Premda sam ja ovlašteni serviser i monter (jedini u Hrvackoj!) za klime
"Zhen-zhi-bao" (uvoznik Wang d.o.o. Kajzerica) morao sam prekjučer ić na
jedan servis (inače lijepo rade):
Problem je ovakav: Klima je lijepo radila u hlađenju, ali kad mušterija
stisne grijanje - ni makac. Provjerio ja žice, sve - ali ništa-. I ošo ja
otprijeti vanjsku jedinicu - a balkon. A ono unutra kul-onli uređaj! E
valaaa, kojeee blamaže!
Pitanje glasi: može li se ta klima preuredit u toplinsku pumpu, tako das se
zalota četveroputni ventil i još jedna kapilara? Ako da, gdje ga ima za
kupit i po približno kojoj cijeni? Uređaj je 2,3 kW.
Hvala!
Miho
Moľe, kako ne bi moglo! Moraą joą i promijenit dva otpornika (R26 i R47 od
22kOhma) sa otpornicima od 122 kOhm-a a tranzistor snage T6 2N3055
zamijenit sa BD 140. Naravno i na kompresoru moraą ugradit joą jedan
kondenzator od 33 mikro F (za vrtnju u lijevo kod grijanja) Za otapanje
ugradi Ellivell T741 a programiraj ga programom OT 21000.
Nadam se da će ti nakon ovih preinaka savrąeno raditi i da će muąterija biti
jako zadovoljna (moľda se i naguzi).
Ventil imaą u MB-Frigo Ranco model V12 cijena nekih 800 Eur-a
Sretno!
Ma pusti ove filozofe.
Uzmeą jedan el. grijač, moľe od bojlera i stavią ga u vanjsku jedinicu
ispred deblje cijevi (upuhivanje zraka). Uzmeą jedan termostat, spojią
kabelom, moľeą selotejpom na daljinski, da te ne buni. Kad ti treba grijanje
upalią FAN i odvrneą termostat na max. i onda zrak iz deblje cijevi počme
grijat prostor. Obavezno nakon 3-5 min. smanjią na med. da ti nebi previąe
isuąilo zrak u prostoru.
P.S.
Jedina mana ti je ąta ti beľični daljinski viąe nije beľični.
VA®NO!
Obavezno obrati paľnju da grijač nisi ugradio ispred tanje cijevi! Ta cijev
ti je odsis pa bi moglo doći do ozbiljnih problema.
Samo toliko.... nemam riječi!
Pozdrav Kjukaru, ©api, Nikeu... DEČKI DR®ITE SE I ČUVAJTE ®IVCE!
Mihovil <az...@albanian.com> wrote in message
news:cj0hd3$o5j$1...@sunce.iskon.hr...
> Pozdrav!
>
> Premda sam ja ovlaąteni serviser i monter (jedini u Hrvackoj!) za klime
> "Zhen-zhi-bao" (uvoznik Wang d.o.o. Kajzerica) morao sam prekjučer ić na
> jedan servis (inače lijepo rade):
> Problem je ovakav: Klima je lijepo radila u hlađenju, ali kad muąterija
> stisne grijanje - ni makac. Provjerio ja ľice, sve - ali niąta-. I oąo ja
> otprijeti vanjsku jedinicu - a balkon. A ono unutra kul-onli uređaj! E
> valaaa, kojeee blamaľe!
>
> Pitanje glasi: moľe li se ta klima preuredit u toplinsku pumpu, tako das
se
> zalota četveroputni ventil i joą jedna kapilara? Ako da, gdje ga ima za
> kupit i po pribliľno kojoj cijeni? Uređaj je 2,3 kW.
>
> Hvala!
>
> Miho
>
>
He, he, he!
A koji je pa tebi?
Zar tebi stvarno treba smajlić da bi shvatio kad se netko zajebava?
Kako da ne? Pa ja sam završio tečaj za servisera klima uređaja 2. stupanj!
Radim već 10 godina u tom biznisu (dobro, 9 godina sam vozio šlepere s
klimama), al kužim više od većine vas!!!!
M.
I dospio je u novine!
M.
"ąapa" <igor_s...@hotmail.com> wrote in message
news:cj3sff$382$1...@sunce.iskon.hr...
>
> "Matija" <mat...@studioinvent.com> je napisao u poruci interesnoj
> grupi:cj3c8m$ikn$1...@ls219.htnet.hr...
> > ma nemaą ti tu problema, samo zamijeni unutarnju jedinicu vanjskom i eto