.jar je ajmo reći izvrąna (.exe) datoteka koja ti je potrebna za pokretanje
aplikacije jer je .jar u biti ta sama aplikacija.
.jad je file koji prilikom pokretanja skida sa neta (preko GPRS-a or
whatever) .jar file dotične aplikacije.
Znači, .jar ti je dovoljan za pokretanje aplikacije, a .jad ju prvo skine pa
pokrene...
--
Stile
UIN: 2149492
Za mail zamjenite REMOVE_THIS u zg.t-com
"Brza lova, brzi auti, lagan ľivot, lake ľene."
Jar fajl ti je sam program. Da bi ga prebacio na telefon potreban ti je .jad
fajl. Ako ga nemas, nije problem, izgeneriras ga iz .jar fajla uz pomoc
programa JADgen.
Pozdrav