinsku pumpu, tako das
se
> zalota četveroputni ventil i joą jedna kapilara? Ako da, gdje ga ima za
> kupit i po pribliľno kojoj cijeni? Uređaj je 2,3 kW.
>
> Hvala!
>
> Miho
>
>

Ma pusti ove filozofe.
Uzmeą jedan el. grijač, moľe od bojlera i stavią ga u vanjsku jedinicu
ispred deblje cijevi (upuhivanje zraka). Uzmeą jedan termostat, spojią
kabelom, moľeą selotejpom na daljinski, da te ne buni. Kad ti treba grijanje
upalią FAN i odvrneą termostat na max. i onda zrak iz deblje cijevi počme
grijat prostor. Obavezno nakon 3-5 min. smanjią na med. da ti nebi previąe
isuąilo zrak u prostoru.

P.S.
Jedina mana ti je ąta ti beľični daljinski viąe nije beľični.

VA®NO!
Obavezno obrati paľnju da grijač nisi ugradio ispred tanje cijevi! Ta cijev
ti je odsis pa bi moglo doći do ozbiljnih problema.

PROMIL d.o.o.

unread,
Sep 24, 2004, 6:10:53 PM9/24/04
to
MIHO MAJSTORE, OVLA©TENI SERVISERU ZA "MING ČANG LIN" (inače odlične i u
svijetu poznate i priznate) KLIME, znaą li ti uopće neąto o frigo tehnici?
Vidio sam sliku tvoje montaľe....MAJSTORE!

Samo toliko.... nemam riječi!


Pozdrav Kjukaru, ©api, Nikeu... DEČKI DR®ITE SE I ČUVAJTE ®IVCE!


Mihovil <az...@albanian.com> wrote in message

news:cj0hd3$o5j$1...@sunce.iskon.hr...
> Pozdrav!
>
> Premda sam ja ovlaąteni serviser i monter (jedini u Hrvackoj!) za klime


> "Zhen-zhi-bao" (uvoznik Wang d.o.o. Kajzerica) morao sam prekjučer ić na
> jedan servis (inače lijepo rade):

> Problem je ovakav: Klima je lijepo radila u hlađenju, ali kad muąterija

> stisne grijanje - ni makac. Provjerio ja ľice, sve - ali niąta-. I oąo ja


> otprijeti vanjsku jedinicu - a balkon. A ono unutra kul-onli uređaj! E

> valaaa, kojeee blamaľe!
>
> Pitanje glasi: moľe li se ta klima preuredit u toplinsku pumpu, tako das
se
> zalota četveroputni ventil i joą jedna kapilara? Ako da, gdje ga ima za
> kupit i po pribliľno kojoj cijeni? Uređaj je 2,3 kW.
>
> Hvala!
>
> Miho
>
>


Matija

unread,
Sep 25, 2004, 5:06:48 AM9/25/04
to
ma nemaš ti tu problema, samo zamijeni unutarnju jedinicu vanjskom i eto ti
grijanja!

"Mihovil" <az...@albanian.com> wrote in message
news:cj0hd3$o5j$1...@sunce.iskon.hr...

ąapa

unread,
Sep 25, 2004, 9:40:17 AM9/25/04
to

"Matija" <mat...@studioinvent.com> je napisao u poruci interesnoj
grupi:cj3c8m$ikn$1...@ls219.htnet.hr...
> ma nemaน ti tu problema, samo zamijeni unutarnju jedinicu vanjskom i eto
ti
> grijanja!

He, he, he!


Kjukar

unread,
Sep 25, 2004, 11:20:33 AM9/25/04
to

"PROMIL d.o.o." <pro...@ka.htnet.hr> wrote in message
news:cj22ge$a8b$1...@ls219.htnet.hr...

> MIHO MAJSTORE, OVLA©TENI SERVISERU ZA "MING ČANG LIN" (inače odlične i u
> svijetu poznate i priznate) KLIME, znaą li ti uopće neąto o frigo tehnici?
> Vidio sam sliku tvoje montaľe....MAJSTORE!
>
> Samo toliko.... nemam riječi!
>
>
> Pozdrav Kjukaru, ©api, Nikeu... DEČKI DR®ITE SE I ČUVAJTE ®IVCE!

A koji je pa tebi?
Zar tebi stvarno treba smajlić da bi shvatio kad se netko zajebava?


ąapa

unread,
Sep 25, 2004, 12:42:17 PM9/25/04
to

"Kjukar" <robert...@ri.htnet.hr> je napisao u poruci interesnoj
grupi:cj427b$cpv$1...@ls219.htnet.hr...
A jebate! Čovik te pozdravi, a ti njemu tako! Nezahvalniče:-)


Mihovil

unread,
Sep 27, 2004, 5:46:45 AM9/27/04
to

"PROMIL d.o.o." <pro...@ka.htnet.hr> wrote in message
news:cj22ge$a8b$1...@ls219.htnet.hr...
> MIHO MAJSTORE, OVLA©TENI SERVISERU ZA "MING ČANG LIN" (inače odlične i u
> svijetu poznate i priznate) KLIME, znaą li ti uopće neąto o frigo tehnici?

Kako da ne? Pa ja sam završio tečaj za servisera klima uređaja 2. stupanj!
Radim već 10 godina u tom biznisu (dobro, 9 godina sam vozio šlepere s
klimama), al kužim više od većine vas!!!!

M.


Mihovil

unread,
Sep 27, 2004, 5:50:33 AM9/27/04
to
Šalu na stranu, spomenuto rješenje je primijenio jedan frajer u Italiji
prije cca. 2 god.
Vanjsku jedinicu je ugrado u sobu, a unutarnju na balkon.
To se otkrilo kad je zvao servisni odjel proizvođača žaleći se da "iako mu
klima radi OK, malo ima problema jer kad šalta s daljinskim mora eto - izaći
na balkon....ali sve u svemu vrlo je zadovoljan"

I dospio je u novine!

M.


"ąapa" <igor_s...@hotmail.com> wrote in message
news:cj3sff$382$1...@sunce.iskon.hr...


>
> "Matija" <mat...@studioinvent.com> je napisao u poruci interesnoj
> grupi:cj3c8m$ikn$1...@ls219.htnet.hr...

> > ma nemaą ti tu problema, samo zamijeni unutarnju jedinicu vanjskom i eto

0 new messages