21 лютого день смерті мого батька генерала Петра Григоренка.

1 view
Skip to first unread message

Andrew Grigorenko

unread,
Feb 21, 2021, 1:02:58 PM2/21/21
to Фонд Генерала Петра Григоренка
Сьогодні 21 лютого день смерті мого батька генерала Петра Григоренка.
Петро Григоренко один з піонерів Руху за Права Людини в неіснуючому більш СРСР. Він став широко відомий в середині 1960-х років. Його брошура про початковий період радянської-німецького зіткнення під час Другої Світової Війни завдала один з перших ударів по комуністичної легенді про "миролюбний" СРСР і так званому "віроломному нападу" нацистів на "мирний" СРСР.
Покійний генерал багато зробив для прав дискримінованих національних і релігійних меншин. Особливо добре він відомий як захисник прав депортованих народів на репатріацію і його пам'ять дорога багатьом і особливо кримськотатарському народу.
За свою правозахисну діяльність Петро Григоренко був двічі позбавлений свободи і врешті-решт висланий з СРСР і позбавлений радянського громадянства. Генерал прожив останні десять років в еміграції, де він до останнього дня продовжував благородну справу захисту прав людини. Будучи невтомним публіцистом він опублікував цілий ряд робіт, багато з яких були перекладені багатьма мовами. Особливо популярною стала його автобіографічна книга "В підпіллі можна зустріти тільки щурів".
Залишаючись вірним патріотом своєї вітчизни України, покійний генерал ніколи не забував про біль дискримінованих, являючи приклад справжнього, а не показного інтернаціоналізму.
Andrew P. Grigorenko
President of General Petro Grigorenko Foundation
www.grigorenko.org
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages