https://radar.nova.rs/ekonomija/ulaganje-srbije-u-obrazovanje/
Nisam imao prilike da pogledam sadašnje nastavne planove, ali na osnovu povremenih kontakata sa studentima koji su završili osnovne studije na ETF-u, stiče se utisak da praktično znanje, nažalost, i dalje pripada prethodnom veku. Razlozi za to su brojni, a pre svega leže u kadrovskoj politici i kriterijumima za napredovanje nastavnika. Za razliku od prošlog veka, kada je veliki broj profesora ETF-a imao priliku da se usavršava na vodećim svetskim institucijama, danas je takva praksa retkost. U oblasti elektronike, na primer, na vodećim međunarodnim konferencijama vrlo retko sretnem profesore ili studente iz Srbije. Nikoga sa beogradskog ETF-a nisam sreo decenijama.