Vizită (la) producător

1 view
Skip to first unread message

Alexandru Bodnar

unread,
Jul 16, 2014, 6:00:00 AM7/16/14
to grup...@googlegroups.com

Salutare,

 

Ne-am propus să mai facem o vizită la producător şi la familia sa întrucât a trecut ceva vreme de la ultima vizită. Astfel că, sâmbătă, la ora 10.00, ne-am propus să ne adunăm pentru a merge într-o vizită la locuinţa şi terenul celor care ne oferă o parte din produsele de consum cotidian pentru a vedea de unde provin acestea, dar şi pentru a mai schimba o vorbă-două cu familia Chirilă.


Pentru a ajunge acolo, propunem fie varianta de a merge acolo cu bicicleta (aprox 30km în afara Iaşului), fie cu un autovehicul. Avem deja o maşină şi o şoferiţă (mulţumiri Raluca) şi mai putem face rost de o maşină, în cazul în care ne adunăm mai mulţi pentru varianta auto (punct de plecare - CUIB). Va fi nevoie să găsim însă un al doilea şofer. De asemenea, costurile de transport (carburant dus-întors) vor fi împărţite frăţeşte între pasageri.   


Dacă doriţi să luaţi parte la această vizită interactvă – o parte integrantă a conceptului larg de ASAT – vă rog să confirmaţi până joi seara, inclusiv, şi să specificaţi modalitatea de transport pe care o preferaţi.    

 

Numai bine,

Alex

 

P.S. Pachetele de astăzi nu au sosit până la momentul scrierii acestui mail. Vor ajunge însă cu siguranţă mai pe după-amiază. 

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages