Waarneming gierzwaluwen

6 views
Skip to first unread message

Harm Peeters

unread,
Sep 4, 2025, 2:41:49 PMSep 4
to Gierzwaluwen
Hallo,

Vanavond tussen 18:45 en 19:05 drie afzonderlijke momenten met een fouragerende gierzwaluw boven huis; 1 gierzwaluw om18:45, 1 gierzwaluw om 18:55, 2 gierzwaluwen om 19:05.

Nestbezetting kon niet worden vastgesteld.

Mvg
Harm Peeters
Arcen

Louis-Philippe Arnhem

unread,
Sep 5, 2025, 1:50:14 AMSep 5
to gierzw...@googlegroups.com
Geweldig Harm! 

Ik vind hier nog altijd enkele poepjes voor de deur. Eerst dacht ik dat de mussen wat in de nestkasten hadden rondgescharreld, maar ik vind er nog dagelijks. Heb de moeite niet genomen om op de uitkijk te staan ‘s avonds… 
Verstuurd vanaf mijn iPhone

Op 4 sep 2025 om 20:41 heeft Harm Peeters <harml...@gmail.com> het volgende geschreven:


--
Je hebt dit bericht ontvangen omdat je bent geabonneerd op de groep 'Gierzwaluwen' van Google Groepen.
Als je je wilt afmelden bij deze groep en geen e-mails van de groep meer wilt ontvangen, stuur je een e-mail naar gierzwaluwen...@googlegroups.com.
Ga naar https://groups.google.com/d/msgid/gierzwaluwen/CAFMJNuQY5W%3DX%3D53m0Vsmc-gM2YwxHh_7Vhuj%3DgWMG_LxOzCsgQ%40mail.gmail.com om deze discussie te bekijken.

Harm Peeters

unread,
Sep 5, 2025, 2:51:57 AMSep 5
to Gierzwaluwen
Hallo Louis-Philippe,

Op de foto zie je de hoogste goot aan ons huis, op ca. 10 m.
Onder deze gootkist (overstek 60 cm) hangen 13 gierzwaluwnesten (bezet door zich beconcurerende gierzwaluwen en mussen) en 4 prefab huiszwaluwkommen waar mussen ook gebruik van maken.
Enkele dagen geleden heb ik daar (ca. elke 5 jaar weer) het verzamelde mos weggehaald. Tijdens die acrobatische oefening dacht ik met 95% zekerheid een gierzwaluw van onder die overstek te zien wegwieken maar toen ik mij (behoedzaam langzaam) om mijn vertikale as draaide kon ik de vogel niet meer ontwaren. Daarom denk ik dat die twee vogels gisteren bij het huis horen, zo zielsgemoedelijk vlogen ze fouragerend rondjes, tussen pakweg 40 lokale kwetterende huiszwaluwtjes, die hier 100 m verderop broeden.

Tijdens de gootwerkzaamheden ontdekte ik stukken losgetrokken steenwol in de goot bij het oranje streepje. Daar hebben de dakdekkers hun werk slordig gedaan, want er is een opening onder de pannen in de opstaande zinken beplating waar een marter in past.
Ik had hier al eerder bericht over een aanwezige nachtelijke marter.
Daarom heb ik de goot vol gelegd met kippengaas op een hoogte boven de zinkbak van 5 cm (foto).
Het schijnt dat marters niet graag over 'loshangend' gaas lopen.



Gelukkig hangen de kasten zodanig, dat er (tot nu toe) geen marter bij kon.

Mvg
Harm Peeters
Arcen

Op vr 5 sep. 2025 07:50 schreef Louis-Philippe Arnhem <louis.phil...@gmail.com>:

Rick Wortelboer

unread,
Sep 5, 2025, 4:58:37 AMSep 5
to gierzw...@googlegroups.com
Ik heb aan mijn huis al het kippengaas uit de goot en onder de dakpannen weggehaald. Beter  voor de marters en de huismussen.
Rick

Op vr 5 sep 2025 om 08:51 schreef Harm Peeters <harml...@gmail.com>:

Virusvrij.www.avast.com

Harm Peeters

unread,
Sep 5, 2025, 6:15:15 AMSep 5
to Gierzwaluwen
Goed bezig Rick!

Zeker als de immer vlijtige wroeters jouw gastvrijheid weten te honoreren. 
En nog beter als jouw verzekeringsmaatschappij dan over grove nalatigheid begint te zeuren vanwege aantoonbaar 'tegendraads activisme' via bekendmaking op forums als deze.
Een dakschade van meerdere tienduizend Euro is dan geen kattenpisje meer. Wie er het internet op naslaat vindt al snel vele gevallen van ernstige schade, zoals op bijgevoegde foto.
Rick, v


eel succes met jouw 'Ark van Noach'.

Mvg
Harm Peeters
Arcen

Op vr 5 sep. 2025 10:58 schreef Rick Wortelboer <rickwor...@gmail.com>:
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages