poster

14 views
Skip to first unread message

cristina zotica

unread,
Aug 8, 2013, 10:48:37 AM8/8/13
to fotoc...@googlegroups.com, Vasile-Adrian Surdu

Salutare!

Adi Surdu lucreaza la text, numai ca inca nu are acces la grupul fotochimica. 
Mie imi place textul pe rosu dar mi se pare mare si as prefera sa fie tot de accesi dimensiune. In loc de "inscrieri" ai putea trece "data limita (31 oct) si data+locul vernisajului", iar pentru detalii si regulament in loc de adresa de e-mail ai putea trece adresa site-ul STC: http://www.stc-schr.blogspot.ro/.
Cred ca ar trebui scris si ca este prima editia a concursului.

Mihai, la ce te referi prin partea nevazuta a chimiei?

Cristina

2013/8/8 Mihai M <mihai....@gmail.com>
Salutare, 

Am asteptat sa imi trimita cineva textul pentru poster, dar nimic :-)
Asa ca am facut eu unul, daca aveti alte idei ?

Ce credeti ?
Va place? 
Am atasat si pe negru si rosu, ca sa-mi spuneti pe care il alegem, sau le putem printa in ambele culori.

O zi faina, 
Mihai.


2013/8/8 neacsu.a.ionela <neacsu....@gmail.com>

Stabiliseram ieri ca ma voi ocupa de detalii legate de sponsorizare, ce anume trebuie sa stim inainte de a merge cu cererea/contractul. Pentru asta am cautat si gasit, cred eu, un ghid complet util in cazul nostru, in care am evidentiat si comentat pe alocuri. Daca aveti timp sa il cititi, ar fi minunat, insa as vrea ca macar echipa mea de strangere de fonduri sa faca acest efort :)
O zi cat mai faina!

--
You received this message because you are subscribed to the Google Groups "fotochimica" group.
To unsubscribe from this group and stop receiving emails from it, send an email to fotochimica...@googlegroups.com.
For more options, visit https://groups.google.com/groups/opt_out.
 
 



--
Toate cele bune, 
Mihai Paraschiv.


--
You received this message because you are subscribed to the Google Groups "fotochimica" group.
To unsubscribe from this group and stop receiving emails from it, send an email to fotochimica...@googlegroups.com.
For more options, visit https://groups.google.com/groups/opt_out.

Ionela-Andreea Neacsu

unread,
Aug 8, 2013, 10:52:01 AM8/8/13
to cristina zotica, fotoc...@googlegroups.com, Vasile-Adrian Surdu
Subscriu spusele Cristinei, cu deosebirea ca sunt de acord cu scrisul de diverse marimi, atat timp cat accentueaza ce trebuie. Rosu de asemenea, si mai mic in general, acum imi pare ca se ingramadeste cu don'soara :)

Oana Fronoiu

unread,
Aug 8, 2013, 11:34:02 AM8/8/13
to cristina zotica, fotoc...@googlegroups.com, Vasile-Adrian Surdu
Legat de poster, rosu nu e ok din punctul meu de vedere caci se pierde logo-ul intre scris, iar negrul imi pare prea mult. Incearca te rog si cu nuanta de portocaliu de la F64/basf sau un portocaliu rosiatic.  :) Imi place ideea de mai multe marimi ale fontului, dar de asemenea, o idee mai mic si sa nu intre in tipa.
Legat de ce ar trebui sa contina posterul neaparat:
1. Indemnul/"Chemarea"
2. Tema concursului de fotografie: "Chemistry is cool!"
4. Logoul FB/StcBucuresti2 (ca sa nu pui adresa intreaga "facebook.com/StcBucuresti2"; in plus impactul vizual e mai pronuntat)
5. Numeroase premii
6. Vernisaj 
Si jos unde-s logo-uri pentru sponsori, sa scrii "Sponsori"

Multumesc,
Oana


2013/8/8 cristina zotica <cristin...@gmail.com>

Oana Fronoiu

unread,
Aug 8, 2013, 11:43:38 AM8/8/13
to cristina zotica, fotoc...@googlegroups.com, Vasile-Adrian Surdu
Ah si inca o chestie, sa pui logo-ul STC, te rog (in loc de SChR) si Dupa-Ore. Si sa scrii inaintea logo-urilor Organizatori
Apoi in dreapta sus scrii parteneri si pui sigla UPB.
Ti le-am atasat acum in format vectorial si .png




2013/8/8 Oana Fronoiu <oana.f...@gmail.com>
ADO (2).png
ADO.pdf
Facebook-logo-ICON-02.png
stc_schr.pdf
stc_schr.png
sigla.jpg

Oana Fronoiu

unread,
Aug 8, 2013, 1:11:58 PM8/8/13
to cristina zotica, fotoc...@googlegroups.com, Vasile-Adrian Surdu
Update: Nu am cum sa trimit formatul vectorial ca e prea mare. Ti-l trimit separat pe mail. Am atasat o imagine. :)

Mihai, ai legatura. Sa scoti tu fundalul logo-ului UPB in PS, te rog. Vezi ca e format vectorial in AI. 
Am folosit fontul de la logo-ul Fotochimica pentru scris. Eu asa il vad dpdv al structurii si al amanuntelor care ar trebui sa iasa in evidenta. Textul il schimbi cand ai varianta de la Adi.


2013/8/8 Oana Fronoiu <oana.f...@gmail.com>
Mihai, ai legatura. Sa scoti tu fundalul logo-ului UPB in PS, te rog. Vezi ca e format vectorial in AI. 
Am folosit fontul de la logo-ul Fotochimica pentru scris. Eu asa il vad dpdv al structurii si al amanuntelor care ar trebui sa iasa in evidenta. Textul il schimbi cand ai varianta de la Adi.

O.


2013/8/8 Oana Fronoiu <oana.f...@gmail.com>
POSTER_FOTOCHIMICA_Oana.png

cristina zotica

unread,
Aug 8, 2013, 1:23:01 PM8/8/13
to fotoc...@googlegroups.com
Propun sa facem o pagina de Facebook separata pentru fotochimica si sa nu o folosim pe cea de la STC2-Buc. Va fi mai practic cred pentru premiul de popularitate si promovare.


2013/8/8 Oana Fronoiu <oana.f...@gmail.com>

Oana Fronoiu

unread,
Aug 8, 2013, 1:23:58 PM8/8/13
to cristina zotica, fotoc...@googlegroups.com, Vasile-Adrian Surdu
++ si de la mine pentru:  In loc de "inscrieri" ai putea trece "data limita (31 oct) si data+locul vernisajului" - cum a zis Cristina. 


2013/8/8 Oana Fronoiu <oana.f...@gmail.com>

Oana Fronoiu

unread,
Aug 8, 2013, 1:25:29 PM8/8/13
to cristina zotica, fotoc...@googlegroups.com
Ok. :)


2013/8/8 cristina zotica <cristin...@gmail.com>
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages