Port - Restricted Cone NAT Router

190 views
Skip to first unread message

Paw

unread,
Jan 15, 2018, 6:45:45 AM1/15/18
to LNET - Internet i telewizja
Chciałbym zadać pytanie, czy byłaby możliwość zmiany port-forwarding na wartość
UDP port 16000 odnośnie konfiguracji routera?

Info LNET

unread,
Jan 15, 2018, 6:52:49 AM1/15/18
to LNET - Internet i telewizja
Prosimy o więcej informacji. Z wiadomości nie wynika o jaki ruter chodzi. W sieci LNET jest mnóstwo różnych ruterów. Zapewne chodzi o mały ruter WiFi u Pana w domu. Zapewne dostarczony i skonfigurowany przez LNET w ramach usługi Domowe WiFi. Ale to tylko nasze domysły.

Jeśli chodzi o ruter z usługi Domowe WiFi to istnieje możliwość zresetowania urządzenia i samodzielnego skonfigurowania go przez Pana. Jednak w tym momencie, to Pan odpowiada za poprawne działanie i bezpieczeństwo urządzenia. Konieczna jest również ponowna rejestracja rutera w LNET tak jak rutera zakupionego samodzielnie w sklepie (wyresetowane urządzenie przestanie działać do momentu ponownej rejestracji u nas).

Paweł Kuszewski

unread,
Jan 15, 2018, 12:28:12 PM1/15/18
to forum...@googlegroups.com
Dobry wieczór, powodem, przez który poruszyłem ową kwestię w temacie jest tak naprawdę całościowy problem, o który chciałbym zapytać.
Odkąd pamiętam miewam częste rozłączenia i zakłócenia sieci (nagły spadek wydajności sieci) np. podczas wideo rozmów, czy użytkowania gier, aplikacji wykorzystujących łącze z internetem. Rozłączenia są krótkotrwałe (od kilku do kilkunastu sekund), po czym łącze znów staje się stabilne, jednak w trakcie zakłócenia nie słyszę rozmówcy, bądź zawiesza mi się aplikacja.
Czy przyczyną może być to, że mój komputer nie jest bezpośrednio połączony z routerem przez kabel? Od niepamiętnych czasów moja jednostka łączy się z siecią wifi za pośrednictwem urządzenia TP-LINK
Posiadam router Netis WF2780 otrzymany od Państwa
 

--
Otrzymujesz tę wiadomość, bo subskrybujesz grupę „LNET - Internet i telewizja” w Grupach dyskusyjnych Google.
Aby anulować subskrypcję tej grupy i przestać otrzymywać od niej wiadomości, wyślij e-maila na forum-lnet+unsubscribe@googlegroups.com.
Więcej opcji znajdziesz na https://groups.google.com/d/optout.

Info LNET

unread,
Jan 16, 2018, 11:22:20 AM1/16/18
to LNET - Internet i telewizja
Pasmo 2,4 GHz, w którym pracuje Pana ruter jest coraz bardziej obciążone. Jeszcze parę lat temu żaden z Pana sąsiadów mógł nie mieć żadnego urządzenia pracującego na tych częstotliwościach. Teraz oprócz Wi-Fi i Bluetooth w telewizorze, komputerze, telefonie sąsiedzi mogą posiadać również inne urządzenia, w tym bezprzewodowe klawiatury, myszki, transmitery TV (szczególnie uciążliwe), inteligentne ściemniacze, żarówki, rolety, alarmy, zabawki, itp. W okolicy (np sąsiednim sklepie) może być uruchomiony monitoring z kamerami WiFi (również wyjątkowo uciążliwe).

W tym stanie rzeczy, należy starać się urządzenia stacjonarne takie jak telewizory czy komputery stacjonarne przyłączać do sieci kablem. WiFi pozostawić dla urządzeń przenośnych. Wtedy mamy pewne łącze do urządzeń gdzie WiFi nie ma wielkich zalet oraz łatwo stwierdzić, czy w danym przypadku to WiFi jest przyczyną problemów, bo można w tym samym czasie porównać co się dzieje na urządzeniu podłączonym kablem.

W Pana konkretnym przypadku, najlepiej było by na kilka dni przełączyć się na kabel, nawet taki luźno rzucony po podłodze. Jeśli problemy ustąpią, wiadomo, że dotyczyły WiFi. Wtedy można zastanowić się nad innym umiejscowieniem rutera, bliżej miejsc gdzie zwykle korzystamy z WiFi. Można też pomyśleć o przejściu na zakres 5 GHz, który jest dużo mniej zatłoczony i słabiej przenika przez ściany (co jest zaletą jeśli chodzi o zakłócenia od sąsiadów ale i wadą gdy chodzi o wnętrze naszego mieszkania).
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages