Stadsnära odling

1 view
Skip to first unread message

Filip Laurits

unread,
Feb 5, 2013, 8:58:21 AM2/5/13
to Gårda Boendeförenings, Rita Artemiou
Hej!
 
Det finns möjlighet att söka bidrag för stadsnära odling fram till den 15 mars. Man kan få som högst 25 000 kr och måste bilda en odlarförening först. Föreningen är ju bara en formell sak, men jag skulle behöva en rad namn, dvs. medlemmar, att visa upp, så att det är tydligt att det är många som är intresserade och som kommer engagera sig i detta. Och skulle någon vilja vara med i en styrelse (åtminstone på pappret)?
 
Vänliga hälsningar,
Filip

Filip Laurits

unread,
Feb 6, 2013, 10:58:49 AM2/6/13
to Karolina Pettersson, Gårda Boendeförenings
Då skriver jag upp er, Måns, Jonas och Karolina. Någon mer som vill vara med i odlarföreningen?
 
Nu är det dags att planera in nästa politikerbesök. Moderaterna står på tur. Dessa kav vara svårast för oss att vinna över på vår sida, därför är de viktiga att få hit. Moderaterna i Fastighetsnämnden är Martin Wannholt, Magnus Nylander, Axel Josefson och Birgitta Gunér. Jag föreslår 13, 14 eller 15 februari? Vad säger ni? Det är bra om vi kan ha två alternativ.
 
Hälsningar,
Filip

Den 6 februari 2013 12:38 skrev Karolina Pettersson <contact.karol...@gmail.com>:
Jag skulle kunna tänka mig att vara med! Vad behöver man göra i såna fall?

Hälsningar
Karolina

--
Det här meddelandet skickas till dig eftersom du prenumererar på gruppen gbfstyrelse2013 i Google Groups.
Om du vill sluta prenumerera på den här gruppen och inte längre få någon e-post från den skickar du ett e-postmeddelande till gbfstyrelse20...@googlegroups.com.
Fler alternativ finns på https://groups.google.com/groups/opt_out.
 
 


Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages