הודעה מס' 3, מפגש 1

123 views
Skip to first unread message

Racehl Tamir

unread,
Jul 9, 2013, 12:08:52 AM7/9/13
to har...@googlegroups.com
שלום רב!

נכתוב את הפתיחה לשיעור המתוקשב שלכם.

מטרת הפתיחה ליצור את הגירוי ללמידה, להתחבר לידע קודם, לעורר את הסקרנות, ליצור מוטיבציה ללמידת הנושא.

נסחו 2-3 משפטים מזמינים לנושא היחידה שלכם.

 

חפשו מדיה (סרטון, תמונה, קטע קול או שיר, סימולציה) באינטרנט הנוגעת לנושא שבחרתם. שמרו את הקישור למדיה זו.

נסחו 2-4 שאלות מידע מתוך המדיה לפני הצגתה.

העלו את הקישור למדיה.

נסחו 2-4 שאלות / משימות עיבוד המידע שהתקבל מהמדיה.

 

העלו כתגובה להודעה זו.

 

בהצלחה

ריי

shaniandbenny

unread,
Jul 10, 2013, 3:10:10 PM7/10/13
to har...@googlegroups.com
נושא השיעור שלנו הוא העבדות במצרים. לפני שנתחיל לבחון את העבדות של מצרים, נבחן מהי בכלל עבדות והאם היא קיימת גם כיום? 
שאלות מידע: 
1. בת כמה המרואיינת? 
2. במה היא עוסקת?
3. כמה היא מרוויחה?
4. מה קורה אם אינה מגיעה לעבודה/עושה טעויות?

http://www.youtube.com/watch?v=JawVES1yKJ8 (לצפות עד דקה 1:10). 

שאלות עיבוד:
1. האם חלימה חווה עבדות? מדוע?  
2. מה צריך להיות שונה בכדי שהמצב של חלימה לא יחשב לעבדות?

שלום ולהתראות,
שני

ינקי אדלר

unread,
Jul 13, 2013, 5:27:38 PM7/13/13
to har...@googlegroups.com
נושא השיעור הוא מוטיבציה.
שיחה קצרה: מה אומר להם המושג "מוטיבציה" ולאן זה "לוקח אותם" – דוגמאות מעברם ומניסיונם.
שיחה ודיון על המושג כפי שהם מבינים אותו.
הקרנת סרטון


אלו תחושות יכולות להיות לאצנית במהלך הנפילה?
מה גורם לה לקום ולהמשיך בתחרות אחרי הנפילה?
שבוע טוב
ינקי



דוא"ל זה נשלח ממערכת המייל הפנימית של בית הספר העל יסודי הרטוב

sharon.sofer12

unread,
Jul 14, 2013, 6:36:37 AM7/14/13
to har...@googlegroups.com
נושא השיעור שלי הוא דמיון, אני אשאל אותם מהו לדעתם דמיון? איך ניתן לקשר את המושג לחיי היום יום.
בנוסף, אראה להם מאת היישומון המצורף, המדגים כיצד היחס בין הצלעות משתנה כתוצאה מהגדלה/ הקטנה של צלע אחת, ואשל אותם כיצב לדעתם בא לידי ביטוי מושג הדמיון במתמטיקה.

sigalit

unread,
Jul 14, 2013, 7:56:51 AM7/14/13
to har...@googlegroups.com

nivbrg42

unread,
Jul 19, 2013, 12:57:57 AM7/19/13
to har...@googlegroups.com

נושא השיעור "סלט ירוקות שרי אנסקי - :"עיצוב הזיכרון כפתיח לנושא מרכז בהומאניסטיקה עיצוב הזיכרון ההסטורי דרך סיפורים קצרים". 

השיעור עסוק בזיכרון שכול ומלחמת יום כיפור. בשיעור יודגם דרך עיצוב זיכרון ייחודית הקשורה לזכרון ילדות, להמחשת הזיכרון דרך מראות ריחות קולות אווירה ומחשבות, ולדיאלוג עם אלוהים מעינה של ילדה. השיעור יהווה שיעור דוגמא ופתיחה ליחידת לימוד סמסטריאלית שתעסוק בז'אנר הסיפור הקצר כמתודה ללימוד תקופה הסטורית.

הקישור שיועלה הינו הקישור הבא:

http://www.youtube.com/watch?v=M_cQg938S_M    (סלט ירקות).

שאלות מידע:

1)      מיהו המספר?

2)      באיזה תקופה מדובר?

3)      היכן מופיע אלוהים בסיפור ובאיזה אופן?

שאלות עיבוד:

4)      מדוע לדעתכם נקרא הסיפור "סלט ירקות"? במה היא קשורה לעיצוב הזיכרון?

5)      מהו אופי הדיאלוג שמנהלת הילדה עם האלוהים?

6)      היכון ובאיזה אופן מופיעים רגשות אשם בסיפור?

tovapersoff

unread,
Jul 21, 2013, 4:09:19 PM7/21/13
to har...@googlegroups.com
הי לכולם
נושא השיעור הןא עזרה לזולת- מהו משמעות של מושג זה
תלמידים יתנו כמה דוגמאות מחייהם האישים.
מה זה זולת?
למה אנשים עוזרים לאנשים שהם אינם מכירים?
האם זה אותו דבר לעזור לקרובים אלינו ולעזור לאנשים שאנו אינם מכירים כלל.
 
הנה הקישור לסרטון:

http://www.youtube.com/watch?v=nwAYpLVyeFU

שאלות לעיבוד:
האם האדם שהתחיל את התהליך חשב שהעזרה שהוא הקנה לאחר יחזור אליו?
האם חסרים לכם מילים בסרט? למה?
מהו המעשה הכי משמעותי שראיתם בסרטון לדעתך.
האם אתה מסוגל לעשות one act of kindness
כמו שאנו רואים בסרטון
תחשוב על איזה השפעה מעשה קטן של עזרה לזולת יכול לעשות בעולם שלנו!!
 
בברכה,
טובה

gilis10

unread,
Jul 24, 2013, 9:08:48 AM7/24/13
to har...@googlegroups.com

חוגגים את 2013 ברחבי המזרח

http://www.mako.co.il/news-world/international/Article-11756322160fb31004.htm

שאלות מתוך המדיה

1.      איפה יחגגו ראשונים את השנה האזרחית החדשה?

2.      באיזו שעה על פי שעוננו יחגגו במוסקבה את השנה האזרחית החדשה?

 

שאלות עיבוד מידע

1.      מדוע יש הבדל בין המדינות בשעת הכניסה של השנה החדשה?

2.      מדוע בעירק, סעודיה ואיחוד האמירויות תכנס השנה החדשה באותו הזמן?

yael210466

unread,
Jul 25, 2013, 11:18:05 AM7/25/13
to har...@googlegroups.com
1. השיעור יתחיל בשאלה הנוגעת לחיי היום יום של כל תלמיד בכיתה. העיסוק בנושא הקשור באופן הדוק לחייהם של התלמידות והשימוש בכלים דיגיטליים יגביר את המוטיבציה ואת הרצון לקחת חלק בדיון. מהלך זה מהווה גירוי לפתיחת הנושא: חשיבות ארוחת הבוקר בחינוך לבריאות.
המורה תשתמש בסקר בגוגל דוקס שיינתן לתלמידים ובו שאלות בנושא הרגלי ארוחת הבוקר
מצ"ב קישור לסקר:
https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGsxOU1rSkdtVTg0VWYzR3A2ZXc3Z2c6MQ
אסוף הנתונים מהתלמידים יהווה בסיס לדיון בנושא ארוחת הבוקר וחשיבותה.
על סמך הממצאים של מתן התשובות ישאלו התלמידים
1. האם רוב התלמידים בכיתה נוהגים לאכול ארוחת בוקר?
2. האם חשוב לאכול ארוחת בוקר ומדוע ?
3. מה הנכם נוהגים לאכול בארוחת הבוקר ?
4. האם חשובה ארוחה קלה, עשירה, ומדוע?
5. מה קורה לנו בלילה
6. מה הסיבות העיקריות לוויתור ארוחת הבוקר?
7. מה הרגלי התזונה של תלמידי הכיתה?

talgab...@gmail.com

unread,
Jul 27, 2013, 1:24:24 AM7/27/13
to har...@googlegroups.com
היחדיה שאני מעוניינת לבנות עוסקת בחקר חיידקים.
זהו דף הפתיח המכיל תמונה ומשימה.
טל גבאי
הידעתם.docx

רונה שובל

unread,
Jul 28, 2013, 11:36:53 AM7/28/13
to har...@googlegroups.com
נושא השיעור - העבדות בארצות הברית במאה ה-19.  
 
פתיחה - המושג "עבדות"
 
א.
אפתח את השיעור בכתיבת המילה "עבדות" .
- מה מעורר בכם המושג?
- מה אתם יודעים על עבדות?
אחלק את התשובות לתחושות ועובדות.
ב.
אפתח את קובץ התמונות במליאה (הקובץ מצורף)
- מאיזו תקופה התמונות?
- מה התמונות מעוררות בכם?
 
* תארו במשפט או שניים כל תמונה.
 
 
 
 
 
 

 

 
עבדות בארצות הברית.docx

hagaro2012

unread,
Aug 2, 2013, 2:42:22 AM8/2/13
to har...@googlegroups.com
נושא השיעור שלנו: היכרות בקבוצה חדשה.
בשיעור זה נלמד להכיר טוב יותר האחד את השני ולהציג עמנו בפני הכיתה.
 
התמונה המצורפת היא תמונה של קבוצה. איזו מין קבוצה זו? מיהם החברים בה? מהו פרק הזמן בו הם מכירים? האם היו לדעתכם היו לחברי הקבוצה קשיים בתהליך ההיכרות?
 
 
 

galitcarmeli1

unread,
Aug 2, 2013, 11:25:13 AM8/2/13
to har...@googlegroups.com

נושא השיעור שלנו הוא אמונות תפלות. נשתף באמונות שאנו מכירים וניחשף לאמונות תפלות נוספות ברחבי העולם.

האתר של הסרטון:

http://www.youtube.com/watch?v=7JvROoKGd0c

שאלות:

1. כמה אמונות תפלות מופיעות בסרטון?

How many superstitions appear in the video?

2. האם התמונות מתאימות למלל?

Do the pictures match the writing?

3. מה הקשר בין השיר ברקע לסרטון?

What is the connection between the song and the video?

4. האם את/ה מאמין בלפחות אחת מהאמונות התפלות המוצגות? הסבר.

Do you believe in at least one of the superstitions presented? Explain.

5. מהי אמונת התפלה הכי משמעותית בעיניך לפי הסרטון?הסבר.

Explain which is the most significant superstition in the video.

6. האם היית משנה משהו בסרטון?הסבר.

Would you change anything in the video? Explain your answer.

etimz42

unread,
Aug 10, 2013, 6:04:05 AM8/10/13
to har...@googlegroups.com
נושא השיעור שלנו הוא הסיכום - הסיכום הממזג.

נצפה בסרטון קצר וננסה להבין מהי החשיבות של הכתיבה בחיינו.
לפני כן דיון קצר - מתי אנו נדרשים לכתוב, באילו קשיים אנו נתקלים בכתיבה?

לאחר הסרטון:
באילו קשיים נתקלים ליאת ושחק?
הוציאו מתןך הסרטון מילים, צירופים שחשוב לשים עליהם דגש בזמן כתיבת טקסט כלשהו.

אלה זנגי

unread,
Aug 11, 2013, 2:38:13 AM8/11/13
to har...@googlegroups.com

פתיחה

מי יכול להסביר לי איך הוא נוצר?

מכמה תאים אנחנו נוצרים וכמה תאים בסופו של דבר מרכיבים אותנו? כיצד זה מתרחש?

כיצד התכונות שלנו עוברות מההורים שלנו אלינו?

כיצד תכונות יכולות לעבור מהסבים והסבתות שלנו אלינו?

לאחר איסוף תשובות התלמידים (ללא מתן תשובות שלי), אני אציג להן את המצגת הבאה, הכוללת בתוכה שאלות נילוות, שעליהן נענה ביחד כקבוצה):

http://highlearn2002.cet.ac.il/?vccourseid=125276&externalcall=1&userID=nachshonbi&password=2468

לאחר סיום המצגת, נחזור לשאלות פתיחה ונענה עליהן, בצורה מבוססת על סמך המצגת הנ"ל.

etimz42

unread,
Aug 11, 2013, 3:13:43 AM8/11/13
to har...@googlegroups.com

nnoyman

unread,
Aug 11, 2013, 4:42:31 AM8/11/13
to har...@googlegroups.com

The new topic we are learning is "The Environment".

You are going to watch a video clip.

We will watch it twice.

How is it connected to the words we just learnt?

Write down (in English or Hebrew) more new words or questions you have. 

http://www.youtube.com/watch?v=-YAoyTsyM7M

What kind of pollution was there in the clip?

Did you know about this problem before you saw the clip?

How did you feel when you saw the clip?


Message has been deleted
Message has been deleted
Message has been deleted

mbrtalya

unread,
Aug 18, 2013, 4:59:04 PM8/18/13
to har...@googlegroups.com
הי לכולם
גיאומטריה , טריגונומטריה , שטחים נשמע מאיים משהוא .
אך לא כך הדבר - ניתן ללמוד זאת בעזרת , לקים, סוכריות , משטחים, נגרות , נפחים ועוד ועוד.
היה היה לפני הרבה שנים פילוסוף  מתמטייקאי ביוון שחקר ומצא
ולכבודו  ובזכותו התכנסנו כאן.
מיהו המתמטיקאי ?
ומה הייתה תגליתו ? שאלה כמו איזה משפט המציא - יגלה את התשובה . כך שלא אשאל זאת.
שאלה לצפייה -
אילו מושגים  מוכרים לכם מהשיר / הציור ?
מהן מייצגים הפרמטרים ?
מהו המשפט ?
 
סרטון מדליק = צפייה.

Michal Soffer

unread,
Aug 20, 2013, 10:27:26 AM8/20/13
to har...@googlegroups.com
נושא השיעור גרפים וקריאתם,
אשאל מי יודע מהו גרף והיכן אנו פוגשים גרפים בחיי היום יום.

bbitnun

unread,
Aug 21, 2013, 4:54:37 AM8/21/13
to har...@googlegroups.com
 נושא השיעור שלנו – הכרת השימוש בהנדסה גנטית

בהנדסה גנטית ניתן להעביר תכונות מיצור אחד ליצור אחר

האם הייתם רוצים לאכול עגבניות סגולות ? האם ניתן יהיה להצמיח לנו כנפיים בהנדסה גנטית ? האם ניתן לשתול בקופים גנים מן האדם ולקבל קופים חכמים ? האם אנחנו נוכל לקבל מעכביש את התכונה ליצור קורי עכביש (ספיידרמן)?   

שאלות מידע מתוך המדיה :

מי מסכן את חייו – זה שאוכל עגבניית בר טבעית או זה שאוכל עגבנייה שעברה הנדסה גנטית ?

מה יתרונות השימוש בהנדסה הגנטית ?

באיזה תחום משתמשים בהנדסה גנטית.


קישור לסרטון :

http://www.youtube.com/watch?v=8IOKLLtTu14

שאלות עיבוד – מדוע נקרא  תחום זה  "הנדסה גנטית "?

מהו הגורם המשותף לכל היצורים שמאפשר את ההנדסה הגנטית?

מה דעתכם על התערבות האדם בתחום ההנדסה הגנטית?

בנצי

Eti M.

unread,
Aug 21, 2013, 10:25:52 AM8/21/13
to har...@googlegroups.com
אירית הרן
 
הנושא: מנהגי החתונה הדרוזית
שאלות לפתיחה: האם לדעתכם חתונה דרוזית היא חתונה מיוחדת?
האם אתם יודעים כמה ימים נמשכים החגיגות?
האם אתם יודעים מה עושים בכל יום?
 
סרטון: טקס הדבקת בצק עם מטבעות על יד דלת ביתו של החתן
שאלות: האם אתם מכירים מנהג בו שמים בצק על הקיר?
האם אתם יודעים מהי המשמעות?
 
 

yaeltilav

unread,
Aug 21, 2013, 5:07:44 PM8/21/13
to har...@googlegroups.com

השיעור עוסק בהתפרצות געשית  - הרי געש.

בתחילת השיעור יערך דיון סביב תופעת טבע: הרי געש / התפרצות געשית ע"י צפיה בסרטון ושאילת שאלות המבוססות גם על ידע עולם.

אנו עוסקים במסגרת שיעורי הגאוגרפיה בכדור הארץ, מבנהו ותהליכים שונים המתרחשים בו.

לפני הצפיה בסרטון:

·         1.  אילו תופעות טבע הקשורות בכדור הארץ אתם מכירים?

·       2.  אילו תופעות טבע משפיעות עלינו ועל הסביבה שבה אנו חיים?

·         3. האם תופעות אלה מתרחשות בתדירות גבוהה ובכל מקום?

צפו בסרטון המופיע בקישור הבא:  http://www.youtube.com/watch?v=7Ya_KmcGf9Y

או בסרטון המופיע בקישור: http://volcano.si.edu/players.cfm?pid=7

וענו:

לאחר הצפיה בסרטון אפשר לשאול מספר שאלות:

·         1.  מהי התופעה המתוארת בסרטון המצורף? מהי התופעה המוצגת בקישור שבו צפיתם? תארו את התהליך המוצג      בסרטון.

·         2. באיזו תדירות התופעה מתרחשת? האם ההתפרצות היא חד פעמית או חוזרת על עצמה?

·         3. . האם משך ההתפרצות הוא ארוך או קצר?

·         4. מהם החומרים הנפלטים מהר הגעש? האם החומרים אחידים/ זהים?

·         האם התופעה /ההתפרצות הגעשית  גורמת נזק? אם כן כיצד?

 

 

יצחק ספא

unread,
Aug 22, 2013, 7:17:55 AM8/22/13
to har...@googlegroups.com

הידעת ?!

כל סיגריה מקצרת

 כ- חמש דקות מחיי המעשן....

לעוד מידע מפתיע

 כנס למצגת ופעל בלחיצת עכבר.

עישון אקדח.JPG
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages